Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Porozmawiajmy o grze Ryba nietoperz + Zębacz długi = Jak je złowić w grocie?

ostatnio zaktualizowano przez Hejkasz 5 lat, 10 miesięcy temu
3 uczestników
12 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #53191
    Hejkasz
    Uczestnik

    Ryba nietoperz + Zębacz długi = Jak je złowić w grocie?

    Od razu chcę oznajmić że łowie w tym miejscu 3 dzień, jeżeli ktoś zdobył te ryby proszę o wyjaśnienie – Jak?!

    Simka posiada 10 Poziom.

    Ryba nietoperz – Czy jest jakiś sposób (dana przynęta/ godzina), by ją złowić? Łowienie od tak nie pomaga, łowią sie same typowe ryby.

    Zębacz długi – Podobno jest sposób na żabe, ale nie pomógł bo 5 żab zmarnowały ryby też typowe a nie te z groty. Czy jest to jakaś dokłada żaba?

    Z góry dziękuje za odpowiedź, borykam się z tą jaskinia od 3 dni i moja simka spędza czas tylko w grocie. Pozdrawiam.

     

    #53192
    Hiruko
    Uczestnik

    Wszystko jest na polskiej wiki, na stronie „Wędkowanie” 🙂

    Nietoperzową po prostu łowisz (czyli tak jak pamiętam), a zębacz ślicznie się łapał na żaby 🙂

    U mnie nie było problemu z żadnymi z nich. Łapały się niemal w moment, z czego nietoperzową sprzedawałam na bierząco. Skoro łowisz je już trzy dni, to może po aktualizacji lub naprawie plików gry Ci się coś zmieni? Jak nie, i simowie nadal nie będą w stanie nic złowić, przez na prawdę długi czas, to zgłoś to może jako jakiś bug? Bo to aż dziwne. Ja nie miałąm nigdy takich problemów, ale nie wyobrażam sobie przez trzy dni wchodzić do gry i polować na dwie ryby, bezskutecznie :/

     

    Po tym i wcześniejszych Twoich wiadomościach wnioskuję, że po prostu kolekcje Cię nie lubią xD

    #53194
    Hejkasz
    Uczestnik

    Sprawdzę Nietoperzową raz jeszcze, i wezmę sima do pomocy 😀 No mi te żaby zjadały inne ryby 😀 Muszę poszukać i do skutku, a też to mój 1-wszy problem z rybami bo zawsze w mniej niż 10 minut zdobywało się nowy gatunek do kolekcji. gram dziennie tylko godzinę – i przeważnie w godzinę robię 2 dni simowe, Nie chce korzystać z kodów ale postaram się dziś wieczorem ogarnąć tą jaskinie. Napisze później co i jak.

    #53195
    Hiruko
    Uczestnik

    Oki doki 🙂

    Ja przy polowaniu na przedmioty z kolekcji zabieram dużo żarełka, które się nie psuje i wybieram się simem na polowanie (w tym przypadku poławianie), jak ma pzrynajmniej dwa dni wolnego i dodatkowy dzień czy dwa urlopu. Potem tylko maksymalne przyspieszenie i łowienie na maksa, z przerwą na krzaczek, żarełko i ewentualny sen. Wtedy wychodzi mi o wiele więcej dni (przynajmniej 4) w godzinę. Pamiętam też o częstym przełączaniu między +1 a +3 (z +3 na +1 i znów +3), gdyż w simsach „czas zwalnia. SERIO ;-;

    #53246
    Hejkasz
    Uczestnik

    Udało mi się z nietoperzem – trzeba było użyć innego miejsca i po kilku minutach złowila, gorzej z Zębaczem długim, miałam tylko 2 żaby w eq i zmarnowały się na okonie. Nie wiem dlaczego dali tam okonie one chyba tez idą na żaby, moim celem jest to żeby rozmnażać żaby aż będzie ich dość dużo i wtedy pójdę na cały dzien – jeżeli to nie zadziała to do gry wejdzie galeria albo kod 😛

    #53249
    Hiruko
    Uczestnik

    @Hejkasz Kupione przed debug ryby są jako ozdoby i nie można ich wcisnąć do ekwipunku, więc nie zaliczy ci pozycji w kolekcji. Chyba, że są też te do wieszania na ścianie i z nich też zalicza (tego nie wiem :/ ).

    #53308
    Hejkasz
    Uczestnik

    Nie, w  galerii gracze udostępniają ryby itp. że szybko można zdobyć kolekcję – Moja simka umarła i z galerii pobrałam pokój z ambrozją i ją wskrzesiłam. jest tam dość dużo fajnych rzeczy

    #53768
    Hiruko
    Uczestnik

    Pisałam o debug a nie o galerii 🙂 Sama zastanawiałam się, czy nie zrobić czegoś takiego, jak te pokoje…

    Dziękuję Ci za nową inspirację 😀

    #53770
    Hejkasz
    Uczestnik

    Udało mi się zdobyć wczoraj kolekcję Ryb. Nietoperzową tak jak pisałaś wystarczy złowić, A tą drugą Simka łowiła przez cały dzień i pod wieczór złowiła – potrzebne były żaby, dość duża ilość bo kradną je inne ryby takie jak Okoń 😀 Trochę znienawidziłam tę rybę haha. Ale się cieszę tak między nami czy metale i kryształy są losowe czy też jest sposób na otrzymanie ich?

    #53773
    Hiruko
    Uczestnik

    Chyba losowe, ale nie wszystkie we wszystkich miastach/osiedlach. Nigdy nie przyglądałam się, gdzie są które, bo ciągle przeprowadzam swoich simów, a (tak jak wspomniałam Ci kilka postów wyżej) sama wysyłam ich na kilkudniowe zbieranie wszystkiego, co się da, nawet nie patrzę na powiadomienia. Wybacz, że znowu Cię tak odsyłam, ale może na wiki będzie? xD

    Co do debug, kamieni, skamielin, metali, geod itp. nie patrzyłam, czy wchodzą czy nie, jedynie ryby :/

    #53774
    Ginewra
    Uczestnik

    @Hiruko – niestety te ze ścian nie zalicza. Sprawdziłam, jak dzieciak się przenosił do nowej rodziny i mu zapakowałam takie rybki – miałam nadzieję, że gra je zaliczy po przeprowadzce, ale nie.

     

    Co do kryształów to wydaje mi się, że tylko te z dodatków wymagają specjalnego szukania (np. z Witaj w Pracy trzeba szukać na Sixam, albo za pomocą rakiety), a te bez znaczka będą do znalezienia w każdym mieście. Tyle tylko, że losowo – nawet jakbyś chciała wymienić się na metale podczas pchlego targu, to nie masz pewności co dostaniesz. O ile z rybkami, żabami i owadami rzeczywiście trzeba było się namęczyć (albo rozrysować sobie krzyżówki do rozmnażania), tak metale i kryształy „same” mi się uzupełniały. Podobnie jak MySims.

    #53778
    Hejkasz
    Uczestnik

    Dzięki za pomoc, jeżeli chodzi o wiki to też raczej sprawdzę. Z debug zalicza 😛 Ale nie chce tak łatwo. Na pchlim targu są te rzeczy właśnie a ja zapominam i jak widzę Pchli targ to nie idę bo nie ma tam zazwyczaj nic ciekawego – Ale trofea i inne są mi potrzebne więc odwiedzę to miejsce co niedziele. Co masz na myśli że nie wiadomo co mogę dostać? – Chodzi o to co będzie miał sprzedawca, czy podczas kupna mogę dostać coś innego? Metale i kryształy jak mówisz same się uzupełniają i nie często zwiedzam okolicę w potrzebie wykopków, Ale jak mówicie trzeba działać.

    Pozdrawiam :*

    #53747
    Hejkasz
    Uczestnik

    Wyzwanie zaliczone 😛 Udało mi się uzyskać kolekcję ryb. A więc jak mi się to udało?:

    – Ryba nietoperz: Wymagany był 3 poz. łowienia ryb i po prostu łowienie bez żadnych przynęt.

    – Zębacz długi: Potrzebna była dość duża ilość żab i oczekiwanie na złownienie po 14 Godzinach simowych Simka złowiła tą rybę – Podczas dnia łowiły się inne ryby, które także zjadały żaby 😀

    Hiruko Dziękuje za pomoc, to co pisałaś było dobre i pomogło mi zdobyć Zębacza :*

     

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.