Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Problemy techniczne simsy się nie ruszają dopóki nie zapauzuję i odpauzuje gry

ostatnio zaktualizowano przez Hejkasz 5 lat, 3 miesiące temu
3 uczestników
10 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #62891
    Kasia
    Uczestnik

    Cześć! Przychodzę do was z problemem na który nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Mam akutalnie 4 simów w rodzinie, nie mogę przełączać simów dopóki nie wcisnę pauzy a dodatkowo np. każę simowi do toalety, przy tym nie reaguje, dopiero go zapauzję a później odpauzję – robi co mu kazałam – do kolejnej czynności. Strasznie utrudnia to rozgrywkę, a skończyły mi się pomysły. Na  innym forum znalazłam informację, że to od dodatku 4 pory roku, i że usunięcie go z gry problem rozwiązuje, jednak to mój ulubiony dodatek i nie mam zamiaru tego robić. Czy mieliście podobny problem? Jak sobie z nim poradziliście?

    edit. dodam jeszcze, że tak dzieje się w każdej innej rodzinie.

    #62893
    Hejkasz
    Uczestnik

    To nieźle masz z optymizacją gry.. Ja pamiętam swój save z modami, gdzie było pełno mebli w moim domu jak i w okolicy domu były wykokszone w dekoracje. Wieczne lagi i ściny. Pomogło mi kilka rzeczy -> 1. Usunięcie pierdół ze swojego domu. 2. Wyczyszczenie domów z okolicy z dużej ilości kwiatów, ozdób i mebli (Na prawdę w sąsiedztwie te domy miały pierdyliard rzeczy, co przekłada się na zwiększenie pracy na wczytywanie). Po tych 2 rzeczach gra jest stabilniejsza, ale nie idealnie. Mój dom wczytuje się dłużej od innych parcel w mieście, na początku są sciny ale potem jest spoko. Dużo rzeczy tak na prawdę oddziałuje na stabilizację, a ty masz ten problem.

    #62896
    Kasia
    Uczestnik

    Wyjęłam folder z modami i błąd nadal jest, więc nie wiem czy to ten problem.

    #62898
    Cold
    Uczestnik

    Może spróbuj w oknie grać? Albo zmniejsz ustawienia grafiki? Napraw grę?

    Miałem taki podobny problem, ale z czasem sam się rozwiązał, chyba że coś poklikałem i nie wiem co 😛 Miałem to, jak do TS4 wychodziło Spotkajmy Się, więc to chyba nie przez Pory Roku.

    #62900
    Hejkasz
    Uczestnik

    Ja mam tylko wtedy jak dużo mebli, sprawdzałaś ilość mebli czasem dla nas mało oznacza dużo dla optymalizacji

    #62904
    Kasia
    Uczestnik

    Ja ten problem też już miałam wcześniej i sam się rozwiązał i teraz wrócił. Zrobiłam nowego save’a, stare wywaliłam i działa. Więc problem rozwiązany 🙂

    #62907
    Hejkasz
    Uczestnik

    Nowy Save? Ale dom i rodzinę zapisałaś? Potem ją możesz wgrać i grac dalej.

    #62920
    Kasia
    Uczestnik

    No właśnie. Zapisałam sobie dwie grane rodziny + domy do biblioteki, i dałam je w nowej grze. Sytuacja z posta sie powtórzyła po może jakieś godzinie grania.Zrobiłam więc jeszcze raz nową grę – teraz dając już tylko jeden dom, którym grałam – myślałam, że może rzeczywiście za dużo modów – ale sytuacja nadal się powtarza. Jeden dom i jedna rodzina stworzona na modach to chyba nie jest dużo? potrafiłam mieć serio mardzo zmodowane rodziny i  otoczenia i działo bez zarzutu, więc straciłam już pomysły 🙂

    #62921
    Kasia
    Uczestnik

    A, i jeszcze dodam, że naprawa gry nic nie dała, a na grafice i tak gram średniej.

    #62926
    Hejkasz
    Uczestnik

    Nie wiem może wyczyszczenie wnętrza komputera, często kurz przeszkadza w pracy procesora i sie nagrzewa, jak gorąco to źle.  Mi przy simsach zawsze sięga 95% użycia pamieć fizycznej, jak mija miesiąc od wyczyszczenia. W normie to 87% Więc nie duża ale trochę różnica.

    #62927
    Hejkasz
    Uczestnik

    A i chce dodać, ze mi od kilku dni też simy nie ogarniają i to chyba błąd w grze. Trzeba czekać na naprawę.

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.