Strona Glówna Fora STRONA I FORUM Błędy, sugestie i prośby Sugestia – Cechy użytkownika

ostatnio zaktualizowano przez Evaerynth 5 lat, 10 miesięcy temu
5 uczestników
6 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #54103
    Cold
    Uczestnik

    Witam 🙂

    Na wstępie zaznaczę, że wprowadzenie cech użytkowników, to dobry pomysł. Jednak mam pewne zastrzeżenia (absolutnie nie musicie ich brać pod uwagę).

    Opisy cech mówią „Ci Simowie” – a przecież użytkownicy to nie Simowie. Może wypadałoby zmienić opisy na „Ci użytkownicy”?

    Poza tym myślałem, że opisy cech będą stworzone przez Redakcję, a nie skopiowane z gry :/ (może niektóre są, nie wiem). Lub bez opisów, tylko cecha.

    Przykładowo: Cecha uwielbia naturę – opis pochodzi z gry, a może warto by opisać cechy swoimi słowami? Np. Ci użytkownicy uwielbiają przebywać poza domem. Odczuwają pozytywne emocje, gdy przebywają pod gołym niebem i cieszą się świeżym powietrzem. Coś w tym stylu.

    To taka moja sugestia, ale nie musi być brana pod uwagę raz jeszcze zaznaczę 😉

    Pozdrawiam

    #55431
    Cudawianka
    Uczestnik

    mnie też się to nie podoba. sprawia to wrażenie, jakby redakcja nas potraktowała przedmiotowo. myślę, że nie było to efekt zamierzony, ale nie jest to zbyt miłe :/

    #55451
    Cold
    Uczestnik

    Znaczy, mnie jest to obojętne, ale my nie jesteśmy Simami, więc myślę, że np. „Ci użytkownicy” pasowałoby bardziej.

    #55456
    Hiruko
    Uczestnik

    Coś na wzór strony społeczności dla trójki? Fakt, że byłoby to trochę wygodniejsze, ale przy tworzeniu. Na początku miałam nieduży problem z cechami do czwórki, gdyż nie do końca tego bym się spodziewała. Jednak, mimo tego, mnie opisy nie przeszkadzają i w żadnym wypadku nie czuję się uprzedmiotowana. Nie szukajmy dziury w całym, bo to tylko zbędnej pracy dodaje Twórcom serwisu. A taki tyci (kind of) element RP na pewno na nie zaszkodzi 🙂

    #55713
    Ginewra
    Uczestnik

    Niektóre jednak opisy pasują jak pięść do nosa, np. Kolekcjoner. Lepszy byłby opis o tym, że „ta osoba uwielbia kolekcjonować różne zdobycze”, niż „ma większe szanse na znalezienie obiektu kolekcjonerskiego” 😉 No chyba że jak sobie ustawimy tę cechę, to będziemy mieli tańsze trofea, to ok, niech zostanie 😀

    Ja bym proponowała zmienić opisy na bardziej życiowe, ale nie traktować tego jako priorytet. Najpierw te wielkie aktualizacje, potem jakaś optymalizacja, by forum śmigało bez przeszkód, a jak okrzepnie i nie będzie ryzyka, że znowu stracimy ustawienia profilów, to wtedy zabrać się za opisy. Być może poparte konkursem podobnym do tego, gdzie trzeba było napisać, skąd się wzięły wampiry 🙂 A w nagrodę kod na monety 😀

    #55744
    Cold
    Uczestnik

    @Ginewra Przypomniałaś mi mojego Wampa i Ryzma 😛 Ostatnio oglądałem jakiś film, gdzie bohater miał ksywkę Wamp (chyba pisane przez V, ale czytali przez W) i kojarzyło mnie się to z czymś i nie mogłem sobie przypomnieć z czym, a teraz już wiem 😉 Tylko nie pamiętam, jaki to był film, bo włączyłem w drugiej połowie, ale i tak był taki średni.

    A propos konkursów, to też czekam. Może tym razem skąd się wzięły czarownice? Od sióstr…czaro i wnica 😛

    Co do opisów cech, to zgadzam się 🙂

    #55884
    Evaerynth
    Uczestnik

    Też się zgadzam z pomysłem dostosowania cech z gry do forum, mimo, że nie czuję się uprzedmiotowiona. 😀

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.