Strona Glówna Fora STRONA I FORUM Błędy, sugestie i prośby Sugestia – Fanowski Discord

ostatnio zaktualizowano przez Hiruko 5 lat, 10 miesięcy temu
5 uczestników
8 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #54027
    Fiolek
    Uczestnik

    Cześć! Co sądzicie o pomyśle, aby stworzyć nasz, fanowski serwer na Discordzie, dla fanów Dotki? 🙂 Byłby on świetnym zamiennikiem dla Offtopu, który… nie oszukujmy się – nie najlepiej się sprawuje, a w dodatku działa on tylko w weekendy. Na Discordzie można by było pisać jak na Offtopie, a w dodatku byłby on usprawniony różnymi, ciekawymi botami. Projekt serwera sam w sobie jest zrobiony, pozostało tylko znaleźć chętnych i w razie konieczności czekać na zgodę Ekipy DotSim 🙂 Ktoś byłby chętny? Dajcie znać niżej co sądzicie o takim pomyśle 😉 Dzień dobry, dobranoc, lub cokolwiek o/

    #54050
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Discord nie zostanie wprowadzony na stronie. Dbamy o bezpieczeństwo i odpowiednie zachowanie na stronie, które ciężko jest monitorować na Discordzie.

     

    W kolejnych tygodniach dodamy możliwość zapraszania do znajomych oraz wiadomości prywatne. Rozważamy wprowadzenie blogów na profile użytkowników.

    #54102
    Fiolek
    Uczestnik

    Tylko, że chodzi mi o nieoficjalny serwer dla fanów, aby zastąpić Offtop. Otwarty w weekendy nie ma za bardzo sensu, a tak każdy mógłby „na luzie” popisać z innymi. Równie dobrze mogłem po prostu dać zaproszenie do serwera gdzieś na stronie, ale po shitstormie na pewnej stronie o to, że założyłem serwer z ich wizerunkiem (jakkolwiek to nie brzmi) to wolałem się dopytać 😉

    #54116
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Użytkownicy nie mogą zakładać nieoficjalnych kanałów związanych z naszą stroną, odnośnik do Discorda będzie traktowany również jak reklama. Podałeś pomysł i o ile wydaje się on być sensowny, nasze zdanie w sprawie się nie zmieni.

     

    Naszym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo danych, dodatkowo od 25 maja jest to regulowane prawnie, stąd na stronie Polityka Prywatności. Discord byłby dodatkowym miejscem, które musimy zabezpieczyć i kontrolować przepływ danych, aby w razie ich naruszenia – odpowiadać za to. W obecnej fazie rozwoju strony nie zamierzamy tworzyć czatu DOTsim na Discordzie. Można nas znaleźć na: YouTube, Facebooku, stronie www oraz Instagramie.

     

    Sprawa offtopu jest jeszcze do dopracowania, a otwieranie go wyłącznie w weekendy jest tymczasowym rozwiązaniem.

    #54121
    MychQQQ
    Uczestnik

    Bardzo dobrze, że nie będzie Discorda, już „inna” strona takowe coś zrobiła i burdel tam na kółkach xD

    #54126
    Tokusa
    Uczestnik

    MychQQQ myślę, że nie ma co porównywać stworzenia grupy, która miała być tylko po to by coś ustalić, do stworzenia czatu, gdzie ludzie po prostu mieliby ze sobą pisać o codziennych bzdetach 😉

    Bardziej jak discorda dla Dotsim polecałabym po prostu gdzieś zwykły chat (na stronie) z archiwum, które ktoś mógłby w swoim czasie moderować.

    #54136
    Hiruko
    Uczestnik

    @Tokusa Nie jest to głupi pomysł. Offtop tylko na weekend i pogaduchy też raz są, raz ich nie ma. O grze można wiele rozmawiać, ale nie ukrywajmy, nowi lepiej czują się w pogaduszkach i grach forumowych niż w poważniejszych dyskusjach o grze. Dodatkowo, temat w którym można się podzielić z innymi, gdzie jeszcze można ich spotkać również jest w pogaduszkach, a to też nie pomaga w bezpośrednim kontakcie między członkami społeczności.

    #54144
    Tokusa
    Uczestnik

    @Hiruko aye, a taki chat nie ma jakoś specjalnie skomplikowanego skryptu. Nawet wyciszanie graczy za np. przeklinanie czy poruszanie tematów zdecydowanie 18+ na kilka minut byłoby do zrobienia (kiedyś taki system istniał w nieistniejącej już grze nightwood), a serio każdy woli sobie o tak o z kimś pogadać.

    #54147
    Hiruko
    Uczestnik

    @Tokusa Też tam grałam, ale chat mnie kompletnie nie interesował, a na Discordzie, poza botami, jest pełna paleta opcji, którymi modzi i admninistratorzy czatu mogliby się posługiwać. Pierwszy lepszy użytkownik może to ogarnąć (sama opiekowałam się kiedyś trzema czatami na Discordzie), tak długo, jak długo umie czytać ze zrozumieniem 🙂 Żeby taki chat można było tymczasowo zrobić, dopóki system prywatnych wiadomości nie zostanie wprowadzony, byłoby miło. Zwłaszcza, że nie mam nas nawet 1,5k. Ale fakt, to duża odpowiedzialność, więc też rozumiem drugą stronę.

    Co do wieku, sama gra jest 16+, więc też by nie było dramatu ;P (teoretycznie ;-; )

Temat ‘Sugestia – Fanowski Discord’ jest zamknięty dla nowych odpowiedzi.