Strona Glówna Fora STRONA I FORUM Błędy, sugestie i prośby Sugestia – Pogaduszki

ostatnio zaktualizowano przez GlossyGem 5 lat, 9 miesięcy temu
7 uczestników
8 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #55459
    Hiruko
    Uczestnik

    Jest to za razem sugestia, jak i prośba.

    Pogaduszki mają być otwierane (póki co) na weekendy. Z tego, co widziałam w ostatnim poście „Ważenej informacji”, od piątku powinny być one otwarte, a mamy koniec soboty i nic. I tu pojawia się główna treś mojej wiadomości:

    1. Czy można by było prosić o dokładniejsze określenie, kiedy pogaduszki będą otwierane/zamykane?
    2. Byłoby miło, gdyby osoba/osoby odpowiedzialne za nie trzymały się ich i udostępniały ten dział forum. Niektórzy na prawdę wyczekują jego otwarcia, nie tylko ze względu na gry forumowe, ale i lepsze poznanie innych użytkowników, gdyż jeszcze nie została wprowadzona opcja prywatnych wiadomości.
    3. Jeżeli „Pogaduszki” są zamykane i nie wiadomo, kiedy się otworzą, to czy można prosić chociaż o „Offtop”? W sensie takim, że on będzie swego rodzaju wyjątkiem od regóły zamkniętego działu. Czasami na prawdę trudno jest coś przekazać innej osobie, a z racji popularności „Pogaduszek” było to bardzo ułatwione. Obecnie trudno coś przekazać konkretnemu użytkownikowi, gdyż jeszcze mało kto ma swojego bloga, a większość prowadzi go nie koniecznie celem zwykłej komunikacji z resztą społeczności.
    #55464
    Fiolek
    Uczestnik

    Ja proponowałem Discorda jako tylko Offtop, który byłby… w zasadzie to cały czas, ale niestety Ekipa się nie zgadza :/

    #55472
    Ginewra
    Uczestnik

    Wiecie co… tak z drugiej strony, zanim powstało forum, to też nie mieliśmy możliwości pogadania ze sobą, czy wysłania prywatnej wiadomości. Skoro tyle czasu wytrzymaliśmy, to chyba wytrzymamy do aktualizacji z prywatnymi wiadomościami? 😉

    Głównie mam na myśli to, że taki dział Offtop nie jest sprawą priorytetową, więc szkoda by było, by administracja zajmowała się tym, zamiast szlifować zmiany kolejnej aktualizacji. Ale zgadzam się co do tego, by Pogaduszki miały stałe godziny otwarcia i zamknięcia oraz by było to respektowane. Offtop to po prostu byłaby „skórka nie warta za wyprawkę”, a zmuszanie ludzi do logowania się na innych portalach (bo inaczej nie pogadasz) byłoby nie fair. Mi już się nie podoba, że na FB są rzeczy niedostępne dla osoby, która odwiedza tylko główną stronę (i ciekawi mnie bardzo, czy działa to w drugą stronę), a gdyby do tego doszła jeszcze jedna strona… Nie wiem jak wy, ale ja nie lubię rozdawać swojego maila na lewo i prawo – bez tego mam już wystarczająco dużo spamu.

    #55483
    Evaerynth
    Uczestnik

    Też się zdziwiłam, że mimo zapowiedzi otwierania „Pogaduszek” na weekendy dział nadal jest zamknięty. Przydałoby się miejsce na forum, gdzie możnaby popisać o rzeczach nie do końca związanych z forum i z grą, poznać lepiej innych użytkowników.

    #55487
    ASTRA
    Uczestnik

    Tz się zgodze, dzięki Pogaduszkom poznajemy się nawzajem i to nas łączy, dokładnie ta strona, ale niestety nie ma czegoś takiego jak prywatny chat. Więc nakłaniam do otwarcia Pogaduszek. Nwm jak wy, ale ja 3/4 czasu na DOTsim spędzam na Wspólnym Opowiadaniu ?

    #55490
    Ravgreend
    Uczestnik

    Osobiście popieram opcję DotSimowego discorda.

    #55517
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Hej! Jak zawsze, czytam wszystkie Wasze sugestie. Tutaj wtrącę tylko dwa słowa komentarza, a gdy będę mieć więcej czasu, to odpiszę każdemu z Was.

     

    Z Pogaduszkami sprawa ma się tak, że nie jesteśmy obecnie w stanie wyłączyć tam naliczania punktów. Z drugiej strony, nie chcemy ograniczać Wam sposobów na ich zbieranie, bo cennik trofeów zaczyna się od 200 monet. Pośrednim rozwiązaniem jest włączanie Pogaduszek tylko w weekendy, ale obecnie na forum nie ma moderatora – tak, całą moderacją, przywracaniem postów, otwieraniem, zamykaniem, awatarami i tak dalej zajmuję się ja. I niestety nie mam czasu doglądać wszystkiego tak często, jakbym tego chciał, stąd czasami obsuwa w otwieraniu Pogaduszek.

     

    Inną sprawą jest to, że w ten weekend strona strasznie wolno działa i co chwile wypluwa jakiś błąd od piątku i szczerze mówiąc, nie wiem co na to poradzić. Otwarcie Pogaduszek sprawiłoby, że strona dodatkowo zwolniłaby jeszcze bardziej. Szukamy przyczyny problemu i jak ją znajdziemy, to Pogaduszki wrócą.

    #55518
    Fiolek
    Uczestnik

    @GlossyGem Co do braku moderatorów, to chyba jedynym rozwiązaniem byłby nabór 😉 A propos wolnego ładowania się strony to polecałbym plugin – W3 Total Cache 😉

    #55521
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Strona działa w cache już od bardzo dawna. Dodatkowo działa w chmurze, więc gdy padnie, to część użytkowników widzi jeszcze jej „ducha”, kiedy tak naprawdę serwisu nie ma w Internecie. Bez cache pewnie byście wykorzystali miesięczny transfer danych w jeden dzień 😛

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.