Strona Glówna Fora STRONA I FORUM Błędy, sugestie i prośby Sugestia – powiadomienia i oznaczanie

ostatnio zaktualizowano przez Laiczi 5 lat, 3 miesiące temu
3 uczestników
5 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #62458
    Laiczi
    Uczestnik

    Mam takie dwie sugestię dotyczące społeczności dotsim:

    Pierwsza: Zastanawiam się, czy nie można by było dodać „podstrony” (?)  pt. „powiadomienia”, czy coś w tym rodzaju. Pojawiła ona by się na profilu, lub w sekcji „aktywność na forum”, która jest na profilu.

    Mogłyby być w tej zakładce np. informacje o oznaczeniach przez innych naszego użytkownika (bo oprócz podświetlenia i możliwości przejścia na dany profil to zbyt wiele to nie daje 😀 ), czy odpowiedzi na obserwowany przez nas temat. Fajna byłaby też możliwość włączenia i wyłączenia obserwowania danego wpisu (nawet własnego). O wpisy mi chodzi, i te na stronie głównej, i na forum 🙂

     

    Druga: ta sugestia jest krótsza i chyba łatwiejsza do wykonania 😀 Zastanawiałam się, czy nie można byłoby zrobić tak, że jeżeli chcemy kogoś oznaczyć np. w jakimś wpisie, to wystarczy, że klikniemy na jego nazwę użytkownika prawym przyciskiem myszy oraz zaznaczymy opcję „oznacz użytkownika”. Jeżelibyśmy wykonali tą czynność to w pisanej przez nas aktualnie wiadomości pojawia nam się oznaczenie tej osoby, i nie musielibyśmy przepisywać całego nicku.

     

    Mam nadzieję, że te rzeczy są w miare realne. Ale kto wie, może wyskoczyłam z tymi rzeczami, które pojawią się w tajemniczej aktualizacji? Tak, czy siak – z góry pozdrawiam 🙂

    #62507
    Iga
    Uczestnik

    Przepraszam, że nie do tematu, ale nie jestem długo na DOTsim i chciałabym się dowiedzieć jak zadawać pytania?

    #62511
    Ginewra
    Uczestnik

    Co do pierwszej, to ja bym chociaż proponowała taki przycisk jak na innych forach jest „nieprzeczytane od ostatniej wizyty” albo coś w tym stylu. Ale powiadomienia też byłyby super, zwłaszcza dotyczące wywołań nicku 😀

     

    Obawiam się, że druga opcja byłaby trudniejsza do zrealizowania – pod PPM mamy to, na co nam przeglądarka pozwala. Dałoby się to przesłonić, ale nie jest to takie hop-siup. Prędzej by się dało to zrealizować za pomocą „odpowiedź”, która teraz też nie ma żadnej przydatnej funkcji, a mogłaby do okienka z odpowiedzią, na samym końcu tekstu, wrzucać nick danej osoby z małpą 🙂

     

    @Iga – w jakim sensie „zadawać pytania”? Jeżeli masz konkretne pytanie do twórców strony, to wrzuciłabym jej w odpowiedni dział (np. w „DOTsim”). Po wybraniu odpowiedniego poddziału (np. „Błędy, sugestie i prośby”) zobaczysz jego całą listę tematów. A na samym końcu tej listy masz tekst „Utwórz nowy temat” i ramki, gdzie możesz zadać swoje pytanie 🙂

    Jeżeli masz problem z grą, to od tego jest poddział „Centrum Pomocy” w dziale „The Sims 4” 🙂

    #62522
    Laiczi
    Uczestnik

    @Iga Za to jeżeli chodzi ci o zakładanie tematów to musisz w kategorii, gdzie chcesz go założyć  (np. pogaduszki) zjechać na saaam dół i tam to masz 🙂

     


    @Ginewra
    faktycznie, o tym nie pomyślałam 😛 ale np. jeżeli chcemy oznaczyć kilka osób to byłaby bardziej przydatny chyba po prostu opcja „Oznacz” obok nicku, ale to też się zobaczy.

    #62528
    Ginewra
    Uczestnik

    Wtedy by to po prostu działało tak samo – klikałabyś „odpowiedź” przy tych postach, do których chcesz się odnieść. Da się to zrobić tak, by nie kasowało już napisanego tekstu, więc też i przy kilku postach mogłabyś to klikać 🙂 Ale możliwe, że pojawi się jakaś konkretna funkcja tego „odpowiedź”, która by koligowała z oznaczaniem, więc nadal twój pomysł jest bardzo fajny 🙂

    #62531
    Laiczi
    Uczestnik

    @Ginewra Dzięki 😀 Tak czy siak mam nadzieję, że chociażby jedna z tych propozycji będzie wzięta pod uwagę  ^-^

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.