Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Blogi użytkowników Światek Hiruko

ostatnio zaktualizowano przez Morkinn 5 lat, 10 miesięcy temu
3 uczestników
3 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #54841
    Hiruko
    Uczestnik

    Stworzenie własngo bloga na tej stronie było pod wpływem impulsu, ale nie będzie się on do niego ograniczał. W przyszłości, zapewnie niedalekiej, znajdzie się tu kilka domków lub parcel publicznych, ale również wiadomości ze świata internetu, które w jakiś sposób sprawiły, że chciałam się nimi z Wami podzielić.

    #54847
    Hiruko
    Uczestnik

    Pierwszy post dotyczy, niestety, ale bardzo przykrych wiadomości ze świata realnego, a dokładniej i w niedużym uproszczeniu – odebrania internautom „fair-use” oraz narzucenie podatku od linków. 20/21 czerwca odbędzie się głosowanie w Parlamecie Europejskim, którego wynik zadecyduje o tym, czy bedzie absolutna cenzura w internecie ograniczająca jakąkolwiek własną twórczość, czy też nie. Odebranie „fair-use” i opodatkowanie linków sprawi, że niemal wszystkie: walkthrough, let’s play, first-look zostaną zdjęte, podobnie jak muzyczne remiksy, filmy opierające się na parodii, komentowaniu, dzieleniu się własną wiedzą jako niezależne źrudło, udostępnianie czegokolwiek, wstawianie cytatów czy nawiązywanie do czegokolwiek, publikowanie swojej twórczości bazującej na czymś innym (np. ręcznie robionych figórek postaci z gier), popularne na blogach i nie tylko opowiadania RP, tworzenie własnych opowiadań inspirowanych czymkolwiek czy najzwyklejsze prowadzenie bloga, publikacja własnych recenzji, ale również językowe kursy online itp… Wymieniać można w nieskończość. Tak, to wszystko zostanie odebrane, czyli tak na dobrą sprawę cała esensja internetu. Wiem, że to dopiero rozwijająca się społeczność i dotyczy ona gier, ale mam nadzieję, że ze względu na wagę sytuacji zostanie na ten post przymknięte oko i zostanie on zostawiony. Link do filmu, który jest niestety po angielsku (większość treści jest napisana i jest możliwość włączenia napisów) poniżej, wraz z linkiem do strony z petycjami przeciwko wprowadzeniu tych zmian.

    Film: https://youtu.be/fvXOfq3AB8s

    Petycje: https://saveyourinternet.eu/
    * W polu dot. nazwy kraju najlepiej wpisać Republic of Poland

    Liczę na wsparcie całej społeczności i dzielenie się tymi informacjami z kim się da. Bo na prawdę dużo się dzieje, ale nic dobrego ;-;

    #55012
    Hejkasz
    Uczestnik

    Szczerze to bardzo złe że chcą zablokować fair-use, słyszę o tym od ciebie. Napewno zagłosuje przeciwko wprowadzeniu tych zmian.

    #55013
    Morkinn
    Uczestnik

    Jeju, jeśli to zrobią, to ja chyba na Alaskę wyjadę, ja dziękuję za taki świat.

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.