Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Problemy techniczne The Sims 4 – Tryb laptopa

ostatnio zaktualizowano przez Cold 5 lat, 10 miesięcy temu
4 uczestników
11 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #56244
    Cold
    Uczestnik

    Witajcie 🙂

    Miałem niedawno wizytę Kuzyna i Kuzynki i bardzo chcieli żebym pokazał Im TS4. No więc zainstalowałem, uruchomiłem i trochę pograliśmy. Mam do Was pytanko. Otóż odpaliłem grę w trybie laptopa i po włączeniu tego trybu cienie w grze przestały istnieć. Dodam, że bez trybu laptopa cienie były obecne w grze, ale dla lepszej wydajności włączyłem ten tryb. Czy tryb laptopa powoduje wyłączenie cieni w grze?

    No i żeby nie było – pytam z ciekawości, nie dlatego, że mam zamiar grać w TS4.

    Będę wdzięczny za odpowiedź, bo Kuzynka napaliła się na tę grę i mógłbym Ją poinformować, żeby w razie czego najpierw kupiła lepszy sprzęt 😉

    PS: Moja karta graficzna spełnia wymagania TS4 w sensie te rekomendowane z wymaganą pamięcią 😉

    #56246
    Hiruko
    Uczestnik

    Z teg, co pamiętam, to tryb laptopa obniżał jakość tekstur, ale chyba też usuwał cienie i odbicia/refleksy. Generalnie chodziło o odciążenie grafiki i upłynnienie gry.

    „[…]W trybie laptopa grafika w grze ma obniżoną jakość, co zapewnia płynniejsze działanie gry oraz dłuższe działanie baterii.” – wzięte z pomocy EA. Listy dokładnych zmian, jakie ten tryb wprowadza, nie znalazłam. Może źle szukałam? (Zakładając, że taka lista gdzieś jest.)

    #56252
    Cold
    Uczestnik

    Dzięki za odpowiedź 😉

    To w sumie przydatne, gdy zabraknie prądu 😛

    #56268
    Vince1994
    Uczestnik

    W The Sims 3 była taka opcja renderowanie zaawansowane w The Sims 4 włączenie trybu laptopa to tak naprawdę wyłączenie renderowania zaawansowanego obydwie opcje odpowiadają za cienie tylko że w The Sims 3 dodatkowo mocno pogarszała się grafika trawy jednakże jest możliwość żeby ta trawa wyglądało normalnie pomimo wyłączenia tej opcji wchodzisz na graphic rules szukasz advancedrendering off terrainlod1 zmieniasz na 0 gra natomiast w The Sims 4 jest podobnie tylko tylko 0 jest ustawione domyślnie.

    #56272
    Cold
    Uczestnik

    @vince1994 No to u mnie w TS4 advanced rendering było 0 – więc to pewnie jest domyślnie tak jak napisałeś.

    Nie sprawdziłem jaka cyfra była, jak miałem ustawienia cieni na wysokie i jak były obecne 😛 – jeśli ktoś ma czas i ochotę, to może zerknąć 😉

    Ale tak jak napisała @hiruko tryb laptopa chyba wyłącza te najbardziej obciążające komputer opcje, czyli np. cienie.

    #56274
    Vince1994
    Uczestnik

    @Cold ale ty uważaj z tym plikiem jak go popsujesz to gra się nie uruchomi najlepiej zrób kopię w razie czego a co to najbardziej obciążającej opcji to wygładzanie krawędzi jak masz wysokie daj na niskie będziesz miała więcej fps a co do renderowania zaawansowanego to u mnie The Sims 3 się wyłącza jak mam tą opcję włączoną więc musiałem pogrzebać w tym pliku żeby ta trawa normalnie wyglądała i sporo ryzykowałem.

    #56276
    Cold
    Uczestnik

    @vince1994 Znaczy wiesz, ja nic nie będę grzebać, bo po prostu ten tryb laptopa odznaczyłem, a z resztą już Czwórkę usunąłem 😉 Tylko pytałem z ciekawości, czemu u mnie się cienie wyłączyły. Bo włączam grę, a tu nagle połowy grafiki, która kiedyś tam była nie ma 😛

    Co do wygładzania, to zawsze ustawiałem na średnie, bo na niskich były jeszcze drobne kwadraciki i denerwowało mnie jak, np. obracałem kamerę, a na ścianie „wędrowały” kwadraty.

    Renderowanie w Trójce mam włączone i wolę nie wyłączać, bo po pierwsze nie mam po co, a po drugie coś się pewnie zepsuje 😉

    #56300
    Vince1994
    Uczestnik

    @Cold cieszę się że tobie The Sims 3 działa bez zarzutu ale zazdroszczę komputera z nasa w końcu ta gra ma fatalną optymalizację dlatego wolę The Sims 4 ze względu na optymalizację tylko wiesz uważaj po ci komputer wybuchnie gdzieś czytałem że ta gra mocna katuje podzespoły.

    #56302
    Hiruko
    Uczestnik

    Ja mam tryb laptopa wyłączony w TS4, a w TS3 ustawienia mam na max lub jeden stopień niżej. Nie, nie mam kompa z NASA, tylko lapka sprzed 5 lat 😛

    Co do wybuchających komputerów, system ma zakodowane, że przy osiągnięciu danej temperatury i/lub danego obciążenia ma się zapobiegawczo wyłączyć. To nie baterie w „smart”phone’ach 😉

    #56310
    Ginewra
    Uczestnik

    @Vince1994 z tymi wybuchami to przesada, ale rzeczywiście mocno komputer pracuje przy TS4.

     

    A o trybie laptopowym nie mam co się wypowiadać.

    #56312
    Vince1994
    Uczestnik

    @Ginerwa żle przeczytałaś miałem na myśli że The Sims 3 katuje komputer The Sims 4 to prosta gierka.

    #56352
    Cold
    Uczestnik

    Jest sposób, by mieć włączone cienie przy włączonym trybie laptopa 😉

    Zamieszczam instrukcję – może komuś się przyda:

    1. TS4 > Game > Bin > GraphicsRules

    2. GraphicsRules otwieramy za pomocą, np. notatnika

    3. Szukamy „AdvancedRendering”

    4. setting $Off – to nas interesuje; pogrubioną czcionką są wartości, które nas interesują

    prop $ConfigGroup RenderForceMinspecShaders 0

    prop $ConfigGroup TerrainLODMode 0

    prop $ConfigGroup TerrainSpecScale 1 (jest 0, zmieniamy na 1)

    prop $ConfigGroup RenderPostProcessEnabled false

    prop $ConfigGroup RenderShadowsEnabled true (jest false, zmieniamy na true)

    prop $ConfigGroup RenderPretransformEnabled true

    No i tyle – gra śmiga na full detalach i energii idzie mało, bo tryb laptopa jest włączony. Chyba, że to tak nie działa 😛

    Jeśli komuś się to przyda, to nmzc 🙂

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.