Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Problemy techniczne The Sims 4 wyłączają komputer

ostatnio zaktualizowano przez Lidia 4 lata, 1 miesiąc temu
4 uczestników
7 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #80138
    Lidia
    Uczestnik

    Hej! The sims 4 wyłączają mi oba komputery. Jeden miał wymieniane podzespoły na lepsze i robiony format. Nowy czy stary save, nie ważne co robię, buduje, jestem w cas, czy jestem w trybie życia. Czasem pogram 5 minut, czasem 3h. Na drugim naprawiałam gre przez orgina. W czym leży problem? Jak to naprawić? Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi, boje się że zepsuje mi to komputery. Z góry dziękuję

    #80140
    Hejkasz
    Uczestnik

    Ja pamiętam jak Simsy mi wyłączały w 2014 komputer, chodziło o gorąc. Komputer nie wyczyszczony, przez co robił się łatwo gorący. Simsy jako że gra, to obciąża komputer. Polecam wyczyścić komputer z kurzu oraz zaopatrzyć się w specjalną paste (Niech ktoś poda nazwę ;)), która dba o „temperature”.

    #80141
    Ola
    Uczestnik

    Pasta do procesora, termoprzewodząca 🙂

    Tak jak pisze Hejkasz – raczej nie wygląda to na problem w grze tylko w komputerach, problemy typowo mechaniczne. Może za słabe procesory, może też być kwesta chłodzenia. Czasami pomaga nawet podkładka chłodząca do laptopa, do komputerów stacjonarnych też można dokupić dodatkowe chłodzenie – i raczej jest ono niezbędne jeśli się gra w wymagające gry, z którymi nie radzą sobie słabsze komputery. Czasem może pomóc korzystanie z dysku SSD (byłam w szoku, jak zmienił działanie mojego ledwo zipiącego laptopa) – i na nim zainstalowanie gry.

    #80180
    Hejkasz
    Uczestnik

    Aha, komputer sie wtedy wyłącza, aby się nie spalił.

    #80243
    Lidia
    Uczestnik

    Przeczyściłam komputer jeszcze raz dokładniej, wymieniłam pasty termoprzewodzące. Sprawdzałam czy się nie grzeje i nie. Wszystkie sterowniki zaktualizowane.
    System operacyjny: Windows 10 Home 64-bitowy (10.0, kompilacja18363)
    BIOS: 3707
    Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-3770K CPU @ 3.50GHz (8CPUs), ~3.5GHz
    Pamięć: 16GB DDR 3
    Karta graficzna: NIVIDA GeForce GTX 980 Ti
    Płyta główna: Asus P8H67-V socket LGA1155

    #80284
    Dana
    Uczestnik

    Lidia – jeżeli masz w grze jakieś modyCC to wyjmij folder mods na pulpit komputera, a następnie wyjmij z gry (Ścieżka:  C lub inny dysk:\…\…\Documents\Electronic Arts\The Sims 4 , następujące pliki/foldery:

    – cache,

    – cachestr,

    – onlinethumbnailcache,

    – localthumbcache,

    to są pliki/foldery pamięci podręcznej gry i odnowią się po ponownym jej uruchomieniu.

    Gdy to zrobisz, to napraw grę na Origin.

    Zanim z powrotem dodasz do gry mody to najpierw musisz pozbyć się zepsutych modów/CC.

    Ten poradnik pomoże Ci w uporządkowaniu modów: https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Poradnik-Jak-sie-pozbyc-bledow-w-grze-i-problemow-z-modami/m-p/7197126#M1863

    #80285
    Dana
    Uczestnik

    PS. te pliki/foldery:

    ? cache,

    ? cachestr,

    ? onlinethumbnailcache,

    ? localthumbcache,

    usuń do kosza.

    #80385
    Lidia
    Uczestnik

    Dziękuje. Nie mam żadnych modów. Robiłam też tak 🙂 Wyszły nowa aktualizacja do sterowników i na razie się nie wyłączyły od tej pory. Obym nie zapeszyła

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.