Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Problemy techniczne [TS4] Jak zrobić większą piwnicę niż dom, gdy dom jest na fundamencie?

ostatnio zaktualizowano przez Ginewra 5 lat, 4 miesiące temu
2 uczestników
12 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #61913
    Ginewra
    Uczestnik

    Po aktualizacji dodającej możliwość edycji terenu mam problem z postawieniem dużej piwnicy. Kiedy dom ma fundamenty i dodam mu piwnicę o większej powierzchni, ta sięga nie „dołu” fundamentów, a domu – co za tym idzie, piwnica podnosi teren i np. fundamenty są zasypywane ziemią. Jest jakaś możliwość, by piwnica była pod poziomem „zero” działki, a nie na wysokości fundamentów?

    #61914
    Hejkasz
    Uczestnik

    Próbowałaś coś z schodami?

    #61921
    Ginewra
    Uczestnik

    W jakim sensie „coś”? Mam obłożyć dom z każdej strony schodami, czy o co chodzi?

    #61995
    Ginewra
    Uczestnik

    Podnoszę, bo problem nadal występuje.

    #61996
    Hejkasz
    Uczestnik

    Ja pamiętam że wczoraj bawiąc sie piwnicą był taki suwak ze strzałeczkami, tam można było obniżać poziom, że piwnica nie stykała się z ziemią i dawać można było ją na sam dół, może kod bb.moveobjects on podziała, jeżeli nie to musisz chyba zaakceptować tą górkę

    #61997
    Hejkasz
    Uczestnik

    Albo usuń fundamenty dodaj piwnice i znów dodaj fundamenty, ale nie wiem czy ci nie usunie automatycznie tej piwnicy.

    #62003
    Ginewra
    Uczestnik

    Spróbuję z tym suwaczkiem 🙂 W sumie to może być to, bo zdarzyło mi się cały dom poniżej poziomu ziemi niechcący ustawić. Nie zauważyłam, że piwnica też ma ten suwak. Dzięki Hejkasz, jak tylko to sprawdzę, to dam znać czy zadziałało 🙂

     

    Aktualnie miałabym problem z usunięciem piwnicy – zagospodarowana już jest 🙂 A zapisywanie pokojów i kupowanie ich na nowo, kiedy sprzęty są już ulepszone… Wolałabym tego uniknąć 🙂

    #62008
    Hejkasz
    Uczestnik

    Zawsze możesz dodać ulepszenia do tego 3 trybu gdzie są przechowywane rzeczy rodziny, wiesz dostajesz cos z kariery itp to tam leży. Zamiast piwnicy mieć dodatkowy pokój czy coś, albo szopę/garaż.

    #62037
    Ginewra
    Uczestnik

    Byłoby to bezpieczne, gdyby gra co jakiś czas nie kasowała mi kompletnie tego „wyposażenia rodziny” 😉

     

    W każdym razie… DZIĘKI WIELKIE! Pomysł z suwakiem się sprawdził, obniżyłam piwnicę i mogę ją teraz powiększyć poza granice domu! 😀 Dzięki, dzięki, dzięki!

    Gdybym mogła, obrzuciłabym cię tuzinem babeczek 😀

    #62039
    Hejkasz
    Uczestnik

    Jak dla mnie to w podziękowaniu możesz dodać mnie do swojego świata Haha! Troche głupio ze udało nam się to po tygodniu ogarnąć, pamiętaj wtykaj nos w każda rzecz a ja tak znajduje np. suwaczki 😀

    #62040
    Ginewra
    Uczestnik

    Nie gram tak często w Simsy, więc ten tydzień, to nie problem dla mnie 😉

    Gdzie mogę znaleźć twoją Simkę, żeby dodać do świata? 😀

    #62057
    Hejkasz
    Uczestnik

    ID: Hejkasz tam masz jakieś rodziny itp. Polecam też wybrać opcje zmodyfikowane żeby zobaczyć większość rzeczy i nowszych bo jednak mam z 3 mody, ale weźmiesz tą rodzinkę bez modów. Musze powiedzieć że to ciekawe 😀

    #62060
    Ginewra
    Uczestnik

    Ok, będę pamiętać przy następnym uruchomieniu gry 😀

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.