Wiejskie Życie od EA

Główna Fora THE SIMS 4 Dodatki Wiejskie Życie od EA

 • aga5myszka
  8 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Witam 😀 Chciałabym zapytać jak widzielibyście dodatek o tematyce wiejskiej. Pomijając oczywiście propozycje SimGuruGranta w ankiecie na twitterze. Chciałabym zobaczyć czego najbardziej oczekiwalibyście po nowym dodatku. Jakaś okolica, nowa kariera, postać nadnaturalna? Puśćcie wodze fantazji 😀

  Ginewra
  8 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Pakiet rozgrywki to ma być, więc nie spodziewam się cudów+postać nadnaturalna 😉

  Okolica + zwierzaki gospodarcze byłyby dla mnie w sam raz. O ile okolica byłaby wiejska i opieka nad zwierzakami dopracowana – by np. kury biegały po ogrodzonym terenie, a nie tylko koło kurnika. A że biegałyby po terenie, to Sim powinien mieć czynność “szukaj jajek” 😀 Powinno być też zróżnicowanie kur i jajek – żeby ceny były różne, ale żeby na przykład trzeba było dłużej czekać na te bardziej wartościowe jajka: chociażby te zielone jajka, albo przepiórcze, a co za tym idzie – inaczej wyglądające kury, które właśnie taki rodzaj jajek dają.

  Skoro mamy mieć pory roku, to takie krówki powinni skomplikować – i o ile w letnich porach zwierzaka można wyprowadzić na trawę, to na zimę trzeba zadbać o siano, więc albo zakup, albo wcześniejsze koszenie trawy i suszenie na siano. Chociaż wiem, że tu popłynęłam i się pewnie skończy na wyciąganiu karmy “z kieszeni”.

  Nie wiem co chcą ze świnkami zrobić – nie kojarzę ich ze Store, nie dają też nic na sprzedaż (żadnych jajek, czy mleka), a nie wydaje mi się, by EA zdecydował się na rzeźnię w swojej grze. No chyba że zrobią jak w Sunset Valley i świnki dostarczać będą trufle.

  A owce powinny oddawać runo 😀 Tylko nie wiem, na co komu runo w tej grze, bo co? Tkaniny zrobisz? Na ubrania, które są za darmo? Na zasłony/kotary, których modyfikować nie można? Albo na dywany, które też są narzucone? Więc owieczki odpadają.

   

  Co do “postaci nadnaturalnych”, to bym proponowała np. kunę (skoro lisa już mamy), która będzie mogła kury podkraść, o ile nie zadbamy o ich bezpieczeństwo (pewnie jakieś alarmy, skoro pies nie może mieć budy, więc i pewnie nie można go sprowadzać do roli pilnowacza domu). Tyle tylko, że złodziei nie mamy, więc skoro nikt nam domu nie okradnie, to pewnie też nikt na kury nie zapoluje, w końcu to takie… brutalne i niemiłe.

  aga5myszka
  8 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Świetny pomysł z kuną! To byłoby naprawdę mile urozmaicenie. Poza tym skoro już byśmy mieli jajka, mleko i trefle to przydałoby się coś w rodzaju targu (na wzór trojkowego komisu lub sklepu z eliksirami) gdzie moglibyśmy wystawić zbioru na sprzedaż ale ich cena by malała wraz z czasem

  Loui
  8 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Jeśli chodzi o targ. To niby można pojechać w niedziele do miasta i sprzedawać zbiory na pchlim targu. Osobiście chciałabym by zwierzęta hodowlane z tego pakietu były bardziej grywalne niż np z ” Mój pierwszy zwierzak” Postawienie zagrody w której raz na jakiś czas krowa zamuczy czy ruszy się byłoby dość słabe.

  Hiruko
  8 miesięcy, 1 tydzień temu #

  @Loui Zgodziłabym się z Tobą, gdyby mowa była o koniach. Jeżeli chodzi o krowy, to co chcesz nimi robić? Jak dla mnie zwierzęta gospodarskie mogłyby być na zasadzie boksu z pastwiskiem i stanowiskiem. Boks na zimę i jesień zamiast pastwiska (wtedy siano, słoma) oraz ogólnie do spania dla zwierząt, stanowisko do zbierania przedmiotów.

  Do boksów (i dla koni i zwierząt gospodarskich) widziałabym też ulepszenia, ale na nieco innej zasadzie. Zamontowanie nie byłoby trudne, ale za to trzebaby je samemu wykonać (mamiętacie ten quest z TS3, gdzie robiliśmy maszynkę dla robota, co by był ludzki? coś na tej zasadzie). Koniec końców, warsztat mamy.

  Kontynuując o zwierzętach gospodarskich, ja widziałabym tam kury i kaczki do drobiu. Ale również kury do  jaj po prostu jadalnych, a z kaczych by można też robić pisanki na “wilkanoc”. Krowy i świnie po odpowiednio mleko–>ser i mięso oraz świnki do mięsa i trufli (które by znajdowały randomowo np. 1-5 trufli po opcji “szukaj trufli na pastwisku”). Ale tych kaczek to pewna nie jestem :/

  Konie by mogli zrobić jak w TS3: podstawowe umiejętności, grywalne, zawody na odpowiedniej parceli, OJ i ZJ, czystości rasowe, dziedziczenie um itp. Ewentualnie mogliby dodać coś z woltyżerki, ale to niekoniecznie, o ile zrobią resztę OK.

  Chętnie zobaczyłabym farmy, ale nie na własnej parceli, a jako osobne parcele. Coś jak publiczne farmy, gdzie by się ją dzierżawiło na jakiś czas i wtedy robiło z nią, co chciało. Do siania bym widziała ze 2-3 rodzaje zbóż do nektaru oraz masowe wysiewki wszystkich roślin, przy zaznaczeniu ilości wymaganych nasion/roślin na wysiew. Z tego powodu widziałabym na tych farmach trzy różne rodzaje pól uprawnych.

  Maszyn rolniczych nie widzę. Dlaczego? “A gdzie te rowry, te samochody? I co tu robi rakieta?!” – priorytety Twórców ;}

  W sumie, to jak się nad tym zastanawiałam, to dużo więcej mi przyszło do głowy, ale teraz mnie palce bolą, więc dopiszę innym razem lub jak mi się przypomni 🙂

  Ginewra
  8 miesięcy temu #

  Przepraszam @hiruko , ale “wilkanoc” mnie rozczuliła <3

  Co do krówek to już pisałam, że można je na popas wyciągać – na “smyczy”, tak jak z psami, tylko zamiast eleganckiego urządzenia dać im do łapki zwykłe powrósło 😉 No a kury to by mogły chodzić po całej okolicy – albo ogrodzonej, gdyby taka była wokół kurnika, albo po całym osiedlu, jeśliby ogrodzenia zabrakło. A na noc by wracały, czasem jakaś mogłaby się “zgubić” przy braku ogrodzenia 😉

  A jeśli chodzi o kacze jaja – jak najbardziej są jadalne, choć moi rodzice je raczej wykorzystują do ciast niż jajecznicy. Tylko niefajnie się je rozbija, bo mają twardszą skorupkę 😀 Ale to by się wpisywało w mój pomysł “różne jajka i różna cena za te jajka”, zamiast dawać różne kury, dać różny drób – mamy jeszcze przecież indyki, a ten w przepisach już się pojawia, a jeszcze mają dodać “święto dziękczynienia”.

  Evaerynth
  8 miesięcy temu #

  Chciałabym, żeby w rozszerzeniu była hodowla zwierząt (zwłaszcza krów i kur, ale byłoby fajne, jakby pojawiły się też inne gatunki), może być nawet na zasadzie kurnika i zagrody ze Store w “The Sims 3”. Konie mogłyby być, ale nie zależy mi na nich tak bardzo, jak na wyżej wymienionych. 😀 Poza tym chciałabym rolnictwo z prawdziwego zdarzenia, uprawę nowych roślin, a co za tym idzie może karierę rolnika. Jeśli chodzi o nową okolicę, to myśląc o wiejskim życiu na myśl od razu przychodzi mi Riverwiew z “The Sims 3”, tak więc odpowiadało by mi coś takiego.

  aga5myszka
  8 miesięcy temu #
  1. @hiruko twoje pomysły są absolutnie świetne! Jeśli wyszedłby taki dodatek to sprzedaż miałby gwarantowaną w 100%. Dzierżawa farmy brzmi świetnie i na pewno byłoby to coś nowego w całej serii. Ale nie zapomninajmy też o CASie i innych obiektach wprowadzających w klimat dodatku. Ja widziałbym jeszcze,  oczywiście oprócz zwierząt, maszyny do przetworu produktów odzwierzęcych np. : jakieś dojarki elektryczne, kadzie do produkcji sera, inkubatory żeby z jajek można było wyhodować dodatkowe kury, działającą studnię przydomową zamiast wodociągów. Oprócz tego miło by było zobaczyć też system uszlachetniania nasion i możliwość ułatwienia sobie pracy na roli poprzez nasiona np.: kukurydzy które będa genetycznie zmodyfikowane żeby były odporne na środki chwastobójcze lub żeby mogły np.: rosnąć w trakcie zimy.
  Hiruko
  8 miesięcy temu #

  @aga5myszka Jakoś nie widzę tych ulepszeń nasion w tym ujęciu. To już za bardzo by odchodziło od tego, czym zawsze były. Poza tym, na zimę mogliby dać szklarnie. I wydaje mi się, że będą, bo po co dodawać szklane dachy, jak sami czegoś z tym nie zrobią? Uszlachetnianie nasion widzę jak najbardziej, ale w stronę liczniejszego plonu/szybszego wzrostu/mniejszych wymagań – do wyboru jedno na jedno zielstwo i nie przechodzi na siane z ich plonów rośliny.

  CAS mnie mało interesuje, bo to czego mi brak, nigdy nie wprowadzą.

  W trubie budowania liczę na masę drewnianych rzeczy, ale nie robionych na jakieś stare i zniszczone. Głównie chodzi mi tu o ściany, podłogi, drzwi i okna oraz schody z balustradami. Masa elementów w pełni drewnianych wygląda jak nadżarta przez robaki czy inne syfy, przez co można zapomnieć o nowoczesnym domu z drewnianymi drzwiami. Trafia mnie przez to od początku gry, gdyż uwielbiam drewno, jako materiał, do wszystkiego związanego z domem, a tu tylko pozostają łzy ;-;

  SimPaulina
  8 miesięcy temu #

  Ja chciałabym wiejską okolicę z targiem, na którym można sprzedawać plony. Zwierzęta: krowy, kury, konie (sfera marzeń). Nowe rośliny np. kukurydza, zboże.

  Sebby
  8 miesięcy temu #

  Na pewno wiejska okolica z jakimś targiem. Hodowla zwierząt brzmi świetnie chociaż mi najbardziej zależy na koniach. Lubiłam je w trójce i chciałabym zobaczyć je w czwórce w bardzo dopracowanej wersji (tak jak wampiry). Rozszerzona możliwość opieki nad koniem, umiejętność jeździectwa, obiekty do stajni, jakaś logiczna mechanika zwierząt (te w trzy miały mankamenty takie jak samodzielne wychodzenie z boksu, co za naturalne nie jest :p ). W skrócie, pożyjemy zobaczymy.

  aga5myszka
  8 miesięcy temu #

  @hiruko ja bym w tym dodatku,  oprócz wszystkich opcji rozgrywki,  widziała właśnie drewniane dekoracje i elementy z trybu budowania, żeby poczuć taką atmosferę swojskości. Jakieś np.: kwiaty w beczce, drzwi stylizowane na takie ze stodoły, staromodne zasłony i inne takie bajery. Cóż jestem też pod tym względem wymagająca bo jak dla mnie dodatek powinien zawierać i ciekawą rozgrywkę oraz nowe elementy wpasowujące się w klimat i tematykę 😊

  Makkev
  7 miesięcy, 3 tygodnie temu #

  Na pewno karminie różnych krów, świni itp. Kukurydza, wielkie pole, Taki kręcący się wiatrak. I inne takie rzeczy

  Ayano
  6 miesięcy, 1 tydzień temu #

  Ja dodatek wiejski widzę tak:

  – nowe otoczenie, typowa, spokojna wieś, dużo zieleni itd.

  – zwierzęta hodowlane, takie jak krowy, kury itp.

  – może jakaś uprawa roli?

  – dużo mebli w stylu wiejskim, meble całkowicie drewniane

  – jakaś kariera związana z dodatkiem

  – mogliby dać te konie w końcu XD

  Ogólnie to bardzo bym chciała taki dodatek/pakiet rozgrywki w TS4.

Przeglądasz 14 postów - 1 z 14 (wszystkich: 14)

Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.