Strona Glówna Fora THE SIMS 4 Porozmawiajmy o grze Wysokie rachunki w The Sims 4

ostatnio zaktualizowano przez Maacieek 1 rok, 5 miesięcy temu
12 uczestników
14 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #57390
    Vince1994
    Uczestnik

    Mam pytanie ostatnio dostałem rachunek 3912 simoleonów skąd się takie rachunki biorą i czy jest sposób żeby były niższe?

    #57391
    Safia
    Uczestnik

    Ja nie wiem – teraz gram na parceli, na której nie ma domu, żadnych lamp, toalet, umywalek itd. czyli nic co zużywa prąd/wodę a i tak mam baaaardzo wysokie rachunki

    #57392
    Natka
    Uczestnik

    Tak, przełącz światło (lampy) tak żeby automatycznie si włączały 🙂

    #57393
    Hiruko
    Uczestnik

    Rachunki zależą, przede wszystkim, od wielkości i wartości parceli, prawdopodobnie też od ilości używanego prądu i wody (głównie pewnie ich marnowanie, czyli palenie lamp i telewizorów, kiedy się z nich nie korzysta i nienaprawianie armatury). A przynajmniej tyle udało mi się zaobserwować w grze.

    #57396
    Evaerynth
    Uczestnik

    Wysokość rachunków zależy też od ilości i wartości posiadanych na parceli przedmiotów. Zauważyłam, że na parceli, na której ostatnio grałam rachunki zwiększyły się nawet, gdy ozdobiłam dom złowionymi rybami i zebranymi kryształami.

    #57397
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    Z tego co wiem w simsach cztery, za wszystko co się posiada płaci się czynsz, nie liczą się rzeczy w wyposażeniu. Czyli najlepiej ograniczyć używanie prądu oraz usunąć niepotrzebne rzeczy.

    #57410
    Shakuahi
    Uczestnik

    Ja pozwolę sobie zacytować jednego z SimGurus, myślę, że oni najlepiej wiedzą jak działają rachunku w TS4:

     

    1. We intentionally made bills higher than past games in order to give more of a pushback. There was a lot of sentiment that Sims 3 was too easy, so one of the ways we opted to make 4 more challenging was to up bills. The bill calculation is actually a little more advanced in 4 as well. We actually calculate bills kind of like tax brackets. The first 20k worth of stuff in your house is billed at a %, then the next 10k a higher percent, then the next 20 an even higher percent, and so on and so forth. This allows us to have bills be pretty light at the beginning of the game when you have very little income, but ramp up much faster as you build a bigger house because your income should also be significantly higher.

     

    Czyli generalnie są pewne progi, do 20 tyś. wartości jest jakiśtam % podatku, na 30 tyś. większy procent itd. Zakładając, że nie kłamią (a nie widzę powodu by mieli kłamać) znaczenie ma tylko wartość posiadanych obiektów, nie zużycie elektryczności czy wody (chociaż np. termostat dodany w porach roku miał rzekomo zwiększać rachunki).

    #57572
    Shakuahi
    Uczestnik

    Piszę pod postem, ale właśnie dostałam pierwszy rachunek po tygodniu używania termostatu i… z 14 tyś. podskoczył do 50 tyś. simoleonów (nic się nie zmieniło w wyposażeniu). Mieliście też taki przeskok?

    #57583
    Ksaw
    Uczestnik

    @Shakuahi Tak! Z ok. §15.000 – §17.000 dostałem rachunek w wysokości ok. §68.000 ? Nie lubię ingerować w fundusze simów kodami lub jakimiś innymi (nierealnymi) sposobami, jednak po stracie tylu simoleonów postanowiłem posadzić drzewko pieniężne ? Będę je mieć dopóki nie zdobędę chociaż tych §50.000.

    #57584
    Pquest
    Uczestnik

    @Shakuahi U mnie było podobnie. W pierwszym tygodniu miałem rachunki ok. 1,5 tysiąca. Po tygodniu podczas, którego był włączony termostat, rachunki wyniosły ok. 4,2 tysiąca :/

    W sumie opis termostatu ostrzega o większych rachunkach, no ale bez przesady xD

    #57587
    Hejkasz
    Uczestnik

    No ja teraz płacę 15 Tysięcy, ale w lato nie korzystał z termostatu – simowie nie potrzebują.

    #57574
    Ravgreend
    Uczestnik

    @Shakuahi

    Tak ja miałem taki przeskok gdy włączyłem termostat na ogrzewanie na całą zimę (7 dni) i nagle z 14-16 tyś normy zrobiło się 37tyś.

    #58214
    Hejkasz
    Uczestnik

    Ludzie a od czego jest drzewko pieniężne ?

    #58219
    Vince1994
    Uczestnik

    Dzięki za rady

    #92156
    Maacieek
    Uczestnik

    By obniżyć rachunki w opcjach gry w zakladce rozgrywka trzeba wylaczyc opcje „obiekty z trybu budowania mają wplyw na rozgrywkę”

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.