Modyfikacja: Czas Do Szkoły

Stało się! Zerbu stworzył modyfikację, która pozwala śledzić naszych Simów w szkole. Od teraz będziemy mieli możliwość wybrania się do liceum lub szkoły podstawowej. Na naszych Simów czekać będą wyzwania, nowe nastrójniki i wiele więcej. Dla tych, którym nauka nie jest po drodze, dodana została umiejętność wagarowania, która pozwoli naszym nieletnim na włóczenie się po okolicy. Grzeczne dzieci otrzymają możliwość uczestniczenia w specjalnych wydarzeniach, takich jak wycieczki szkolne czy bal przebierańców. Wypełnianie dziennych zadań, pozwoli naszym Simom osiągać wyższe wyniki w nauce.

 • Zbuduj własną szkołę

Wyposaż ją i ustaw nowy typ parceli: Szkoła podstawowa lub Liceum. To do tego miejsca udawać się będą Simowie, których będziemy chcieli śledzić podczas dnia w szkole. Pamiętaj, aby stworzyć tylko jedną szkołę danego typu. Może ona powstać w dowolnej okolicy. Dobrym rozwiązaniem jest stworzenie Szkoły podstawowej we Wierzbowej Zatoczce i Liceum w Oazie Zdrój.

 • Ah, podstawówka!

Pierwszego dnia zawsze jest pora na zapoznanie się z rówieśnikami, trzeciego dnia może nam wypaść jakaś wycieczka! Ważne jest to, aby wykonywać wszystkie sugerowane nam zadania, dzięki temu zwiększymy swoje szanse na otrzymanie pozytywnego nastrójnika związanego z ocenami. Unikaj nudy w klasie i nie patrz na zegarek, podobno czas płynie wtedy wolniej!

 • Prawie dorośli, licealiści.

Starsi uczniowie z pewnością pokochają zajęcia z gotowania i pieczenia, które odbywają się w poniedziałki. W czwartki natomiast przyjdzie pora na rzeźbienie w drewnie i malowanie. Tutaj także obowiązują codzienne zadania, które pomogą w uzyskaniu lepszej oceny.

 • To nie tylko szkoła!

Wycieczki szkolne zawsze wywoływały ogromną radość. Jeśli Twój Sim ma dobre oceny, zwiększa się szansa na zorganizowanie wycieczki szkolnej. Gra przeniesie naszego podopiecznego na losową parcelę: siłownię (nastolatkowie), bibliotekę, lub muzeum. Uczeń z gorszymi ocenami ma niestety małe szanse na możliwość wzięcia udziału w klasowym wyjściu.

 • Zbierzmy całą kolekcję!

Uczniowie szkoły podstawowej, co piątek wybierają się w jakieś miejsce, aby badać naturę poprzez kolekcjonowanie różnych obiektów. Licealiści natomiast wybierają się w teren każdego wtorku. Najlepsi uczniowie mogą trafić na ukryte parcele z The Sims 4 i (jeśli jest zainstalowany) The Sims 4 Ucieczka w Plener. Nieco gorsi studenci mają mniejszy wybór lokalizacji. Pracuj ciężko, a może czeka Cię wycieczka do Granitowych Kaskad!

 • Szykuj swój najlepszy strój!

W każdą środę w Szkole podstawowej, organizowany jest Bal przebierańców. Dzieci przychodzą do szkoły przebrane w przeróżne stroje, które ich rodzice kupili za ciężko zarobione Simoleony. Zaplanuj na tę okazję swój najlepszy strój i bądź najbardziej wypieczonym Hot-Dogiem w klasie! Możliwe, że na imprezę wpadną jakieś niedźwiedzie, jeśli zainstalowaliście pakiet Ucieczka w Plener.

 • Umiejętność wagarowania.

Bądź złym uczniem i włócz się po mieście, zamiast pilnie uczyć się w klasie. Jeśli Sim ma najgorszą możliwą ocenę, możliwe, iż przy wyborze pójścia do szkoły pojawi się opcja wagarowania. Częste wagarowanie oraz emocje: skupiony i energiczny, poprawiają zdobywanie kolejnych poziomów umiejętności. Z czasem, możliwe będzie odwiedzanie nowych miejsc, takich jak niezamieszkałe domy czy parki.

 • Polska wersja językowa.

Specjalnie dla Was stworzyłem polską wersję językową tej modyfikacji, aby każdy z Was mógł bawić się Simami w szkołach. Bardzo proszę, aby nie rozpowszechniać tych plików poza DOTsim. "Audycja zawiera lokowanie produktu", a dokładniej, jeden z nastrójników zawiera informacje o stronie. Z czasem, modyfikacja będzie aktualizowana. Pamiętaj, do działania wymagany jest dodatek The Sims 4: Witaj w Pracy.

Po rozpakowaniu powinno to wyglądać tak:

Umieść pliki w folderze: Moje Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 4\Mods

💚 POBIERZ 💜

Komentarze

 1. Nie lubię modyfikować swojej gry, ale muszę przyznać, że to robi wrażenie. Podziwiam człowieka, który poświęcił swój czas i energię na przygotowanie takiej modyfikacji. Tłumaczowi oczywiście również należy się pochwała 😀

 2. Raczej nie skorzystam, ponieważ również nie przepadam za modowaniem The Sims 4 :p

  Wiem, że spora część osób czekała na tłumaczenie, więc dobra robota Karolu 🙂

 3. Kiedy patrzę na godzinę dodania niektórych nowinek, odnoszę wrażenie, że Karol jest wampirem i nigdy nie śpi. 🙂

  Mod pobiorę od razu po powrocie do domu, chciałam przenieść główny wątek losów mojej rodziny na nastoletnia córkę, ale nie miałam pomysłu na jej historię. Teraz gra na pewno nie będzie mnie nudzić. 🙂

 4. Super sprawa testowałem wcześniej tą modyfikacje świetna robota a teraz po naszemu spoko podziękować szefunciowi;)

 5. Czy jeśli ma się zainstalowaną tą modyfikację, a w przyszłości będzie aktualizacja to żeby gra się zaktualizowała to trzeba odinstalować modyfikację? :zły:

  • Też jestem ciekawa.. I co jeśli mamy więcej dzieci w rodzinie? Ja mam np dwoje w wieku szkolnym i jedną nastolatkę.

   • Pojawiają się dwa okienka, jedno po drugim. Jeśli wyślesz nastolatka samego do szkoły, możesz wybrać pójście z dzieckiem. Nie ma możliwości wybrania się do szkoły dwoma Simami.

   • Wydaje mi się, że podobnie jak w przypadku wyjścia dwóch simów do aktywnej pracy – dwoje z tych dzieci “zniknie” w zwykłej szkole, a Ty będziesz mogła kontrolować tylko jedno.

  • Wejdz galerię i wpisz ,,school” następnie wybierz jako że jest najpopularniejsze i pierwszy budynek mający ponad 7 tys pobrań jest to ta szkoła w obrazków

 6. Jestem wkurzony ,bo to tylko jest dla posiadaczy tego dodatku.
  Wszystko tylko dodatek i dodatek.
  Powinni to zrobić dla wszystkich. :nie:

 7. a masz zgode na reklame swoją przy czyimś modzie? Tłumaczenie powinno być udostępnione razem z udostępnianym plikiem przez twórcę, powinieneś mu to wysłać.

  • Twórca zgodził się na wydanie tłumaczenia. Główna modyfikacja nie zawiera jeszcze języka polskiego, ponieważ wciąż jest w wersji testowej. Twórcy nie chce się za każdym razem edytować linijek z tekstem. Jak tylko powstał mod, Zebru dostał moje tłumaczenie. Reklama jest drobna i nie zmienia działania modyfikacji, to od Ciebie zależy czy pobierzesz mod z wersją polską mojego autorstwa.

 8. O wow Autor zrobił chyba najlepszą modyfikację w dziejach Simsów – przyznam, że brakowało mi troszeczkę czegoś takiego :). Chociaż nigdy nie grałem z modyfikacjami, to chociaż przetestuję tę :).

 9. Mod zainstalowany, szkoła stoi w mieście, a gdy wyskakuje okienko z możliwością pójścia do szkoły z dzieckiem dziecko zostaje w domu, a wszystkie dzieci z okolicy pojawiają się na mojej parceli domowej arghhh xD Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że jestem lamą :p Spróbuje jeszcze raz może akurat, że się uda 🙂

  Ogólnie ogromne brawa za chęci tworzenia polskiej wersji! :diament:

 10. Gdy moja nastoletnia simka ma już iść do liceum i zdecyduję się iść razem z nią to simka zostaję w domu a niby jest w liceum, mam tylko po lewej czas końca lekcji. Mam liceum w Oazie Zdrój, moja simka tam mieszka.
  Więc jak przychodzi czas pójścia do szkoły i chcę iść razem z moją simką to po prostu zostaję ona w domu a po lewej wyskakuję mi czas lekcji. Co mam zrobić żeby modyfikacja działała poprawnie? :krzyk:
  Jeszcze gdy simka idzie do szkoły i wyskakuję mi okienko z zapytaniem czy chcę iść z nią to tam gdzie powinno pisać coś typu “Chcę towarzyszyć simowi” to jest puste pole, w drugim wyborze jest to samo. 👿
  Co mam zrobić? ❓

 11. Może ktoś mi powiedzieć czemu jak chce iść z simem do szkoły to on zostaje w domu i inni simowie zlatują się do mojego domu? Szkołę i liceum postawiłem w mieście.

   • Niestety ponowne uruchomienie gry nie pomogło dalej dziecko zostaje w domu najwyraźniej ten mod nie jest dla mnie i jestem smutny że mi nie działa :'(

  • Koło godziny 8 wyjdz dzieciakiem z domu nie możesz w nim fizycznie przebywać w mieszkaniu to może być;stanie sobie po drugiej stronie ulicy itp.I gdy nadejdzie godzina kiedy sim zaczyna zajęcia wyskakuje okienko;dołącz itp i dopiero wtedy gra przekieruje do budynku szkolnego i działa jak być powinno w modyfikacji.Nie wiem dlaczego ale gdy zostają młode simy w mieszkaniu w tych godzinach wtedy zlatuje się cała okolica mimo tego że to parcela mieszkalna a szkoła ustawiona jak być powinna.Ale być może jeszcze jakieś małe błędy w skryptach sama modyfikacja genialna strasznie mi się podoba;)

 12. Witaj – na początek – wielkie dzięki, aż uśmiech się pojawia na twarzy na widok modyfikacji w języku polskim.

  Hm, takie pytanko ode mnie – chciałabym stworzyć własną szkołę (budowanie łiiii!), jednak jakaś podpowiedź jakie sprzęty na pewno muszę dorzucić do danego budynku? Wiadomo, sala od wf, sala gotowania, jakieś podpowiedzi? Czy mod ma jakieś wyjątkowo potrzebne salki/przedmioty pod tym względem, czy mogę w wolnym tłumaczeniu tworzyć jak mi się podoba?

  • Nie możesz wykorzystać to co masz na stanie:podstawka,pakiet,dodatek jak to posiadasz.To wystarczy do zbudowania szkoły;) Wszystko co potrzebne jest już w samych Simsach a twój pomysł jak to zrobić;)

 13. Jestem pozytywnie zaskoczony tym modem. O dziwo działa perfekcyjnie. Ja zrobiłem tak, że ściągnąłem z galerii liceum i podstawówkę. Podstawówka stoi w Wierzbowej. Nazywała się Arcadia Elementary School.
  Liceum stoi w Oazie i nazywa się Sunset Valley Highschool. śmieszy mnie, że wszystkie dzieciaki w tej szkole tak wzdychają z nudów jak siedzą przy kompach hahahahahahahahaha. Same zajęcia w szkole może mnie aż tak nie pasjonują – zwłaszcza, że żeby zaliczyć dzień trzeba wykonywać konkretne czynności, a ja czasem lubię jak moi simowie kształcą się tylko w konkretnych rzeczach i np. lubię mieć takich, którzy nie grają na żadnym instrumencie, są tylko odbiorcami muzyki, a w szkole musza się kształcić w tym kierunku więc to jest trochę takie sobie. Za mało opcji do rozwoju sima. Ale cieszy mnie generalnie to, że nareszcie jest jakiś sens w graniu dziećmi. Przyznam że dotychczas puszczałem je samopas i nie obchodziło mnie co robią dopóki nie stają się nastolatkami, a i tymi rzadko pogrywałem. W szkole nareszcie można spotkać wszystkie dzieci i nawiązać w pełni kontrolowane bliższe przyjaźnie. Mod jest świetny i w przeciwieństwie do oryginalnych modów wszystko działa bez zarzutu. Zawsze jestem pytany czy chcę wysłać dzieciaki w pojedynkę czy chcę im towarzyszyć i zawsze idą do szkoły – bez problemu.

 14. Hejo mam pytanie :c
  Dlaczego w tym modzie nie wyświetlają mi się obowiązki, ani w tym poćzątkowym komunikacie dotyczącym czy chce sterować dzieckiem w szkole nie mam napisu ani tak ani nie ;/

 15. Jakim sposobem mogę ustawić typ parceli na szkołę? U mnie to nie działa 🙁 Mam ustawić mody ze skryptami, czy coś? Proszę o pomoc….

 16. Witam, ja mam podobny problem, ale chodzi o to, że jak postawiłam szkołe, nie mogę zmienić parceli na typ szkoły, bo tego nie mam, mam parki, biblioteke, muzeum itd. nie mam szkól, rozwiązał może ktoś już ten problem?

  • Mam dokładnie to samo. Nie mogę zmienić typu parceli na “szkoła” a próbowałam na różnorakie sposoby. Ściągnęłam z galerii szkołę z typem parceli “szkoła podstawowa” a w grze zmieniło mi się na “nieokreślony”. Tylko raz mod działał poprawnie ale wtedy chyba była wycieczka bo posłało mnie do muzeum… nie wiem co zrobić aby poprawnie działało a zależy mi na tym i siedzę na tym chyba od 2 godzin

 17. Kolejny powód dlaczego muszę mieć the sims 4 Witaj w pracy. Dzięki temu modowi kupowanie tego dodatku bardziej się opłaca. Już lecę do sklepu. :sklep: :$: :tak:

 18. Czy działa ten mod po aktualizacji? Wgrałam go do gry, ale nie ma typu parceli “Podstawówka” i “Liceum”. Ukazuje się okienko czy chce iść ze simem do szkoły, a jak klikam to nie idzie tylko zostaje w domu. Nie ma tych dwoci typów parcele.

  • spróbuj usunąć ten mod wylogować się z orgin i z powrotem wkleić mod zalogować się na orgin i powinno działać przynajmniej mi tak zaskoczyło . Tylko po tej aktualizacji nie mam innych uczniów w szkole tylko moja sim jest sama

 19. Mam problem… zainstalowałem to i wszystko ok, ale gdy jestem w szkole nie ma nikogo oprócz mnie…. Umie ktoś coś na to poradzić?:/

 20. No ja zainstalowałam ten mod na szkołę oraz mod na więcej karier, lecz….czy to wersja ang od Zerbu, czy to polska od DotSim obie mi nie działają – rodzaje parcel są w grze, tylko moi simowie nie moga iść do pracy, bym mogła nimi kierować ( ani do szkoły ). Opcje w grze mam zaznaczoną, by czytało mody, odinstalowałam oraz zainstalowałam ponownie, ale nadal nie wyskakuje mi opcja “dołącz” do pracy/szkoły z simem :/

  • musisz ustawić parcele odpowiednie(jest to w poradniku video) i tam w trybie edycji na chwilę zmienić partycję na nieokreśloną, a potem jeszcze raz na odpowiednią i zapisać. To u nie zadziałało, jednak nie mam dzieci w szkołach :/

 21. Wie ktoś czemu biorę dołącz i wyświetla mi się że jestem w pracy i mam zadania ale cały czas jestem w domu i moge oglądać TV????

 22. POMOCY! Mod na początku działał jednak kiedy chciałam zbudować Liceum Nie pokazał mi się ŻADEN typ parceli z tej modyfikacji. W Galerii pokazuje typ. Cóż… Przeżyję jak będę miała Samą “podstawkę”.

 23. naciskam dołacz żeby pojechać do szkoły pokazuje się ekran ładowania a później mnie wywala do menu głównego dlaczego ??

 24. Wszystko mi super działa tylko że mój sim jest sam w szkole czy ktoś wie jak to naprawić ( tak w okolicy są inne dzieci) ?

 25. mi też już wszystko działa ale chyba nie dowiemy się dlaczego sim jest sam w szkole mimo że miasto jest zaludnione dziećmi 🙁

  • Też się nad tym zastanawiałam, tak samo nie mogłam postawić szkoły w mieście Newcrest a to dlatego że mod wyszedł wcześniej niż twórcy dodali to miasto. A to chodzi o to że mod go to school nie działał z nowszymi aktualizacjami simsów, trzeba pobrać nowsze wersje tego moda żeby były dzieci w szkołach.

 26. Cześć, mam pytanie zainstalowałam wszystkie mody które są potrzebne do ” czas do szkoły” mam pakiet “Witaj w pracy” i wszystko ok, tylko moja simka jak idzie do szkoły to szkołe ma w domu i jest w nim sama… to trochę dziwne czy ktoś mi może pomóc?
  ps. Ustawilam szkolę jako liceum, i dalej jest w domu, POMOCY!

 27. Nie wierzę ;-; To ja się od pół roku męczę, bo nie mogę zainstalować tej modyfikacji, i tu się okazuje, że na jednej z moich ulubionych stronek jest przetłumaczone i w ogóle ;-; Jestem głupia, a ty jesteś geniuszem <3

 28. Witam, mam pytanie czy tłumaczenie działa też na nowszej wersji go to school? bo została wydana już 3 wersja tego moda, a jeśli nie, to będzie przetłumaczone?

 29. Nie dawno była aktualizacja, i po niej nie mogę ustawić lokalu na Szkołe Podstawową lub Liceum. Czy wie ktoś, jak rozwiązać ten problem?

 30. Cześć. Wszystko fajnie, super, ale… Kiedy klikam dołącz by moja simka szła ze mną do szkoły, ona zostaje w domu… myślałam, że mam sama zrobić tą szkołę, ale w ogóle nie mam opcji liceum lub szkoła podstawowa… Co mogę zrobić?

 31. Mod chyba nie działa na obecnej wersji The Sims 4 😛 Simowie inni nie pojawiają się w szkołach jak i nauczyciele. Proszę możesz zaaktualizować?

 32. Czy będzie jakaś aktualizacja żeby postawić szkołę w innych miastach? Póki co niestety szkołę można postawić tylko Wierzbowej Zatoce i Oazie Zdrój 🙁

 33. Fajny mod, ale kiedy chcę ustawić szkołę, nie ma takiej opcji i są tylko postawowe obcje z gry (np. park, muzeum)

  • Gdy by komuś nie posyłało sima do szkoły; trzeba godzinę przed lekcjami pojechać do szkoły (wiem utrudnione), wtedy wszystko powinno działać, jeżeli chodzi o brak ludzi w szkole to próbowałam pojechać z nimi i przez godzinę wykonywałam z nimi jakieś czynności (rozmowa, ćwiczenia i.t.p). Udało się mieć ich w szkole, ale nie działali jako uczniowie, najwyraźniej trzeba pobrać moda po angielsku, albo poprosić kogoś by przetłumaczył po aktualizacji, a więc czy ktoś może to zrobić?

 34. Mam mały problem mogę zgrywać gotowe szkoły/licea z galerii ,ale nie mogę sama ustawić na jakiej kolwiek parceli typu liceum/szkoła. Czy ktoś może wie dlaczego?

  • @saramat123 Możliwe że masz taki sam problem co ja. Ten typ parceli mogłam zrobić jedynie w Wierzbowej Zatoczce i Oazie Zdrój.

 35. Jak zwykle nie działa mi modna rozgrywke. Mam wszytsko włączone, mod jest w odpowiednim folderze, pokzauje mi w simsach żę jest zainstalowany a,e nie ma żadnych opcji z nim związanych. Nie mogę budować szkół, odwiedzać simów w szkole… Nic .-. Błagam o pomoc!!!

 36. Witam, pobrałem i zainstalowałem moda, wybudowałem liceum w Wierzbowej Zatoczce i próbowałem wybudować podstawówkę w innym świecie, ale w żadnym oprócz tego pierwszego nie mam w wyborze parceli ani liceum, ani szkoły podstawowej… czy to jakiś błąd, czy tak jest?
  Pozdrawiam

 37. Też mam ten problem, za każdym razem któryś z moich nastolatków jest w liceum sam :c

  A taką dużą szkołę wybudowałam :c

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

reklama

Powiązane nowinki