Nowy przegląd Zjedzmy na mieście!

Autorem tekstu jest Machine

Hej! Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że wspólnie z Karolem postanowiliśmy zmienić trochę formułę przeglądów z rozgrywki. Od teraz będzie to przewodnik / poradnik do The Sims4 Zjedzmy na mieście o nowych obiektach specjalnych, a reszta smaczków zostanie omówiona i oceniona w recenzji. Dzięki temu łatwiej będzie Wam zrozumieć, co z katalogu budowania przyda się Wam w rozgrywce. Chcecie zostać ekspertami restauracji oraz kreatorami smaku i stylu? Sprawdźcie, jak sprawnie wykorzystywać obiekty.

Patrząc na komentarze pod ostatnim przeglądem z obiektów, zauważyłem, że większość z graczy narzeka najbardziej na grywalność Zjedzmy na mieście. Osobiście spędziłem wiele czasu na zagłębianiu możliwości pakietu z uwagi na moje zamiłowanie do prowadzenia restauracji. (Do dziś moim ulubionym zajęciem w dwójce jest posiadanie własnej knajpki!) Pokażę Wam teraz nie tylko jak działają obiekty specjalne, ale i jak w pełni wykorzystywać rozgrywkę Zjedzmy na mieście. Zapraszam więc do restauracji Verde mojego autorstwa na kolację przy świecach!

Zapraszam do stołu!

Zacznijmy od początku, a więc od stanowiska szef sali, przy którym nasi Simowie zostają przypisani do konkretnego stolika. Po odczekaniu czasu w kolejce, pracownik restauracji wita was uprzejmym "sul, sul!" i zaprasza do stolika.

Twórcy skonstruowali tutaj ciekawy i precyzyjny mechanizm, który nieco spowalnia jednak wybór miejsca. Już tłumaczę, szef sali nie prowadzi nas do najbliższego wolnego stolika, jak w The Sims 2. Najpierw szuka miejsca z najbardziej dopasowaną ilością miejsc – nie wybierze 8-osobowego stolika dla pary na randce. Jeżeli na parceli nie ma wolnego stolika dla dwójki, to wybierze 3-osobowy, jeżeli taki istnieje. Co również ciekawe, nie zawsze wybiera ten najbliższy. Dla przykładu, restauracja Verde ma dwie sale – wewnętrzną i zewnętrzną. Nasi Simowie mają szansę skosztować kolacji na dworze, nie ważne czy bliższe stoliki w sali wewnętrznej są zajęte, czy nie. Powoduje to, że rozłożenie Simów w bardziej naturalny sposób.

Sam zaś pracownik nie jest od razu chodzącym ideałem. Żeby na twarzach klientów pojawił się uśmiech, dobry szef sali musi opanować do perfekcji charyzmę oraz umiejętności komediowe. Wtedy, zadowolenie wzrasta zanim Sim otrzyma swoje danie. Rozwijanie umiejetności tyczy się również pozostałej załogi.

Dodatkowym zadaniem tej postaci jest sprawdzanie poprawności stroju klienta, jeśli restauracja ustali takowy wymóg. Z zasady jednak wszyscy przychodzą ubrani stosownie do sytuacji, więc jedyny przypadek kiedy, szef sali może odmówić przyjęcia, to naszym Simom.

Co Państwu podać?

Tego pytania nie może niestety zadać nasz Sim. W zasadzie może on bardzo niewiele, lecz nie skupiamy się tutaj nad nowymi czynnościami, a nad obiektami specjalnymi.

Obiektem specjalnym, po raz pierwszy w serii, może pochwalić się również kelner. Dostaje on własne stanowisko, które działaniem przypomina śmietniko-zmywarkę, lecz jest szafką ze zlewem kuchennym. Najprościej rzecz ujmując, miła pani z notesem wpiętym w kieszonkę kamizelki, po prostu wyrzuca talerze z jedzeniem do zlewu, w którym magicznie sam się czyszczą.

Na zdjęciu krytyk kulinarny ze wstążką pod gwiazdką.

Co jeśli przyszliśmy w porze obiadowej, ale wolimy poczekać aż kolejka się zmniejszy, zamiast stać w niej? Nowość w Simsach – czekający w kolejce mogą spędzić tę wolną chwilę w barze zamawiając drinka (u mnie przynajmniej Simowie w dwójce nie korzystali z baru). Pomimo tego, że twórcy nie dodali nowego barku, to jednak obiekt ten, stał się teraz również źródłem zarobku. Jeżeli chodzi o sposób zatrudniania barmana, to projektanci gry poszli na łatwiznę i nie różni się on niczym od zatrudniania go na przyjęcie prywatne.

Kuchnia od kuchni

Z niewiadomych przyczyn, kucharze znowu nie mogą używać normalnych przyrządów kuchennych, tylko otrzymują dwa, nowe stanowiska kucharza. Różnią się od siebie miejscem odbioru serwisu – w okienku, lub na półeczce, do której musi być niestety dostęp z każdej strony. Oprócz tego obiektu, kuchnia nie wymaga żadnego wyposażenia. W zasadzie to koniec nowości w kuchni. Zbyt wiele się nie zmienia, prawda?

 

Loża na większe posiedzenie

Co takiego można opisywać o loży, która jest tak naprawdę nowym rodzajem siedzenia? Zdawać by się mogło, że taka loża powinna pomieścić więcej Simów niż normalne krzesła. Nic bardziej mylnego – loże zabierają więcej miejsca, mają dziwne wymiary i nie ma możliwości stworzenia własnego kształtu. W poprzednich seriach lożą nazywaliśmy pojedynczy obiekt o wymiarach 1×1, który mogliśmy powielać wiele razy obok siebie tworząc własne konstrukcje. W The Sims 4 Zjedzmy na mieście mamy dwa gotowe szablony – prosta loża o wymiarach 3×1,5 oraz podobna zakrzywiona. Pomijając fakt, że może na niej usiąść tylko dwójka Simów, to jest to najbardziej naszpikowany błędami obiekt.

Zanim nasz Sim – właściciel lokalu, zapyta gości czy niczego im nie brakuje, klienci muszą wstać z miejsca i porozmawiać na stojąco. W trybie budowania łączenie stolika z lożą to prawdziwa męka – obiekty znikają, czasem aż wymagają użycia kodu bb.moveobjects on, bo nie chcą ze sobą współgrać. Kelnerzy mają problem ze sprzątaniem brudnych naczyń jeżeli leżą bliżej ściany… Krótko mówiąc, dla własnego spokoju, nie używam loży w moich restauracjach.

Twórz własną markę

Tryb kupowania został ulepszony o jeszcze jedną nową opcję – tworzenie szyldów. Mamy do wyboru gotowe szablony, przygotowane przez twórców, jak i osobne części, z których możemy stworzyć nową, ciekawą kombinację. Przedstawione na poniższym zdjęciu obiekty nie są jedynymi, lecz nie ma ich wiele więcej.

Jak grać, żeby nie przegrać? – porady

W tej oto rubryce będę starał się przekazać Wam podpowiedzi, jak czerpać przyjemność z wykorzystywania możliwości pakietu, nie mając przy okazji chęci wyrzucenia monitora przez okno. 🙂

ZŁOTA ZASADA

Doszedłem do jednego, ważnego wniosku. Polecam Wam wszystkim zapamiętanć tę oto zasadę: Przyspieszanie czasu gry nie powoduje, że Simowie myślą szybciej!

Tyczy się to wielu czynności np. ogrodnictwa, gotowania, czy właśnie prowadzenia restauracji. Simy na przyspieszonym tempie będą stać w miejscu i zanim usiądą przy wskazanym przez szefa sali stoliku, pracownicy zdążą się zmęczyć i będzie trzeba zamykać biznes. Jeżeli chcemy, żeby nasza praca była efektywna zalecam granie na normalnym, podstawowym tempie.

SEKTORY

Restauracje w Zjedzmy na mieście mają reputacje chaotycznych i ciężkich z zarządzaniu. Prawda jest taka, że wymagają one po prostu dobrego rozplanowania. Perfekcyjna restauracja posiada sale oddzielone od siebie ścianami, co tworzy tak zwane sektory. Wchodząc do restauracji powinien nas witać oddzielny pokój, w którym znajduje się stanowisko szefa sali oraz barek, dalej przejścia do kuchni, toalety oraz do części jadalnianej, która najlepiej jak posiada część zewnętrzną i wewnętrzną. Dzięki temu zabiegowi prowadzenie restauracji staje się o wiele przyjemniejsze.

Podoba Wam się taka forma przeglądu? Piszcie w komentarzach, czy informacje zawarte w artykule są dla Was przydatne. Jeśli dalej macie niedosyt, uzupełnijcie wiedzę czytając recenzję. Zapraszam przy okazji chętnych na mój profil w galerii oraz do pobrania restauracji Verde. Do następnego przeglądu! 😉

 

Zareaguj na nowinkę!
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

10 KOMENTARZE

  1. Przegląd na +, a co do restauracji to dalej nie zmienię do nich zdania. Jestem szczęśliwy, że nie wywaliłem pieniędzy na ten pakiet, bo on na prawdę nic nie wprowadza. Strasznie dużo oczekiwałem i jak nigdy strasznie się zawiodłem. Co on właściwie daje? Możliwość zjedzenia na mieście? Odkrycia nowych potraw? Czy prowadzenie restauracji? Żadna z tych opcji nie umie zachęcić aż tak, aby kupić, gdyż żadna z nich nie jest dopracowana…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories