Przegląd: The Sims 4 Miejskie życie – CAS

Autorem tekstu jest Machine

[su_service title=”Na wstępie” icon=”icon: thumbs-up” size=”26″]Artykuły dotyczące mojego przedpremierowego udziału w testowaniu najnowszego dodatku, będą nieco odbiegały od tych standardowych, w których wszystko szczegółowo rozpisuję. Tutaj zawrę wszystkie informacje, które wyłapałem podczas pokazu. Trzeba mieć na względzie, że większość obiektów widziałem przez parę sekund, aby poświęcić chociaż chwilę każdej koszulce, spódniczce, czy fryzurze. Zapraszam do przeczytania moich spostrzeżeń![/su_service]


Twórcy gry wielokrotnie podkreślali główne założenie The Sims 4 Miejskie życie – wielokulturowość. Miasto ma być kolorowe od mieszanki tradycyjnej kultury i nowoczesnej awangardy. W jaki sposób zostało to rozwiązane w trybie Stwórz Sima?

W nowym dodatku znajdziemy mnóstwo wzorzystych i oryginalnych obiektów powiązanych między innymi z kulturami Dalekiego oraz Bliskiego Wschodu, które wydają sie tutaj dominować. Przemawiają za tym liczne turbany na głowę dla arabskiej rodziny, luźne, pstrokate suknie dla Hindusek, czy kimona dla fanów kultury japońskiej.

 

Z myślą o dzielnicy mody – najnowocześniejszej części San Myshuno, powstało wiele ubrań tak zwanych high fashion zawierających często geometryczne, nieszablonowe kroje i ciekawe, trudniejsze w odbiorze wzory. Są to ubrania, które z pewnością będą dla wielu graczy zbyt dziwne i raczej nie będą ich często używać, jednak niektórym spodoba się świeży, trochę udziwniony styl Miejskiego życia.

 

Kończąc ogólne omówienie materiału, czas przejść do suchych konkretów. Zacznijmy od głowy. Ani liczba, ani jakość fryzur nie zachwyca – jest ich mało i są zbyt pospolite. Wychodzi tutaj cel wprowadzenia mniejszego nacisku na podział damskie/męskie, a mianowicie – większość fryzur jest unisex, co jeszcze bardziej potęguje pustkę w tej zakładce. Ponadto, nie doszło bodajże nic w makijażach, za to jest parę, lecz nadal niewiele nowości w zarostach, nakryciach głowy oraz akcesoriach.

Dział ubrań prezentuje się natomiast znacznie lepiej. Znajdziemy wiele typów odzieży, których nie mieliśmy dotychczas, mnóstwo sukienek, kompletów, spodni. Wszystko jest różnorodne, kolorowe, ale zarazem z uniwersalnymi tonacjami, a więc możliwości jest wiele. Ubierzemy naszych Simów na różne okazje – od kameralnych wyjść do baru karaoke, po ostentacyjne spacery w dzielnicy mody. Dzięki charakterystycznym ubraniom, łatwo będzie Tobie wystroić Sima tak, aby wtopił się w tłum kolorowego i wielokulturowego San Myshuno.

 
 

Zbliżając się do końca, w zakładce obuwie pojawiło się parę kapci i sandałów. Niewiele jest też nowości w akcesoriach, za to doszły nowe tatuaże oraz 2 cechy i 1 aspiracja życiowa oraz cecha bonusowa, o czym więcej w przeglądzie z rozgrywki po premierze dodatku.

Wiele rzeczy dopieszczono, lecz wiele zostało pominiętych. Wszystko wydaje się trzymać całości i wpasowuje się w tematykę dodatku. Jakie macie pierwsze wrażenia po przeczytaniu wpisu? Czy skorzystacie z różnorodnych ubrań dla Waszych Simów?

 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  14

  1. Kacper

   No to autorzy SIms 4, nie odbiegli od tradycji The Sims 4, fajny zwiastun, i to tyle. Uwazam, ze niektorym bardzo spodoba sie takie cos, ale to mi bardziej pasuje do jakiegos ,,The Sims 4 – Egzotyczne Wycieczki” czy cos takiego. W wielkim miescie powiiny byc futurystyczne ubrania takie jak z dzielnicy mody oraz (bylo by to ciekawa opcja) ubrania ,,modne” np. przy ubraniach w CAS byl by znaczek ,,modne” lub ,,zwykle”, sim z modnymi ubraniami mial by nastojnik np ,,czuje sie modnie”

  2. Lukasz

   “Liczba” fryzur, nie “ilosc”. W naszym jezyku fryzury sa policzalne 😉

  3. DieKalutol

   Mam pytanie 😀 Czy kamera w wieżowcach na trybie TAB jest “nie do okiełznania” jak to było w przypadku wieżowców z TS3? Czy wszystko działa dobrze?

  4. Pixeloowy

   Widziałem ubrania na lajwie i sądzę, że jest ich na prawdę dużo :3

  5. przekora

   Ja widzę dużą poprawę w jakości i pomysłowości ubrań. Zauważyłam, że twórcy zwracają uwagę na trendy i na to co się nosi 😉 Wg. mnie CAS to jest niestety jedna z gorszych rzeczy w Simsach. Nigdy nie mogłam się przekonać do fryzur czy butów tam (prócz trampek), a teraz coraz częściej je wybieram.

  6. Ardnaskela

   Nie jestem pewna czy dawałeś odp na to pytanie więc je zadam 🙂 Czy można mieszkać na parterze? 😀 Tak jak na np. 1 zdj z tyłu jest budynek i tam mieszkanie z parterem, to atrapa czy prawdziwe mieszkanie? :>

  7. facepalmtofacepalm

   Od jakiegoś czasu gram tylko kobietami, gdyż wogóle nie mam w co ubrać facetów, każdy sim wychodzi tak samo, zawsze w mojej rozgrywce (mam wyłączoną wolę) faceci stoją lub siedzą w miejscu, bo o nich zapominam :/

   • Jasiek

    Ja zawsze gram tylko laskami, ewentualnie czasem facetem. Ale rzadko, częściej z drugiego pokolenia i na ogół wtedy planuje zrobić go gejem?.

  8. Olciak

   Wszystko fajnie als nasów się pytanie “To co miał znaczyć dodatek Spotkajmy Się” szczerze przyznam, że na tą chwilę żałuję zakupu dodatku Spotkajmy Się. W tym dodatku zaczerpnęliśmy trochę miejskiego życia czyli kawiatrnie, kluby nocne z dyskotekami, pobliskie “parki”. I po roku (chyba około roku tak mi się wydaje) po dodatku miejskim Spotkajmy Się dostajemy od twórców dodatek Miejskie Życie. To jakaś kpina ja tego na pewno nie kupie.

  9. Ania K.

   Dla mnie nawet takie ubrania nieco w stylu boho są ok.Napewno moi simowie z nich skorzystają.

  10. pigmejka

   nigdy nie bylam w tokio czy w czyms tam wiec przynajmniej w simsach bede

  11. mai julien

   Dla mnie najważniejsze są interakcje i funkcje, bo ubrania czy fryzury i tak pobieram z internetu i są moim zdaniem znacznie ciekawsze niż te, które są dostępne w grze. Jeśli dojdzie kilka nowych interakcji, czynności, zawodów, miejsc czy funkcji to będę zadowolona z gry.

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!