Jak dobrze wychować dziecko w The Sims 4? – Poradnik

W rodzinie Twoich Simów właśnie pojawił się nowy potomek i zadajesz sobie pytanie – Jak dobrze go wychować? Bez względu na to, czy dziecko przyszło na świat w wyniku bara-bara, adopcji lub porwania przez kosmitów, czeka Cię ciężkie zadanie wychowania dziecka! W The Sims 4 decyzje podjęte w dzieciństwie wpłyną na to, jak nasz Sim rozpocznie swoje dorosłe życie.

Niemowlę i małe dziecko

Niemowlę w kołysce Małe dzieci i ich aspiracje

Po narodzinach to kołyska z niemowlakiem staje się centrum życia Twoich Simów. Maleństwo potrzebuje stałej uwagi rodziców, dlatego najlepiej ustawić kołyskę w ich sypialni. Dbaj o podstawowe potrzeby maluszka kiedy płacze, karm go, tul i zmieniaj pieluszkę, a Twój mały Sim uniknie opieki społecznej i wkroczy w nowy etap życia jako najszczęśliwsze niemowlę w okolicy!

Małe dziecko w The Sims 4 Aspiracje dzieci w The Sims 4

Jeszcze większe dziecko to więcej roboty. Kiedy niemowlę wyskoczy z kołyski aby stać się małym dzieckiem, zastanów się nad wyborem jednej z unikalnych cech, która zdeterminuje jego charakter i emocje. Małe dzieci w The Sims 4 potrzebują dużo uwagi ponieważ szybko się nudzą i łatwo stają się nieszczęśliwe pozostając bez opieki. Jeśli więc nie chcesz, żeby Twój berbeć zaczął grzebać w szafkach, sadzonkach lub toalecie, warto zająć go czytając bajki dla dzieci, wziąć na ręce lub przygotować kąpiel, w której pływają kaczuszki. Oprócz zaspokojenia  podstawowych potrzeb, zadbaj o rozwój umiejętności malucha, gdyż zaowocuje to lepszym startem na etapie dziecka w wieku szkolnym. Małe dziecko rozwija umiejętności najefektywniej pod wpływem odpowiednich emocji i przy pomocy rodziców.

Wiek szkolny i nastolatek

Odpowiedni rozwój małego dziecka zapewni w kolejnym etapie życia kilka punktów dziecięcych umiejętności na start oraz jedną z dwóch bonusowych cech przyśpieszającą naukę umiejętności (słabsza cecha za 3 poziom wszystkich umiejętności małego dziecka lub mocniejsza cecha za ich maksymalny poziom). Dzieci w wieku szkolnym są już bardzo samodzielne, więc powinny skupić się na szkole i rozwijaniu umiejętności. Pomocne okaże się tu założenie klubu dziecięcego z dodatku Spotkajmy Się, w którym wykupimy przydatne bonusy. Rozwój umiejętności przysparza licznych korzyści – pomaga w wypełnieniu aspiracji, odblokowuje umiejętności dla dorosłych oraz przyśpiesza odrabianie lekcji. W tych ostatnich pomogą dziecku również rodzice. Warto odrabiać prace domowe, gdyż pomagają w uzyskaniu dobrej oceny w szkole, choć ta w żadnym stopniu nie wpływa na życie Twojego małego Sima.

Odrabianie lekcji w The Sims 4 Nastolatek z telefonem

Jeśli dobrze rozplanowałeś dzieciństwo swojego dziecka, to jako nastolatek może już zacząć etap z kilkoma umiejętnościami. Teraz będzie miał czas na przyjaciół, przeżyje pierwszą miłość oraz może podejmie się dorywczej pracy. Jednak nadal w życiu Twojego nastolatka istotna jest szkoła gdyż ocena końcowa będzie miała wpływ na to, na jakim poziomie rozpocznie swoją karierę w dorosłym życiu. Warto więc odrabiać lekcje gdyż z szóstką na świadectwie zacznie każdą karierę od 3 poziomu.

Młody dorosły w The Sims 4

Jak widzisz, wychowanie Sima jest bardzo ważne. Przy dobrym rozplanowaniu i ciężkiej pracy, start Twojego Simowego dziecka będzie łatwiejszy, a dzięki umiejętnościom zdobytym za młodu będzie miał więcej czasu na przyjemności jako dorosły.

Zareaguj na nowinkę!
+1
18
+1
6
+1
2
+1
0
+1
5
+1
2

24 KOMENTARZE

 1. Może i tak. Jedyna dla mnie nowa rzecz, to to, ż e po szóstce w gimnazjum ma się pracę na trzecim poziomie. A jak ma się piątkę, to co?

  • Wiesz co Orzeszek niektórzy letsplajerzy są tak niesamowicie i zaskakująco głupi, że nawet jakby Levkoni ograniczył się do samego tytułu to artykuł byłby dla nich objawieniem, bo by się dowiedzieli, że w grze są dzieci.

    • Jest taki bambusowy flet, Shakuhachi. 😉 Wieele lat temu Linkin Park mieli piosenkę Nobody’s Listening, do której nagrania użyli m.in. tego instrumentu i jakoś tak mi spasowała ta nazwa, tylko ją pozmieniałam według swojego widzimisię. 🙂

    • To tak to dziadostwo się nazywa… ??? Piękny instrument. Jest piękny utwór z tym fletem w roli głównej. Nazywa się Misako z Lego Ninjago Soundtrack. Serdecznie polecam.?????

 2. Mi się poradnik podoba, bo wróciła mi chęć zagrania w Simsy. Jak tylko przejdę Andromedę to sobie odpalę grę i może wreszcie ukończę legacy challenge.

 3. Super poradnik, bardzo się cieszę Levkoni, że nie porzuciłeś całkowicie pisania o simowej tematyce, powinieneś robić to częściej 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories