fbpx

Jak dobrze wychować dziecko w The Sims 4? – Poradnik

W rodzinie Twoich Simów właśnie pojawił się nowy potomek i zadajesz sobie pytanie – Jak dobrze go wychować? Bez względu na to, czy dziecko przyszło na świat w wyniku bara-bara, adopcji lub porwania przez kosmitów, czeka Cię ciężkie zadanie wychowania dziecka! W The Sims 4 decyzje podjęte w dzieciństwie wpłyną na to, jak nasz Sim rozpocznie swoje dorosłe życie.

Niemowlę i małe dziecko

Niemowlę w kołysce Małe dzieci i ich aspiracje

Po narodzinach to kołyska z niemowlakiem staje się centrum życia Twoich Simów. Maleństwo potrzebuje stałej uwagi rodziców, dlatego najlepiej ustawić kołyskę w ich sypialni. Dbaj o podstawowe potrzeby maluszka kiedy płacze, karm go, tul i zmieniaj pieluszkę, a Twój mały Sim uniknie opieki społecznej i wkroczy w nowy etap życia jako najszczęśliwsze niemowlę w okolicy!

Małe dziecko w The Sims 4 Aspiracje dzieci w The Sims 4

Jeszcze większe dziecko to więcej roboty. Kiedy niemowlę wyskoczy z kołyski aby stać się małym dzieckiem, zastanów się nad wyborem jednej z unikalnych cech, która zdeterminuje jego charakter i emocje. Małe dzieci w The Sims 4 potrzebują dużo uwagi ponieważ szybko się nudzą i łatwo stają się nieszczęśliwe pozostając bez opieki. Jeśli więc nie chcesz, żeby Twój berbeć zaczął grzebać w szafkach, sadzonkach lub toalecie, warto zająć go czytając bajki dla dzieci, wziąć na ręce lub przygotować kąpiel, w której pływają kaczuszki. Oprócz zaspokojenia  podstawowych potrzeb, zadbaj o rozwój umiejętności malucha, gdyż zaowocuje to lepszym startem na etapie dziecka w wieku szkolnym. Małe dziecko rozwija umiejętności najefektywniej pod wpływem odpowiednich emocji i przy pomocy rodziców.

Wiek szkolny i nastolatek

Odpowiedni rozwój małego dziecka zapewni w kolejnym etapie życia kilka punktów dziecięcych umiejętności na start oraz jedną z dwóch bonusowych cech przyśpieszającą naukę umiejętności (słabsza cecha za 3 poziom wszystkich umiejętności małego dziecka lub mocniejsza cecha za ich maksymalny poziom). Dzieci w wieku szkolnym są już bardzo samodzielne, więc powinny skupić się na szkole i rozwijaniu umiejętności. Pomocne okaże się tu założenie klubu dziecięcego z dodatku Spotkajmy Się, w którym wykupimy przydatne bonusy. Rozwój umiejętności przysparza licznych korzyści – pomaga w wypełnieniu aspiracji, odblokowuje umiejętności dla dorosłych oraz przyśpiesza odrabianie lekcji. W tych ostatnich pomogą dziecku również rodzice. Warto odrabiać prace domowe, gdyż pomagają w uzyskaniu dobrej oceny w szkole, choć ta w żadnym stopniu nie wpływa na życie Twojego małego Sima.

Odrabianie lekcji w The Sims 4 Nastolatek z telefonem

Jeśli dobrze rozplanowałeś dzieciństwo swojego dziecka, to jako nastolatek może już zacząć etap z kilkoma umiejętnościami. Teraz będzie miał czas na przyjaciół, przeżyje pierwszą miłość oraz może podejmie się dorywczej pracy. Jednak nadal w życiu Twojego nastolatka istotna jest szkoła gdyż ocena końcowa będzie miała wpływ na to, na jakim poziomie rozpocznie swoją karierę w dorosłym życiu. Warto więc odrabiać lekcje gdyż z szóstką na świadectwie zacznie każdą karierę od 3 poziomu.

Młody dorosły w The Sims 4

Jak widzisz, wychowanie Sima jest bardzo ważne. Przy dobrym rozplanowaniu i ciężkiej pracy, start Twojego Simowego dziecka będzie łatwiejszy, a dzięki umiejętnościom zdobytym za młodu będzie miał więcej czasu na przyjemności jako dorosły.


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  24

  1. Mint
   o 19:10

   Levkoni dołączył do ekipy? :O

   • Levkoni
    Autor nowinki
    o 19:13

    Mint, gościnnie 😉

  2. pessyl92
   o 19:24

   Bardzo spłycone – można było rozwinąć… Karolu 🙂

  3. Orzeszek
   o 19:44

   Szczerze, to Ameryki nie odkryłeś, Levkoni, ale i tak fajny artykuł.😀👶👦👨👴👼

   • GlossyGem
    Administrator
    o 19:46

    Ja się akurat sporo dowiedziałem 😉 Wcześniej po prostu same się “chowały”.

   • Levkoni
    Autor nowinki
    o 19:46

    Ja nie, ale może ktoś dzięki temu odkryje 😀

  4. Orzeszek
   o 19:54

   Może i tak. Jedyna dla mnie nowa rzecz, to to, ż e po szóstce w gimnazjum ma się pracę na trzecim poziomie. A jak ma się piątkę, to co?

   • Shakuahi
    o 20:03

    Wiesz co Orzeszek niektórzy letsplajerzy są tak niesamowicie i zaskakująco głupi, że nawet jakby Levkoni ograniczył się do samego tytułu to artykuł byłby dla nich objawieniem, bo by się dowiedzieli, że w grze są dzieci.

    • Orzeszek
     o 20:19

     😝😝😝
     A tak wogóle, to mam, Shakuahi, pytanie do Ciebie. Jaka jest etymologia Twojego nicku?

     • Shakuahi
      o 22:00

      Jest taki bambusowy flet, Shakuhachi. 😉 Wieele lat temu Linkin Park mieli piosenkę Nobody’s Listening, do której nagrania użyli m.in. tego instrumentu i jakoś tak mi spasowała ta nazwa, tylko ją pozmieniałam według swojego widzimisię. 🙂

     • Orzeszek
      o 22:28

      To tak to dziadostwo się nazywa… 😁😁😁 Piękny instrument. Jest piękny utwór z tym fletem w roli głównej. Nazywa się Misako z Lego Ninjago Soundtrack. Serdecznie polecam.😁❤🎶🎶🎶

  5. Simsomaniaczka123
   o 10:14

   Mam pytanie: Czy będzie jakaś Wielkanocno -wiosenna aktualizacja?;)

   • Aki
    o 14:50

    Pewnie tak. Ja mam nadzieję na jakieś nowe wyzwanie typu (chyba ;P) zeszłoroczne szukanie jajek. Tylko czekać 😀

  6. Shakuahi
   o 10:30

   Mi się poradnik podoba, bo wróciła mi chęć zagrania w Simsy. Jak tylko przejdę Andromedę to sobie odpalę grę i może wreszcie ukończę legacy challenge.

  7. Ginewra
   o 10:43

   Karol, jakby co, to weekend minął, a e-maila nie otrzymałam. Spam też przejrzałam na wszelki wypadek.

   • Orzeszek
    o 11:46

    Ja również, a więcej niż jedną historyjkę to napisałem.

  8. Aki
   o 14:52

   Przydatny poradnik, skorzystam ;D

  9. Orzeszek
   o 20:11

   Kto tak jak ja nie lubi niemowlaków w The Sims 4?

   • Darkwish
    Redakcja
    o 12:05

    Ja 😀 Są totalnie niefunkcjonalne i zwykle od razu je postarzam.

   • K.C.A.L.M
    o 14:58

    Dostajesz ode mnie babeczkę 😉

  10. Cold
   o 21:48

   Radosne te dzieciaczki 🙂

  11. Rosalyn
   o 00:58

   Super poradnik, bardzo się cieszę Levkoni, że nie porzuciłeś całkowicie pisania o simowej tematyce, powinieneś robić to częściej 🙂

  12. Ciekawy ktos
   o 17:03

   Może w końcu się czegoś nauczę

  13. UrGhast
   o 17:15

   Aż zachciało mi się pograć w simsy. Super artykuł. 😉😉

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!