Recenzja – The Sims 4 Być rodzicem

Kod na to rozszerzenie otrzymaliśmy od Electronic Arts Polska, za co bardzo dziękujemy. Pragniemy też zaznaczyć, iż nie ma to wpływu na recenzję, która pozostaje niezależna. Wydana ocena powstała na podstawie 17 godzin rozgrywki z pakietem i sprawdzeniem jego możliwości oraz konsultacją z fanami.

Piąty pakiet rozgrywki do The Sims 4 wprowadza do gry system wychowywania dzieci oraz nowe interakcje odświeżając przy tym oziębłe relacje między naszymi Simami. The Sims 4 Być rodzicem to obowiązkowa pozycja dla każdego kto namiętnie pogrywa pokoleniami oraz kocha być świadkiem rodzinnych perypetii. Niemniej jednak, czy twórcy wspięli się na wyżyny swoich umiejętności i podarowali nam zawartość godną nazwy ?pakiet rozgrywki?? Tego dowiecie się z poniższej recenzji.

UBRANIA DLA DUŻYCH I MAŁYCH

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

Tryb Stwórz Sima otrzymał łącznie 45 obiektów, z tym że dla każdego znajdzie się coś miłego. Niemal każda grupa wiekowa otrzymała coś dla siebie ? włącznie z nie tak dawno dodanymi małymi dziećmi ? pozwalając graczom na nadanie swoim Simom nieco więcej charakteru. Od tej pory, nastolatkowie mogą ukazać swoją buntowniczą naturę poprzez noszenie kolorowych włosów czy też dziurawych jeansów z przepasaną w pasie flanelową koszulą, a emeryci z checią wskoczą w wygodne spodnie typu dzwony nawiązujące do mody sprzed wielu lat.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

Wielkim rozczarowaniem jest wprowadzona opcja trądziku, która została spłycona jedynie do detalu skóry w trybie CAS. Zmarnowany potencjał nieodłącznej części dorastania każdego człowieka mógł zostać wykorzystany w bardziej przemyślany sposób – jako element rozgrywki.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem

Pokoleniowa moda o wielu wariantach kolorystycznych ? szkoda jednak, że w tak ubogiej ilości. Męscy Simowie aż proszą o dodanie większej ilości fryzur, a małe dzieci o powiększenie swojej garderoby. Nastolatkowie wydają się być najbardziej rozpieszczani przez nowy pakiet, co jest w pewien sposób zaletą, jako że nareszcie ta grupa wiekowa będzie miała się czym wyróżnić na tle pozostałych. Niestety, ich wzrost w tej kwestii zawodzi.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

WIELOPOKOLENIOWA REZYDENCJA

The Sims 4 Być rodzicem dysponuje  89 elementami w Trybie Budowania, co z pewnością pozytywnie wpływa na pomyślne urządzenie przytulnego, rodzinnego gniazdka, sprzyjającego wychowywaniu maluchów. Otrzymujemy zupełną nowość, niespotykaną dotąd w poprzednich płatnych zawartościach, w postaci dużych kwadratowych stolików do kawy, które świetnie nadadzą się do wnętrz wieloosobowych rodzin.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem

Salon, sypialnia, kuchnia z jadalnią oraz łazienka ? wszystkie te pomieszczenia możecie z dziecinną łatwością zagospodarować posiadając piąty pakiet rozgrywki, co jest jego niewątpliwą zaletą. Duża i różnorodna ilość obiektów daje graczom wiele możliwości i absolutną swobodę w kreowaniu domu marzeń.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

recenzja The Sims 4 Być rodzicem

Brak jakiegokolwiek nowego pokrycia podłóg rekompensują dwa nowe biurka wielkości jednej kratki ? idealnie nadające się do ciasnych apartamentów w San Myshuno ? czy wyposażenie nastoletnich sypialni, które można personalizować na niemałą liczbę różnych sposobów. Jeden zestaw mebli jest odpowiedni zarówno dla idealnych córeczek tatusia, jak i dla zbuntowanych miłośników czerni.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem

ZOSTAŃ SUPERRODZICEM

Czy w Twoim Simie obudził się głęboko skrywany instynkt macierzyński? Od teraz, może się on w zupełności spełnić, a to za sprawą nowo dodanej aspiracji Superrodzic, której wypełnienie odblokowuje cechę-nagrodę – wzór do naśladowania. W jej wypełnianiu pomogą Ci umiejętności wychowawcze, które – wraz z ich rozwijaniem ? dodają wiele nowych sposobów radzenia sobie z rozkaprzyszoną gromadką nieposłusznych dzieci.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem

Jakim zostaniesz rodzicem? Możliwości jest wiele ? od fajnego, luźnego taty serwującego kanapki z dżemem na drugie śniadanie po surowy autorytet sypiący szlabanami jak z rękawa. To jak zdyscyplinujesz (bądź nie) swoje dzieci zależy od Ciebie, wybierając sposoby na karę spośród niezliczonej liczby opcji. Godzina policyjna czy wysłanie do kąta to jedynie przedsmak całej zabawy.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

Jeśli chcesz aby Twoja latorośl wyrosła na porządnego obywatela Simowej społeczności, musisz dołożyć wszelkich starań by zaszczepić w niej pozytywne skłonności. System skłonności to coś czego jeszcze nie było! Ucz swoje potomstwo cech godnych pochwały zaczynając od odpowiednich manier i odpowiedzialności, kończąc na umiejętności rozstrzygania konfliktów oraz empatii.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

SPĘDZAJ CZAS W GRONIE NAJBLIŻSZYCH

Wachlarz nowych zajęć dla całej rodziny urozmaici rozgrywkę jeszcze na długi czas. Twórz projekty szkolne, układaj klocki na specjalnym stoliku do zabaw lub wybierz się całą rodziną na zajęcia wolantariackie zacieśniając przy tym braterskie więzi.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicemrecenzja The Sims 4 Być rodzicem

Relacje między Simowym rodzeństwem już nigdy więcej nie będą nudne i jałowe. Wręcz przeciwnie! Będą nasycone wybuchowymi konfliktami oraz komicznymi sytuacjami, sprawiając że Wasza gra zyska nowe życie. Niezliczona ilość nowych interakcji, takich jak dawanie prztyczka w nos,  dodaje realizmu i gwarancję na niezapomnianą rozrywkę.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

Gdy rodziny masz już serdecznie dość, zawsze możesz sięgnąć po pamiętnik, zaszyć się gdzieś w kącie i przelać całą dręczącą Cię frustrację na papier, rozwijając przy tym umiejętności pisarskie. Nie zapomnij tylko schować go później przed wścibskim rodzeństwem. Chyba nie chcesz by Twoje sekrety wpadły w niepowołane ręce? Młodsze rodzeństwo może się za to zająć zestawem młodego medyka lub nowym stolikiem do rysowania.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

TWARDY ORZECH DO ZGRYZIENIA

Twoje dzieci dorastają, więc ich osobowość wciąż się kształtuje, dlatego też przygotuj się na liczne etapy, huśtawki nastrojów czy bunt, które ? podobnie zresztą jak w prawdziwym życiu ? są od teraz na porządku dziennym. Staw czoła czyhającym na Ciebie wyzwaniom, a w razie problemów, zasięgnij rady u znajomych ojców czy matek lub na forach dla rodziców.

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

Zagubieni nastolatkowie poszukujący sensu w życiu mogą zasięgnąć rady u doświadczonego rodzica. The Sims 4 Być rodzicem zafunduje Wam nieprzebrane ilości dylematów i bolączek młodych ludzi, którzy czekają na słowa otuchy. Pamiętaj jednak, że każda podjęta przez Ciebie decyzja wpływa na nabywane przez Sima skłonności!

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

recenzja The Sims 4 Być rodzicem recenzja The Sims 4 Być rodzicem

PODSUMOWANIE

Kupno The Sims 4 Być rodzicem napewno nie będzie kotem w worku, dostarcza bowiem całą masę nowej rozgrywki. W odróżnieniu od pozostałych pakietów, rozrywka nie wymaga otwarcia restauracji bądź salonu odnowy, by móc w pełni czerpać przyjemność z nabytego rozszerzenia. Rodzinne kłopoty i sztuka wychowywania dotyczy przecież każdego Sima bez wyjątku, dlatego też Być rodzicem wypada naprawdę dobrze na tle pozostałych dodatków.

Gorzej natomiast wygląda sprawa dotycząca Trybu Stwórz Sima, który nie robi równie piorunującego wrażenia co nowe wyposażenie wnętrz czy interakcje między Simami. Jeśli jednak przymkniecie oko na ubogą zawartość garderoby i fryzur, będziecie mogli w pełni rozkoszować się nastoletnim buntem, nabywanymi skłonnościami czy też wypełnianiem aspiracji Superrodzic.

[su_note note_color=”#eb1c22″ text_color=”#ffffff” radius=”0″]

 • uboga zawartość CAS
 • brak wpływu trądziku na rozgrywkę
 • brak nowego pokrycia podłóg
 • brak łóżek piętrowych, mimo rodzinnej tematyki

[/su_note]

[su_note note_color=”#4ca142″ text_color=”#ffffff” radius=”0″]

 • aspiracja Superrodzic
 • umiejętności wychowawcze
 • system skłonności
 • duża ilość nowych interakcji międzu Simami
 • meble do wszystkich rodzajów pomieszczeń

[/su_note]

[su_note note_color=”#567ee4″ text_color=”#ffffff” radius=”0″]

 • Stwórz Sima: 3/5
 • Obiekty: 5/5
 • Rozgrywka: 4/5
 • Integracja z pakietami: 4/5

[/su_note]

Ocena

Grze daję ocenę

4

na 5 możliwych.

Zareaguj na nowinkę!
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
10
+1
0

40 KOMENTARZE

 1. Jeżeli chodzi o CAS to w pełni rozumiem EA. Wina twórców modów. Mają ograniczone pole do manewru, bo ktoś już na pewno stworzył taką fryzurę, pamiętajcie, że w tym wypadku różnorodność rzeczy do pobrania za darmo jest ogromna. a twórcy gry nie chcą się powtarzać… Stąd tak beznadziejny CAS

  • No to niech spoczną na laurach DOPIERO jak ułatwią system dodawania i przeglądania modyfikowanego CASa. Żeby np. w galerii można było znaleźć fajną fryzurkę i ją ściągnąć do gry, nie martwiąc się, że kolejna aktualizacja będzie się z nią gryźć. Teraz to są tylko i wyłącznie wygodne wymówki.

   • Dokładnie. A nie – aktualizacja, a mnie pół miasta lata łyse i polnagie. Skoro nie chcą wspierac modów, to niech zrobią coś, żeby gra generując simow nie korzystala z tego co jest w folderze Mods, bo u mnie tak się dzieje. Czy jest jakaś konfiguracja tego w grze? A może głupie to było pytanie i lepiej zapytać, czy jakiś moder rozwiązal mój problem? A w ogóle to marzy mi się możliwość usunięcia z gry niechcianych bo brzydkich lub nigdy nie używanych ciuchów, fryzur i przedmiotów z oryginalnej wersji gry. XD Tak, żeby odciążyć grę tym, co mi nieprzydatne. XP

 2. Ja mam pytanie do tych, którzy kupili ten pakiet tydzień temu. Jak teraz, gdy już emocje opadły (wiem, że to śmiesznie brzmi) i już zapoznaliście się z tym pakietem, oceniacie go w porównaniu do tego, co czuliście tydzień temu?

  • Ja zdania nie zmieniłam – nadal uważam, że jest fajny i cieszę się na rodzinny gameplay z tym, że w moim przypadku poprzeczka oczekiwań nie jest wysoko zawieszona – raczej nie spodziewam się, że kolejne dodatki wyrwą mnie z portek. Raczej to jest takie – aha ok, fajnie.

 3. pakiet jest super szkoda że tak mało do małych dzieci niestety nadal korzystam z modów myślałam że je usunę jak kupię ten pakiet

 4. Super, cieszę suę, że w ogóle recenzja się pojawiła. No i w wykonaniu Pumpernikiela… Super, naprawdę super. Czy dałoby się w ogóle napisać brakujące recenzje? Jak np. Do Wampirów, albo też zupełnych staroci, np. Akcesorii… Przydałoby się, Karolu… 😉

   • Ja Karolowi odpisałem, że sorry, ale nie będę podawał takich danych, więc u mnie brak puszki jak najbardziej uzasadniony. 😉
    I kiedyś sam se kupię, jak nikt nie będzie patrzył, żeby se wstydu nie narobić. 🙁 Raz tylko w życiu piłem napój z puszki…

    • Twój adres jest tajne przez poufne? 😀 To nie wiem czemu o tym przypominałeś, skoro wiedziałeś, że przed padaniem adresu nie uciekniesz? 😀

     Ja tam będę żulić o puchę, coś mi się należy za te 14 komentarzy 😀

    • Moim zdaniem, to Ci się i te Wampiry należą. Aaa… Ja tak nie kontaktuję… Nie przyszło mi do głowy, że Karol będzie prosił o imi3, nazwisko, adres i wszystko… To tylko i wyłącznie moje cabalactwo…

 5. „duża ilość nowych interakcji międzu Simami ” – poprawcie sobie na „między” 🙂
  Mam pytanie – jak ten pakiet integruje się z pozostałymi? Bo ocena jest 4/5 i zastanawia się, jaka integracja jest tego pakietu z np. Dniem w spa? Czy tu chodzi tylko o to, że jest to kolejne rozszerzenie i jeśli ktoś ma Dzień w spa i Być rodzicem to jest fajnie?

   • No to jak tak, to 5/5 😉
    Ale serio zastanawia mnie ta integracja z pakietami. Albo z Wampirami…ciekawe…
    Może to tylko po to, by ocenę podnieść?

    • Nie no… wampiry i kosmici też mogą czochrać swoje dzieci, więc integracja jest. Ale za co punkt odjęty?

    • Moim zdaniem to trochę za mało na porządną integrację z pakietami. To raczej powinien być standard, że postać nadnaturalna otrzymuje te same interakcje (a przynajmniej większość), co normalny Sim.
     A czy Simowie mogą wspólnie (całą rodziną) iść do restauracji? Czy jak się wybiorą z małym dzieckiem, to dorośli jedzą, a małe dziecko siedzi na podłodze, bo w restauracji nie ma fotelików dla dzieci?
     Kolejny przykład: Czy Simowie mogą całą rodziną wyjechać w te lasy w plenerze (nie pamiętam nazwy pakietu)? Bo jeśli nie, to trochę kiepska ta integracja dla mnie. Jeśli tak, to zwracam honor.
     Pewnie ktoś napisze, że się czepiam, ale po prostu zastanawiam się, czy ta integracja nie powinna wnieść czegoś więcej niż jak wspomniała Ginewra „czochranie swoich dzieci przez wampiry i kosmitów”.

    • Integracji z pakietami to nie ma, tylko przy recenzjach tutaj zawsze są takie kategorie… A i z pakietami nie oznacza z pakietami, tylko z rozszerzeniami..

    • Ale w sumie jeszcze mi do głowy nie wpadło, żeby wziąć małe dziecko do restauracji… trzeba dodać krzesełka i zobaczyć co z tego wyniknie 😀 Bez krzesełek, to dziecko sobie może znajdzie jakąś kanapę, żeby usiąść i zjeść.
     No i wypad w plener też przetestuję… Jeszcze jakieś pomysły, Cold?

     Tyle tylko, że nawet jak to wyjdzie, to udowodni tylko to, że aktualizacja została dopasowana do rozszerzeń, a Bycie Rodzicem nie ma tu nic do rzeczy.

 6. Chwiałbym Aktualizacje otwarty świat bo to mię denerwuje mieszkam w bloku IDE do sąsiada to musi się ładować trochę to denerwujące .I już trochę rozwala rozrywkowe( the sims4 niż 3)

   • Wiele do płynności? Byle parcela wczytuje mi się dłużej, niż nałożenie tekstur w Trójce, a i tak zdarza się Simom zawiesić na długie, simowe godziny, bo musi im się emocja zmienić, a jakoś „przeskoczyć” nie może z jednej do drugiej. A czas oczywiście leci. No i nie wspomnę o tym, jak kuleje 3cia prędkość. Gdzie te czasy Jedynki, kiedy najszybszą prędkość używałeś na własną odpowiedzialność?? 🙁

    • I tak moim Zdaniem 1/ 2/3 Chyba najlepsze simy bo w czwórce to tak zrobi grę jest duszo rzeczy brakuje . BRAK Samochodów BRAK otwartego ŚWIATA I MAŁO rozrywki.?:/

 7. Na pewno kupię ten pakiet w 5 zestawie. Przyda mi się do mojego wyzwania wielopokoleniowego .
  No i będzie więcej mebli do remontu domu moich simów.

 8. Ja za to szukam jakichś kodów na skłonności bo nawet jak wbije na maksa rostrzyganie konfliktów to zaraz mam znowu czerwony pasek, to męczące. Ale ogolnie spoko dodatek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories