The Sims 4 Konsole – Przegląd, dodatki do gry i first look z SimsCamp

-Wyjazd na SimsCamp 2017 był sponsorowany przez Electronic Arts- 

Podczas  SimsCamp miałem okazję zagrać w The Sims 4 na konsolę Xbox One. Na początku nie było to łatwe, ponieważ nie jestem konsolowym graczem, ale z czasem było już tylko lepiej. Gra jest czystym portem z wersji na komputery. Zmienione zostało jedynie kilka opcji, które pozwalają na lepszą zabawę i mają większy sens w przypadku konsolowego grania.

Jedną z  najważniejszych zmian jest sposób poruszania kursorem. Ekran podzielono na dwa pola – na pierwszym z nich można dowolnie używać kursora, klikać na postaci i otaczający je świat. Natomiast drugie pole dotyczy menu. Dostęp do wszystkich opcji związanych z tworzeniem Sima i trybem budowania otrzymujemy po wciśnięciu odpowiedniego przycisku. Nie ma możliwości przeniesienia kursora nad wybraną opcję w menu. Położenie kursora pomaga nam śledzić animowana kropka, dzięki której nie zgubimy się na ekranie.

The Sims 4 na konsole jest idealną kopią The Sims 4, którą wszyscy znamy. Jest to najbardziej aktualna wersja gry, a to oznacza, że w dniu premiery zawierać będzie baseny, duchy, małe dzieci i wszystkie inne materiały, jakie pojawiły się w darmowych aktualizacjach.

Są pewne zmiany, o których warto wspomnieć. Konsolowa wersja nie będzie posiadać Galerii, a jedynie bibliotekę gracza. Twórcy wspomnieli już, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości tę opcję dodać. Niedostępne będą także wydarzenia związane z różnymi wyzwaniami w grze, przechwytywanie wideo i robienie zdjęć, dodawanie modyfikacji oraz tworzenie wspomnień. W przypadku przechwytywania screenów trzeba dodać, że opcja jest niedostępna w grze, ponieważ konsole posiadają własny system tworzenia zdjęć z gier.

Opcje które na pewno znajdują się w tej wersji to chociażby ulepszone działanie achievementów w grze. Działają one zupełnie tak samo, jak w przypadku innych gier na konsole. Xbox wyświetlił odpowiednie powiadomienie, kiedy zdobyłem osiągnięcie. Gracze uwielbiający kody nie musza się martwić, ponieważ wszystkie kody będą w tej wersji dostępne. Powiększanie obiektów, move objects czy uruchomienie kodów dodatkowych oraz buy debug. Nagrano również dodatkową ścieżkę dźwiękową.

W dniu premiery The Sims 4 na konsole dostępne będą różne rozszerzenia znane z czwartej odsłony Simów. Akcesoria The Sims 4 Perfekcyjne Patio zapowiedziano już wcześniej, ale informację o większej ilości tytułów otrzymaliśmy podczas SimsCamp. 17 listopada do kupienia będą również:

 • dodatek The Sims 4 Miejskie życie,
 • pakiet The Sims 4 Wampiry,
 • akcesoria The Sims 4 Styl dawnych lat.

Posiadanie dodatków w Origin nie upoważnia do pobrania ich na konsole, to osobne produkty. Z czasem rozszerzeń będzie więcej.

Pogrywanie z konsolową wersją uważam za udane. Jest to świetna możliwość na zwiększenie popularności tej gry wśród posiadaczy konsoli PlayStation 4 i Xbox One. Ta wersja może się wydawać nudna dla osób, które przez ostatnie lata zbadały już wszystkie opcje serii, ale dla nowych graczy będzie to zupełnie nowy rozdział w przygodzie z The Sims.

-Wyjazd na SimsCamp 2017 był sponsorowany przez Electronic Arts-

 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  17

  1. GlossyGem
   Administrator
   Autor nowinki

   🙂 Film zawiera wszystkie najważniejsze informacje.

   • Orzeszek

    Film to ogólnie rzecz biorąc powyższy tekst przeczytany i nagrany ze wstawkami z gry 🙂

  2. Lennnaa

   dokladnie jak na komputerze, super

  3. Orzeszek

   Aż mi się zachciało w Simsy zagrać 😀

  4. Simsssowa

   Kto nagrał tego first looka? ☺

   • Simsssowa

    Bo o ile dobrze mi się wydaje, Karol ma inny głos 🗣

    • Orzeszek

     To głos Karola na stówę 🙂

    • Shakuahi
     Redakcja

     Mi tam brzmi jak Karol.

    • GlossyGem
     Administrator
     Autor nowinki

     To ja 😉 Lepszy mikrofon. Trzeba było się wreszcie zaopatrzyć, jeśli chce się kontynuować Wyzwanie Przetrwanie 😀

     • Simsssowa

      A jednak ☺ Może to mikrofon, może moja głupota, ehh… 😂 a może się jednak trochę zmienił 😁

     • Carly858

      Mogę spytać jaki to mikrofon? 🙂

  5. Okip12

   Mam pytanie. Jak wchodzę w sklep na PS4 to jak wchodzę w Simsy to mam pokazane że edycja zwykła zawiera motyw i perfekcyjne patio, czy to znaczy że jak kupię The Sims 4 to będę miał też akcesoria Perfekcyjne Patio? Czy to tylko jak grę zamówię przed premierą.

  6. Paulczi

   Dzień dobry 🙂 mam pytanko. Jeśli chodzi o edycję specjalna the sims 4 na ps4 nie zawiera ona pakietu rozrywki typu miejskie życie, wampiry itd? Trzeba je dokupić osobno?

  7. Brylowata

   Szkoda, że nie ma wersji na XBOX 360 :(. Wiem, że jest TS3 na tą konsolę, ale jednak to nie to samo.;v

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!