Jak szukać modów do The Sims 4? – Nasz poradnik

Modyfikacje (mody) to nic innego jak przeróbki gry komputerowej wykonane przez społeczność. Zmiany te mogą polegać na dodaniu ubiorów, rzeczy, poz Simów czy też ingerencji w rozgrywkę. Ten poradnik pomoże Wam dowiedzieć się nieco więcej o rodzajach modów do The Sims 4 oraz odpowie na pytania gdzie ich szukać i jak się z nimi obchodzić.

Rodzaje modyfikacji

Zabawę z modyfikacjami warto zacząć od podstawowej wiedzy, czyli czym się różnią CC oraz Game Mods. Zatem pierwsze odnosi się do wszelkich ubrań, fryzur i ubrań, personalizujących grę, ale nie zmieniających zasad jej działania. W The Sims 4 mamy różne opcje Custom Content, jednak dla fanów oryginalnej grafiki, najważniejsze będą modyfikacje typu Maxis Match. Są to rzeczy przypominające stylem estetykę gry i współgrające z resztą jej zawartości. (Widoczne na zdjęciu ubrania i fryzura.)

the sims 4 cc mody

Game Mods natomiast zmieniają w pewien sposób rozgrywkę, może to być np. dodanie nowej postaci nadnaturalnej lub też ingerencja w wygląd i zachowanie gry. Możemy znaleźć takie, które zawierają tylko pliki package oraz te z plikami skryptowymi (TS4SCRIPT). Modyfikacje z tej grupy wymagają większego nadzoru oraz częstej aktualizacji, ze względu na swój udział w kodzie gry. (Dżin)

the sims 4 Modny Piątek Dżin

Gdzie Szukać Modyfikacji

Kolejną istotną sprawą są miejsca, gdzie możemy znaleźć mody do The Sims 4 za darmo. Warto wcześniej przemyśleć czego szukamy, ponieważ ilość modyfikacji może przyprawić o zawrót głowy. Kiedy mniej więcej wiemy czego szukamy, możemy zaczynać. Fani CC wybiorą wówczas prawdopodobnie The Sims Resource. Znajdziemy tu ubrania, kolory ścian, pokrycia połóg, buty, fryzury czy makijaże.

The Sims 4 mody za darmo TSR

Jednak jeżeli chodzi o Game Mods niestety TSR nie oferuje za wiele. Prym wówczas wiedzie Mod The Sims, gdzie modyfikacje są aktualizowane i bardzo dokładnie opisywane. Przyjemniejsze jest również ściąganie plików, ponieważ nie musimy czekać 10 sekund jak w przypadku darmowej wersji wcześniej opisywanej strony.

MTS mody do the Sims 4

Największą jednak kopalnią skarbów jest Lana CC Finds, która zbiera ze stron moderów informacje i segreguje je w czytelne kategorie. Znajdziemy tutaj zarówno różnorodne CC jak i Game Mods, które nie pojawiły się na MTS. Warto jednak wiedzieć, że żadna z tych stron nie pokrywa się ze sobą w 100%, dlatego radziłabym przeglądać każdą z nich.

Lana CC finds mody do the Sims 4

Oczywiście ostatnim miejscem, gdzie możecie szukać modyfikacji, jest nasz cykl Modny Piątek, gdzie pokazujemy najciekawszą darmową zawartość stworzoną przez społeczność. Wszystkie pokazywane tam mody do Sims 4 są wstępnie sprawdzane, co zmniejsza ryzyko problemów.

O czym pamiętać przy korzystaniu z modyfikacji

Korzystanie z modów może sprawić wiele frajdy, należy jednak pamiętać, że to co ściągnęliśmy do The Sims 4 za darmo, nie zaktualizuje się razem z grą. Ważne jest zatem, by przed każdą aktualizacją gry wyciągnąć wszystkie modyfikacje z folderu Mods. W innym wypadku gra może zostać zepsuta przez błędy w kodzie.

mody the sims 4

Drugą istotną sprawą jest to, aby zawsze ściągać CC z meshami, czyli podstawą danej rzeczy. Brak mesha może spowodować brak którejś części ciała lub Sima w czarne kwadraty ze znakami zapytania. Zatem najłatwiej jest ściągać zawartość z opisem „mesh included”, w innym wypadku trzeba go znaleźć i dodatkowo pobrać.

brak mesha CC mody The Sims 4

Ostatnią, wartą zapamiętania rzeczą jest robienie kopii zapasowej folderu „saves” i trzymaniu jej chociażby na pendrivie. Strata wielopokoleniowej rodziny może być bardzo bolesna, jeśli nie zabezpieczymy odpowiednio swoich plików. Ta opcja tyczy się nie tylko posiadania modów do The Sims 4, ale również innych zdarzeń losowych.

Zareaguj na nowinkę!
+1
2
+1
3
+1
0
+1
1
+1
7
+1
4

20 KOMENTARZE

  1. Cześć słyszeliście o największej Masakrycznie dużej aktualizacji do the sims 4? Dojdzie coś co nie doszło w żadnej odsłonie

    • Wiemy, że ma być aktualizacja. Co do jej wielkości – proszę nie wprowadzać w błąd. 😉 Jeśli zapowiedz byłaby ważna, z pewnością pojawiłby się o tym news.

      • Będzie ona duża na fb było o tym głośno 😉 ma być dodane coś co nie zostało dodane w żadnej odsłonie nie npc żaden świat nie gazety zlodzieje itp tylko coś co pojawi się tylko w 4… i jest to ogromna aktualizacja …

  2. Mam pytanie, wiem jak wyłączyć modyfikacje w ustawieniach, ale jak je odinstalować? O ile teoretycznie mam jakąś tam aplikacje do odinstalowania ubrań, ale za nic nie potrafię tego z meblami a tym bardziej z modem na brak cenzury (nie działa na małe dzieci, dlatego chcę się go pozbyć). Proszę o w miarę szybką odpowiedź ?

  3. Ja szukam poprzez wyszukiwarkę. (Choć czasami przez to widuję niezbyt przyzwoicie wyglądające zdjęcia jakimś cudem)

  4. polecam pysznydesign, mximxs jeżeli chodzi o meble. Ja (jako, że jestem wybitnie leniwa) często pobieram foldery modów udostępniane w opisie filmików na yt. Wystarczy wpisać sims 4 my cc folder

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories