Nie kupuj “Inteligentnego głośnika Lin-Z”. Powoduje problemy z grą

Od ostatniej aktualizacji The Sims 4 pewna część fanów simowej rzeczywistości zauważyła, że po zakupie “Inteligentnego głośnika Lin-Z” w grze nastąpił poważny błąd, który uniemożliwiał dalszej rozgrywki. Problem polega na tym, że nasz Sim nie może podróżować do różnych parcel, a także przebywać na swojej, ponieważ gra przestaje ładować resztę tak dobrze nam znanego simowego świata.

Jak zauważył Crinrict, błąd zaczyna ukazywać się po odwiedzeniu parceli, która posiada “Inteligentny głośnik Lin-Z”, a następnie kiedy zdecydujemy się schować lub usunąć ten przedmiot z wyposażenia naszego Sima. Powodem również może być nawiązanie relacji z głośnikiem. Po jego usunięciu relacja pozostaje w kontaktach naszego Sima, co w przypadku gadającej toalety się różni.

Niestety nie ma jeszcze idealnego rozwiązania tego błędu. Najlepiej byłoby wyjść z gry do głównego menu, a następnie przywrócić grę do stanu zanim kupiło się “Inteligentny głośnik Lin-Z”.

Aktualnie błąd naprawiono w poprawkowej aktualizacji 21 grudnia 2018 roku.


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  50

  1. Tokusa
   o 19:55

   Uff! Właśnie niedawno znajoma mi o tym krzyczała i informowała, to sama poszłam tutaj krzyczeć pod tematem z aktualizacją. Dobrze, że zrobiliście o tym post, bo niektórym ludziom już się zepsuł rozgrywki ;___; cieszę się, że nie kupowałam tego swojej rodzince i że robię po kilka zapisów.

   • Vince1994
    o 11:59

    Najlepiej aktualizować grę gdy wychodzi dodatek, tak z ciekawość co powinno według ciebie dojść w 2019 roku? , po mi jakoś nic w tej grze nie brakuje jedynie studia, istoty nadnaturalne, nie wiem czemu mają wspierać do 2021.

    • Vince1994
     o 12:15

     Co powinno dojść w aktualizacji? dodatki/pakiety już pisałaś lub pisałeś, przypomniało mi się, ale nie ma opcji edytowania komentarzy, przepraszam czasami popełnię błąd a dopiero jak opublikuję komentarz widzę błędy, albo coś zapomnę dopisać.

    • Hejkasz
     o 12:43

     Rajska Wyspa, chce błękitne morze, ciepły piach plaż, palemki i kolorowe kwiaty. Kurorty ahh wakacje…

     Jeżeli chodzi o studia to tego chyba nie kupie, no może jak mnie ubrania i meble przekonają. Bo to tylko studia. Istot nie lubie może wróżki i wilkołaki ale reszta tak sobie.

     Skok w przyszłość i wstecz -> Na przykład Epoka Kamienia haha.
     Zoo! Ja chce zoo w simsach 😛 Ale te zwierzęta jak im wyjdą to nie wiem
     Park Rozryki!
     Farma
     I wiele więcej, zwłaszcza jeżeli chodzi o miejsca wakacyjne/odwiedzenia

    • Tokusa
     o 16:08

     Umm nie rozumiem o co ci chodzi z tą aktualizacją? Moja gra jest zawsze aktualizowana na bieżąco.
     Mi chodziło o to, że krzyczałam tutaj pod tematem z aktualizacją (poprzednią), że głośnik psuje grę.

     Mnie samej już tylko studia wystarczą do szczęścia.

     • Vince1994
      o 18:11

      @Tokusa
      Mój dostawca internetu jest złośliwy, czasami ściągnę 100mb a on już tak zwalnia mi internet że 1gb pobiera się 5 godzin, i muszę to nowego miesiąca czekać żeby wrócił do normy, jak mnie ten Polsat wkurza! niby mam nielimitowany, ten wykrzyknik nie do ciebie tylko do dostawcy, dlaczego oni tak wkurzają klientów?

     • Tokusa
      o 13:20

      @Vince1994 nie mam pojęcia, ale i tak Polski internet >>>> Niemiecki :V No chyba, że mieszkasz w centrum. Ja niestety mieszkam na obrzeżach, i nie ma szans bym miała internet nielimitowany powyżej 1mb/s. I tylko jedna jedyna firma dysponuje takim mobilnym, z routerem, ten mam. Ale jest limitowany. Nie mniej 150gb na miesiąc to więcej niż mi trzeba, ale przynajmniej mam w miarę normalną prędkość internetu (pomiędzy 30-60mb/s).

     • Vince1994
      o 14:07

      @Tokusa
      Ale niektóre współczesne gry nie mówią o The Sims zajmują ponad więcej niż 50gb, ale co tam będziemy przejmować jutro wigilia jaka jest twoja ulubiona potrawa? ja uwielbiam barszcz z uszkami, zupa grzybowa, ryby, wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku, i nowych dodatków do The Sims 4 pod choinkę.

     • Tokusa
      o 10:25

      @Vince1994 tak ale kto powiedział, że trzeba instalować wszystkie posiadane przez siebie gry w jednym miesiącu? Ja większość mam niezainstalowanych bo nie mam przez pracę czasu, a nie ma powodu by mi zajmowały jedynie miejsce na dysku. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma i trzeba się przystosować. Wolę mieć ograniczony ale szybki internet, niż nieograniczony, ale ładujący mi film o wadze 7–mb pół dnia 😛

      I nie mam ulubionych potraw wigilijnych, w sensie- ja lubię naprawdę mało rzeczy i mam niską tolerancję na dużą ilość przypraw.

    • Sadina
     o 22:32

     studia ISTOTY NADNATURALNE OTWARTY ŚWIAT I PRZYDAŁ BY SIĘ JAKIŚ NOWE OTOCZENIE WAKACYJNE I CO Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ W GRZE

   • Hejkasz
    o 12:38

    Ja nawet nie wiem że coś takiego istnieje w grze. Nie kupie tego bo będzie szpiegować moich simów haha.

  2. Sid
   o 20:46

   U mnie po aktualizacji jedna z automatycznych kuwet przestała działać. Koty ciągle czekają na czystą i trzeba było postawić im inną, zwykłą. Napraw grę nie pomogło. Poza tym… Straszne lagi i spadki klatek teraz są, a nie mam modów, ani wielkich ridzin/parceli. Nowy save. Smutne, że ciągle gra jest pusta co aktualizację. 🙁

   • Ginewra
    o 21:04

    U mnie psuje się ta zgarniająca odchody – zazwyczaj trzeba poczekać, aż się kompletnie zapełni i wtedy dopiero ją opróżnić. Laserowe kuwety działają u mnie bez problemów.

   • Hejkasz
    o 12:47

    U mnie z błędow jak na razie to że się zastanawiają znów nad zrobieniem czegoś i czas w nocy kurde! Śpią i jest super prędkość, 2:00 -> 2:10 i musze włączać normlany i tak na zmiane aż do 6:00 ten zegar to dla nich hardcore!

  3. Chudaaa27
   o 22:33

   Czy aktualizacja ta bedzie dostepna na ps4??

  4. Pquest
   o 08:12

   A ten głośnik z czym doszedł? Bo szczerze mówiąc pierwszy raz widzę go na oczy O_o

   • Evaerynth
    o 09:09

    Ja też, moją reakcją było: “O, to jest taki głośnik w grze?” 😀

    • GlossyGem
     Administrator
     o 10:45

     Dodali go w najnowszej aktualizacji 🙂

     • Hejkasz
      o 12:47

      A do czego on służy, oprócz psucia gry?

  5. Śpiąca Królewna
   o 11:23

   Dziś rano znowu była aktualizacja tj 21 12 2018 czy ktoś wie co naprawiali ? Niestety musiałam usunąć 2 zapisy gry przez ten głośnik ale teraz już wszystko ok 😉 nadrobi się to co straciłam

  6. Witold
   o 12:56

   Podobno już naprawili ten głośnik.😉 Czy ktoś z tym się zgadza?

  7. KateL
   o 13:39

   U mnie po aktualizacji dodającej manipuowanie terenem przestało działać narzędzie malowania gruntu. Miałam nadzieję, że ostatnia aktualizacja to naprawi, bo podobno miała jakieś blędy także naprawić. No… nadzieja matką “gupich”. I żadne to dla mnie pocieszenie że wrzucono kilka sweterków, bo ja mało się bawię rozgrywką a głownie sobie buduję, więc brak tego akurat narzędzia jest dla mnie dość dotkliwy. Tak że wolałabym zeby najpierw się skupili na usunięciu błędów które sami wygenerowali, a dopiero potem na dorzucaniu mało istotnych pierdółków.

  8. Vegox
   o 14:07

   Czyli stąd ten błąd.. Wyszła już kolejna aktualizacja, która chyba usuwa ten błąd, bo u mnie już wszystko działa? Tylko czy nadal lepiej wrócić do zapisu sprzed kupna tego obiektu?

   • Hejkasz
    o 14:31

    Gdzie wy go znaleźliście? I co on robi?

  9. Hejkasz
   o 14:50

   Nie na widzę tych aktualizacji 500 razy musze włączać simsy i wyłączać żeby dojść do menu głównego!

   • Ginewra
    o 21:50

    “Nienawidzę”, spokojnie można razem napisać 😉
    Najgorsze te aktualizacje są, kiedy tylko chwilkę chcesz pograć i większość czasu, przeznaczonego na granie, zjada aktualizacja 😀

    • Hejkasz
     o 22:02

     Zwłaszcza że rozpoczęcie i zakończenie(czyli jak nie pobiera się) aktualizowania, trwa dłużej niż pobieranie haha.

     Nie wiem dlaczego napisało mi się z spacją jak na czerwono się nie wyświetla że był błąd.

     • FlameBerry
      o 08:49

      Czy tylko mnie gra aktualizuje się błyskawicznie i nigdy nie ma z tym problemów?

     • Tokusa
      o 16:06

      Nope, u mnie też nigdy nie ma problemu z aktualizacją :V

  10. Eper
   o 15:10

   EA.

  11. Eper
   o 15:10

   EA.

  12. alicja
   o 15:40

   Z ciekawości kupiłam ten głośnik, ale nie zauważyłam żadnych błędów oprócz nie znikającej relacji. Zobaczę, czy coś się zmieniło po zainstalowaniu dzisiejszej aktualizacji.

  13. ArtSim
   o 17:35

   Przez ten głośnik musiałem odwołać spotkania z fanami moich simów!

  14. Ola💕
   o 17:36

   Dalej jest ten błąd?

  15. Ania K.
   o 16:15

   MI po tej aktualizacji (21.12) simowie są tak zbagowani, że kiedy wchodzę do rodziny to nie mogę nimi grać, tak jakby byli teraz na innej parceli, ale ich nie ma nigdzie:( Nie używam modów.

  16. Karin
   o 20:15

   Czy tylko mi po tych aktualizacjach nie działa:
   – obejrzenie premiery sezonu
   – karcenie zwierzaków za niewłaściwe zachowanie
   – zachęcenie do potomstwa? 🙁

   • Ginewra
    o 12:08

    Obejrzenie premiery u mnie działa.
    Z karceniem to tak różnie – raz Sim podejdzie skarcić, a innym razem nawet nie mam tej opcji, choć zwierz robi coś nagannego (głównie i najczęściej przy piciu z kałuży)
    Z zachęcaniem miałam tak, że kota sąsiadów mogłam o to poprosić, kot szedł do mojej kotki, ale że się nie lubiły, to nic z tego nie wychodziło – smutny nastrójnik. U mojej kotki nie miałam w ogóle tej opcji, ale nie miałam też “bądź miła dla…”. Myślałam na początku, że może ona jest wysterylizowana i stąd “on może ona nie”, jednak wizyta u weta upewniła mnie, że powinna móc się starać o młode. A opcji nadal nie mam, mimo naprawiania gry.

  17. Laiczi
   o 20:04

   Wie ktoś jak naprawić łatwo relacje z tym głośnikiem? XD mój to jakiś buntownik chyba był

  18. Simowymaniak
   o 18:38

   Dziękuję za pomoc

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!