The Sims 5 na horyzoncie? Maxis pracuje nad nową grą

Ostatnio pisaliśmy, że SimGuruLyndsay poinformowała na swoim Twitterze o zmianach w zespole The Sims 4. Mowa o nowym Starszym Producencie gry, wcześniej to stanowisko zajmował Grant Rodiek, który pracował nad czwórką od 2011 roku. Od teraz, Grant będzie zajmować się zupełnie nowym projektem w studiu Maxis. Co za tym idzie, nie będzie udostępniał już swoich przemyśleń czy komentarzy na temat The Sims 4. Jak sam dodaje, nie pracuje nad tym tytułem, więc nie chce “wchodzić w paradę” innym producentom.

Nie będę pisać już o The Sims 4. To coś, jak byli prezydenci zwykle nie mówią o polityce – nie chcę wchodzić w drogę Duke’owi i zespołowi. To po prostu niewłaściwe zachowanie. – napisał SimGuruGrant na Twitterze.

Czyżby seria The Sims wkrótce miałaby doczekać się nowej części? Wcześniej SimGuru został przeniesiony do nowego zespołu tylko wtedy, gdy studio zaczynało pracę nad większym projektem. Było tak na przełomie 2010/2011 roku, kiedy Rodiek pracując nad The Sims 3, został zatrudniony jako producent The Sims 4 na trzy lata przed premierą gry. Są to wyłącznie spekulacje, jednak możliwe jest, że niedawno rozpoczęły się pierwsze prace nad The Sims 5 lub inną grą w świecie Simów.

Ważną w tej sprawie jest informacja, że EA szuka doświadczonych pracowników do mniejszego zespołu zajmującego się nowym tytułem. Umiejętnościami, którymi muszą się wykazać potencjalni kandydaci, są:

 1. Ścisła współpraca z dyrektorami kreatywnymi, aby stworzyć wizję nowej gry oraz jej początkowy wygląd
 2. Tworzenie różnorodnych koncepcji, w tym postaci, mody oraz rekwizytów
 3. Tworzenie skórek, ubrań, oczu i cieniowania włosów
 4. Tworzenie widoków, struktur oraz pojazdów
 5. Tworzenie schematów światła i palety kolorów, która nada światu odpowiedni ton
 6. Tworzenie prac koncepcyjnych, stylów i poziomów szczegółowości

Wszystko to sugeruje, że studio rozpoczyna prace nad nowym projektem, którego częścią może być Grant Rodiek. Natomiast są one dopiero we wczesnym etapie produkcji, a sam tytuł może być tworzony nawet do kilku lat. Electronic Arts zapewniało też wielokrotnie, że obecna część będzie otrzymywać wsparcie do minimum 2021 roku.

Koniec The Sims 4? Twórcy o planach na przyszłość

 

 

Komentarze

 1. Chociaż wszyscy oczekują 5 to JS bym wolał większą 4 bo i tak bym 5 nie miał a do czwótki mam coś takiego że nie chcę się z nią rozstawać

 2. Ja tam nie chcę jeszcze the sims 5 🙁 Uważam, że czwórce brakuje jeszcze paru rzeczy i boję się jak będzie wyglądać 5 (czy będzie też tak niedopracowana jak czwórka czy wyjdą na prostą :p )

 3. To trochę niepokojące wieści.
  TS4 to zdecydowanie nie skończony projekt, któremu brakuje bardzo wiele elementów, by urealnić symulacje życia. W porównaniu do poprzednich odsłoń to najbardziej ograniczona część. Nawet myśl, że mieliby minimum jeszcze dwa lata nad nią pracować, to nie zdążą jej ulepszyć do oczekiwać fanów.

  TS5 – zdecydowanie coraz częściej pojawiają się o niej spekulacje, jednak wymagania wobec tej serii są ogromne. Nie wiem, czy EA podoła wyzwaniu.
  Obecnie lecą jedynie na kasę, byleby na fanach The Sims zyskać jak najwięcej za jak najmniej, by wydawać nowe gry.

  Ale okaże się…

 4. Mi się wydaje że gra będzie na wzór TSŚ albo historię z życia wzięte z dwójki, tylko że na silniku czwóreczki

 5. Jeśli faktycznie to prace nad 5, to mam nadzieję, że twórcy wyciągnęli wnioski z opinii graczy na temat 4 i ich obiekcji i oczekiwań i podejdą inaczej do tematu, zawartości i spraw technicznych typu silnik gry.

 6. Jeśli czwórka ma być wspierana jeszcze przez 2.5 roku to zdecydowanie prace nad piątką powinny zostać już rozpoczęte, bo znów się nie wyrobią i będzie klapa jak z czwórką xD Mam nadzieję, że tym razem uda im się dodać multiplayer, który prezentowali 6 lat temu.
  Swoją drogą, bawi mnie że szukają osób tworzących tekstury pojazdów do piątki, a nadal nie ma ich w czwórce xD

 7. @Claymora niecałe 3 lata to jeszcze około 5 dodatków i 5 pakietów rozgrywki i sporo aktualizacji. Dostaniemy pewnie studia, jedno miasto wakacyjne, dodatek z plażą, z postaciami nadnaturalnymi, ewentualnie z wsią, coś rodzinnego i tyle. Nie ma czego więcej rozwijać, większość już w grze jest, tylko po prostu źle zrobiona

 8. The Sims 4 też był otworzone na długo zanim wyszło, poza tym hej. Jak są w EA gry, które są tworzone 6 lat, to się nie dziwię, że już powoli ruszają z 5 😀 A tak czy siak, twórcy potwierdzili że nad 4 będą pracować jeszcze jakieś 2,5-3 lata, takżetego.

 9. Osobiście bym wolała, by zamknęli 4, nawet nie w pełni skończoną, ale za to porządnie zrobili 5. Chociaż na tyle porządnie, by nie było szkoda pieniędzy na 50% obniżkach :/

 10. Hiruko, wydałam około 1000zł na 4, dlatego wolę zapłacić te 200zł np. i mieć rajską i studia, a nie znów cała kase na 5 z dodatkami. Jak wyjdzie 5 to może kupie podstawkę, bo po co znów bawić się w te całe dodatki jak są powtórki

 11. Mnie tam się dobrze gra w czwórkę, więc osobiście cieszy mnie, że jeszcze będzie się nad nią długo pracować. Też nie jestem jakimś przeciwnikiem trójki czy dwójki, ale w czwórkę mi się gra akurat najprzyjemniej :V Jasne, nie ma otwartego świata i takich interakcji jak trójka, ale z drugiej strony moje ostatnie granie w trójkę polegało głównie na walce z bugiem, którą przegrałam, więc no.

 12. Mam nadzieję, że twórcy wyrobią się w ciągu tych 2 lat i czwórce nie będzie niczego brakować. Nie zostało wielu rzeczy do wydania, więc teoretycznie powinno się to udać. Chciałbym, aby aktualna odsłona była rozwijana dużo dłużej niż do 2021 roku, gdyż nawet jeśli zostaną dodane te “podstawowe rzeczy”, to jednak byłoby miło zobaczyć jeszcze coś nowego, oryginalnego. The Sims 4 ma naprawdę duży potencjał.

 13. Eh oby doszły rzeczy na które czekamy i zatrudnili ogarnięte osoby najlepiej z prawdziwą pasją do simsów to może ta gra ma jeszcze szanse odżyć – nowa krew nowa wiedza może gry będą lepsze jak zatrudnią nowych ludzi.

  • Jak dla Ciebie 22-go czerwca jest Dzień Dziecka to spoko, gdyż właśnie Cztery Pory Roku wyszły tego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

reklama

Powiązane nowinki