Kolejne fakty o The Sims 4 Wyspiarskie życie. Znamy coraz więcej szczegółów

Dzięki serwisowi SimsVIP dowiedzieliśmy się o kolejnych informacjach z gry The Sims 4 Wyspiarskie życie, udostępnionych tym razem przez Giuletta Sims. Opis jej 15-minutowej rozgrywki podczas EA Play dotyczy między innymi syren i ich mocy, delfinów oraz innych aktywności na archipelagu Sulani. Zebraliśmy tutaj wszystkie najważniejsze informacje i przetłumaczyliśmy je na język polski. Jeśli jesteście ciekawi wpisu, wraz z przemyśleniami autorki wycieku, zapraszamy tutaj.

Fakty o The Sims 4 Wyspiarskie życie

 • Syreny mogą być tworzone w CAS, znajdują się w kategorii okultyzm. Istnieją 4 wersje ogonów, jeden z nich ma migoczący efekt. Syreny mają również do wyboru specjalne oczy.
 • Sim zmienia się w syrenę, gdy po wejściu do wody wybierzemy interakcję pływania. Może też brodzić w wodzie nie zmieniając się w syrenę.
 • Niektóre interakcje odejmują punkty nawodnienia. Przykładowo przywołanie delfina odejmuje 30 punktów.
 • Kiedy jest pochmurno opcja opalania nie jest dostępna.
 • 3 rodzaje delfinów. Sim, który staje się przyjacielem delfina, może nadać mu imię.
 • Simowie, którzy zaprzyjaźnili się z delfinami, mogą je nakarmić, porozmawiać z nimi, pogłaskać, poprosić o sztuczkę lub grać w łapanie.
 • Dostępna jest kariera ekologa, która ma dwie ścieżki: kierownik ds. ochrony środowiska i biolog morski.
 • Ekolog musi zająć się śmieciami wokół wyspy. Są one rozrzucone wzdłuż linii plaży, ale główne zadania znajdują się w dzielnicy Mua Pel’am. Jest to rezerwat przyrody, w którym zobaczyć można wrak statku, jaskinię i wodospad.
 • Dostępne są 3 kariery na pół etatu: instruktor nurkowania, rybak i ratownik.
 • Zmodernizowana została umiejętność fitness, a pływanie w oceanie i praca jako ratownik na plaży wpłynie na tę umiejętność. Simowie w zależności od rozwoju umiejętności mogą pływać w różnym tempie.
 • Simowie mogą się poparzyć podczas opalania. Można temu zapobiec, stosując balsam z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Simowie mogą opalać się nago lub ubrani.
 • Pojawią się 2 nowe cechy: dziecko wyspy – Sim cieszy się życiem na wyspie i związanymi z nią aktywnościami; dziecko oceanu – Sim będzie czuł się niekomfortowo podczas łowienia ryb, ponieważ jest przyjacielem wszystkich zwierząt morskich.
 • Nowa aspiracja jest związana z radością z prostego życia na wyspie.
 • Simowie mogą nurkować ze sprzętem do nurkowania, tylko w wyznaczonych miejscach przy bojach. Boje są króliczymi norami. Nurkowanie za 2500 Simoleonów pozwala na robienie zdjęć pod wodą, a za 1000 Simoleonów na łowienie ryb.
 • Jedynym aktywnym nurkowaniem jest snorkeling.
 • Simowie mogą brodzić w płytkich lub odpływowych wodach. Kiedy wychodzą z wody, chodzą wolniej.
 • Simowie zostawiają ślady stóp na piasku.
 • Dzieci i małe dzieci nie mogą zostać syrenami.
 • Ilekroć wybucha wulkan, wyrzuca na ziemię kawałki lawy. Jeśli Sim jej dotknie może się podpalić i spłonąć na śmierć.
 • Simowie mogą utonąć.
 • Syreny mają specjalną moc, by zwabić sima, sprawić, że się zakocha lub nawet utopi. Sim, który utonął w oceanie, nie może zostać wskrzeszony.
 • Syreny na lądzie wyglądają jak zwykłe Simy, bez łusek, płetw i skrzeli.
 • Na wyspie nie ma zimy, ale są burze tropikalne.
 • Tuż obok wulkanu znajduje się parcela mieszkalna.
 • Simowie, którzy mieszkają w domach na palach, mogą wskoczyć z nich bezpośrednio do wody.
 • Syreny mogą wypłynąć bardzo daleko od domu.
Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

35 KOMENTARZE

 1. Co oznacza „kariera na pół etatu”? Coś w stylu tych z Miejskiego Życia, czy w formie wolnego strzelca?
  Poza tym jestem ciekaw, czy pojawi się jakaś cecha lub aspiracja dla syren. I czy dostaniemy nową umiejętność, np. pływania motorówką.

 2. Dużo informacji, bardzo dużo… ale szkoda, że syreny nie będą miały łusek na nogach hmm… ale fakt w TS4 nadnaturalni muszą się chować i ukrywać…
  No ale ciekawie to się zapowiada! Te syrenie moce mm… oby było drzewko! :3
  Hmm… ciekawe jak sie dzwoni do delfina? 😀 „Call”, to też wezwać…
  Tak jak ten pakiet o magii, podejrzewam, że to będzie świat magii albo kraina magii, a nie królestwo…

 3. Wszystko fajnie tylko jestem ciekawa czy wyjdzie wersja pudełkowa, czy znowu bawimy się w „Origin albo nic” jak w przypadku Strangerville, Wielkiego prania i nieszczęsnego zwierzaka, bo na razie sklepy milczą

 4. @Esmeralda Jeśli masz na myśli drzewko umiejętności podobne do tego z pakietu z wampirami to sądzę, że się mylisz. Biorąc pod uwagę to, że syreny są tylko częścią większej całości jaką jest dodatek to nie wydaje mi się, żeby były aż tak rozbudowane. Bliżej im będzie do kosmitów z „Witaj w pracy”, choć fajnie by było gdybyś miała rację.

 5. @Czumbel napisane jest i jak się przed wczoraj dowiedzieliśmy jest to miejsce gdzie można zamieszkać.

  Co do samej gry będzie wiele możliwości i na pewno postaram się je wszystkie wykorzystać na swoim streamie który będę prowadził od dnia premiery przez cały weekend!

  @Pixeel wydaje mi się że tak jak w dodatku Witaj w pracy chociaż wtedy była by zbyt monotonna, chyba że to będzie taka praca dla kogoś kto żyje na wyspie dla wiecznych wakacji i praca trwa krótko dlatego starcza tylko na rachunki a resztę dnia wypoczywa 😀

 6. Tu chodzi chyba o te półotwarte kariery, że możesz pójsc do pracy jak w zwykłej, albo porobić zadania w domu.

  No niestety też tak myślę, ale wiesz, jakiś mini drzewko hmm… czy coś, chociaż, cieszę się że w ogóle będą syreny! <3
  Tak na serio, czy to drzewo to aż takie rozbudowanie? Po prostu odblokowanie interakcji, zamiast ich dawać od razu hmm… chociaż no wampy zdobywają wiedzę, a gwiazdy popularność, wiec co by syrena mogła zdobywać by się rozwijać hmm

 7. @Esmeralda Ja też cieszę się, że będą syreny. Sądziłem, że w tropikalnym dodatku w ogóle zostaną wycięte, więc jestem zaskoczony tym, że tak się nie stało. Syreny jednak, poza tym tropikalnym rajem, nie będą miały żadnego sensu, bo przecież pozostałe miasta nie oferują możliwości pływania, więc rozbudowanie ich możliwości w drzewu umiejętności mija się z celem, bo nie będą one funkcjonowały tak jak wampiry. Poza tym myślę, że aby dodać takie drzewko umiejętności syreny musiałyby być potraktowane jak wampiry w osobnym pakiecie rozgrywki skupiającym się tylko na nich.

 8. Też tak myślę, po za tym no syreny nie mają zbyt takich walorów by je rozbudowywać jak wampiry czy choćby czarownicy, chociaż akurat kosmici mieli potencjał na rozbudowę, przynajmniej swietnie wyglądają haha
  A ciekawe czy syreny dostawać będą ogona w basenie hmm… fakt, lądu dużo… i szkoda, że łusek na nogach nie będzie, i ciekawe jaka ta obrączka na tym kryształku będzie, jak wamp ma nietoperza a kosmita to takie hmm jakby spodek UFO
  Ale w trójce też, po za Isla Paradiso te syreny nie miały zbytniej racji bytu.
  Ciekawe, jak będzie można się nią stać, i co z genetyką? Skoro obie dziecięce grupy nie będą mogły nimi być hmm czy będzie jak w trójce? Że w wieku nastoletnim się to objawi hmm… znów, narobili więcej pytań niż odpowiedzi haha 😀

 9. „Syreny mają specjalną moc, by zwabić sima, sprawić, że się utopi”, brzmi kusząco xD A propo śmierci simów, ciekawe czy kawał lawy może bezpośrednio trafić naszego sima. To byłoby dobre i sprawiało, że gra w tym otoczeniu byłaby ryzykowna ^^

 10. Dobrze że będą chociaż te burze i dobrze ze nie będzie głębin bo gra płynniej będzie chodzić, w the sims 3 pewnie te głębiny zacinały grę. Ciekawe czy ktoś wyda moda na zimę na tej wyspie….

 11. Trochę szkoda, że nurkowanie będzie działać na zasadzie króliczych nor (zapewne podobnie jak przechodzenie przez bramy w pakiecie z Dżunglą). Ale z drugiej strony jakoś w wyspiarskim dodatku do trójki nie chciało mi się tego robić, więc może i powinienem się cieszyć :V Natomiast okropnie głupia decyzja to że dzieci nie mogą być syrenami. Trochę to głupie. Wychodzi na to, że syreny niczym żółwie wychodzą na brzeg żeby urodzić i odchować dziecko :V

 12. Warto napisać o tym, że ten dodatek jednak będzie dostępny dla wszystkich bo przesuwają aktualizację do Legacy Edition dla 32 bitów, o czym pisał SimGuruDuke na Twitterze ? Początkowo tylko 64-bitowe systemy miały dostać to rozszerzenie, ale jednak zdecydowali się tego nie robić.

 13. „Syreny mają specjalną moc, by zwabić sima, sprawić, że się zakocha lub nawet utopi. Sim, który utonął w oceanie, nie może zostać wskrzeszony” Hola hola hola jeżeli sim umrze to pozostaje po niego duch. A jak dowiedziałem że są metody na zamianę ducha w sima. Więc to musi być jakiś błąd w tym szczególe.

 14. „Dzieci i małe dzieci nie mogą zostać syrenami” To nie oznacza że nie do końca nie są syrenami. Pamiętacie pakiet o wampirach tam też działa ta sama zasada.

 15. Ale Syreny przecież muszą wyjść na ląd by urodzić dzieci haha
  Ja bym prędzej porównała je do żab trochę, jak kijanka musi wyhodować kończyny, to syrenie dziecko musi wyhodować ogon hahaha 😀
  Chociaż, w realistyczniejszej wersji syren, nie takiej dla dzieci, to gon syreny zaczyna się trochę nad kolanami, przez co mają genitalia :3
  Ouu… to czekam z niecierpliwością na notkę!

 16. Nie rozumiem, o co ci teraz chodzi Witoldzie? No ja potwierdziłam twoją teorię, że możliwe że będzie jak z małymi wampirami, w trójce też przecież ogon dostawały dopiero nastolatkowie. To jest pewnie tłumaczenie, więc dlatego tyle nieścisłości jest.
  Dodałam też anegdotę, co do syren, nie związaną raczej z simsami 🙂

 17. A mnie zastanawia tylko czy będą fale na wodzie bo jakoś nie umiem tego zaobserwować….reszty wole nie wiedzieć bo lubię niespodzianki, co za frajda z gry gdy wszystko się wie….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories