Przegląd: The Sims 4 Moschino – Kariera fotografa modowego

– Materiał powstał dzięki programowi Game Changers –

Akcesoria The Sims 4 Moschino wprowadzaają do gry nową karierę – fotografa mody. Działa ona na zasadzie kariery wolnego strzelca, która została dodana do gry w aktualizacji z 16 kwietnia 2019 roku. W tym wpisie przyjrzymy się nieco jej działaniu, zarobkach i nagrodach. Jesteście gotowi by pocykać kilka fotek? Zaczynamy!

wybór kariery i zlecenia

Zacznijmy od początku, czyli od podjęcia kariery. By zacząć pracę jako fotograf mody wystarczy za pomocą smartfona, lub komputera naszych Simów wybrać opcję “znajdź pracę”, a następnie wybrać “Wolny strzelec“. Po podjęciu kariery możemy wybrać branżę, którą będzie zajmować się nasz Sim, w przypadku naszego przeglądu będzie to właśnie fotograf mody.

Po podjęciu kariery i wybraniu branży czas, aby zająć się zarabianiem Simoleonów. Do tego celu wystarczy wybrać opcję “Poszukaj zleceń” na panelu podglądu kariery, a następnie wybrać jedno z dostępnych zleceń. Do wyboru mamy całkiem spory wachlarz zleceń od zdjęć Simów w piżamach po fotki strojów dla szalonych naukowców. Na dostarczenie do klienta wykonanych zdjęć mamy 3 dni, a zarobek zależy od trudności wybranego zlecenia oraz wymaganego poziomu umiejętności. Płaca waha się od zaledwie kilkuset do nawet kilku tysięcy Simoleonów. Należy pamiętać, że za niewykonanie zlecenia, lub jego anulowanie obniża się ocena pracy naszego wirtualnego ludzika.

Warto wspomnieć również o tym, iż rozszerzenie nie wprowadza do gry nowego typu parceli, ani własnego biznesu. Studio naszego fotografa możemy zaaranżować w domu lub we wspomnianym biznesie (np. w sklepie z ubraniami naszego Sima). Działki, które idealnie nadadzą się do otworzenia studia fotograficznego znajdziecie w ostatnim przeglądzie simowej galerii.

wykonanie zlecenia

Po wybraniu przez naszego podopiecznego zlecenia przychodzi czas na jego wykonanie. Do tego celu nasz Sim będzie potrzebował modela, który zgodzi się sfotografować. W tej sytuacji do wyboru mamy dwie opcje. Możemy poprosić postać, która znajduje się na naszej parceli (partner, dziecko, przyjaciel itp.), lub modela, którego można wynająć za zaledwie 100 Simoleonów.

Gdy znajdziemy już odpowiednią osobę do sfotografowania, nie zostaje nam już nic innego, jak zabrać się za cykanie fotek. Rozszerzenie dodaje naprawdę ciekawe opcje, które bardzo urozmaicają i dodają więcej możliwości fotografowania. Na początku możemy wybrać preferowany strój wśród strojów postaci lub przygotować własny. W przypadku wyboru pierwszej opcji otworzy nam się okno, w którym możemy wybrać preferowany strój (takie samo jak podczas przebierania Sima). Po wybraniu drugiej opcji zostaje otwarty tryb tworzenia Sima, w którym możemy dobrać ciuchy według własnych preferencji.

Kolejną ciekawą opcją, której warto się przyjrzeć, jest możliwość wyboru pozy, którą przyjmie nasz model. Do wykorzystania mamy osiem kategorii i ponad 30 póz, które w ciekawy sposób mogą urozmaicić naszą pracę. Poniżej znajdziecie spis ich kategorii.

Oprócz wyboru pozycji, w jakiej ma znajdować się nasz model, warto również zadbać o tło na którym zostanie zrobione nasze zdjęcie. Akcesoria dodają do gry trzy nowe tła fotograficzne – dwa elektroniczne (w tym jedno zakrzywione) i jedno tradycyjne. Warto dodać, że dostępne są inne obrazy niż te, która znajdują się na stanowisku fotograficznym z dodatku Witaj w Pracy. By uzyskać jeszcze ciekawsze efekty można pobawić się również natężeniem i kolorem światła w pomieszczeniu.

Dostępne kategorie póz:

 • domyślna
 • zrelaksowana
 • głupawa
 • flirciarska
 • zamyślona
 • smutna
 • podekscytowana
 • modowa

akceptacja zlecenia

Po wykonaniu fotek przychodzi czas na ostatni etap zlecenia, czyli wysłanie naszych prac do zleceniodawcy. By tego dokonać wystarczy wybrać najlepsze zdjęcia i naciskając wybrać opcję “Wyślij zdjęcie do akceptacji klienta“. Po wysłaniu zdjęć do klienta po pewnym czasie przychodzi powiadomienie, które mówi, czy zdjęcie zostało zaakceptowane, czy nie. Po zaakceptowaniu naszej pracy zleceniodawca odeśle naszą pracę pocztą. By zakończyć zlecenie wystarczy odesłane fotki dodać na modowego Simstagrama.

Gdy wykonamy już nasze zlecenie, otrzymamy od naszego klienta wynagrodzenie. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że po osiągnięciu najwyższej  oceny pracy jako fotograf po raz pierwszy zostanie odblokowany dla naszych Simów nowy aparat fotograficzny, który niewątpliwie przyda się w nowej karierze.

Co sądzicie na temat nowej kariery? Będziecie z niej korzystać? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach. 😉


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  26

  1. Tokusa

   Znaczy, pewno tym co lubią karierę fotografa to przypadnie do gustu. Jak dla mnie kariera jest ok, chociaż tyłka nie urywa. Jeśli kiedyś kupię te akcesoria, to pewno się karierą pobawię (bo po to w sumie się kupuje te akcesoria. Przecież nie dla tych ciuchów, które wyglądają jak z dna szafy), jak każdą, ale no, mi ona nie jest do życia potrzebna. Wolałabym taką straż pożarną :V

  2. Kacper

   O której godzinie dziś wychodzą te akcesoria?

  3. Patryczek

   Też bym chciał znać godzinę wydania….

  4. Pquest

   Up i UpUp
   O ile dobrze pamiętam to zazwyczaj akcesoria wychodziły ok. 20. Aczkolwiek ostatnie akcesoria wyszły tak dawno, że mogę się mylić.

  5. LuAn

   Kariera fotografa mi się bardzo podoba. Tak samo jak i inne z wolnego strzelca. Tylko dla niej kupię te akcesoria i w sumie dla tego statywu i okien.

  6. Pixeel

   Póz nie jest 8, tylko około 30 w ośmiu różnych kategoriach 😉
   Mogłeś też wspomnieć o nowym wydarzeniu, które możemy wywołać naszym simem. Jest to spotkanie albo z krytykiem, albo z klientem (nie jestem pewien) ale mamy tam do wypełniania kilka zadań, tak jak na innych wydarzeniach towarzyskich

  7. Pixeel

   Ale jeśli chodzi o karierę, to jest zdecydowanie moją ulubiona w czwórce jak do tej pory 🙂

  8. Hejkasz

   Praca jest fajna, ale warta promocji.

  9. ArtSim

   Bardzo fajnie:) ale szkoda że nie można mieć studia jako parcela:/

  10. Pixeel

   @ArtSim możesz zawsze zrobić studio na parceli niestandardowej. Gdyby dodali specjalną parcelę “Studio fotograficzne” to zapewne nie dałoby się go prowadzić np. w domu, tak jak to jest ze sklepami. Parcele w czwórce się nie łączą, to nie dwójeczka :/

  11. ArtSim

   A i jestem pewien że ósmy dodatek to studia! Pierwsza podpowiedź była w pani Park z galerii Maxisa. A teraz w jednym zleceniu pisze że Sim ma idealne umiejętności UNIWERSYTECKIE.

  12. ArtSim

   Nawiem nie wiem co napisało. W opisie zlec dnia na stroje dla naukowców pisze że jakaś firma odzieżą mówi że numerem jeden teraz są stroje dla profesorów uniwersyteckich. Nie wiem co ja tam napisałem :/

  13. Hejkasz

   No pod koniec roku czemu nie.

  14. Dana

   @ArtSim , aktywne studio to po prostu sklep. Jeżeli masz dodatek “Witaj w Pracy” to wybierasz opcję sklepu, po zrobieniu zdjęcia Simowi, sprzedajesz mu je.
   Warto najpierw takie zdjęcie skopiować i zrobić wystawkę, a w wyposażeniu Sima zawsze trzymać kopie zdjęć, żeby mieć je na uzupełnienie po sprzedaży tych z wystawy. Nad sklepem możesz zbudować mieszkanie, a wtedy Twoja rodzina nie będzie musiała wracać do domu.
   Na razie na jesieni, przed Hallowen, wydadzą pakiet “Czarownice”. Co do uniwersytetu to na razie plotki, które mogą się potwierdzić, lub nie.

  15. sadinamoschino

   ja uważam że akcesoria Moschino wyszły genialnie ubrania są przecudowne Kariera fotografa genialna szkoda że nie dali kariery modelingu ale cóz może kiedyś… i ubrań w cale nie jest za mało czego wyście checli za kwotę 50 zł ech polska i ich wieczne narzekanie

  16. Evaerynth

   Jakoś nigdy nie lubiłam umiejętności fotografii w trzeciej części, tu też mnie nie zachęca.

  17. ArtSim

   @Danuta720 akurat to wszystko wiem a nad sklepem już mieszkałem😉 Ale bardzo jest miłe że tak pomagasz i informujesz innych na forum🙂

  18. Berti

   Cześć,
   Mam problem ze zleceniami w karierze fotografa. Robię zdjęcia, wysyłam zlecenie, klient akceptuje lecz nie dostaje zdjęcia po akceptacji i nie mogę wykonać zlecenia.
   Jakieś rady/pomysły?

  19. Nobody

   Też mam ten problem -jest to zwyczajnie bug i jak szukałam na internecie to na angielskim forum the sims pod tematem z tym błędem wypowiedział się jakiś sim guru, że są świadomi tego błędu i pracują nad nim (link do tej dyskusji: https://forums.thesims.com/en_US/discussion/964435/moschino-pack-help-with-approved-photo)

  20. Margo

   Przeprowadziłam się do mieszkania, żeby sprawdzić czy problem z pocztą nadal występuje i okazuje się, że nie. Normalnie dostaje pocztą zwrot zaakceptowanych zdjęć i normalnie można potem je wysłać na ten “instagram modowy” ale uwaga gdzieś na forum przeczytałam, żeby zdjęcia robić poziomo no i tak robię nie wiem jak z pionowymi. Pozdrawiam

  21. Reymontt

   Witam
   mam pytanie do osób, które kupiły i grały już w ostatni dodatek: AKCESORIA MOSCHINO – czy po odblokowaniu nowego aparatu fotograficznego (lub podczas obsługi studia fotograficznego)jest więcej opcji podczas robienia zdjęć simom z naszej rodzinki,np,: zwiększona liczba simów na jednym zdjęciu ( do tej pory max. liczba to tylko dwie) oraz nowe efekty zdjęć/filtry??
   Fajnie byłoby mieć całą rodzinkę (tj. max 8 simów) na wspólnym, pamiątkowym zdjęciu (ale pewnie twórcy gry zapomnieli o takiej opcji:()

  22. Anulka

   Zdjęcia akceptowane przez klienta nie znajdują się w skrzynce tylko w trybie budowania w wyposażeniu rodziny

  23. Reymontt

   Mam zamiar kupić te akcesoria, ale najpierw chciałbym wiedzieć co oferuje nowy aparat fotograficzny dostępny przy wyborze kariery fotografa modowego…

  24. Ona

   U mnie zdjęcia zatwierdzone wyjmuję ze skrzynki i mam je w normalnym wyposażeniu w trybie życia. Mam za to inny problem. Sim wysyła zdjęcia na simstagram, nawet wyświetla się liczba polubień zdjęcia, ale nie zalicza mi zadania “opublikuj zdjęcie na modowym Sinstagramie”. Wciąż jest “nieodhaczone”. Jest na to sposób?

  25. Reymontt

   Dzięki za niepomoc nerdy:(

  26. Ona

   Reymontt, chętnie bym ci odpowiedziała, ale przez problem, o którym pisałam, jeszcze nie dałam rady go zdobyć.

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!