Maxis się powiększa. Nowe studio już otwarte

Jak podaje portal SimsCommunity Electronic Arts dodało na swoją stronę informacje o naborze na nowe stanowiska w studiu Maxis. Wśród nowych ofert związanych z The Sims 4 znalazły się również dwie oferty pracy w nowo otwartym studiu w Austin w stanie Teksas. W tym samym miejscu od kilku lat Electronic Arts ma swoją siedzibę gdzie opracowywane są takie tytuły jak Anthem, Star Wars, czy gry sportowe.

Jest to pierwsza wzmianka o działaniach Maxis w tym miejscu, ale to nie wszystko. Oferty pracy w Austin informują, że studio jest w trakcie prac nad nowymi projektami, co oznacza, że nowa gra jest już w trakcie tworzenia. Na razie nie wiemy nad jakim tytułem pracuje studio, lecz zajmuje się ono produkcją gier symulacyjnych (The Sims, SimCity, Spore). Najprawdopodobniej produkowana gra będzie również tego gatunku.

Otwarcie nowego studia nie będzie miało wpływu na centralę Maxis w Redwood City. Obecnie jest ona zaangażowana jest w prace nad The Sims 4. Przed kilkoma laty również istniało dodatkowe studio, lecz zamknięto je po słabym debiucie SimCity w 2013 roku. Zajmowało się ono przede wszystkim produkcją SimCity oraz wymiennie ze centralą zajmowało się tworzeniem dodatków do The Sims 3. To właśnie dzięki temu do trzeciej generacji gry wychodziły aż dwa, a nawet trzy dodatki rocznie. Być może otwarcie nowej siedziby może świadczyć także o zagęszczeniu prac nad The Sims 4.

Jak myślicie, nad czym pracuje nowe studio? Możemy spodziewać się jakiś wielkich nowości? Podzielcie się z nami Waszym zdaniem w komentarzach! 😉

Źródło: SimsCommunity

 

 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  14

  1. Blai

   Wątpię, aby mieli się zająć TS4, lecz to jedynie moja opinia, to też bezpodstawna.

  2. ArtSim

   Mam nadzieję że to przyniesie same pozytywy🙂 Mam nadzieję że zobaczymy kiedyś dodatek pokolenia i pakiet na wsi

  3. Evaerynth

   Ciekawe, co to za nowa gra 🤔

  4. Filippa Eilhart

   Ile by nie było pracowników i tak nic nie zmienią :/

  5. Marcin

   Może pracują nad spin-offem do czwórki

  6. Buszujący w Zbożu

   @ArtSim Wątpię, czy w ogóle zrobią dodatek “Pokolenia”, gdy już mamy pakiet rozgrywki “Być Rodzicem”.

  7. Realista

   Przeciez byc rodzicem nie dodawalo tyle, co pokolenia,a jedynie wychowanie dzieci xd

  8. Hejkasz

   A wyspiarskie życie nie dawało tyle co Rajska Wyspa.

  9. Buszujący w Zbożu

   @Realista Chodziło mi o to, że został już wydany pakiet rozgrywki związany z rodzinnym życiem, więc jest to wątpliwe, czy wyjdzie i dodatek o takiej tematyce. Masz rację, że być Być Rodzicem dodaje mniej rzeczy, co Pokolanie (Usprawiedliwia to po części sam fakt, że to PAKIET ROZGRYWKI, więc jest limit zawartości, jaką twórcy gry mogłoby dodać, ale z drugiej strony można byłoby z tego zrobić dodatek). Brakuję mi pewnych rzeczy, które były w Pokoleniach. Niektóre jednak to były naprawdę drobiazgi (Przykład – laski dla seniorów) bez których rozgrywka funkcjonowałaby tak samo. Po prostu nie byłoby tej zawartości i tyle. Być Rodzicem może nie ma tyle rzeczy, co Pokolenia, ale pamiętajmy, że nie o ilość, a o jakość chodzi. Przykładem tutaj może być pakiet Wampiry w porównaniu z Po Zmroku czy Nie z Tego Świata. Wampiry są w pakiecie, a nie w dodatku, co wyszło im naprawdę na dobre, bo twórcy mogli się skupić właśnie na wampirach przez co są teraz bardziej dopracowane niż w innych częściach serii. Też drugi plus tego jest to, że osoby lubiące realistyczną rozgrywkę mogą zdecydować, czy chcą wampiry w swojej grze, czy nie. Tak samo, jak osoby, które nie za bardzo się zachwycają tą rasą.

  10. Buszujący w Zbożu

   Nie chce wyjśc na osobę, która gloryfikuję Czwórkę, bo to zbrodnia jak gloryfikowanie zbugowanej i prawie niegrywalnej Trójki. Czwórka jest dość wybrakowaną częścią – to widać, widać bardzo. Pewne zmiany poszły na plus, inne na minus. Zmiana działania świata jest jedną z takich zmian – plusem jest to, że jest o wiele większa optymalizacja, ale minusem jest liczba ekranów ładowania, nawet na parceli w sąsiedztwie, w którym obecnie przebywa nasz Sim.

  11. Kariethen

   Według mnie twórcy powinni wydać dodatek “Unfinished Business” w trakcie lub pod koniec trwania czwartej generacji. Dodawałby to co zostało wycięte w dodatkach np. wspomnianym tutaj DLC “Być rodzicem”. Mnie np. brakuje kryzysu wieku średniego albo Wymyślonych Przyjaciół.

  12. Dana

   Jedyne co można powiedzieć, to to, że prace w nowym studio nie będą miały nic wspólnego z The Sims 4.

  13. Marta

   Mogliby popracować nad SimCity, żeby nie wyłączało się bluescreenem co 3 minuty.. 🤔

  14. Borrix

   Teraz myślę, że od dłuższego czasu dodatek na studiach albo coś takiego jest przygotowywany myślę, że to może być jednym z najlepszych dodatków w całej serii the sims 4. Nie zapominając studio może tworzyć NOWE SIMSY i z tego najbardziej się cieszę. Nic nie potwierdzone, ale taka moja opinia.

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!