Konie powrócą w The Sims 4? Twórcy zaktualizowali kod w grze

Najnowsza aktualizacja gry The Sims 4 nie tylko przygotowała podstawową wersję do instalacji pakietu The Sims 4 Kraina magii, ale również dodała kilka tajemniczych zmian, których nie widać na pierwszy rzut oka. Jak podaje serwis SimsCommunity, wrześniowa aktualizacja zmodyfikowała kod gry dotyczący koni.

Kod był obecny w podstawie już w 2017 roku, kiedy w systemie gry dodano funkcję rozróżnienia postaci na gatunek, wtedy były to psy i koty oraz śladowe ilości informacji o koniach. Dostępne dane były na tyle małe, że społeczność uznała je za pozostałość przy pracy nad The Sims 4 Psy i koty. Teraz jednak, w 2019 roku, zaktualizowano wzmiankę o dodatkowe działania związane z końmi. „Nauczono grę” rozpoznawać animacje, interakcje i wspólne animacje związane z kopytnymi.

Podczas ostatniej transmisji na żywo, między producentami doszło do wymiany zdań, która wtedy nie wydawała się niczym niezwykłym. SimGuruRomeo stwierdził, że jeden ze strojów w Krainie magii ma jeździecki styl. W tym samym momencie SimGuruNinja spojrzał się na kolegę, aby po chwili wspólnie stwierdzić, że nie będą kontynuować tematu.

Wygląda trochę jak strój dla jeźdźca. No, ale tak, my nie o tym… Chwilowa zmiana tematu [transmisji na żywo – red.]. – powiedział rozbawiony SimGuruRomeo. To byłaby mocna zmiana tematu. – dodał SimGuruNinja.

Wszystko wskazuje na to, że sprawa koni w The Sims 4 może mieć swoją kontynuację. Obecnie nie wiemy, czy zwierzę kiedykolwiek trafi do gry oraz w jakim rodzaju rozszerzenia się znajdzie. Z pewnością spełnieniem marzeń wielu fanów byłby dodatek związany z życiem na farmie. Co ciekawe, wielu naszych komentatorów jest zdania, że kolorowe kury z Sulani mogą być małą podpowiedzią dotyczącą przyszłego dodatku. Tak czy siak, żadna z informacji nie została oficjalnie potwierdzona.

 

Co sądzicie o tych informacjach? Posiadaliście konia w The Sims 3? 🙂

Zareaguj na nowinkę!
+1
5
+1
5
+1
2
+1
2
+1
19
+1
3

37 KOMENTARZE

  • Dokładnie, dodać świnki, konie, stodoła. Możliwość posiadania pastwiska i owiec na nim. Zboże, kombajn, karmienie chlebem gołębi i kaczek. Super opcja by była.

 1. Jak już to aktualizacja z nowymi ,specjalnymi działkami to miast lub akcesoria. Pakietu nie znoszę. Jak już pakiet rozgrywki to wiejskie życie i konie. Ale to nie możliwe…

 2. No, skoro chcą rozwijać czwórkę jeszcze lata, to to prawie pewne, że konie się pojawią. Pewnie auta też xD I tak, ma to sens w zamkniętym świecie, bo wystarczy, że otworzą bardziej dzielnice, jak w Sulami, że możesz daleko wyjść od domu bez ładowania ekranu 😀

 3. No, jeśli były by rzeczywiście dodane to zapewne wiele osób by się bardzo ucieszyło. Ja osobiście jakoś zbyt wiele końmi nie grałam ? Lepszym rozwiązaniem byłoby dodanie ich w jakimś farmerskim dodatku typu właśnie wyżej wspominane „Wiejskie Życie”, niż wypuszczenie pakietu „Konie” ? Cóż, czas pokaże ?

 4. Kilka razy już wspominałem, że w grze nie ma sporej ilości wiejskich rzeczy, które pojawiały się w trójce jak np. bali siana, kur, krów, koni. Na pewno zostawiają to wszystko na osobny dodatek. Wiele osób pewnie powie, że po co konie, skoro świat jest zamknięty. Dokładnie po to, po co dodali motorówki do Wyspiarskiego Życia. Dużo osób kocha konie i wystraczy, że zrobią wielki świat z dużą przestrzenią i jakąś parcelę specjalną z torem przeszkód.

 5. Nie gram końmi, ale wiele osób na nie czeka, więc… niech dodają. Jak dla mnie mają sens nawet w „zamkniętym świecie”. Dzielnice są całkiem spore i wystarczy na jakiś park/ośrodek jeździecki 64×64 i tereny zielone/ścieżki wokół 🙂

 6. @Pixeel Dokładnie!
  Ponadto jeździectwo nie obejmuje tylko wyścigów i skoków, to też ujeżdżenie, woltyżerka i inne konkurencje. Sam styl jazdy dzieli się na klasyczny i western. Gdyby twórcy nawiązali też do techniki join-up, było by świetnie. Temat koni to wręcz temat rzeka, pakiet czy też dodatek miałby bardzo duży potencjał.

 7. Moim zdaniem konie na pewno wejdą w przyszłości do Sims 4. Powoli, bo powoli będzie wszystko. I studia i konie i liczę na samochody, a także dodatek (nie pakiet rozgrywki) ze wsią.

 8. Ja bardzo bym się ucieszyła gdyby były konie w ts4 ? a jeszcze lepiej by było gdyby zrobili dodatek o farmie, można by było hodować kury, krowy, świnie a potem mieć pieniądze za jajka mleko czy mięso.. Świetne by to było. ? Czekam z niecierpliwością

 9. może w końcu będzie otwarty świat w THE SIMS 4 inaczej konie będą bezsensowne jeździć konno w zamkniętym świecie nie widzę tego

 10. Jak zobaczyłam te kury na Sulani, to też od razu zaczęłam się zastanawiać, czy to nie podpowiedź do dodatku o jakiejś tematyce wiejskiej, farmerskiej. W końcu Sulani, egzotyczne wyspy… I kury. Papugi by pasowały. Ale kury?

 11. @LuAn Nie będzie wszystkiego, a już na pewno nie w takiej formie jak to sobie wyobrażasz. Nawet jeśli zawartość z The Sims 3 pojawi się w The Sims 4 to wciąż będzie ona okrojona. Zatem Twoje założenie, moim zdaniem, jest błędne. Czwarta odsłona może miała by to wszystko i więcej gdyby była wspierana przez kolejne 10 lat.

  @sadina1994 Byłoby miło, ale nie sądzę, aby to miało miejsce. Inaczej twórcy już dawno poszli by po rozum do głowy, ale było już mówione wielokrotnie, że to się nie stanie.

  The Sims 4 wciąż świetnie się sprzedaje i będzie sprzedawać, ale bądźmy realistami. Jeśli dotychczas wszelkiej DLC były okrojone z pewnych rzeczy, tak teraz to się nie zmieni Wystarczy spojrzeć na ostatni dodatek, niby takie WOW, ale po premierze okazało się, że to tylko wydmuszka. Ładna, bardzo ładna, ale wciąż wydmuszka.

 12. Nie wiem czy ktoś kojarzy ale w ts3 było do kupienia takie miasto i w specjalnych przedmiotach dodano stare auto które trzeba było odnowić/ulepszyć. Coś takiego byłoby całkiem fajne, trochę na zasadzie rakiet w 4 ale z opcją przejażdżki.

 13. Osobiście końmi zbytnio nie grałam, więc dużej różnicy mi to nie robi, ale w sumie fajnie, jakby dodali- zawsze to jakiś dodatkowy element rozgrywki.

  Mogliby zrobić jakiś wiejski dodatek do tego, np. z krowami (co w sumie podobne są bardzo do koni wyglądem), kurami, świniami,??? etc. (Przydałby się traktor, ale lmao, to samochód….. chyba że właśnie by dodali i zapoczątkowałoby to erę samochodów w sims 4)

  Poza tym, yeah, zgadzam się, że w sumie dzielnice są duże. Jeżeli będą obszerne, to spokojnie będzie się można końmi poruszać.
  Tak samo jak samochodami. Zresztą, w dwójce samochody były, a znikały tuż za parcelą, więc…….. Nieotwarty świat przeszkodą nie jest

 14. Ehm, wiejskie życie, to nie dodatek/pakiet pierwszej potrzeby, jak dla mnie… niech pierw dodadzą ciekawsze rzeczy.
  Po za tym… mieszanie koni z wiochą, to barbarzyństwo, minęły czasy, gdy konie musiały harować na roli :X
  Noo, chyba, że wiocha, wiochą, a konie, końmi obok w stadninie, godnie, tyle tylko, że w wiejskim otoczeniu.

  Na Kubie, kury sobie po mieście popylają nieskrępowane 🙂
  Po za tym kury, żyją na całym świecie, w różnych odmianach i rasach.
  Więc, nawet bardziej możliwe, że były w, o ile się nie mylę, Polinezji Francuskiej, na której to, były wzorowane Wyspy Sulani. Najpewniej zawleczone, choć nie wątpię, że i mogły tam być, rodzime gatunku kurowatych.

  Dokładnie, parcele, aż tak nie są potrzebne, można jeździć po terenach dzielnicowych, jeszcze, a te w Sulani są duże.
  Otwarty świat, eee… nie przepadałam, był pusty, brzydki, a simowie ciągle się rozbiegali mi gdzieś. Jak dla mnie dzielnicowy system to fajne rozwiązanie, mogli by tylko zlikwidować ekrany ładowania pomiędzy parcelami, i mieszkaniami
  w San Miszuno, tak jak to ma miejsce, przy przechodzeniu fragmentów dżungli, i było by super 🙂

 15. Pewnie wrzącą dodatek z jakimś otoczeniem w którym będzie koński, stadninowy klimat xd Co nie zmienia faktu, że jednak te studia by się na dzień dzisiejszy przydały ?

 16. Co ty, Pakiet tylko o koniach? Jak już to Akcesoria, ale nawet ich nie będzie. Konie będą dodatkiem do Pakietu rozgrywki/Dodatku, ale nie będzie głównym tematem, chociaż zrobili pakiet o pralkach, więc wiesz.

 17. Jak pisałam na fb.
  … Po co konie w czwórce?
  I żeby nie wywoływać g*wnoburzy, już tłumaczę:
  gra wymaga obecnie rozbudowania w zupełnie innym kierunku- w kierunku interakcji między simami, bo to niby symulator życia, a z interakcjami jak była bieda tak jest. Mnie konie są niepotrzebne, zwłaszcza w zamkniętym świecie czwórki.
  Ostatnio burzyli się obrońcy praw zwierząt simsowych, że bud nie może być bo to „krzywdzi pieski” (ale ciuchy przeróżnego rodzaju to już zakładać na zwierzaki dla zabawy można). A teraz jest ok, że wciśnie się kobyłkę na małą parcelę i pseudowybieg?

  Nie wiem jak to by niby miało działać, może mnie zaskoczą, może wręcz przeciwnie. Ja na pakiet (bo zgaduję, że to będzie pakiet jak już) w żaden sposób nie jara.

 18. Tokusa, bardzo dobrze, że nie dodali tej budy do simsów. Jeśli chcesz to sobie trzymaj zwierzęta w jakichś drewnianych/blaszanych puszkach przed domem, nie zdziw się tylko jak organizacje ochrony praw zwierząt wejdą ci na posesję i zwierzaki zabiorą. Na szczęście w dzisiejszych czasach zwraca się uwagę na humanitarne traktowanie czworonogów, dla tego decyzja o braku budy w simsach jest pozytywna i kreująca właściwe postawy wobec zwierząt. Budy ostały się głównie w patologicznych otoczeniach, gdzie ludzie traktują zwierzęta jak przedmioty i darmowy alarm/ochronę działki, niezależnie czy jest upał 30 stropni czy mrozy z grubą warstwą śniegu. Trudno się dziwić, że twórcy gry nie chcieli, aby simsy były z czymś takim identyfikowane.

  Niektóre ubrania i dodatki dla zwierząt były głupkowate i moim zdaniem zbędne, ale należy zwrócić uwagę, że niektóre zwierzęta potrzebują dodatkowej ochrony cieplnej przed zimnem, na przykład małe rasy psów takie jak chihuahua krótkowłosa czy łyse koty sfinksy. Zakładanie im ubrań w zimną pogodę to nie zabawa, a dbanie o zwierzę i ochrona przed wyziębieniem.

 19. @Tokusa Serio ktoś się oburzał o budy w simsach? Jezu to musiała być jakaś paranoja. To nie są żywe byty (chodź czasem się takie wydają) to tylko zbitka pikseli i trochę kodu.

 20. @Ravgreend aye, dlatego nie ma bud w Sims 4, bo ponoć to bardzo be dla piesków.
  To nic, że jak człowiek dba o psa to też dba o jego budę i nic złego się psu nie dzieje. Budy są złe, bo są złe.

 21. Ubranka dla psów są zapewne dlatego, ze jest simstargram dla piesków i kotków, a więcej like zdobędziesz z słodkim ubraniem.. W USA farbuje i ubiera się zwierzaki i tam jest popularne to, dlatego też jest to w grze.

 22. Ta, super, teraz będziemy mieli dodatek zwierzaki rozdzielony na milion pięćset sto dziewięćset rozszerzeń, wspaniale. Nie brakuje mi jakoś koni w czwórce, zawsze jakieś problematyczne były, a jak już by mieli je dodać to już w jakimś dużym dodatku o tematyce wiejskiej, i oczywiście mają być jednorożce! 😀

 23. @Tokusa – tu chyba chodziło o ciąg skojarzeń – bo jak buda, to MUSI być łańcuch. A przecież w poprzednich częściach łańcuchów nie było, a budy były i krzywda pixelowym pupilom się nie działa… Ale za to ubranka są super, nie mówiąc o dzwoneczkach na obrożach! To na pewno koi nerwy, także w prawdziwym życiu.

  NA PEWNO nie otworzą teraz istniejących światów, więc o to się nie martwcie.

  I weźcie też pod uwagę, że konie to nie jedyne kopytne zwierzątka. Może nie będzie farmy, ani wyścigów konnych, tylko np. jednorożce w pakiecie z wróżkami? W gruncie rzeczy to też jest „horse”.

 24. @Ginewra Uu.. no na to bym nie wpadła! Na wróżki i jednorożce, to ja chętnie haha 😀

  A co do ubranek, to no niektóre psy, zwłaszcza te małe torebkowe, na zimę jak najbardziej ich potrzebują, albo ogólnie psy na łapki, by chronić je, jak w niektórych miejscach, jeszcze używa się barbarzyńsko soli na zaśnieżone chodniki.
  No ale, te amerykańskie fanaberie, to jest przesada, i to gruba przesada…

 25. Fanaberie ? akurat amerykanie kochają psy jak mało kto Mam yorka i muszę mu zakładać ubranko, jak jest dobrze dobrane to wcale to psu nie przeszkadza

 26. Serio?! O_O Konie czy inne zwierzęta powinny być zawarte w TS4 „P&K”. Eh Widać że liczy się tylko wyciskanie z graczy kasy, a nie tworzenie wartościowych i bardziej nowatorskich dodatków. 🙁 Z każdym dodatkiem czy pakietem bardziej zniechęcam się do gry w TS4. 🙁

 27. pakiet o koniach byłby moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem ponieważ wtedy twórcy skupiliby się wyłącznie na koniach i byłyby one dopracowane

 28. Ja powiem tak 2021 rok dalej czekam i mega by były te konie jak już zostało wspomniane wiejskie życie czy tam życie na farmie i zwierzęta ze wsi a w tym by mógł dojść biznes w domu sprzedawanie mleka roślin to związane z pakietem ale oprócz tego to różne formy tego biznesu np: opiekunka pilnowanie zwierzaków no wiecie. Wracając do tematu mogli by dodać coś w stylu eventu na największe warzywo albo owoc sim by se hodował np dynie jak największą i brał udział w evencie mam jeszcze kilka pomysłów ale nie chce mi się pisać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories