TOP 15 nowych opcji z The Sims 4 Uniwersytet. Gameplay i wideo z Sims Camp 2019

Oto top 15, moim zdaniem, najlepszych opcji w dodatku The Sims 4 Uniwersytet. Zebrałem je wszystkie w jedno wideo, aby pokazać wam, ile nowości wnosi dodatek. Oczywiście, oprócz wymienionych przeze mnie funkcji, rozszerzenie dodaje nowości w Stwórz Sima i trybie budowania. Zobaczcie, w jaki sposób Simowie poruszają się na rowerach, o co chodzi z tajną organizacją Magów oraz dlaczego warto poprosić o stypendium. W filmie znajdziecie też informacje o nowych karierach z kategorii: inżynier, prawnik i edukator. Postarałem się też wyjaśnić dokładnie, na czym polega różnica w zwykłych i prestiżowych studiach. Dla budowniczych, wskazałem dokładnie, jakie rozmiary mają parcele dostępne w każdym z trzech sąsiedztw nowej okolicy. Dajcie znać co sądzicie o filmie oraz o zawartości dodatku. Takie wideo zjada bardzo dużo czasu i pracy, dlatego będę niezmiernie wdzięczny za każdą subskrypcję, komentarz i łapkę w górę.

 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  48

  1. Esmeralda

   No i to są pikantne szczegóły! Zapowiada się ciekawie 😀

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    Dzięki! 🙂 Podziel się wideo dalej, jeśli Ci się podobało.

  2. Witold

   O ile się nie mylę to roboty (Sługusy) wymagają naprawy od simów ale po osiągnięciu 3 poziomu (w którym sam nie wiem jak się nazywa) mogą same się naprawić.

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    Niestety nie mogą. Może naprawić je inny robot z odpowiednim poziomem umiejętności, ale same siebie nie. 🙂 Bo one w tym stanie są całkowicie nieruchome.

  3. Claymora

   Naprawdę sporo tego, wygląda nawet jakby dobrze dopracowany dodatek. Mam nadzieję, że się nie zawiedziemy.
   Dobra robota.

  4. klaudia

   Czy wiadomo coś o cenie dodatku?

  5. przekora

   Igraszki z robotami? Okej … Czekam na opinię tych znawców od turbanów i tęczy.

  6. Esmeralda

   A nie lepiej, na opinie moherów? Chociaż, co oni mogą wiedzieć, o takich rzeczach haha myjąc się używają metrowych stylików, byle by tylko genitaliów nie dotknąć, bo to takie zUe i nieczyste miejsca, siedlisko diabłów i demonów hahaha amen!
   I nie, żeby coś, ale bara-bara z robotami było już w dwójce i trojce 🙂

  7. ArtSim

   Fajny film🙂 sam czekam na film z rozgrywką bo ja “wielki znawca angielskiego” nie rozumiałem co one mówią😅

  8. SimPaulina

   Super film 😉 Z nowych opcji najbardziej podobają mi się nowe kariery, rowery i wspołlokatorzy. Teraz czekam na film o samym studiowaniu 😉

  9. Ola

   Jestem zdziwiona, ale nawet podobają mi się Sługusy 🙂 Natomiast seks z robotem – trochę to creepy, ale nie oszukujmy się, nie od dzisiaj w The Sims służą do spełniania chorych fantazji niektórych graczy i ujawniania ich mrocznej strony (sama bawiłam się w czarną wdowę, porywanie dzieci i trolla malarza, topiłam też simów w basenie – więc seks z robotem wydaje mi się przy tym naprawdę czymś sympatycznym)

   Kariery będę półotwarte, i jak dla mnie spoko, wchodzę w to! 😀
   Podobają mi się też roboty ogrodnicy, bo lubię utrzymywać ładny ogródek ale nigdy się z nim nie wyrabiam.
   Ekstra, czekam!

  10. Evaerynth

   Czy wiadomo, czy oceny Simów w szkole będą miały wpływ na dostanie się na studia? Czy za szóstkę w szkole będzie jakieś dodatkowe stypendium? To jest jedyne pytanie które jeszcze mam po obejrzeniu tego i poprzedniego filmu, ciekawostki z tego filmu bardzo mi się podobają. Dobrej połowy się nie spodziewałam, na przykład zmiany rozmiaru menu czy łatwiejszego podziału rodziny z podziałem simoleonów – brakowało mi tej drugiej opcji!

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    Tego niestety nie wiem. Wiem na pewno, że warto rozwijać umiejętności już w wieku nastoletnim, bo wtedy jako młody dorosły ma się więcej stypendiów do wyboru.

  11. LuAn

   Ludzie, pytacie co będzie, a czy będzie to, tamto, siamto. Wszystko okaże się jak gra będzie dostępna. To, że ktoś już zagrał w Uniwersytet przez chwilę, nie znaczy, że wie już wszystko i Wam o tym powie. Będzie premiera, youtuberzy będą w to grać i jak ktoś jeszcze nie kupił, nie kupi dodatku to zobaczy co on wnosi, co oznaczają ikonki, serduszka i inne rzeczy. 🙂

  12. LuAn

   @przekora od tęczy się odczep.
   @Esmeralda, ty nie lepsza. Nic nie wiesz, a piszesz bzdury. Moherem nie jestem, ale katoliczką tak i wcale to nie jest tak jak piszesz. Wymyślasz głupoty. W dodatku jestem bardzo za LGBT. He, katolik a jest za tęczą.

  13. Monika

   Ciekawe czy mając Krainę Magii w stowarzyszeniu będą dostępne jakieś dodatkowe opcje?

  14. Esmeralda

   @LuAn
   Tylko nie każdy, wierzący, to moher 😛
   Mało, bo mało, ale są jeszcze normalni ludzie, tego pokroju. 🙂
   I wiem co to znaczy moher, uwierz mi, miałam styczność z toksycznie nawiedzona wychowawczynia z szkole średniej. I na lekcjach wychowawczych, słuchaliśmy, takich głupot i innych wypaczonych wykładów.

   Ale niektórzy, to przeżywają te igraszki z robotami, ale to już, było i nie powinno szokować. Z reszta, to nic wielkiego… w realnym życiu tez jest multum różnych urządzeń i zabawek, są erotyczne lalki, wiec erotyczne roboty, to tylko kwestia zrobotyzowania życia codziennego.

  15. Ola

   Po prostu u nas się przyjęło pewne tabu wokół sfery seksualnej, ludzie są uczuleni na wszystko co odbiega od przyjętej przez nich normy.
   Mi się może nie do końca podobają takie z robotami, ale myśląc logicznie, to co już wcześniej pisałam – mniej krzywdzące jest bara-bara z robotem niż mordowanie simów poprzez topienie, głodzenie, spalenie czy wchłanianie przez krowokwiat, a to robiłam regularnie 😉

   Niektórzy zapominają że ta gra daje możliwości dużo bardziej chorych zabaw 😛

  16. Kariethen

   Wiadomo coś na temat promocji na dodatek w dniu premiery jak miało to miejsce z “Wyspiarskim Życiem”? Czy w ogóle nie będzie czegoś takiego?

  17. Buszujący w Zbożu

   Mógłbym prosić redakcję o usunięcie komentarza, od którego ta dziwna dyskusja nie na temat nowinki się zaczęła, gdyż ten komentarz obraża uczucia religijne oraz obraża osoby LGBTQ+, których jak sama strona przyznała kiedyś, wspiera. Prosiłbym także o usunięcie niektórych komentarzy, które są odpowiedzią do tej dyskusji, które nie powinny się znaleźć na tej stronie, gdyż naruszają zasady strony.

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    Komentarz nie obraża niczyich uczyć, wyraża zdanie na temat jakiegoś tematu. Kiepskie, ale jednak zdanie. Nie możemy popadać w skrajności. 🙂

  18. Shiaan

   @Buszujący weź typie nie wpadaj w skrajność, nie każdy ma i musi mieć w sobie wrażliwość i świadomość procesów społecznych myślę oczywiście o ,,błyskotliwej” uwadze Esmeraldy, moim zdaniem tak długo jak nikogo nie dotyka fizycznie, nikt jej nie powinien zabraniać być taką, ba raczej wątpię, żeby cenzurowanie takich rzeczy jej te zamknięte oczy otworzyło, tylko bardziej będzie ją to bulwersować, nie rób z nas, ludzi LGBTQ+ ludzi którzy się potrafią tylko pieścić i blokować eventualnych ,,przeciwników” którzy w nasze uczucia uderzają, świat tak nie będzie działał więc nie wpadaj w jakąś przekoloryzowaną ideologiczną pułapkę

   co do filmiku świetnie to wyszło, bardzo fajnie przedstawione, chyba najlepszy dodatek do 4

  19. Dana

   Buszujący w Zbożu – popieram prośbę. Jakoś dziwnie osoby, które nie są użytkownikami forum, lub ledwo co się zarejestrowały, od paru dni “mieszają” na forum w tematach.

  20. Dana

   @Shiaan – myślę, że nie chodzi o Esmeraldę, ale o ten wpis: ” Igraszki z robotami? Okej … Czekam na opinię tych znawców od turbanów i tęczy.”… – to on rozpętał tę burzę, a osoba, która go napisała nawet nie jest użytkownikiem forum.

  21. Shiaan

   ah tak, chodziło mi o nick: przekora, sorry Esmeralda

  22. Emilyvush

   O nie! To znaczy że sim aby studiować MUSI się wyprowadzić od rodziców do akademika? Nie może studiować z domu?

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    Może 🙂 Zobacz jeszcze raz wideo, jest menu wybierania się na studia i moment decyzji, gdzie ma mieszkać w tym czasie Sim. Możesz mieszkać w domu, na innej parceli w dowolnym świecie, w akademiku lub w domu studenckim.

  23. Witold

   Coś mi nie pasuje. Dwa uniwersytety ma po trzy domy uniwersyteckie z czego jeden zajęty i jedną stołówkę a w mieście są trzy normalne domy z czego dwa zajęte i dwie budynki usługowe. W SimsWiki mówi że są 5 domów uniwersyteckich w świecie.
   I tu jest kłopot bo jeżeli sim chce wynająć mieszkanie w uniwersytecie to które mogą?
   Chodzi o to że w każdym uniwersytecie są dwa akademiki (z tą windą) w którym jest jedno zajęte i jeden dom (bez windy).

   I mam takie pytania:

   Czy sim może zamieszkać już w wynajętym akademiku? (Czytałem z opisu że tak)

   Czy świecie są 5 domów uniwersyteckich? (Na mapie widać że są 6)

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    0. Nie czytaj wszystkiego co jest na SimsWiki. To nie wikipedia była na SimsCamp 😀 Patrz na screeny, które dostarczyła Ci osoba faktycznie grająca w grę.
    1. Tak, może zamieszkać w zajętym akademiku ALE połączymy w ten sposób naszego Sima z innym, aktywnym Simem z tego akademika.
    2. Cały świat to łącznie: 1 biblioteka, 2 parcele mieszkalne, 1 bar, 1 pusta parcela z domem, 6 domów studenckich (2 domy i 4 akademiki), 2 kluby studenckie

  24. Aericia

   @Emilyvush Twój Sim będzie mógł, z tego co zrozumiałam z live’a, studiować także z domu. Po prostu normalnie zapisze się na studia i będzie wychodził sobie na zajęcia tak jak do pracy. Być może czasem będziesz musiała odwiedzić nim kampus, jeżeli będzie musiał wykonać tam określone działania, ale to będzie jak normalna podróż np. z Wierzbowej do Oazy. 🙂

  25. Aericia

   @Witold jeśli chodzi o akademiki, to jeśli, rpzykładowo, stworzysz sobie dwóch studentów, Piotrka i Tomka i będziesz chciał, żeby mieszkali w akademiku, gra przeniesie Cię do jednego z tych penthousów na szczycie dużego budynku (ważne żeby obaj Simowie byli w tej samej uczelni, bo akademiki są przypisane do określonej szkoły). Wówczas zajmujesz nimi łóżka (klikasz na nie) i już. Reszta mieszkańców akademika to będą Simowie NPC, współlokatorzy. Rozumiem, że jeśli stworzysz potem na przykład Bartka, możesz go dodać do tego samego akademika (wtedy jeden Sim NPC będzie musiał się wynieść). Teraz masz już trzech granych Simów: Piotrka, Tomka i Bartka. O ile zrozumiałam, na jednej parceli moze mieszkać do 10 Simów (Twoich i NPC współlokatorów). Na filmach pokazano, że pokoje mają po 8 łóżek, czyli wszystkich ludzików będzie ośmioro.
   Akademiki można zmieniać w debugu ale tylko przed wprowadzeniem tam Simów (czyli zanim zaczniesz grę warto zastanowić się, czy akademik nam odpowiada i go troszkę pozmieniać). Możesz przesuwać ściany, przerobić pokoje itd. Jedynym warunkiem jest, aby nie wstawiać tam kuchni lub grilla, bo wtedy akademik nie będzie działać. Biedni studenci mogą korzystać tylko z mikrofalówek. 🙁

   Reszta parcel to o ile wiem domki, w sumie takie jak inne, w których możesz zamieszkać sam albo z Simem współlokatorem (taki Sim będzie NPC). Niektóre domki mają już premade mieszkańców. Dobre rozwiąznie jeśli chcesz, aby Twoi Simowie chodzili do różnych uczelni, bo tutaj to nie ma znaczenia. Takie domki są edytowalne, możesz je przebudować i przystosować do swoich potrzeb.

  26. KarMin

   Mnie ciekawi działanie stypendiów. Czy sim,który dajmy na to wyniki w nauce ma średnie lub nawet słabe, a posiada za to rozwinięte inne umiejętności będzie miał szansę na stypendium?

  27. Witold

   Mam jeszcze takie pytania:

   Jeżeli dany sim mieszka w mieście gdzie są dwa uniwersytety to może chodzić bez wynajętego domu lub akademika?

   Ile trwają studia?

  28. Filiq343

   @Witold może nawet mieszkać w innym mieście i dalej uczęszczać na studia

  29. ArtSim

   @Witold
   1. Tak z tego co słyszałem
   Trzeba zaliczyć 12 zaliczeń a na jeden tydzień (pn-pt). Polecam przeczytać na nformacje z live od EA i

  30. ArtSim

   Przypadkowo wcisnąłem “wyślij” więc dokończę🙂
   2. Trzeba zaliczyć 12 zaliczeń a na jeden tydzień (pn-pt). Polecam przeczytać na nformacje z live od EA i zaczekam na kolejny film Karola gdzie na 100% ô tym będzie😉

  31. Ginewra

   A czy miejsce w rodzinie studenta jest zaklepane? Chodzi mi o to, że jak Sim skończy studia (czy tam semestr), to on automatycznie wraca do rodziców? Bo jeśli tak, to czy w tę rodzinę będzie można powiększyć? Powiedzmy, że mamy ośmioosobową rodzinkę, jeden członek pojechał na studia – czy w aktualnie siedmioosobowej rodzince będzie można adoptować zwierzaka albo o dziecko się postarać?

  32. Esmeralda

   Nic się nie stało 🙂

   @Ola Ale u kogo, to tabu? U nas, w sensie u ciebie i twojego otoczenia? 😀
   Znaczy, no szokować może, ale w simsach nie powinno, bo to już było od bodajże jakiś 13 lat? Kiedy ten Własny Biznes wszedł do TS2? Nawet specjalne wspomnienie z tego było, a simom w pragnieniach się pojawiało, obok zwykłego bara-bara, wiec noo.

  33. Pixeel

   Wcześniej narzekałem, że te akademiki mają tylko jedno piętro i są malutkie, ale teraz uświadomiłem sobie, że będzie można przecież tworzyć własne domy studenckie z tyloma pokojami, ile chcemy i ze stołówką (mam nadzieję, że działającą)

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    Dokładnie tak. To dlatego, że dom studencki jest typem parceli.

  34. Pixeel

   Ups, przez przypadek opublikowałem komentarz za wcześnie xD
   Kończąc, to był mój największy zarzut do tego dodatku, ale skoro jednak będzie można stworzyć normalny, kilkupiętrowy akademik to jestem bardzo zadowolony i aktualnie uważam ten dodatek za jeden z fajniejszych, tym bardziej po obejrzeniu tego filmu 😀

  35. Hejkasz

   No soundtrack to z Simsów uwielbiam.

   Czyli ta nowa śmierć to robota przez wodę.

   Nowości fajne 😀 Podobają mi się twoje filmy.

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki

    Dziękuję za obejrzenie. 🙂

  36. Janek

   Tylko dwóch simow z rodziny może iść na studia ? Czy nie ma limitu ?

  37. Inesz

   Może iść nawet cala rodzina o ile to są sami młodzi dorośli, dorośli lub seniorzy 🙂

  38. Hejkasz

   Hej Aktualka będzie dziś czy jutro?

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!