Rozwój związków w The Sims 4? Twórcy przedstawiają nowe funkcje

W ostatnim czasie SimGuruFrost udostępnił ankietę, która przedstawiła nam kilka ciekawych informacji na temat przyszłości The Sims 4. Oczywiście, jest to tylko ankieta i nie musi pokazywać konkretnych planów twórców, co do rozwoju gry. Tak czy inaczej, przedstawiono wiele interesujących pomysłów, które mogą spodobać się graczom.

Na pierwszych stronach ankiety skupiono się między innymi na związkach między Simami, które zostały bardzo uproszczone w czwartej części symulatora. Usprawnienie tego elementu mogłoby znacząco wpłynąć na rozgrywkę, tym bardziej że w formularzu pojawiły się wieści o wprowadzeniu do gry częściowego rozwoju historii. Mowa tutaj o samoczynnym zawieraniu związków przez Simów spoza rodziny oraz historii relacji, która wpłynęłaby na trudność poprawy relacji z wrogami.

Myślicie, że takie zmiany wpłynęłyby korzystnie na rozgrywkę?

 

Zaproponowane funkcje dotyczące związków

 • Inicjatywa w związku – Simowie spoza Twojej rodziny mogą się oświadczać oraz inicjować inne zmiany w związkach
 • Stan związku – Związki mają krótkotrwałe stany, takie jak ,,Wściekły/wściekła na [Sim X]”
 • Wspólne przeżycia – Simowie wykonują regularne czynności z ulubionymi Simami, na przykład z ,,kumplami do śniadania”.
 • Historia relacji – Przeszłość relacji wpływa na jej obecny stan. Na przykład dobrzy przyjaciele, którzy poważnie się pokłócili, mogą mieć trudności z nawiązaniem przyjaźni na nowo.
 • Dobranie w związku – Czynniki indywidualne mają wpływ na to, jak dogadują się Simowie.
 • Więcej typów związków – Nowe sposoby na określenie charakteru związku.

 


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  19

  1. Esmeralda

   No zapłon, to wy macie, no niezły! xD
   Ale trafiają w punkt! Oby ankieta, była nie o tyle pytaniem o zdanie graczy, ale taka drobna zapowiedzią, ze chcą coś zrobić w ta stronę… 🙂

  2. ArtSim

   Bardzo by było ciekawe. I chciałbym też żeby powróciła chemia, ale nie że same co lubi, czego nie, ale wszystko – punkty za anspiracje i charakter.

  3. Azurrka

   @Esmeralda, pomyślałam o tym samym XD

  4. Ginewra

   @Esmeralda – no co? Lepiej późno niż wcale 😀

  5. Esmeralda

   Ginewra – Jakbym słyszała mężczyznę w pewnym wieku xD
   Mniejsza, racja, no lepiej w ogóle, niż wcale, ale przez to tez duża część osób mogła nie wiedzieć o ankiecie.

  6. Ginewra

   Esmeralda – dlatego sama pisałam o niej w komentarzach, gdzie było “świeżo” i największa szansa na zauważenie tej informacji 😉

  7. Gabii

   Bardzo mi się podobają te zmiany, ale to kropla w morzu potrzeb, brakuje mi takich zwykłych, prostych czynności, które były w pierwszych częściach gry np. podlewanie kwiatków w doniczkach, czyszczenie akwarium, możliwość wysyłania do innych simow i otrzymywania prezentów w skrzynce pocztowej–kwiatki, babonierki czy nawet straż pożarna…

  8. Kasia

   Myślę,że nie tyle zapłon mają opóźniony ,co po prostu swoją politykę marketingową. Chociaż kocham Simsy,to nie podoba mi się polityka EA,bo są nastawieni wyłącznie na zarobek dlatego coraz bardziej rozdrabniają pakiety,dodatki i akcesoria zamiast jakoś je połączyć. Mam nadzieję,że jeżeli faktycznie chcą wprowadzać jakieś zmiany do związków Simów to dadzą to w jakiejś darmowej aktualizacji a nie rozbiją na kolejny pakiet.

  9. Pquest

   @Kasia Z tym zapłonem to nie chodzi o EA, a o DotSim 😛 Pomimo, że ankieta jest od ponad tygodnia, oni dopiero teraz raczyli o tym napisać.

   • GlossyGem
    Administrator

    Pquest, wpis nie jest o ankiecie, a o ciekawostkach z niej. Równie dobrze, mogliśmy Was nią nie uraczyć. 😉

  10. Wik.a

   Ja tutaj mam najmniej do mówienia bo kocham simsy ale raz na rok mogę w nie zagrać bo osobiście nie posiadam, ale cieszę się że w jaki kolwiek sposób Simsy się rozwijają.

  11. Kat02

   Bardzo bym się ucieszyła, gdyby wprowadzili coś na zasadzie chemii z TS2. Wkońcu nie miałabym wielkich dylematów z łączeniem simów w pary!

  12. Fanka

   @Kasia. Masz rację co do pakietów. Trochę przeginają. A co do ankiety fajnie by było gdyby w końcu wprowadzili te zmiany.

  13. yuki

   zdając politykę EA pojawi się dodatek “Związki”

  14. F

   Simsy się nie rozwijają. Od czasu wejścia czwórki ( a jestem z nimi od pierwszej części) STOJĄ W MIEJSCU. W obecnej chwili gra kuleje na wszelkie możliwe sposoby. Nie ma 70% tego, co było w trójce, która to z kolei była przełomowa. Owszem, zacinała się, ale lata grania nie pozwalały w pełni odkryć tej gry. Co chwilę coś zaskakiwało. A teraz? Z postaci nadnaturalnych mamy syrenę, wampira i czarodzieja. Co z tego, że dopracowane ? Skoro odkrywa się je w całości w ciągu kilku godzin? W trójce przynajmniej była różnorodność, możliwość zmiany, nieustający powiew świeżości.
   Kupiłam Studia w dniu premiery i zagrałam (uwaga) RAZ. Kiedyś oderwać się od monitora nie mogłam. Tragiczny koniec wspaniałej serii.

  15. Inesz

   Co kto woli 😉
   Mnie trojka niczym nie przyciągnęła, jedynie Skok w przyszłość był łał, ewentualnie Rajska Wyspa… a tak, nic, a nic ciekawego!
   Niby innowacja ten otwarty świat, ale bardziej on mnie wnerwiał, niż się podobał, i wole zamknięte parcele z dwójeczki, fakt, brak tam możliwości odwiedzenia sąsiadów.
   Natomiast czwórka pomimo swych wad, daje mi świetną zabawę.
   Wiec, to kwestia gustu, bez dramatu 🙂

  16. przekora

   Zaprezentowane funkcje są naprawdę fajne i chętnie zobaczyłabym je w grze. Zresztą wszystko co uatrakcyjni czwórkę będzie okej. Nic co prawda nie zastąpi “wspomnień” z dwójki, ale próbować warto.

  17. Esmeralda

   O tak wspomnienia z dwójki to prawdziwy majstersztyk, takie mini trofea, które uwielbiałam kolekcjonować! Jedno z moich ulubionych to to z romansu z profesorem na studiach 😀
   Swoja droga, tez system pragnień i obaw, uznaje za najlepszy.
   Ale chyba za późno na zmian tych kaprysów, na to to…

  18. Evaerynth
   o 09:04

   O, podoba mi się opcja z inicjatywą w związku. Jak gram Simką to zawsze ona musi się oświadczać. 😛

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!