GlossyGem: 25 ciekawostek ze zwiastuna The Sims 4 Życie eko. Deszczownica, przetwory i wiele więcej!

Nie jest to kolejna reakcja na zwiastun The Sims 4 Życie eko (Eco Lifestyle). Mam dla Was 25 ciekawostek ze zwiatsuna dodatku do The Sims 4. Zebrałem wszystkie elementy, które mogły Wam umknąć. W tym nową stację do tworzenia przetworów w słoikach, deszczownicę, transformator czy możliwość tworzenia soków. Sprawdźcie sami! Zachęcam do subskrypcji kanału GlossyGem, aby oglądać więcej podobnych filmów. Będzie mi bardzo miło, jeśli dołączycie do mnie również w tamtym miejscu. 🙂 Dzięki rozwojowi na YouTube DOTsim będzie mogło dalej dostarczać Wam świeże materiały z Game Changers. Trzymam za Was kciuki!


Informacje o nowince

 • Autor nowinki
 • Data publikacji
 • Komentarze użytkowników i gości

  34

  1. ArtSim
   o 22:06

   Chodź dość szczegółowo sprawdziłem zwiastun to i tak sprawdzę🙂

  2. Ania
   o 22:41

   Ja tu widzę potencjał w odegraniu wyzwania z zombie z przywróceniem życia do normalności 🙂

  3. Sherlocked
   o 23:50

   Po takiej analizie dodatek zrobił się sto razy bardziej zachęcający. Mam nadzieję, że wszystko się sprawdzi, bo to co wymieniłeś to brakujące dla mnie elementy. Dobra robota.

  4. Kariethen
   o 00:33

   Osobiście nie rozumem ekscytacji rowerami, bo to już było w poprzednim dodatki, więc to znowu jest odgrzewany kotlet. Zamiast tworzyć te rowery można było zrobić coś innego.

  5. przekora
   o 07:44

   Mimo wszystko wciąż jestem zaskoczona, że postanowili zrobić z tego pomysłu dodatek. Ktoś kiedyś pisał, że EA zna się na marketingu i wie co robi, ale czy aby na pewno? 😉 Nie chcę wchodzić z łapami do czyjegoś portfela, ale czy nie o zarabianie właśnie tu chodzi? Fani od początku proszą o konkretne tematy, które ich interesują i za które chcą zapłacić, a tym czasem twórcy bawią się sami ze sobą; może zapomnieli, że tworzą grę dla nas, a nie dla siebie, bo tu chodzi o zarabianie, a nie o cele charytatywne, prawda? Czuję się trochę jak w dzieciństwie kiedy podczas pisania listu do Św.Mikołaja za każdym razem mimo wysłania listu otrzymywałam zupełnie coś innego niż w nim było. Temat ekologii jest mi bliski, ale świat simsów to mimo wszystko gra, która rządzi się swoimi prawami, a te prawa (proszę o wybaczenie) ale ustalają gracze, a nie twórcy. Każdy kto w jakimś min. stopniu interesuje się tym światem wie na co czeka społeczność i sądzę, że każdy dodatek jest i powinien być czymś wyjątkowym i czymś na co czekano, a nie czymś na co ewentualnie czeka garstka osób 😉

  6. Azja
   o 08:49

   I tak nadal uważam , ze to trochę za mało na dodatek. Obiekty ze zwiastuna mogli po prostu dodawać kolejno do innych dodatków. Musieli stwarzać a to odrębny pakiet? Ba, cały wręcz dodatek.

  7. Pquest
   o 09:11

   Obejrzałem film i nadal uważam, że tu praktycznie nie ma zawartości (a przynajmniej nie na dodatek) 😛 Mamy x maszyn do wytwarzania nowych rzeczy, mamy nowe donice, mamy x rzeczy dzięki którym będziemy mieć niższe rachunki, zmieniające się otoczenie i… tyle 😛 Nie ma tu nic co by jakoś mocno wpłynęło na rozgrywkę, nic nowego. Maszyn do wytwarzania w grze mamy mnóstwo. Donice są tylko zmienionym modelem obiektu. Wysokie rachunki nie są problemem, bo wystarczy chwila, by sim zarabiał ogromne sumy (np. z roślin). A zmieniające się otoczenie już było np. Sulani.
   I za coś takiego mamy płacić 140zł?! No chyba se kpicie 😛

  8. sensualitat
   o 09:53

   Nic mnie specjalnie nie zachęciło, może jedynie świeczki i drabiny, ale to jedynie detale, z pewnością niewarte 140 zł…. Mam wrażenie, że twórcy zamiast starać się jak najwierniej oddać w grze realne życie, to odjechali zupełnie w drugą stronę. Dlaczego nie ma chociażby opcji podlewania roślin domowych, jak było to w 1 części gry? No tak, przecież podlewanie kwiatków to takie nieekologiczne, ale ogromne maszyny na pół domu, nikomu do niczego niepotrzebne to i owszem… Porażka.

  9. Emilia
   o 11:11

   Strasznie mnie irytuja te “Maszyny do…”, zwykle sa to wielkie krowy nijak niepasujace do zwyklej rozgrywki i do zwyklych simowych domkow. Fajnie gdyby byla tez opcja wytwarzania przetworow w bardziej domowy sposob.

  10. Azja
   o 11:22

   Emilia- popieram, te “maszyny do”są straszne i gdzie je wstawić? Robienie przetworów? A dlaczego na tak monstrualnej maszynie, a nie np. przy kuchence? Teraz to tak naprawdę pasuje mi to na pakiet, bo rozgrywki nie ma tu prawie żadnej. Może gdyby dodali jak przedmówca napisał: podlewanie roślin. W “dwójce” jak nie dbało się o kwiatki – usychały. A tu? Wszystko piękne bez pracy. w dwójce naprawdę trzeba było sie naharować, żeby coś urosło.

  11. Konrad
   o 13:34

   Dodatek jak dodatek nic specjalnego dla mnie może plusem jest przetwory i te całe ,,sokowirówki” czy drabiny (drabinę mieliśmy w dodatku Wyspiarskie życie no nie? ) Więc nie tak raczej dawno była 😉 …. Donice pionowe no cóż w jednym chyba z dodatków mieliśmy coś podobnego ale tak bez żywych roślin 🙂 . Odświeżacz powietrza podobne urządzonko jak w ,,strangerville” nic specjalnego 😛 . Nie mówię fajne wykorzystanie deszczówki i tych panelów słonecznych ale … to mogło na spokojnie być w dodatku ,,wyspiarskie życie” … Tak samo sądzę że z tymi przetworami przesadzili z tą wielką maszyną gdzie ją schowam niby? Może w jakiejś piwnicy ale raczej nie w kuchni … oby była mniejsza wersja … Raczej bym chciał „typowy babciny styl” robienia przetworów niż takie wielkie maszyny … Tak samo z tym robotem czy to nie jest inna wersja z dodatku ,,witaj w pracy”? Przesuwane drzwi mogły na spokojnie być w aktualizacji do podstawy bo typowy taki prosty styl idealny do takich ,,budyneczków” … Sądzę że cały ten dodatek za mało i tak daje moim zdaniem. Kariera ,,ekologa” była w dodatku ,,wyspiarskie życie” nie narzekam na ten dodatek lecz na ten co cóż małe plusy nie dadzą pozytywnego werdyktu, więc temat ekologii dla mnie w tym dodatku był idealnie zrobiony. Chyba zapomnieli po prostu co było podobnego w dawnych dodatkach 🙂 i teraz tylko no cóż kopie kopii 🙁 … a szkoda … Także oby za jakiś czas dali coś więcej bo raczej za taki dodatek (co mógł się posłużyć jako aktualizacja do dodatku) lub po prostu wypuszczonym później dodatkiem (nikt by się nie pogniewał raczej że później by dali np.: dodatek ,,wyspiarskie życie” aby nie dać później po paru miesiącach ,,akcesorio – dodatku” tylko 1x by zaskoczyli że dbają lub starają się dbać o „starych wyjadaczy the sims”. Ale cóż marzenia ściętej głowy 😉 😉

  12. pacyfka
   o 14:40

   Szczerze? Jedyne co tu widzę fajnego i mogłabym wykorzystać w swojej grze, to ten regał z donicami, sokowirówka i przetwory. Tyle że, powtórzę za Wami – zamiast zrobić te obiekty jako urządzenia kuchenne, które można położyć na blacie kuchennym, to są to jakieś ogromne maszyny, gdzie trzeba się głowić gdzie to postawić w domu simów :/

  13. Viper
   o 15:57

   W TS4 nie gram od dawna, ale cały czas obserwuję społeczność, nawet do mnie dotarły propozycje graczy dotyczące nowego dodatku. “Życie eko” jest niczym innym, jak wyciskaczem pieniędzy, dodatki z reguły prezentowały nowe możliwości prowadzenia rozgrywki, niestety ale zamiast tego, dostajemy świat, który będzie tak samo bezużyteczny po kilku dniach jak Strangerville. Same rozwiązania zaprezentowane przez twórców także są dziwne, żeby nie powiedzieć beznadziejne, olbrzymie maszyny, maszyny i jeszcze raz maszyny, dlaczego nie poszli w kierunku wskazanym przez graczy, którzy chcieli by tego ale w formie nieco bardziej babcinej, a mniej mechanicznej.
   Ogólnie mam wrażenie, że ta seria staje się po woli nie tyle grą, co po prostu wydmuszką EA, żeby pokazać jacy to oni nie są eko, pro life i na czasie. Jedyny problem w tym, że nie tego oczekują gracze.

  14. LuAn
   o 16:45

   Maszyny, zamiast kuchenki do robienia przetworów? Czy oni poszaleli? Masakra. Po co mi maszyny? Nie dali wsi, dali przetwory, ale w kupie złomu i niepotrzebnych śmieci. I mówią, że to jest fajne? Jak to ma stać w domu simów w kuchni? Tak jak ta maszyna do robienia babeczek. Trzeba będzie liczyć na moderów i na to, że to przerobią. Jest moda na robienie babeczek na kuchence to może i na to kiedyś się znajdzie.

  15. F
   o 17:37

   Jako wielo wieloletnia fanka stwierdzam po raz pierwszy od prawie 20 lat, że nie kupię dodatku.
   Tej gry nie da się bardziej spieprzyć.

  16. Claymora
   o 17:45

   Niektórych maleńkich elementów nie zauważyłam.
   Mimo to, wciąż jestem sceptycznie nastawiona, tak na wszelki wypadek. Nie lubię się rozczarowywać, a ta seria sporo razy już zawiodła.
   Jednak mooooooooże nie będzie najgorzej.

  17. Pixeel
   o 17:47

   Mnie też irytują te maszyny, z każdym dodatkiem jest ich coraz więcej. W trójce dziwne sprzęty, holograficzne ekrany itp. doszły ze Skokiem w Przyszłość i to było logiczne, a tutaj dodają je tak po prostu, jakby to było coś całkowicie normalnego..

  18. Tokusa
   o 18:42

   Dodatek nie wzbogaci mojej rozgrywki, nie chcę go i nie sądzę, żeby z czasem coś mnie do dodatku przekonało. Po prostu nie znajduję tu nic dla siebie, a to co jest ok, jak przetwory, znowu zostało zapakowane w wielkie, toporne maszyniska, które nijak i nigdzie nie ma jak postawić. Chyba, że do starej szopy, no bo na co komu robienie przetworów w ładnej kuchni? A tak poza tym, to właśnie bałam się, że będą nam z czasem próbowali narzucać “gameplay” w stylu Strangerville, i tutaj chyba coś takiego się szykuje. Tak poza tym to wygląda na to, że dodatek będzie jednym wielkim odgrzanym, a wręcz przypalonym kotletem, stworzonym z “Wszystkiego po trochu” z tego co już mamy i… to nie jest fajne. Ja rozumiem, że recykling im wszedł za mocno, ale nie idźcie w tę stronę, EA! NIE W TĘ STRONĘ!
   Ugh. Serio. Do tej pory kupiłam wszystkie dodatki, nawet te nieszczęsne chomicze akcesoria na promocji, ale za ten dodatek nie zapłacę. Nie chcę ich zachęcać do kolejnych dodatków tego typu.

  19. PB
   o 21:08

   Zawsze kupowałam wszystko na premiere, ale gra ani trochę nie robiła się ciekawsza – po ograniu dodatku był koniec. Tego nie kupię i myślę, że kolejnych też nie. Po co te ankiety? Najpierw niech naprawia grę od fundamentów, póki co dobrze bawie się w dwójce ;p

  20. smag
   o 07:50

   Dziękuję…. oglądałam zwiastun tak wiele razy i za każdym jednym byłam coraz bardziej rozczarowana. Ale Twój filmik pokazał mi, że jednak dodatek ma szansę się wybronić. Jest sporo ciekawych rozwiązań, nawet dla mojej Simki. Nie mówię, że jestem już super zadowolona, ale widzę “światełko w tunelu” 😉

  21. Mizu
   o 11:11

   Zwiastun nie do końca przypadł mi do gustu i byłam na początku rozczarowana, ale po dokładnym przeanalizowaniu to jestem teraz coraz bardziej zaciekawiona. Napewno podobają mi się mebelki i dekoracje, są naprawdę śliczne. Tryb budowania też wydaje się super. Ubrania z tego co tu pokazali to może nie do końca mój gust, ale cas to jakoś specjalnie mnie nie interesuje (mam tylko nadzieję, że będzie coś fajnego dla toddlersow). No i ogólnie nie wiem czy ktoś zauważył, będzie Chyba można dać trawiaste pokrycie dachów czym strasznie się jaram. Ja tam daję jeszcze szansę temu dodatkowi. Nie wiem czemu większość osób uparła się na to wiejskie życie, które pewnie i tak za jakiś czas wyjdzie.

  22. Konrad
   o 12:08

   Wiesz @Mizu może każdy się spodziewał co innego bo były te ankiety to raz … a taka powtarzalność typu ,,duże maszyny na całą szerokość ściany” co nie pasuje np. do normalnej kuchni strasznie gryzie się z tym ,,typowo babcinym stylu”. Okej kumam są parę plusów tego dodatku … ale dla mnie osobiście … dodatek ,,Wyspiarskie życie” dało nie dość że ładną okolicę to i kariery ,,ekologa” więc na co nam kolejny raz ,,to samo”? Każdy chce nowości chociaż trochę a nie dodatek co wygląda jak wcześniejszy dodatek co mógłby być zastosowany jako ,,aktualizacja do dodatku” … Więc ,,typowe ratowanie środowiska było” a zastosowanie tego wciąż tylko w innej ,,ramce” jako inny ,,dodatek” nie pokazuję mi osobiście że EA idzie w dobrą stronę … Czekam po prostu na lepszy dodatek czy pakiet co pokaże mi że jednak nasze szanowne EA myśli o graczach a nie ,,o kolejnym dodatku wydanym po to aby mieć Hajsik” … Dlatego gram osobiście w ,,Trójeczkę” Wrócę jak pokażą że warto a nie ,,Dlc do dodatku jako osobny dodatek” …

  23. Pixeel
   o 18:11

   Mi się wydaje, że źle zrobili dając aspekt ekologii w Wyspiarskim Życiu, mogli zamiast tego dodać np. prowadzenie kurortów albo cokolwiek innego, a ekologię zostawić na ten dodatek, bo teraz każdy pisze, że dodają drugi raz to samo. Poza tym dużo osób napaliło się na ten fake leak odnośnie wsi, z resztą w zeszłorocznej zabawie na najbardziej chciane rozszerzenie były studia i wieś, więc raczej twórcy powinni wiedzieć, czego chcą gracze i że taka może być reakcja, jeśli będą cały czas przeciągać dodanie Wiejskiego Życia…

  24. Adelajde
   o 19:45

   Nie wydam grosza na ten dodatek. Nie potrzebuje eko proppagandy w swojej grze. Twórcy nie słuchają fanów, o taki dodatek nikt nie prosił.

   • GlossyGem
    Administrator
    Autor nowinki
    o 20:26

    Nie do końca. Prosiliśmy się o te elementy w 2017 roku w ankiecie. 😀

  25. przekora
   o 04:58

   Nikt się o to nie prosił … To była ankieta i oddaliśmy głos na to co w niej się faktycznie pojawiło. Zostaliśmy o coś zapytani, wybraliśmy z gotowych odpowiedzi, tyle. Nie wspominając, że to był rok 2017 … Myślę, że najgorszą decyzją jaką mogli zrobić w obecnym czasie kiedy wszyscy potrzebują dodatku, który podniesie na duchu i wywoła uśmiech na twarzy jest zaproponowanie … zbierania śmieci 🙂 Już to widzę jak wszyscy z radością po powrocie z pracy będziemy pogrywać z zanieczyszczonym powietrzem, latającymi muchami i worami odpadków walającymi się pod nogami. Oczywiście, że są grupy które cieszą się z zapowiedzianego tytułu: gracze, którzy zawsze otrzymują każdy tytuł na darmo; gracze, którzy wstawiają codziennie filmy na YT, bo z tego żyją; gracze, dla których rozgrywka w Simsach ogranicza się do budowania i (moja ulubiona grupa) gracze, którzy twierdzą: “EA to i to robisz źle … ale i tak Was kocham”. Myślę, że reakcja pod zwiastunem na YT w formie komentarzy i polubień mówi sama za siebie. Oczywiście, że można pisać: nie chcesz to nie kupuj, EA ma gdzieś Twoją opinię, nie chcesz grać to tego nie rób – owszem, to prawda; ale prawdą też jest, że EA potrzebuje moich/Twoich pieniędzy żeby następne dodatki w ogóle się pojawiły. Po to aby pojawiały się często, szybko i aby każdy z nas zobaczył te wymarzone. Jeśli teraz sprzedaż nadchodzącego będzie bardzo niska (na co się zanosi) to i przyszłość nadchodzących tytułów będzie pod znakiem zapytania, albo będzie po prostu bardzo okrojona i słaba.

  26. Ginewra
   o 09:58

   @Przekora – z drugiej strony mogliby co najwyżej zmienić kolejność i np. mielibyśmy kiepski pakiet rozgrywki (bo robiony naprędce), a eko, zapewne niezmienione (i nie doszlifowane bardziej), czekałoby na termin pakietu rozgrywki.
   Chodzi mi o to, że dodatek nie robi się miesiąc, czy dwa. Prace nad nim trwały zapewne zanim Chiny zaczęły ostrzegać przed zagrożeniem. Więc teraz mieli do wyboru – zawiesić wydanie dodatku (marudzący fani, że “dawno nic nie było”), zamianę wydawania np. z pakietem rozgrywki (bo skoro ten będzie “za chwilę”, to niby mało roboty zostało, ale podejrzewam, że pakiet ucierpiałby na tym znacznie – wiec znów marudzący fani), albo zostawić, tak jak planowali. Całkiem możliwe, że dodatek miał ukazać się wcześniej, ale poczekali maksymalnie tyle, ile mogli – a że końca “ciekawych czasów” nie widać, to wydali.

  27. przekora
   o 19:45

   Ginewra, oczywiście masz stuprocentową rację w tym co napisałaś; tylko wciąż nasuwa się pytanie – czy ktoś kiedykolwiek o to serio prosił? Nie przypominam sobie. Myślę, że twórcy tak naprawdę zapomnieli o dwóch najważniejszych rzeczach: o tym czym tak naprawdę zawsze były simsy (nie bez powodu jedynka wciąż jest uważana za najmniej nadmuchaną serię – tam po prostu się bawiliśmy) i o tym, że nie robią gry dla siebie, ale dla nas. Społeczność simsów nie jest wymagająca i nie jest marudna; ja nawet się pokuszę o określenie, że jesteśmy nudni i przewidywalni (i mi to jakoś wcale nie przeszkadza). Czytając wypowiedzi deweloperów mam wrażenie, że oni wręcz się na nas obrazili za to, że mamy czelność być niezadowoleni. Jeden z deweloperów pisze: “Macie studia, macie zwierzaki, macie pory roku i nadal płaczecie” … Słuuuucham?! Naprawdę mam dość głaskania twórców gier (piszę tu ogólnie) i zgadzania się na wszystko co robią. Wy tworzycie dla nas, nie na odwrót! Na świecie jest tysiące gier, jeśli nie będziecie spełniać oczekiwań społeczności, to ona pójdzie gdzie indziej. Zdaję sobie sprawę, że kreacja animacji konia to jest meeeeeega ciężka sprawa (patrząc na to jak genialne są psy i koty w czwórce), ale nawet jeśli nie jesteście w stanie dać nam tego obecnie to chociaż nie róbcie z nas idiotów. To tak jakby ktoś prosił i marzył o lambo, a dostał tico … Nie jesteście w stanie sprostać naszym oczekiwaniom to chociaż stwórzcie coś co choć w małym stopniu będzie … ja wiem … fajne?! Sprzątanie śmieci nie jest fajne. Grzebanie w śmieciach nie jest fajne. Twórcy mieli jeszcze kilka propozycji, które przecież zawsze się pojawiają: inne postacie nadnaturalne, motoryzacja, otoczenia wakacyjna, małe zwierzaki itd. – wystarczyło wybrać coś z tego, a nie wymyślać coś na siłę … Tworzenie dodatku trwa długo, ale chcecie mi powiedzieć, że oni przez ten cały czas kiedy społeczność wszędzie pisała o WIEJSKIM ŻYCIU, to oni sobie jak gdyby nigdy nic grzebali w śmietnikach? Doskonale wiedzą na co czekamy, a dali nam to. I to są te ich super pomysły na wiele lat? … Nie wiem jak twórcy, ale ja np. wolałabym bawić się z dinozaurami 🙂 Ale każdy ma swoje upodobania.

  28. Pacyfka
   o 21:42

   “Sprzątanie śmieci nie jest fajne. Grzebanie w śmieciach nie jest fajne. Twórcy mieli jeszcze kilka propozycji, które przecież zawsze się pojawiają: inne postacie nadnaturalne, motoryzacja, otoczenia wakacyjna, małe zwierzaki itd. – wystarczyło wybrać coś z tego, a nie wymyślać coś na siłę …”
   @przekora zgodzę się z tobą w 100%. W czwórce brakuje jeszcze sporo rzeczy, które myślę że większość z nas by przyjęła z otwartymi ramionami. Choćby wspomniane przez ciebie elementy. Być może część z nich to jest odgrzewanie kotleta po raz 4, no ale umówmy się że Simsy mają to do siebie, że pewne rzeczy są tu takim must have, jak choćby pogoda czy zwierzaki. Poza tym jeśli coś się po prostu sprawdziło w poprzednich częściach, to nie widzę problemu w tym, by pojawiło się to znowu w kolejnej odsłonie, a jeszcze jakby urozmaicone, ulepszone, to już w ogóle. Fani głośno mówią czego chcą, więc kompletnie nie rozumiem polityki EA po co kombinować. Gracze chcą choćby tego wiejskiego życia z zwierzętami, to daj my im to, bo to kupią i będziemy mieli $. Brakuje otoczeń wakacyjnych, można by poszerzyć kwestie hobby, dodać samochody, usprawnić interakcje między simami, a tymczasem EA postanawia stworzyć DLC o zbieraniu śmieci. Odnoszę wrażenie że ten Eko dodatek to chyba powstało na zlecenie jakiegoś ekologicznego lobby 😐

  29. Didi
   o 21:56

   Większości nie zauważyłam 😀 Jak to dobrze, że jesteś bardziej spostrzegawczy niż ja 🙂 Najbardziej wyczekiwałam drabin, które mają dojść w aktualizacji, ale teraz moje serce skradły pionowe donice 🙂 Boję się jednak tego, że znów będę wyczekiwać wielkiego “wow!”, a zamiast tego otrzymam “mehhhh…”

  30. Ginewra
   o 12:44

   @Przekora – Karol wyżej napisał, że “Prosiliśmy się o te elementy w 2017 roku w ankiecie”, więc wychodzi, że tak – jako ogół społeczności chcieliśmy eko w Simsach. Potem to potwierdziliśmy, chcąc eko-życie, a co skończyło się Wielkim Praniem. Nie uważam, co prawda, że od 2017 roku robili dzisiejszy dodatek, ale może rzeczywiście uważali, że tego chcieliśmy, a skoro w Praniu to nie wybrzmiało tak do końca, to stworzyli dodatek. Zwłaszcza że praca ekologa została pozytywnie przyjęta w Wyspiarskim Życiu – może poszli za ciosem, a wyszło jak wyszło? A może i nawet dostali od kogoś nakaz promowania eko-życia.
   Ale żeby nie było – sama miałam nadzieję, że może stworzą hybrydę eko-wieś. Gdzie jest samowystarczalność (w końcu to pasuje też do własnego ogródka) i dbanie o środowisko (kompostownik chociażby). Może niekoniecznie z koniami – bo nie sądzę, żeby konie w Simsach wóz ciągnęły (chociaż jako element agroturystyki..?) – ale z kurami i eko krowami (w sensie “niepierdzącymi” :P) to już czemu nie? Zwłaszcza że można by to pociągnąć dalej i zamiast kupować włóczkę, można by hodować własną owcę (i mamy połączenie z szydełkowymi akcesoriami – bez nich, włóczkę można by po prostu sprzedawać jak każdy inny wyrób).

  31. Lilou
   o 18:34

   Ja się cieszę. Po pierwsze dla tego, że liczyłam na taki dodatek/pakiet rozgrywki.. może niekoniecznie oczekiwałam go w takim wydaniu (tak jak wspomniała Ginewra, chyba chodziło mi raczej o coś w wiejskim klimacie) ale nie zaskoczył mnie negatywnie. Robienie świec, przetwarzanie śmieci i wyrabianie własnych przetworów to super sprawa. Fajnie gdyby dodali jeszcze jakąś karierę związaną z ekologią. Natomiast sam fakt, że dodatek powstaje w momencie w którym w świecie realnym musimy mocno zadbać o ekologię jest bardzo na plus jeśli chodzi o aspekt edukacyjny. Może ekologiczne simy zainspirują kogoś by samemu stać się jeszcze bardziej pro-eko?

  32. Inesz
   o 19:39

   Lilou, są dwie kariery, jest Wolny Strzelec – Wytwórca oraz pewnie pół-otwarta kariera Planisty/Projektanta Miejskiego(?).
   Ale co i jak, prócz nazw nie ma. Wiec trzeba czekać.
   Mam podobne odczucia do ciebie. 🙂

  33. Minanki
   o 19:22

   Ten obiekt w punkcie 19. wygląda mi na drukarkę 3D, co też pasowałoby w jakimś stopniu do tematu dodatku.

  Dodaj komentarz

  Wszystkie pola są wymagane! E-mail nie zostanie opublikowany.

  Zaloguj się i zbieraj punkty za komentowanie!