Budynki wielopiętrowe i gotowy dom na nowej parceli. Wczesny przegląd majowej aktualizacji The Sims Mobile

Materiał powstał dzięki programowi EA Game Changers

 

 

Już 11 maja pojawi się wyczekiwana przez graczy The Sims Mobile aktualizacja gry. Jak niektórzy zdążyli się domyślić, głównym tematem będą budynki wielopiętrowe. Jakość życia Simów zamieszkujących Wzgórza Neptuna z pewnością poprawi się o co najmniej jedno piętro.

 

Tryb budowania

Tryb budowania przeszedł ogromną zmianę. Zabawę z nowymi możliwościami należy zacząć od kupna drugiego piętra. Oczywiście przydatny będzie certyfikat zezwalający na budowę, ale kierownik budowy – Sonny, nie powinien sprawiać większych problemów z jego wystawieniem. Po odblokowaniu piętra możemy dowolnie manewrować odblokowanymi kształtami pokojów, stopień wyżej. Układanie pomieszczeń jest zupełnie dowolne i pozwala na umieszczanie ich w powietrzu. Dzięki temu, nie musimy się ograniczać w zachowaniu kształtu. Do dyspozycji mamy również schody i opcjonalne kolumny. Twórcy potwierdzili, że nowe wzory będą pojawiać się w kolejnych wydarzeniach i paczkach.

 

 

 

Piętra

 • Drugie piętro – koszt: 20,000 Simoleonów, czas oczekiwania: 12h
 • Trzecie piętro – koszt: 80,000 Simoleonów, czas oczekiwania: 48h

 

Kolumny

 • Standardowa kolumna – koszt: 800 Simoleonów
 • Solidna betonowa kolumna – koszt: 1,300 Simoleonów
 • Solidna betonowa kolumna XL – koszt: 2,200 Simoleonów

 

Schody

 • Powrót do podstaw – koszt: 7,500 Simoleonów
 • Klasyka country – koszt: 100 sztuk Gotówki
 • Nowoczesny cud – koszt: 40,000 Simoleonów + 3 Żetony LamaKuriera

 

Opcje

 • Nowa siatka podczas budowy schodów pokazuje przekrój ścian wyższego piętra
 • Przenikające się obiekty podświetlone są od teraz na żółto. Możemy podjąć decyzję o automatycznym ukryciu ich w schowku lub anulowaniu akcji
 • Simowie przebywający w pobliżu układanych przez gracza obiektów, będą automatycznie odsuwani, jeśli nie wykonują żadnej interakcji
 • Możliwe jest wybranie różnych dachów dla każdego piętra
 • Schody mogą być umieszczane na zewnątrz i wewnątrz budynku
 • Pod schodami można umieszczać niektóre obiekty
 • Zwiększono limit obiektów, który jest teraz zależny od specyfikacji urządzenia

 

Tryb życia

W tym miejscu zmieniło się niewiele. Po prawej stronie pojawił się nowy widżet, odpowiadający za przełączanie się między piętrami. Dodatkowo, podczas trwających na parceli wydarzeń, pojawiają się nowe znaczniki, które wskazują na którym piętrze umieszczone są obiekty z którymi możemy wejść w interakcję. Niestety jednym z minusów jest fakt, że Simowie nie potrafią korzystać ze schodów, a teleportują się. Według twórców może się to zmienić w kolejnych aktualizacjach.

 

Otoczenie

Wzgórza Neptuna ponownie przeszły renowację. Tym razem, w południowej części mapy powstał kanał, a zaraz przy jego krawędzi wydzielono miejsce na nową parcelę. Edgewater Quay jest bardzo wyjątkowe. To nie tylko miejsce z pięknymi widokami, dzięki wodzie otaczającej je z dwóch stron. Parcela ma również bogatą zawartość w postaci wielkiego, dwupiętrowego domu. Za jego projekt odpowiada nowa postać – nadzwyczajna pani architekt, Valentina Edgewater.

Po zakupie parceli, dom jest oddany w nasze ręce. Możemy go dowolnie edytować, a nawet zburzyć. Meble wykorzystane w tym projekcie pochodzą z poprzednich wydarzeń oraz paczek. Nie oznacza to jednak, że zakup Edgewater Quay spowodował odblokowanie ich w trybie kupowania. Otrzymujemy dokładnie tyle, ile ustawiono w domu. Można je dowolnie przenosić między parcelami oraz zmieniać wersje kolorystyczne, ale nie kupimy większej ilości obiektów, jeśli wcześniej nie znajdowały się w naszym katalogu.

 • Wymiary parceli: 30×40 kratek
 • Koszt: 750,000 Simoleonów, czas oczekiwania: 7 dni
 • Opcjonalny koszt: 2,000 sztuk Gotówki, czas oczekiwania: brak

Komentarze

 1. Super, to The Sims Mobile w którą grę prawie nikt nie gra zachciało się ulepszać ale do The Sims 4 to już nie można zrobić sensownych dodatków, zawiodłem się EA

 2. Simomaniak, mów za siebie. Może tobie TSM się nie podoba, ale inni bardzo dobrze bawią się w tej grze. Z resztą twoje ciągłe porównania obu gier są bez sensu, bo są tworzone na dwóch różnych końcach świata przez zupełnie inne studia.

 3. Dokładnie, nie rozumiem tego ciągłego porównywania czwórki do mobile, są to dwie zupełnie różne gry i stwierdzenie, że TS4 zostało olane na rzecz mobilki jest po prostu śmieszne. Zauważyłem, że niektórych irytuje fakt, że w ostatnim czasie dosyć sporo nowinek pojawia się odnośnie tej gry, ale moim zdaniem powinniśmy się tylko cieszyć z tego, że gra dzięki Firemonkeys jest coraz lepsza i robią oni na prawdę sporo żeby wciąż ją ulepszać. W każdym razie jeśli chodzi o tę aktualizację to bardzo na nią czekałem 😀 Kolejny plus za to, że została dodana kolejna działka do kupienia, na dodatek dostępna jest z pełnym wyposażeniem, podobnie jest w TS FreePlay 🙂 Z takich mniejszych rzeczy liczę jeszcze na dodanie trybu dnia i nocy do placówek publicznych oraz to żeby Simowie jednak nie teleportowali się tylko po tych schodach faktycznie chodzili 😀 No i w końcu mam nadzieję przyjdzie czas na baseny a później pewnie po zakończeniu prac z poprzedniej ankiety dostaniemy nową z kolejnymi fajnymi opcjami do dodania 😀 W przyszłości liczę na psy i koty, ulepszenie pozostałych grup wiekowych tak abyśmy mogli nimi grać oraz pogodę (chciałbym żeby śnieg pojawiał się również na parcelach mieszkalnych)

 4. @Simomaniak nad tymi grami pracują dwa różne zespoły, więc to że dodają coś do TSM nie oznacza, że nie pracują lub pracują wolniej nad czwórką. Poza tym do Mobile wychodzą częściej aktualizacje, bo to gra mobilna, wygląda o wiele gorzej i animacje są koślawe i tym samym prostsze i tańsze w stworzeniu, a dodatkowo wiele rzeczy jest przekopiowane z czwórki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

reklama

Powiązane nowinki