Odczucia, urlop i platformy. Przegląd listopadowej aktualizacji The Sims 4

Dzięki Electronic Arts i programowi Game Changers miałem szanse zobaczyć wcześniej aktualizację gry The Sims 4. W tym filmie opowiem Wam, jakie opcje dostaną wszyscy gracze za darmo w listopadowej aktualizacji. Jeśli jeszcze nie subskrybujecie kanału, zachęcam do zrobienia tego teraz. Zapraszam do czytania treści i obejrzenia materiału wideo.

Odczucia

Odczucia to jedna z najważniejszych nowości tej aktualizacji. Wpłynie ona na życie wszystkich Simów w The Sims 4. Znajdziemy je w panelu znajomości oraz w trakcie rozmowy z innym Simem. Pozyskiwane są poprzez dłuższe i ważniejsze interakcje z innym Simem.

Dla przykładu zdrada w małżeństwie – to dość poważna sprawa, która odbija się na życiu. Sprawdźmy to na przykładzie Ćwirów. Kiedy Bella świetnie bawi się z Donem, ta wieść trafi do Mortimera. Jak można zauważyć, nie jest z tego powodu zadowolony. Mortimer otrzymał odczucie, które będzie aktywne przez jakiś czas.

Można je złagodzić, próbując przeprosić, jednak uraza na jakiś czas pozostanie. Konsekwencją posiadania takiego odczucia będzie specjalny nastrójnik, gdy tylko Bella znajdzie się w pobliżu. Małżonkowie nie będą chcieli spać w jednym łóżku, ani nawet przebywać niedaleko siebie. Romantyczne interakcje mają większą szansę na niepowodzenie.

Odczuć jest kilka i jest to na tyle rozbudowany system, że warto poświęcić mu osobny film po wydaniu aktualizacji.

Stacja radiowa

Nowością, ale taką nie do końca nowością, jest stacja radiowa S-POP, dostępna w grze podstawowej. To kilka piosenek, które Simowie będą mogli znaleźć w kategorii Sim POP. Ma to byś nawiązanie do określenia J-POP i K-POP w prawdziwym świecie. Stacja radiowa pojawiła się już w dodatku The Sims 4 Miejskie życie, ale piosenki, które dostaniemy za darmo, są zupełnie nowe. Oznacza to, że posiadacze miejskiego dodatku będą mieć po prostu więcej piosenek. Co sądzicie o tego typu działaniach? Dajcie znać w komentarzu.

Urlopy dla wszystkich

Możliwość wyjechania na urlop nie będzie już elementem zarezerwowanym dla Ucieczki w plener, Przygody w dżungli czy Wyprawy na Batuu. Wyjazd na urlop pojawi się w grze podstawowej. Od teraz będziemy mogli stworzyć parcelę z kategorią „Do wynajęcia” w każdym świecie.

Podczas wyjazdu, pojawi się nowe menu dostępnych miejsc wyjazdowych. Po najechaniu na ikonę sąsiedztwa gra wskaże nam kilka ciekawych faktów związanych z daną okolicą. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli wyjechać na wakacje na Sulani lub spędzimy kilka mrocznych dni w Forgotten Hollow.

Warto dodać, że razem z tą aktualizacją, z opisu powitalnego po instalacji Ucieczka w plener zniknie informacja, że wyjazd na urlop to jedna z cech tego rozszerzenia.

Platformy

Platformy to element trybu budowania, który był już dostępny w The Sims 2 oraz w The Sims 3, a teraz pojawił się również w The Sims 4. Dzięki platformom możemy tworzyć podwyższenia przypominające scenę lub wyższą część pokoju. Platformy mogą także pełnić rolę schodów, jeśli wysokość między kolejnymi poziomami jest odpowiednia.

Nowe łóżka

W związku z możliwością wyjazdu na urlop, na wynajętej parceli możemy zamówić dodatkowe obiekty, których zapomnieliśmy z domu. W ich skład wchodzą łóżka, lampy, książki lub namioty, jeśli mamy je z jakiegoś rozszerzenia. Gra podstawowa da nam dwa nowe łóżka polowe, gotowe do wykorzystania na wyjazdach.

Półścianki

Półścianki zyskały zupełnie nowe ikony w trybie budowania. Teraz nieco jaśniejsze stało się, jaka jest dokładnie wysokość każdej z nich. Dodatkowo wprowadzono kilka nowych rozmiarów półścianek, które nie były wcześniej dostępne. Teraz możemy zbudować półściankę o dowolnej wysokości, sięgającej prawie całej wysokości ściany.

Dajcie znać w komentarzach, która z opcji podoba Wam się najbardziej.

Komentarze

 1. Noooo…. ta aktualizacja to w końcu aktualizacja godna przyglądnięcia się jej dłużej.
  W końcu jakaś pamięć dla sima, to mnie bardzo cieszy. Bo te 5 sekundowe odczucia były zdecydowanie zbyt realistyczne.
  Ogólnie podoba mi się i dodanie półścianek w takiej ilości rozmiarów. I nie mogę się doczekać by móc korzystać z platform!

  • Nira, ale wiesz, że takie rzeczy nie robi się w trymiga, więc musieli wcześniej nad tym pracować – całkiem możliwe, że równocześnie z Batuu, a nie po jego wydaniu. Porażka Batuu mogła mieć tu tyle do powiedzenia, że te odczucia przyszły szybciej, a nie, że w ogóle się pojawiły.

 2. No i to jest porządna aktualizacja 🙂 Te odczucia przypominają mi nieco dwójkowe wspomnienia. Ciekawe w jakich innych relacjach poza zdradą będą się objawiać. Nowości w trybie budowania, zwłaszcza te platformy, też są super. Co prawda sama nie buduje, bo mam do tego lewe ręce, ale z pewnością w galerii pojawią się domy z wykorzystaniem tego. Najbardziej chyba jednak jaram się na możliwość wakacji w każdym otoczeniu.

 3. Coraz lepsze te aktualizacje!
  Wakacje w każdym świecie to całkowita nowość, a bardzo dobra. Już nie trzeba cały czas jeździć w inne miejsce np. Sulani, bo można tam być przez jakiś czas. Na pewno skorzystam, szczególnie że nie mam żadnego wakacyjnego rozszerzenia.
  Platformy to coś co uwielbiam. Jak każdy chciał manipulować terenem, to teraz tego nikt nie używa, a to będzie u mnie używane cały czas. Nowe pół ścianki też na plus.
  I chce zauważyć, że wreszcie mamy coś z ankiet, czyli te lepsze reakcje. Też bardzo dobra rzecz.

 4. O! I to mi się podoba! Zarówno nastrójniki po zdradzie (czego mi mega brakowało), jak i budowanie platform. Zdecydowanie to ułatwi sprawę. Jedno, co mnie lekko kłuje, to to, że trochę niesprawiedliwie dla osób, które mają wykupione wszystkie dodatki, akcesoria itd, a teraz urlopy są dla wszystkich za darmo, no mieszane mam uczucia.

 5. Miałam nadzieję, że jak pójść za ciosem to i zdejmowanie butów pojawi się w aktualizacji 😉 Ale dobrze, i tak super, bardzo mnie cieszy system odczuć i platformy, których mi czasami trochę brakowało 🙂 Czekam!

 6. Czyli Kaskady i Selvadorada nadal nie są otoczeniami mieszkalnymi? 😀 Myślałam, że je zrównają z innymi, skoro na każdą będzie można jechać na urlop. Otoczenie otoczeniu nierówne 😀

 7. A ja zadam pytanie, które przy każdej aktualizacji się pojawia: ile będzie nowych błędów? xDD
  Ale tak czy siak, super, chyba odczucia najbardziej przypadły mi do gustu.

 8. Najbardziej przypadły mi do gustu te odczucia, w końcu simy zaczną być jako tako żywe!
  … Albo ciut żywsze. Cała reszta też mocno na plus, ale no kurdce. ODCZUCIA! ♥

 9. No nareszcie inna aktualizacja niż „poprawki błędów”, które i tak powodowały dodatkowe/większe błędy 😛 Hmm, mnie się wydaje, że te odczucia można było spokojnie dopisać do emocji, aby były nieco silniejsze i oddziaływały na Simów. Przykładowo: Sim jest smutny po zdradzie i nie chce rozmawiać z mężem/żoną, a nie tak jak teraz, wystarczy przeprosić i zaraz się dogadują. Pomijając fakt, że wystarczy przytulić kota, by smutna emocja zmieniła się w pozytywną 😉 Tak czy siak, ja się z platform i z półścianek cieszę, bo…próbuję swoich sił w budownictwie w TS3 i w TS4 (praktyka czyni mistrza) 😛

 10. Cieszy mnie, że jest film I PISEMNY opis aktualizacji. Osobiście wolę poczytać i oglądnąć zdjęcia niż oglądnąć filmik. 😀

 11. Udało się komuś odkryć jak zamienić mieszkanie w San Myshuno w parcelę do wynajęcia na urlop? W innych miastach wszystko działa tylko nie tam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

Powiązane nowinki