Nowości wprost z Góry Komorebi. Informacje od twórców

Twórcy gry The Sims 4 postanowili za pomocą Twittera podzielić się z fanami nowymi informacjami z nadchodzącego dodatku. Mowa tu oczywiście o „Śnieżnej eskapadzie„, której premierę zaplanowano na 13 listopada 2020 roku. Rozszerzenie skupiać się będzie na śnieżnych aktywnościach oraz eksploracji miasteczka nawiązującego do japońskiego stylu. Wszystkie ciekawostki, którymi podzielili się z nami twórcy znajdziecie poniżej.

Co sądzicie na temat zaprezentowanych informacji? Jesteście zadowoleni z tego co udało Wam się dowiedzieć? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach! 😉

Najważniejsze ciekawostki:

 • W nadchodzącej aktualizacji nie zostanie dodana możliwość tworzenia płytkich lub głębokich basenów. Twórcy poinformowali zaś, że jest to bardzo ciekawy pomysł.
 • Nie będzie można budować basenów na platformach.
 • Ze względu na wysokie położenie w dzielnicy Yukimatsu zawsze będzie znajdował się śnieg.
 • W dzielnicy Yukimatsu znajdują się jedynie drzewa iglaste. Ma to związek z tym że normalnie występują tam pory roku, pomimo że jest tam dużo chłodniej i wiecznie znajduje się śnieg (wymaga dodatku „Cztery pory roku”).
 • Po postawieniu w śnieżnej dzielnicy drzew liściastych te normalnie będą zmieniać kolory liści względem występujących pór roku (wymaga dodatku „Cztery pory roku”).
 • Głęboki śnieg występuje jedynie w Yukimatsu.
 • Branie prysznica jest obowiązkowe jedynie przed wejściem do gorących źródeł. Działanie basenów pozostanie bez zmian.
 • Nowy prysznic będzie działał zwyczajnie. Wyjątkiem będzie parcela typu Onsen gdzie Simowie będą spryskiwać się w strojach kąpielowych.
 • Platformy pojawią się w darmowej aktualizacji.
 • Simowie będą mogli korzystać z platform jak ze schodów, jeżeli różnica między jedną a drugą będzie wynosiła jeden stopień.
 • Na oficjalnej stronie The Sims pojawiła się interaktywna mapa Góry Komorebi.
 • Góra Komorebi jest pełna pięknych widoków, które mogą stać się inspiracją dla Simów będących malarzami.
 • Ściana wspinaczkowa z akcesoriów The Sims 4 Fitness umożliwi Simom rozwijanie umiejętności wspinaczki górskiej.
 • Apartamenty z San Myshuno nie będą mogły być zmienione w parcele w wynajęcia. Wyjątkiem będą penthousy, które będzie można normalnie wynająć na wakacje.
 • Dzięki dodatkowi w restauracjach naszych Simów pojawi się 11 nowych napoi, 2 przystawki, 14 dań głównych i 2 desery (wymaga pakietu rozgrywki „Zjedzmy na mieście”).
Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
2

19 KOMENTARZE

 1. Kurczę, liczyłem na możliwość użycia platform przy budowaniu basenów, no ale chyba nici z tego 🙁

  @Ginerwa za zdejmowanie butów ma być odpowiedzialna specjalna tabliczka dochodząca z dodatkiem. Po umieszczeniu na parceli, Simowie będą ściągać buty przy wejściu do pomieszczeń.

 2. Naprawdę na ten dodatek czekam… przede wszystkim – nowa miejscówka i to nie tylko wakacyjna. Już oczami wyobraźni buduję sobie drewniany domek z dużym kominkiem, otoczony śniegiem i choinkami. Nie mogę się tego doczekać. A tu jeszcze nowe potrawy, napoje, meble, interakcje i cała reszta. Chyba najlepszy – póki co – od dłuższego czasu. Jest na co czekać. A każda kolejna nowinka tylko mnie utwierdza w tym przekonaniu.

 3. Dodatek zapowiada się naprawdę świetnie. Osobiście uwielbiam tematykę podróży w simsach, a Japońskie miasteczko prezentuje się bardzo ładnie. To czekam na przegląd. 😊

 4. Bałem się że wiele osób będzie narzekać na to, że wysoki śnieg będzie tylko w górach, a nie zaktualizują go we wszystkich miejscach, ale pozytywnie się zaskoczyłem. Fajnie, bo choć śnieg jest płaski, to światy są bardzo ładnie pomalowane (widać przetarcia na ulicach etc)

 5. Może być okey ale się nie nastawiam – rozgrywka pokarze czy wciągnie. Mogli dać jeszcze cechę lek wysokości – w końcu to symulator a ludzie miewają lęki……….. no właśnie do simsów jakby doszły lęki to by było coś. Ostatnio wole pograć sobie w klondike (przez nie zrozumiałam dlaczego ludzie czekają na farmę) jakby to było coś takiego z masą zwierząt gospodarskich to by było ok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories