Nowa opcja, zaimki, darmochy, włosy i ulepszone łóżko. Podsumowanie transmisji Maxis

Podczas transmisji Inside Maxis mogliśmy zobaczyć krótki przegląd kolekcji The Sims 4 Oaza na patio, po czym twórcy opowiedzieli nieco więcej o przyszłości gry The Sims 4. Oto dokładne podsumowanie wszystkiego, czego się dowiedzieliśmy.

Zaimki dla niebinarnych Simów – twórcy sprawdzają obecnie dwie możliwości związane z zaimkami w The Sims 4. Obecnie w grze używane są zaimki zgodnie z płcią biologiczną, tj. zwroty do kobiet do „ona/jej”, a do mężczyzn „on/jego”. W ten sposób wyklucza się inne opcje zaimków. Maxis bada dwie ścieżki: stworzenie możliwości wyboru zaimków dla danego Sima (ona, on, ono, oni / she, he, they) lub stworzenie całkowicie neutralnych treści i zwrotów. Twórcom zależy na tym, aby opcja współgrała z 18 językami gry, dlatego zbadanie tego tematu może zająć chwilę.

Darmowe elementy inspirowane Maroko – jeszcze w tym roku w aktualizacji gry mają pojawić się darmowe elementy związane z kulturą marokańską. Na tę chwilę pokazano nam wyłącznie szkic koncepcyjny stroju, jednak generalny plan zakłada bezpłatne dodanie obiektów i strojów. To kolejny raz, kiedy do gry The Sims 4 wprowadzane są elementy inspirowane kulturą inną niż amerykańska, pokazując w ten sposób, że saga The Sims jest różnorodna jak jej odbiorcy.

Ulepszone łóżko piętrowe – nadchodząca aktualizacja The Sims 4 sprawi, że łóżka piętrowe staną się lepsze. Obecnie nie ma możliwości ustawienia fotelu czy biurka bezpośrednio pod piętrowym łóżkiem. Aktualizacja ma to zmienić, dodając jednocześnie aż siedem nowych rozwiązań. Pod łóżkiem piętrowym będzie można ustawić szafkę z ozdobami, biurko, fotel, kanapę lub łóżko dwuosobowe. Co ciekawe, ustawiając łóżko pod ścianą, będzie ono wciąż funkcjonalne – Sim wejdzie na łóżko i przesunie się pod ścianę.

Dodatkowe miejsce wśród cech – twórcy zdradzili również, że w podczas przyszłej transmisji Inside Maxis opowiedzą o nowym miejscu wśród cech. Na pokazanym zdjęciu z gry możemy zobaczyć standardowy układ Aspiracji, Bonusowej aspiracji trzech cech oraz pole ze znakiem zapytania. Fani spekulują, że opcja może dotyczyć orientacji Sima, ponieważ Simka ma sweter z tęczową flagą i zbliża się czerwiec, Miesiąc Dumy. Inni mówią, że opcja może dotyczyć wyboru postaci nadnaturalnej dla naszego Sima. Jak jest naprawdę? Tego dowiemy się 25 maja podczas Maxis Inside.

Prawdziwie czarne włosy – producenci wyjaśnili, że obecnie w grze niektóre włosy w czarnym kolorze nie do końca mają czarny kolor. Czasami przebijają się przez nie szare przebłyski, prawie tak, jakbyśmy wybrali mieszankę czarnych włosów z siwizną. Twórcy wyjaśnili, że najczęściej jest to błąd, ponieważ każda fryzura kolorowana jest indywidualnie i bardzo trudno jest określić jej finalną czerń przed dodaniem do gry. Maxis dodało, że obecnie skupia się mocniej na rozwoju i aktualizacji podstawowej wersji gry, dlatego w przyszłości „małoczarne” włosy zostaną pokolorowane we właściwy sposób.

Co sądzicie o nowościach? Będziecie na nie czekać? 🙂

Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

11 KOMENTARZE

 1. Mnie najbardziej interesuje to dodatkowe miejsce wśród cech. Stawiam na postaci nadnaturalne, chociaż orientacja byłaby dużo lepsza!

  • W sumie TS4 jako pierwsze tego nie ma, a od jedynki wszystkie części miały, więc może… Ze znakami zodiaku mogliby połączyć chemię między simami.

 2. Parodia, wprowadzają piętrowe łóżka ale potrzebują ponad miesiąca by naprawić ich funkcjonalność. W grze jest ciągle tyle podstawowych błędów i niedoróbek które czekają lata na naprawę a czym zajmują sie twórcy? Rozwiązali problem zaimków (dysforia pluciową dotyczy 0,0005 populacji). Na świecie jest tyle problemów a oni rozwiazują problem urojonej neutralności.

  • *płciowa
   Twórcy muszą nauczyć się tworzyć priorytety a nie podążać za modnymi fikcyjnymi problemami. Więcej graczy użyje tego do tworzenia nalotu helikopterów szturmowych niż użyje nikomu nieznanych wymyślonych słów, które nie mają reprezentacji w korpusie języka.

  • Transpłciowość nie jest „urojona”. Jest to jak najbardziej fakt i nie jest synonimem dysforii płciowej. Osoba transpłciowa może, ale nie musi doświadczać dysforii płciowej, a poza tym, daruj sobie pseudostatystyki. Osób transpłciowych jest znacznie więcej niż tutaj wypisujesz.
   Och, „wymyślonych słów”? Cały język jest wymyślony, a poza tym język jest dla ludzi i zmienia się pod ich potrzeby. Neutralny rodzaj gramatyczny istnieje już w języku polskim (-om, -oś, -o, -e), a w 2003 roku RJP wydała opinię na ten temat stwierdzając, że jest to gramatycznie poprawne. Schowaj swoje uprzedzenia do kieszeni.

 3. Kiedyś każda z 3 części Simsów była przełomowym symulatorem życia, trzecia odsłona Simsów miała narzędzie tworzenia stylów i można było wybierać wzory i kolory wszystkiego. Teraz twórcy naprawiają czarne włosy bo im nie wyszły, po tylu latach od premiery.

 4. Za te podwójne łóżka pod tym piętrowym jest bardzo wdzięczny nie przypuszczałem że simowie będą się kiedykolwiek przesuwać pod ściany naprawdę super.
  Ja nadal myślę , że to będą znaki zodiaku, preferencje co do płci powinny być bardziej w panelu gdzie wybieramy czy sim nosi damskie czy męskie ubrania i czy sika na stojąco itp. tam bardziej pasowałby wybór zainteresowań którąś z płci lub każdą z nich itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories