Druga aktualizacja The Sims 4: maj 2021. Kolory włosów, polubienia i więcej

Druga aktualizacja The Sims 4 na maj 2021 jest już dostępna. Aktualizacja wprowadza do gry system “Lubię / nie lubię”, gdzie możemy zaznaczyć preferencje dotyczące stylu muzyki, koloru oraz umiejętności i zainteresowań. Posiadacze rozszerzeń będą mogli zauważyć znacznie większy wybór opcji, jak np. wspinaczka w zainteresowaniach (The Sims 4 Śnieżna eskapada) lub muzyka relaksacyjna w ulubionej muzyce (The Sims 4 Dzień w spa).

Oprócz tego dostępne są nowe kolory włosów, w tym pierwszy raz w historii The Sims 4 – prawdziwy odcień czerni. Dotychczas włosy uważane za czarne wpadały w mocny, niebieski odcień. Od dziś ten kolor włosów jest prawdziwie czarny. Czy sprawdzaliście już, jak wygląda odświeżona Bella Ćwir? Naprawiono również łóżka piętrowe, dając nowe możliwości ustawiania pod nimi innych mebli.

Pojawiła się także opcja sofy modułowej, ale żadne z dotychczas dodanych mebli nie posiadają takiej możliwości. Sofy korzystające z tej opcji będą dostępne w pakiecie rozgrywki The Sims 4 Wystrój marzeń. Twórcy nie wykluczają, że w przyszłości pojawią się kolejne sofy w innych rozszerzeniach. Jako ciekawostkę można dodać, że w aktualizacji znalazł się pełen opis pakietu rozgrywki oraz nowe utwory dźwiękowe, które odblokują się po jego zakupie.

Gracze mający sokole oko zauważą, że w filtrach stylów obiektów zmieniono “Styl Tudorów” na “styl bajkowy”, który może bardziej odzwierciedlać cechy masywnych, drewnianych ozdób, wielkich okien i dekoracyjnych kominów.

Pełna lista zmian dostępna jest na oficjalnej stronie Electronic Arts. Tam poznacie dokładne informacje na temat poprawek błędów i usprawnień, jakie pojawiły się w aktualizacji The Sims 4 maj 2021.

Pamiętajcie o wyłączeniu modyfikacji i upewnieniu się, że współgrają one z najnowszą wersją gry.

 • Rozmiar: 1.20 GB
 • Wersja PC: 1.75.125.1030
 • Wersja MAC: 1.75.125.1230
 • Konsole: 1.42

Aktualizacja – nowe kolory włosów

Aktualizacja – nowe kombinacje ombre

Aktualizacja – opcja sofy modułowej

Aktualizacja – styl bajkowy

Aktualizacja – system “lubi / nie lubi” – menu

Aktualizacja – system “lubi / nie lubi” – zawartość

Aktualizacja – ulepszone łóżka piętrowe

Komentarze

   • Ale wiesz, że to jest bardzo indywidualna sprawa? Mnie tylko dwa dni bolała ręka i wcale drugi dzień nie był najgorszym. Objawy trzeba by chyba jeszcze porównywać na podstawie wziętej szczepionki, a nie tak w ciemno wyrokować 😀

    • No masz rację ja miałem Astra i czułem się też kiepsko a mój dziadek miał fauzera i czuł się dobrze jedynie lekko rękę w miejscu ukucia miał czerwoną i to tyle a ma prawie 90 lat 😉

    • Niemen, to nie ma żadnego znaczenia. Szczepiłam się Astrą i zareagowałam bardzo lekko, dokucza mi jedynie ból ręki, szczepiłam się cztery dni temu i nadal boli. Na tę samą szczepionkę moja siostra zareagowała gorzej i jeszcze wczoraj leżała nieżywa w łóżku, z powiększonymi węzłami chłonnymi, bo tak ma zawsze “na chorobę”. A mojego chłopaka ręka bolała tylko kilka chwil po szczepieniu. And that’s it, różnicę robią nasze organizmy, nie szczepionki. I muszę: Pfizera*.

 1. U mnie zauważyłam że nie działa interakcja “Oddziel się od rodziny i przeprowadź” (czy jak ona tam brzmi) :/

 2. Plus w systemie “lubi/nie lubi” możemy zdobywać te cechy w trakcie trwania rozgrywki, a nie tylko w CAS je dodawać

 3. Ja tam lubię ten czarny w niebieskim refleksem, chociaż w simsach mogłem mieć ten refleks! 😀
  A co do reszty to fajnie fajnie… duża aktualizacja, aż dziw, że przed pakietem, a nie dodatkiem.

 4. Z tego co zauważyłam pominęli w zainteresowaniach sporo rzeczy z innych pakietów, gdzie na przykład dzierganie, wytwórstwo i robienie napojów z Eko Życia, nie ma zielarstwa niczego związanego z logiką (a logika to między innymi gra w szachy) czy chociażby tresowania zwierzaków albo ostatniej dodanej umiejętności czyli zdolności parapsychicznych. Ten system aż prosi się jeszcze o udoskonalenie.

  • Twórcy w odpowiedzi na pytania od ludzi na tweeterze, mówili, że nie wykluczają, że rozbudują ten system jeszcze, w przyszłości 🙂
   Tak jak te sofy modułowe mogą się pojawić przy okazji przyszłych rozszerzeń.

   • Owszem zgadza się, sama czytałam te wiadomości, ale to dotyczyło nowych “ulubionych” jak potrawa, rodzaj książki czy programu telewizyjnego; to były pomysły na nowe kategorie. Twórcy tak się chwalili przed wyjściem tej opcji w aktualizacji, że im więcej się ma różnych pakietów czy dodatków, tym więcej będzie dostępnych opcji. A co się później okazuje, że o większości w ogóle zapomnieli, a niektóre wręcz idealnie pasują do określenia zainteresowania. I gdzie ta kompatybilność z już wydanymi rozszerzeniami?

    • Po za tym czemu nadal nie mogę zrobić klubu tylko dla kobiet bo przy wyborze nie ma opcji na płeć?

    • Aleksandra – No na pewno jest większa niż w 3 😀
     O większości? Chyba o mniejszości. Bo jednak więcej z tych pakietów jest, niż nie ma.
     Zapewne, naprawią to w aktualizacji – jak dostaną reporty od graczy, mam nadzieje.

     Niemen – nie ma, i nie będzie, bo to seksistowskie… tak samo jak nie można robić klubów tylko dla simów o określonym kolorze skóry. :X

   • No ro nie wiem bo ja nie widzialem ze mozna a chcialem zrobić klub dla mam z dziećmi i nie uważam tego za sekistwoskie lol czemu to ma byc sekistowskie bo nie rozumiem?

 5. I tak przyglądając się teraz muzyce zauważyłam, że nie ma muzyki z Batuu i DJ- rexa. Czasami się zastanawiam czy twórcy zapominają co już w tej grze jest czy o co chodzi ? A tak poza tym, niestety Sługusom nie da się przypisać ulubionych rzeczy “bo nie dostępne dla robotów” 🙁

   • Skoro nie może mieć “lubianych” i “nielubianych” rzeczy, to jak może… kochać i być w związku z kimś? Coś tu się chyba nie spina, nie?

   • Nie uznaję tego argumentu, z prostej przyczyny, może spełniać aspiracje, odczuwać emocje, mieć style życia a nie może mieć ulubionego koloru czy gatunku muzycznego? To nie trzyma się kupy 😉

   • Napisałem, że to z jednej strony logiczne… i nie przeczę, że z drugiej, brak tu konsekwencji. 😀
    Jakby nie patrzeć, aspiracje to nadane cele, emocje i style życie to program, w tym to, że robot kogoś “kocha”.
    Dziś to w związku nawet z poduszką można być, czy inna rzeczą, więc no xD

 6. Popsuły się dwie funkcje nie ma opcji kliknięcia na sima i by się na niego przekierowało, nie ma zbliżenia na sima, sterowanie się jakoś dziwnie zmieniło, masakra jak się nie śledzi sima to nie wiadomo gdzie on jest bo nie działa opcja przybliżenia na sima, gra stałą się przez to nie grywalna chyba ze ktoś gra jednym simem i non stop go śledzi – przesuwanie widoku terz jakoś dziwnie się zmieniło nie idzie jechać myszką w dół. Nie mam modów bo rzadko ostatnio gram w simsy – ale to ze znikła opcja śledzenia sima jak dla mnie przekreśla tę grę ze na ikonkę sima klikam i nic się nie dzieje nie znajduje go.

   • Hej restart opcji się nie zrobił – ale pomogło wyłączenie wszystkich opcji – wyłączenie gry – załączenie ponowne – włączenie opcji the sims 3 kamery – kolejne wyłączenie i zaczęło działać na kamerze The sims 3 – coś jest nie tak z tą kamerą the sims 4 po aktualizacji coś mi się popsuło – wcale nie działa. Dzięki za podpowiedz by włączyć kamere the sims 3 – dotąd tak nie miałam – nawet nie wiedziałam ze jest taka opcja. Kamera z the sims 4 całkowicie się popsuła u mnie – może następna aktualizacja to naprawi – pisałam z EA… hm wychodzi na to ze ten błąd gry ma więcej osób się dowiedziałam w EA- tak jak kiedyś było z dźwiękiem – tez mi zasugerowali by na razie grać na kamerze The sims 3

    • No mi się wyłączyła ta kamera z TS3, więc tak pomyślałem.
     Bo wchodzę do gry i tak dziwnie się steruje, no ale nie aż tak… jak Ty napisałaś.
     W każdym bądź razie, dobrze, że udało się jakoś to ogarnąć 🙂

 7. Jest to jedna z moich ulubionych aktualizacji na coś takiego czekałem, naprawdę fajniej się teraz gra jest coraz lepiej z czwórką , musiałem ponad godzinę dobierać polubienia wszystkim moim simom bo mam ich sporo w głównym zapisie, fajnie by było gdyby dodali więcej rzeczy w przyszłości bo jest jeszcze dużo umiejętności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

reklama

Powiązane nowinki