Kolejna Ekspresowa Dostawa już w grze! Akcesoria w CAS i wiele nowych dań za darmo

W grze The Sims 4 pojawiła się kolejna Ekspresowa Dostawa nowych obiektów do gry. Dzięki niej możemy już teraz skorzystać z nowych nakryć głowy, szlafroka, spróbować egzotycznych potraw, a także posłuchać nowej muzyki. Wśród nowości w jedzeniu i piciu naszych Simów pojawiły się te reprezentujące kulturę brazylijską oraz wschodnioazjatycką. Oprócz dostawy w grze pojawiły się dwa nowe scenariusze. Jeden związany jest ze świętowaniem karnawału, natomiast drugi skupia się na aspekcie rozwijania karier Simów. Poniżej znajdziecie pełny przegląd nowości, które znalazły się w grze!

Uwaga! Aby pobrać nowe obiekty do gry należy wejść w ustawienia w zakładkę związaną z Ekspresowymi Dostawami. Potem wystarczy jedynie kliknąć odpowiednią opcję i zrestartować grę, aby cieszyć się nowościami.

Co sądzicie na temat nowości dodanych do gry? Będziecie z nich korzystać w swojej rozgrywce?

Ekspresowa dostawa a obiekty w CAS

W trybie tworzenia Sima pojawiły się kilka nowości stworzonych przez simomaniaka ComplexSim. Możemy w nim znaleźć dwa nowe nakrycia głowy oraz szlafrok. Oprócz tego do gry została dodana pewna niespodzianka. Z okazji trwającego karnawału dodano specjalną kolorową maskę, która idealnie sprawdzi się na każdej imprezie.

Fryzura z The Sims 4 Uniwersytet

Fryzura dostępna wcześniej w The Sims 4 Uniwersytet została przeniesiona z gry podstawowej. Od teraz mogą z niej korzystać wszyscy gracze, bez potrzeby zakupu dodatku.

Kolejna Ekspresowa Dostawa już w grze!

Nowe potrawy i napoje

Oprócz nowych obiektów w trybie tworzenia Sima otrzymaliśmy także kilka nowych potraw kuchni brazylijskiej oraz wschodnioazjatyckiej. Poniżej znajdziecie listę wszystkich nowych dań.

Kuchnia brazylijska:

 • Ciasteczka brigadeiro
 • Mięso z grilla
 • Acarajé
 • Serowy chleb
 • Drink caipirinha

Kuchnia wschodnioazjatycka:

 • Ciasto ryżowe
 • Ryba na parze
 • Zupa Teok-guk
 • Żeberka Galbijim
 • Smażony makaron Japchae
 • Makaron z wieprzowiną

Kolejna Ekspresowa Dostawa już w grze!

Nostalgiczne hity w radiu

Wraz z nową dostawą zaktualizowana została lista piosenek dostępnych w simowym radiu. Od teraz możemy posłuchać dwóch nostalgicznych hitów na stacji retro. Są to utwory “Hyper Simtime Simplace” z The Sims 2 oraz “Feewa Foona Wabee” z The Sims 3.

Ekspresowa dostawa a nowe scenariusze

W grze wystartowały również dwa nowe scenariusze, które możemy wypełnić naszymi Simami. Jeden związany jest ze świętowaniem karnawału, natomiast drugi skupia się na aspekcie rozwijania karier Simów. Warto wspomnieć, że karnawałowy scenariusz jest ograniczony czasowo, natomiast drugi został dodany do gry na stałe. Koniecznie je wypróbujcie!

Komentarze

 1. Najbardziej mnie fascynuje jeden fakt. Kupując dodatek, myślisz, że masz dodatkową zawartość, a potem nagle po jakimś czasie ląduje ona w podstawie bez żadnych dodatkowych kosztów jako darmowa aktualizacja. A gdy przyjrzysz się dodatkowi, okazuje się, że znajdują się w niej rzeczy duplikowane z poprzednich dodatków czy wręcz z podstawy tylko posiada inną nazwę, cenę czy nawet delikatnie zmieniony odcień. Super, że dostajemy nowe elementy do podstawy bez kosztów, ale może by tak zrównoważyli ten fakt i oddali te 30 groszy w takim razie lub zmniejszali ceny dodatków skalując wobec zawartości xD – żartownisie z tych EA.

  • Myślę że dodatek kupuje się raczej dla rozgrywki niż jakiejś fryzury i dlatego twórcy nie widzą nic złego w udostępnieniu tak małej zawartości 🤔 Tak to sobie tłumaczę.
   Gdyby dodawali do gry meble z akcesoriów za które ktoś inny zapłacił (albo z kitów) to by było faktycznie irytujące.
   Ale myślę że Uniwersytet kupuje sie dlatego że daje nową mechanikę w grze, a nie dla obiektow.
   Chyba że ktoś mnie wyprowadzi z błędu i uświadomi ze dodaja do gry też obiekty z akcesoriow i kitow?

   • Jasne, ale problemem tutaj jest to, że to są rzeczy za które się wcześniej zapłaciło. Podobnie jak z umiejętnością fotografii z dodatku WwP czy innymi rzeczami. To już jest pewna cześć rozgrywki z której DLC zostało „okradzione”. Gdy robią coś takiego to zubożają zawartość już wydanych DLC czyniąc je jeszcze mniej wartymi swojej ceny. W końcu nadejdzie taki czas, że dodatki będą kosztowały 200 zł, a będą jeszcze uboższe w zawartość. Rozumiem co masz na myśli, ale nie zgadzam się z tym, bo przez takie przymykanie oczu seria robi się coraz większą wydmuszką. Jeśli w tym momencie w ogóle jest to jeszcze możliwe. Coś dodają do gry podstawowej to niech w jakiś sposób rozbudują dane DLC.

   • Znaczy, ja nie chcę nic mówić, ale przecież dodali kiedyś do gry wannę z hydromasażem w aktualizacji, a przypominam, że powstały osobne akcesoria, za 50 złotych, które dodawały głównie wannę i kilka bzdetów 😀 xD

 2. @Kariethen nie wiem, czy jedna/dwie fryzury zmieniają jakoś bardzo wartość danego dodatku, ale jeśli uważasz że tak, to zawsze możesz kupić go na promocji lub w ogóle nie kupować. Moim zdaniem stare dodatki powinny być rozdawane za darmo, większość twórców gier rozdaje tak swoje gry, a pazerne EA dodaje jedynie pojedyncze fryzury do podstawki.

  • To tylko jedna fryzura, jasne. Masz rację, nie zmienia to wiele, ale w przypadku The Sims 4 takie rozdawajki idą dalej. Jak wspomina umiejętność. Uważam, że to jest taka próba usprawiedliwienia twórców. Mogli przecież stworzyć i dodać coś nowego do podstawki. Tu jedna fryzura, tam jedna fryzurą, tam umiejętność, a tam cokolwiek innego i będzie tego więcej. Nie próbuję się czepiać na siłę, po prostu wyrażam swoje zadanie. Jasne, że nikt nie kupuje DLC dla jednej fryzury, stroju czy czegokolwiek innego, nie zmienia to jednak faktu, że to wciąż jest coś co wcześniej było częścią innego dodatku.

 3. Te szybkie dostawy to spoko sprawa, ale nigdy i tak nie umiem tych rzeczy znaleźć, więc dla mnie tak, jakby ich nie było xD

 4. wow fryzura, spoko że ja i tak mam WSZYSTKIE co używam tylko z modami bo przecież od nich są tak paskudne, że rzygac się chce 😀 Tak samo ciuchy, czy meble.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

Powiązane nowinki