Wielkanoc w The Sims 4. Jak zaplanować idealne święta?

Wielkanoc w The Sims 4

Tegoroczna Wielkanoc już za rogiem, a to oznacza, że jesteśmy w szczytowym momencie świątecznej gorączki. Nie inaczej może być w The Sims 4. Dzięki dodatkom i licznym aktualizacjom, które pojawiły się na przestrzeni lat, możemy bez problemu zorganizować święta niczym jak te z naszych domów. Z tej okazji postanowiliśmy stworzyć krótki przepis na idealną Wielkanoc w The Sims 4. Jesteście gotowi na świąteczny szał? Zaczynamy!

Koniecznie podzielcie się z nami Waszymi pomysłami na temat organizacji świąt Wielkanocnych w grze. Możecie to zrobić w komentarzach pod artykułem oraz na naszym forum. Jesteśmy szalenie ciekawi historii Waszych Simów związanych z tym okresem! 😉

Sugerowane rozszerzenia:

Preferowana pora roku:

  • Wiosna

Zacznijmy od planów

Kalendarz a Wielkanoc w The Sims 4
Kalendarzy w The Sims 4

Skoro mówimy o idealnych świętach, to bez wątpienia powinniśmy rozpocząć od ich dobrego rozplanowania. Do tego celu przyda nam się niezastąpiony kalendarz, który od pewnego czasu dostępny jest dla wszystkich w grze podstawowej.

Najlepszym dniem na zorganizowanie tego typu wydarzenia będzie niedziela, tak jak ma to miejsce w świecie realnym. Tworząc święto nie należy zapomnieć o wybraniu opcji dnia wolnego od pracy i wiosennych dekoracji domu. Gdy już to mamy należy przejść do wyboru odpowiednich tradycji, które będą wypełniane przez naszych wirtualnych podopiecznych. My rekomendujemy Wam następujące:

  • Kwiatowy Króliczek
  • Poszukiwanie pisanek
  • Wystawny posiłek
  • Ozdób

Gdy święto mamy już zaplanowane, warto zaplanować wydarzenie towarzyskie w celu zaproszenia przyjaciół i rodziny. Warto w tym miejscu pamiętać o wybraniu odpowiedniego typu ubioru. Na tę okazję idealnym będzie strój oficjalny lub imprezowy. Jeżeli chodzi o sam typ wydarzenia tu mamy naprawdę spore pole do popisu i każdy z nas może wybrać to co nas najbardziej interesuje. Prawdę mówiąc, nawet nie ma to zbyt dużego znaczenia, ponieważ w dniu odbywania się święta zablokowana jest możliwość zdobywania odznak za wydarzenia towarzyskie.

Wiosennie udekorowany dom

Dobrym pomysłem może być również stworzenie dzień wcześniej specjalnego święta mającego na celu przygotowanie do głównego wydarzenia. Można do tego celu użyć takich tradycji jak post, sprzątanie czy zajmowanie się ogrodem. Decyzję oczywiście zostawiamy Wam! 😉

Wielkanoc w The Sims 4 a gorączka przygotowań!

Gdy część planowania mamy już za sobą nadszedł czas na znaną z każdego polskiego domu gorączkę przygotowań. Co prawda w The Sims 4 nie mamy możliwości umycia okien, ale jest wiele innych opcji, które warto wykonać przed rozpoczęciem świętowania i przybyciem gości. Po pierwsze warto wykorzystać wyzwanie parceliProste życie„, które troszkę utrudni nam przygotowania, ale bez wątpienia doda więcej zabawy. Gdy zdecydujemy się na tę opcję jednym z pierwszych kroków, które warto poczynić, jest wycieczka do lokalnego straganu z żywnością w Henfrod-on-Bagley w celu zrobienia potrzebnych zakupów. Dla tych bardziej leniwych dobrą opcją jest możliwość zamówienia dostawy produktów spożywczych za pomocą telefonu.

Targ we Finchwick w The Sims 4 Wiejska sielanka
Stragan z żywnością w Henford-on-Bagley.

Gdy zakupu już zrobione, dom Simów posprzątany i naprawione zepsute sprzęty (w końcu nie chcemy najeść się wstydu przed znajomymi i rodziną) przychodzi czas na małe przemeblowanie. Warto zrobić w domu trochę miejsca na duży stół, przy którym każdy się zmieści, aby móc wspólnie zasiąść do świątecznego śniadania. Warto również zaopatrzyć się w obiekty, które pozwolą na poszukiwanie pisanek na naszej parceli. Do tego celu idealnie sprawdzą się liczne rośliny dostępne w grze.

Skoro była mowa o jedzeniu to po wykonaniu wszystkich poprzednich czynności czas zabrać się za wielkie gotowanie. Warto przygotować kilka potraw, aby zapełnić stół naszych Simów. Jednocześnie pomoże to zrobić zapasy żywności na kilka kolejnych simowych dni. To naprawdę dobry patent! My polecamy takie potrawy jak dostępne sałatki, ciasta, szarlotkę czy opcję z tradycji „Wystawny posiłek” – świąteczne śniadanie. Pomocna tu będzie również umiejętność pieczenia z The Sims 4 Witaj w Pracy. W końcu co to za święta bez wypieków?

Czas świętować!

Kwiatowy Króliczek w The Sims 4

Po zaplanowaniu wydarzenia, sprzątaniu, majsterkowaniu i gotowaniu pozostaje nic innego jak odliczać godziny do świąt. Wybrane tradycje dają nam sporo możliwości do aktywnego spędzania czasu w trakcie wydarzenia. Oprócz wspólnego posiłku czeka nas wielkie szukanie pisanek w obiektach na naszej parceli. Każdy z nas może sobie stworzyć własne wyzwanie i spróbować swoją rodzinką znaleźć je wszystkie trakcie tych jednych świat. Kto spróbuje?

Kolejnymi aktywnościami są te, związane z wizytą Kwiatowego Króliczka, który pojawi się na naszej parceli w trakcie trwania święta. Możemy z nim wchodzić w kilka ciekawych interakcji, które nie są normalnie dostępne z innymi Simami.

Oprócz tych związanych z wybranymi tradycjami możemy również oddać się innym aktywnościom. Nikt nam w końcu nie broni pobawić się trochę w ogrodzie np. za pomocą balonów z wodą czy wybrać się na spacer do parku, o ile pozwala na to pogoda. Tak naprawdę każdy z nas może spędzić Wielkanoc w The Sims 4 tak jak chce. My oczywiście polecamy Wam skorzystać z naszych podpowiedzi!

Zachęcamy Was również do zapoznania się z naszym artykułem na temat innych pomysłów na ciekawe święta w The Sims 4! 😉

Zareaguj na nowinkę!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
2

1 KOMENTARZ

  1. Jestem raczej haraczem który skupia się na realizowaniu celów i samej grze ale ten poradnik jest super 🙂 dodam do kalendarza święto tak jak Boże Narodzenie 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories