Electronic Arts prawie sprzedane Disneyowi lub Apple? Plotki nie cichną

Nie cichną plotki dotyczące możliwej sprzedaży Electronic Arts i zakupu firmy przez inny podmiot. W aktualnie trwającej fali przejęć (Microsoft i Activision, Sony i Bungie) połączenie EA z inną marką brzmi bardzo prawdopodobnie.

W serwisie Puck ujawniono zakulisowe rozmowy na temat nieudanych negocjacji z NBCUniversal – podobno trwały zaawansowane negocjacje, które nie doszły do skutku, gdy zaczęto rozmawiać o pieniądzach. NBCUniversal to gigant, do którego należy między innymi Universal Pictures, producent takich filmów jak Jurassic Park czy Szybcy i wściekli, a także wielu znanych animacji. Po nieudanej próbie fuzji z NBCUniversal miały trwać rozmowy z m.in. z Apple, Amazon i Disney.

Sytuacja nie jest jasna, ponieważ Electronic Arts nie potwierdza doniesień portali. Serwis Kotaku zapytał o doniesienia u źródła, w odpowiedzi otrzymując niejednoznaczną odpowiedź. Tłumaczenie podaje Planetagracza.pl:

Nie komentujemy plotek i spekulacji związanych z fuzjami i przejęciami. Jesteśmy dumni, że działamy z pozycji siły i wzrostu, mając w swoim portfolio niesamowite gry, zbudowane na potężnych zasobach intelektualnych, tworzone przez niezwykle utalentowane zespoły i sieć ponad pół miliarda graczy. Widzimy przed sobą bardzo jasną przyszłość. – wyjaśnia w komunikacie dla Kotaku John Reseburg z EA

Co oznacza to dla nas, graczy? Sprzedaż całej firmy lub fuzja z innym podmiotem zawsze wiąże się z pewnymi zmianami w organizacji – niekoniecznie na gorsze. Pomimo wielu plotek, warto jednak zachować zimną krew, ponieważ aktualnie nasza ulubiona seria The Sims, jak i całe Maxis oraz The Sims Studio wydają się bezpieczne. SimGuruFrost zapowiedział niedawno, że The Sims 4 czeka jeszcze wiele lat rozwoju.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

Powiązane nowinki