Nowa śmierć, teleskop i fazy księżyca. Czerwcowa aktualizacja The Sims 4

Zgodnie z informacją pochodzącą z rejestrów programu Origin, udostępniono dzisiaj nową aktualizację gry The Sims 4. Łatka przede wszystkim przygotowuje grę na premierę pakietu rozgrywki The Sims 4 Wilkołaki, ale przy okazji wprowadza kilka nowych obiektów i funkcji. Nie obyło się również bez standardowych poprawek najczęściej występujących błędów.

Pamiętajcie o wyłączeniu modyfikacji i upewnieniu się, że współgrają one z najnowszą wersją gry.

 • Rozmiar: 738,94 MB
 • Wersja: 
  • PC: 1.89.214.1030
  • MAC: 1.89.214.1230
  • Konsole: 1.60

Przegląd aktualizacji

Cykl faz księżyca

Wraz z aktualizacją do serii powrócił, znany z The Sims 3 Nie z tego świata, cykl faz księżyca. Aktualną fazę księżyca można sprawdzić w dolnym menu (obok zegara) oraz w kalendarzu. Istnieje również możliwość dostosowania tej funkcji w opcjach gry. Można wybrać czas trwania całego cyklu, ustawić stałą fazę oraz wyłączyć wpływ księżyca na Simów.

Księżyc ma od teraz wpływ na postacie okultystyczne. W czasie określonych faz, syreny będą się cieszyć zmniejszeniem utraty nawodnienia, wampiry będą wolniej regenerować moc, czarodzieje będą rzucać bardziej udane zaklęcia, a kosmici otrzymają specjalny nastrójnik w trakcie kąpieli księżycowej. Ponadto fazy księżyca zapewniają różne premie do rozgrywki, jak na przykład szybsze rozwijanie umiejętności sportowych podczas księżyca w pierwszej kwadrze.

Dodano również kilka nowych interakcji dla małych dzieci. Mogą one zadawać specjalne pytania w czasie każdej z faz oraz mówić księżycowi dobranoc. Wywoła to specjalne, księżycowe sny, które mogą się różnić w zależności od aktualnej fazy księżyca.

Teleskop i nowa śmierć

Do trybu kupowania został dodany przenośny teleskopkieszonkowe obserwatorium. Jego opis jednoznacznie wyśmiewa wielkie obserwatorium podwórkowe, które towarzyszyło nam od premiery gry. Nowy teleskop można umieścić w ekwipunku i bez problemu korzystać z niego w dowolnym miejscu na świecie. Pozwala on na takie interakcje jak: podglądanie sąsiadów, obserwowanie nieba, szukanie prawdy, patrzenie w gwiazdy, szukanie satelity oraz podglądanie mieszkania (z dodatkiem Miejskie życie). Bara-bara i wydruki kosmiczne z wiadomych przyczyn występują tylko w obserwatorium.

Podczas obserwacji odległych obiektów, można trafić na komunikat o spadającym meteorycie. Jego zignorowanie może się wiązać ze śmiertelnym wypadkiem.

Odświeżona zakładka scenariuszy

Menu główne to zdecydowanie najczęściej aktualizowana rzecz w czwartej części serii. Tym razem pod nóż wzięto zakładkę „Rozegraj scenariusz”, która teraz jest bardziej wyróżniona. Zmienił się także wygląd samej listy scenariuszy. Od teraz jest ona przedstawiona w formie kafelków, na których od razu widać opis i nagrodę za ukończenie wybranego scenariusza.

Nowe obiekty w trybie Stwórz Sima

W ramach dalszego tworzenia gry bardziej inkluzywną dla wszystkich, do trybu Stwórz Sima wprowadzono kilka nowych obiektów. Mężczyźni otrzymali nową brodę z teksturą w stylu afro, a kobiety pozbawiony welonu hidżab z pakietu rozgrywki Ślubne historie. Dodano również nowe wersje kolorystyczne sukni ślubnych, które w jednej z poprzednich aktualizacji zamiast tęczowych akcentów zyskały cyrkowy wygląd.

Nowe elementy w trybie budowania

Do trybu budowania dodano mur ceglany „Elita – uwaga” oraz dwa nowe pokrycia terenu.

Poprawki błędów

The Sims 4

 • Dlaczego Simowie nie mieliby ucinać sobie drzemek w krzakach, w których ktoś… imprezuje? Nie mogliśmy wymyślić dobrego powodu, więc to naprawiliśmy! Słodkich snów.
 • Podłogi nie będą już znikać po wybraniu niskiej bądź średniej jakości grafiki przez użytkowników MacBooków Pro 16″ z 2019 roku.
 • To dobry dzień dla użytkowników MacBooków Pro 16″ z 2019 roku. Co prawdopodobnie jeszcze ważniejsze niż znikanie podłoża, gra nie będzie już się zawieszała po wybraniu niskiej jakości grafiki.
 • Kojarzycie taką sytuację, że wybieraliście czarny kolor ramki na zdjęcie czy obrazek, zmienialiście go na inny, po czym dochodziliście do wniosku, że jednak wolicie czerń, próbowaliście więc znów ją wybrać, ale nic to nie dawało? No więc już się tak nie dzieje! Wasz brak zdecydowania zostanie wzięty pod uwagę!
 • Jeżeli przeglądaliście zrzuty ekranu w Origin, być może zauważyliście, że przy niektórych pakietach The Sims 4 było ich więcej niż w stosownej sekcji w menu głównym. Zadbaliśmy więc o to, żeby w menu głównym przy każdym pakiecie, do którego dodano co najmniej cztery zrzuty ekranu w Origin, także były co najmniej cztery obrazy. Menu główne było zazdrosne, ale już nie jest.
 • Elementy garnituru ymBody_EF01BusinessSuitMed_WarmGray przenikały przez siebie, kiedy noszący go Sim siadał. Przez to wszystko okruszki wpadały w zagięcia materiału i zrobił się bałagan, więc trzeba było koniecznie to naprawić. Eleganccy Simowie, radujcie się!
 • Nie znam się na sprawach technicznych, ale nasi inżynierowie naprawili błąd, który polegał na tym, że po wybraniu niskiej/średniej jakości grafiki na wyświetlaczach Retina (o których istnieniu nie miałam pojęcia) występowało mnóstwo problemów graficznych.
 • W sekcji samouczków w menu opcji gry na konsolach Xbox pojawiały się niepotrzebne niebieskie kwadraty, więc się ich pozbyliśmy. Dziwne były. Dziwne, niebieskie… i bardzo kwadratowe. Zdecydowanie zbyt podejrzane!
 • 3… 2… 1… start! Czasami Simowie nie mogli budować rakiet kosmicznych, ale teraz już mogą!

Śnieżna eskapada

 • Cecha „Kulturalny” ma teraz opis w języku rosyjskim. Gracze nie będą już musieli wpatrywać się w ikonę z kłaniającym się człowiekiem i zastanawiać się, co ona oznacza!

Dzień w spa

 • Jeżeli Sim z aspiracją specjalisty dbania o siebie zechce zrealizować cel „Krzątanina”, będzie mu to dane! I bardzo dobrze. Świat potrzebuje więcej krzątaniny.
 • Tłumaczenia jednej z nowych aspiracji na język polski i rosyjski były ucięte w interfejsie w momencie wyboru nowej aspiracji. Teraz opisy powinny się wyświetlać prawidłowo!

Kraina magii

 • Potężni czarodzieje, którzy nie mieli już co ze sobą zrobić, będą teraz otrzymywać punkty bonusowe, kiedy ich pasek doświadczenia całkowicie się zapełni. Chyba nie muszę Wam mówić, że to był pewnie zły pomysł? Czy świat naprawdę potrzebuje jeszcze potężniejszych czarodziejów? Właśnie tak wyglądają narodziny magicznych superzłoczyńców!
 • Naprawiliśmy błąd, który sprawiał, że dzieci czarodziejów i kosmitów miały niekompletne dane genetyczne. Ma to jako taki sens, w końcu to kosmici, ale z drugiej strony groziło to brakiem spodni w wieku nastoletnim. I bielizny. A cenzury brak… Ciężka sprawa.

Wystrój marzeń

 • Kiedy Sim na 10 poziomie kariery dekoratora wnętrz podejmie się zadania polegającego na dodaniu poziomu, będzie mógł dodawać poziomy, ściany oraz schody, a także usuwać obiekty ze ścian.
 • Dekoratorzy, którzy postanowią urządzić siłownię w piwnicy, będą od teraz mogli dodawać piwnice. Simowie, którzy boją się ćwiczyć w podziemiach, nie będą zadowoleni z tej aktualizacji.
 • Element ymTop_GP10JeanJacket będzie wyświetlany w katalogu jako opcja kobieca.

Ślubne historie

 • Rękawiczki powinny uzupełniać suknię, a nie ją zmieniać – to stwierdzenie ma teraz zastosowanie do yfBody_GP11DressBridePrincess! Rękawiczki nie będą już się przenikały z innymi teksturami.
 • Był sobie kiedyś magiczny, przeznaczony na lewą rękę pierścionek, który zastępował teksturę każdego pierścionka założonego na ten sam palec drugiej dłoni. To był przejaw mrocznej, złej magii, więc twórcy The Sims 4 położyli temu kres! Powiedzieli: „Dosyć! Zostań na swoim palcu, plugawa bestio!” Teraz Simowie mogą nosić ten pierścień na jednej dłoni, a na tym samym palcu drugiej inny – i nie będą one wyglądały tak samo! Wszystko jest tak, jak być powinno.
 • Zaktualizowaliśmy Dmaps na potrzeby elementu ymBody_GP11SuitFlowing_Red, dzięki czemu jest on mniej rozchwiany. Nikt nie lubi rozchwianych garniturów.
 • Kiedy przybliży i oddali się widok okien windowMISHigh2x1x4_02 i windowMISHigh1x1x3_02, ich poziom szczegółów odpowiednio się teraz zmieni. Laurentowie nie będą już tacy skonsternowani, wychodząc ze swojej posiadłości i do niej wchodząc.
 • Ta niezręczna chwila, kiedy Sim pochyla się do pocałunku w trakcie wolnego tańca i ponosi porażkę… No, teraz jest jeszcze gorzej, bo jego ręce nie lewitują już w powietrzu. A może właśnie lepiej? Trudno powiedzieć.
Zareaguj na nowinkę!
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
3

11 KOMENTARZE

 1. Super że dodali te fazy księżyca bo bardzo lubię takie rzeczy w simsach i ten mały teleskop też fajna sprawa. Gra się aktualizuje i idę zaraz testować

 2. Aktualizacja waży sporo, więc mam nadzieję, że tych poprawek błędów jest więcej. Z drugiej strony ciekawe co tym razem się popsuje?

 3. wow rok trzeba było czekać na to by poprawili Wystrój marzeń wow to najbardziej mnie irytowało ze nie dało rady dodawać ścian i pietra więc przestałam brać udział w aktywnej tej karierze bo to było ni do zniesienia wow w końcu mogę wrócic do tej kariery tym simiem … a nie nie mogę bo on już gryzie ziemie ;/

 4. Super że dają spadający meteoryt – w końcu jakieś zdarzenie losowe – tylko po co te ostrzeżenia – lepsza byłaby losowa śmierć od meteorytu. Może to zapowiedz jakiegoś dodatku z katastrofami naturalnymi w simsach – cóż marzenia trąby powietrznej można mieć

 5. Ciekawi mnie ten błąd z dziećmi czarodziejów i kosmitów. W swojej rozgrywce akurat takich nie mam, za to mam dziecko wampira i kosmity, z którym są duże problemy: niby jest kosmitą, ale ma dwie postacie, jak wampir, tyle że jego „wampirza” forma nie jest wampirem, tylko jak gdyby innym Simem. W dodatku po kilku takich zmianach pomiędzy formami lub po zmianie grupy wiekowej zmieniają się kompletnie rysy twarzy. Czy to też jest kwestia brakujących danych genetycznych? Czy coś takiego da się w ogóle naprawić? Dziecko jest niemowlęciem, wszystko sprawdzałam w CASie, ale nie zapisałam zmian.

  • Też mi się to zdarzyło, to błąd gry – dziecko powinno być albo wampirem, albo kosmitą, a nie obiema postaciami nadnaturalnymi naraz. Gra kiepsko sobie z tym radzi, CAS nie zapisuje wprowadzonych zmian w wyglądzie i stroju takiego Sima, nawet jeśli się je zatwierdzi. Trzeba pozostać z domyślnie wygenerowanym przez grę wyglądem, a to raczej boli… Rozwiązaniem jest „odwampirzenie” Sima, gdy dziecko staje się nastolatkiem i ujawniają się jego wampirze zdolności, może wtedy wypić lekarstwo na wampiryzm i stać się zwyczajnym kosmitą. W drugą stronę niestety chyba się nie da.

 6. Tia.. Szkoda, że każda nowa aktualizacja, która w teorii ma naprawić błędy, tak naprawdę powoduje pojawienie się nowych… Czy i u Was również przestała działać opcja losowego tworzenia Sima lub ubioru dla niego? Chodzi mi o tryb tworzenia Sima i ta opcja losowości na dole pośrodku. Bo ta losowość stricte przy ubraniach jeszcze działa, ale to jakby nie rozwiązuje w żadnym razie problemu…

 7. Aktualizacja popsuła Życie Eko – w trybie bez przyłącza przestały działać agregaty z prądem i z wodą – ktoś też tak ma?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories