Cykl faz księżyca za darmo w nadchodzącej aktualizacji

Podczas ostatniej, oficjalnej transmisji na żywo poznaliśmy nowe informacje na temat nadchodzącego pakietu rozgrywki. Mowa tu oczywiście o The Sims 4 Wilkołaki, których premierę zaplanowano na 16 czerwca 2022 roku. Oprócz szeregu nowości, które pojawią się w nowym rozszerzeniu, twórcy postanowili podzielić się zawartością nadchodzącej aktualizacji. Z livestreama wynika, że nowy cykl faz księżyca zostanie dodany za darmo dla wszystkich graczy w nadchodzącym uaktualnieniu. Na ten moment nie wiemy kiedy pojawi się łatka, ale na pewno będzie to miało miejsce w przyszłym tygodniu, tuż przed premierą pakietu rozgrywki.

Cykl faz księżyca w The Sims 4
Informacja o fazie księżyca w dolnym menu.

Należy wspomnieć, że oprócz samej informacji na temat nowości w grze podstawowej, twórcy przedstawili szereg jej funkcji. Wiemy już, że informacja na temat trwającej fazy będzie pojawiać się w dolnym menu (obok zegara), kalendarzu oraz po najechaniu na specjalny obiekt w nowym otoczeniu – Moonwood Mill. Samych cyklów będzie osiem:

 • Nów
 • Przybywający sierp księżyca
 • Księżyc w pierwszej kwadrze
 • Przybywający garbaty księżyc
 • Pełnia księżyca
 • Zanikający garbaty księżyc
 • Trzecia kwadra księżyca
 • Ubywający sierp księżyca
Cykl faz księżyca w The Sims 4
Cykl faz księżyca w kalendarzu Simów.

Same fazy będzie można również dostosować w opcjach gry. Dzięki temu będziemy mogli wybrać, ile dni będzie trwał cykl (2,4,8,16 lub 24 dni) albo wybrać stałą fazę, która nie będzie się zmieniać. Oprócz tego będziemy w stanie wyłączyć wpływ ustawienia księżyca na naszych Simów.

Nowe opcje gry.

Skoro o wpływie mowa, należy wspomnieć, że odpowiednie fazy będą wpływały na naszych Simów. Na ten moment wiemy, że np. księżyc w pierwszej kwadrze będzie pozytywnie oddziaływał na poprawianie umiejętności związanych z fitnessem i sportem. Oczywiście oprócz zwykłych Simów sam cykl będzie mocno wpływał na życie postaci nadnaturalny, a przede wszystkim wilkołaków.

Co sądzicie na temat nowej funkcji, która pojawi się wraz z aktualizacją? Cieszycie się, że fazy księżyca zawitają do gry? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach! 😉

Komentarze

 1. Ooo! Tego się nie spodziewałem, że księżyc będzie wpływał, aż tak na zwykłych simów! SUPER! 😀
  Jak to nie wiadomo kiedy? 14 czerwca? Wtorek? Ulubiony dzień twórców na aktualizacje.
  Do tego, gdzieś i to nawet tutaj na stronce, gdzieś coś było, że w kodzie gry, był ten 14 wymieniany.

    • Technicznie w planach nic się nie zmieniło i nadal widnieje data 14.06.2022, ale tak jak wyżej ta data ostatecznie może ulec zmianie ponieważ już wcześniej tak się odbyło, że w dniu aktualizacji jej data została przesunięta. Ale patrząc na datę premiery DLC to chyba jednak będzie niezmienna. Zobaczymy 🙂

 2. O, przypomina to cztery pory roku w Dwójce, gdzie np. podczas jesieni wbijało się szybciej umiejętności 😀
  Ciekawa jestem, czy przy odpowiedniej fazie księżyca, uda się w końcu zdobyć te (@#$#%^%#@$$&&*&^%##@) miotły, których do tej pory nie chcą mi się znaleźć xD Póki co wyszło mi, że przez magiczne pojedynki je można zdobyć, bo ich nigdy w sklepie nie widziałam, ale że to jest losówka, co dostanę, to to jest już…. (#@#$%$^&*&^%#[email protected]%^&*#)!

 3. Mogliby poprawić tez wschody zachody słońca odnośnie 4 pór roku – zimą dzien jest krótszy, a tam na blache o 18.00 jest wieczór : / Bez sensu. Fazy księżyca fajna sprawa.

  • no i mogliby śnieg w Porach roku naprawić a nie te płatki śniegu są okropne w sims 3 płatki śniegu były o wiele ładniejsze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Autor nowinki

Podsumowanie

Opublikowano

Powiązane nowinki