Nadchodzą Pokolenia? Oficjalny plan The Sims na ten kwartał. Rodzinna kartka z nowego miasta

The Sims Studio wybudza się już ze świątecznej przerwy i wraca do nas ze świeżymi informacjami ze świata Simów. Na oficjalnym kanale The Sims na Twitterze opublikowano roadmapę nowości, które czekają na nas w tym kwartale. Główna tematyka to rodzina, a wraz z nią pakiety kolekcji, darmowa aktualizacja i dodatek. Co czeka na nas tej zimy?

Co nowego w The Sims 4 w 2023 roku?

W opublikowanej animacji widzimy stopniowo rysowaną pocztówkę z drzewem genealogicznym. Następnie kadr zbliża się na poszczególne obrazy w koronie starego dębu. Pierwszy obraz mówi o darmowej aktualizacji The Sims 4, w drugiej ramce pokazuje się nawiązanie do dwóch pakietów kolekcji, natomiast trzecia ramka to zapowiedź trzynastego już dodatku do The Sims 4. Wszystko jak widzicie, utrzymane jest w myśl rodzinnej rozgrywki. Przyjrzyjmy się zatem każdej z podpowiedzi.

Sam wpis jest grą słów, która jeszcze bardziej zachęca nas do przyjrzenia się rodzinnej tematyce. Uznaliśmy, że zamysł wpisu najlepiej odda jego dosłowne tłumaczenie. Choć nie do końca jest poprawne w języku polskim i lekko zmienia się jego kontekst – to najlepszy sposób na wskazanie Wam „rodzinnej” gry słów.

Poczuj się rodzinnie z The Sims w tym sezonie! Niezależnie od tego, czy spodziewasz się aktualizacji, czy czekasz na pojawienie się nowego dodatku, to wszystko jest spokrewnione ✨ – brzmi opublikowany wpis w bardzo dosłownym tłumaczeniu.

Nowe miasto w The Sims 4 inspirowane San Francisco

Już na wstępnie filmu otrzymujemy ciekawą podpowiedź, ponieważ całość stylistyki wideo przedstawia nam rysowaną pocztówkę z nieznanego dotąd miasta. Widzimy duży podwieszany most, pagórki, latarnię morską i chmury symbolizujące mgłę. Kartka pochodzi z miejsca San Sequoia (San Sekwoja). Te wszystkie poszlaki wskazują na miasto San Francisco, które położone jest na terenie pełnym wzniesień i pagórków, ma podwieszany most często powity mgłą oraz park sekwoi. Pocztówka mogła powstać z okazji rodzinnego zjazdu rodziny Michaelson. Podobne zdjęcia mogliśmy zobaczyć w zapowiedzi z 2022 roku.

Darmowa aktualizacja The Sims 4 – niemowlęta

Zapowiedź „wielkiej” aktualizacji symbolizowana jest chodzącą pieluszką. Z pokazu The Sims Summit wiemy już, że twórcy szykują dla nas uwolnienie malusieńkich Simów z kołysek. Dokładniej, chodzi tutaj o nową grupę wiekową „niemowlę”, która miałaby się pojawić między kołyskowym noworodkiem a małym dzieckiem. Więcej szczegółów znajdziecie we wpisie przygotowanym podczas pokazu nowości.

Dwa pakiety kolekcji The Sims 4 – łazienka i bielizna

Wygląda na to, że pierwszymi tematami dwóch pakietów kolekcji w 2023 będzie bielizna oraz łazienka. Prawdopodobnie pierwsza z nich będzie kolekcją CAS czyli Stwórz Sima (ubrania, akcesoria), a druga to typowo budowniczo-meblarski pakiet (Build-Buy). Również do bieliźniarsko-łazienkowej tematyki widzieliśmy już małą zapowiedź podczas zapowiedzi.

Pokolenia do The Sims 4 w 2023

Wszystko wskazuje na to, że The Sims planuje rozszerzać rodzinną tematykę, w której kierunku powędrowaliśmy przy okazji The Sims 4 Licealne lata i pakietu kolekcji dla dzieci. Możliwe, że EA spełni marzenia graczy o powrocie The Sims 3 Pokolenia. Na czym opieramy te przypuszczenia?

Podpowiada to obrazek niedźwiedzia, maskotki, jak i sama tematyka. Chociaż sam niedźwiedź przypomina swoim kształtem również ząb, a skoro o zębach mowa – szkic protezy w szklance mogliśmy zobaczyć podczas zapowiedzi nowości podczas The Sims Summit. Może to nie tylko Pokolenia, ale również dentyści? Czy na młodych Simów czekają aparaty na zęby, ich wybielanie dla karierowiczów lub protezy dla emerytów? Czas pokaże!

Oficjalna transmisja na żywo

Pierwszą oficjalną transmisję na żywo prosto z Maxis będziemy mogli zobaczyć już 31 stycznia 2023, a to oznacza, że prawdopodobnie do tego czasu lub właśnie wtedy, zobaczymy ogłoszenie jednej z zapowiadanych nowości. Możliwe, że tego dnia będzie omawiana niemowlęca aktualizacja lub jakaś ciekawa funkcja z dodatku.

Zareaguj na nowinkę!
+1
38
+1
11
+1
4
+1
1
+1
185
+1
6

10 KOMENTARZE

  • Niemowlaki, które są w grze pozostaną i zostaną przemianowane na noworodki. Niemowlaki, które dojdą, będą tylko (a może i aż) nową grupą wiekową, właśnie pomiędzy obiektami a małymi dziećmi 😀

   • Naprawdę? To akurat by było dobre – nie oszukujmy się, niemowlaki dopóki nie usiądą (do ok 6. miesiąca +/- 2) to SĄ leżące ziemniaki i byłam zawiedziona że usuwają je na rzecz „małych dzieci lev. 0”. Ale skoro to dodatkowa grupa wiekowa, to niech ją dają, przyjmę z otwartymi rękami (żebym tylko miała kiedy grać przy moim już-nie-leżącym ziemniaku) 😉

 1. Duże oczekiwania względem dodatku mam ja, ale i wiele osób… Mam nadzieję, że to będzie solidna zawartość, która zmieni nasz gameplay na zawsze. Tak jak chociażby Cztery Pory Roku… Nie zostało nic innego, niż czekać!!!

 2. Zastanawia mnie czy ta San Sequoia inspiriwana San Francisco nie jest PRZYPADKIEM takim drobnym nawiązaniem do tych serialii jak Pełna Chata albo chyba Pełniejsza chat na netflixie. Jasne, że te seriale byly popularne dawno temu – pierwszy w latach 90-tych , a drugi w 2016 roku NO ALE zestawienie rodzinnej tematyki z nową okolicą ispirowaną miastem z serialowymi rodzinami…
  wydaje się być intrygujące.

 3. Szkoda, że nowy świat to znowu jakaś daleka geograficznie i kulturowo Kalifornia a nie europejskie miasto…. plus jest tylko taki, że w końcu przecenią te licealne lata o 50% 😀

 4. Niestety podejrzewam, że znowu będzie cudowny zwiastun, a w rzeczywistości zero gameplayu 😀 Licealne lata też miały być cudowne, a jest jedna wielka nijakość i niedopracowanie 😀

 5. Nauczona doświadczeniem nie nastawiam się w żaden sposób, poczekam aż wyjdzie i ludzie troszkę ponarzekają 😉 Ale zapowiada się ciekawie, także czekam zaintrygowana na dalszy rozwój sytuacji 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories