Etapy w The Sims 4 Razem raźniej. Czym są i jak działają?

Jedną z fajniejszych funkcji nowego dodatku do The Sims 4 są etapy. Dla wielu z Was mogą przywodzić na myśl wspomnienia z The Sims 2, co nie jest tak odległym skojarzeniem. W niniejszym artykule wyjaśniamy Wam, czym dokładnie są etapy z Razem raźniej, jak działają oraz ile ich jest.

Co to są etapy z The Sims 4 Razem raźniej?

W dodatku Razem raźniej Simowie doświadczają w swoim życiu wielu ważnych wydarzeń. Narodziny dziecka, nauka raczkowania, pierwszy pocałunek, ślub czy śmierć bliskiej osoby są zapamiętywane przez Simów w ich simologii. To są właśnie etapy. Przypominają one wspomnienia z The Sims 2, są jednak znacznie bardziej wyselekcjonowane.

Etapy skupiają się tylko najważniejszych momentach z życia Simów. Różnią się również w zależności od ich wieku. Dla maluchów będą to głównie wydarzenia związane z rozwojem, a dla dorosłych podniosłe momenty, takie jak narodziny dziecka lub ślub. Są też etapy uniwersalne do odblokowania każdym wieku, np. pożar lub śmierć bliskiej osoby. Jest co odkrywać, bo łącznie w grze jest 146 etapów do osiągnięcia na przestrzeni gry podstawowej i wszystkich dodatków!

Jak osiągnąć różne etapy w życiu Sima?

To bardzo proste, wystarczy grać. Etapy odblokowują się samoistnie, kiedy Simowie doświadczają różnych rzeczy w swoim życiu. Pomocny będzie panel etapów znajdujący się w menu osobowości naszego Sima. Znajdziecie tam wszystkie odblokowane etapy, jak również wskazówki do osiągnięcia kolejnych. W panelu tym wyświetlają się tylko etapy dla aktualnego wieku Sima. Żeby zobaczyć wszystkie osiągnięte etapy, należy użyć opcji wyświetl etapy.

Jak etapy wpływają na życie Sima?

Wiele etapów ma realny wpływ na życie Simów. Posiadając dodatek Razem raźniej, niemowlęta muszą zaliczyć różne kamienie milowe, aby nauczyć się raczkować lub jeść w wysokim krzesełku. W przeciwnym wypadku trzeba będzie je karmić piersią, a ich jedyną interakcją będzie leżenie. Dorośli również doświadczają etapów, które mogą wywrzeć na nich wpływ i na przykład powodować w nich większy stres podczas przeżywania tych momentów ponownie.

W dodatku Razem raźniej, niemowlaki niewiele umieją zrobić same. Wraz z osiągnięciem różnych etapów, nauczą się raczkować, bawić czy jeść z miseczki.

To jak, pogrywacie już z dodatkiem Razem raźniej? Podoba się Wam system etapów? Zdradźcie nam w komentarzach, ile ich udało się Wam odblokować w Waszej rozgrywce! A jeśli spodobał się Wam artykuł, to koniecznie zostawcie reakcję!

Zareaguj na nowinkę!
+1
47
+1
9
+1
4
+1
2
+1
81
+1
6

1 KOMENTARZ

  1. U dorosłych jakoś niespecjalnie zwracam na to uwagę, ale przy niemowlakach bardzo podoba mi się ta opcja. Zwłaszcza etap siadania/raczkowania, gdzie dzieci jeżdżą na tyłku po całym domu 😀 Ogólnie jak dla mnie fajne urozmaicenie rozgrywki 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories