Aktualizacja The Sims 4 na marzec 2023. Niemowlaki, karmienie piersią i lepsze życie Simów

Zdjęcia do materiału i szybkiego omówienia nowości z aktualizacji powstały dzięki EA Creator Network. Dziękuję EA za wczesny dostęp do zawartości!

 • Wpisz kod „glossygem” podczas zakupów w EA App lub Origin, aby przekazać 5% wartości swoich zakupów na wsparcie DOTsim i kanału na YouTube. W akcji biorą udział wszystkie tytuły z rodziny The Sims 4. Kod nie upoważnia do zniżki, jest sposobem na wsparcie naszych działań.

Pojawiła się nowa aktualizacja gry The Sims 4, która wprowadza zapowiadaną, nową grupę wiekową – niemowlęta. Łatka przygotowuje też grę do nadchodzącego dodatku The Sims 4 Razem raźniej. W darmowej aktualizacji The Sims 4 czeka na nas kilka usprawnień znanych błędów oraz cała gama nowości związanych bezpośrednio (lub pośrednio) z niemowlakami.

Aktualizacja na komputerach ma ponad 3 GB, dlatego upewnijcie się, że macie stabilne łącze internetowe i wystarczającą ilość miejsca na dysku. Dodatkowo przed aktualizacją gry wyłączcie modyfikacje, a folder Mods przenieście poza folder The Sims 4. To spora aktualizacja, która w połączeniu z nieaktualnymi modyfikacjami może wywołać sporo błędów.

 • Wersja PC: 1.96.365.1030
 • Wersja MAC: 1.96.365.1230
 • Konsole: 1.71

Blizny i detale skóry w Stwórz Sima

W Stwórz Sima pojawiła się nowa blizna do wykorzystania na damskim ciele. Blizna ma symbolizować pozostałość po cesarskim cięciu. Oprócz niej dostępna jest nowa kategoria „Detale skóry„, w której znajdziemy pieprzyki i znamiona do dodania na skórę ciała naszych Simów.

Niemowlaki jako nowa grupa wiekowa

Największą nowością aktualizacji The Sims 4 na marzec jest nowa grupa wiekowa, jaką są niemowlaki. Od teraz noworodki (dawniej nazywane w grze niemowlakami) nie będą dorastać do małych dzieci. Zamiast tego zmieniają się one w etap pośredni między kołyskowym noworodkiem a rozrabiającym małym dzieckiem.

Niemowlaki witamy z nowym zestawem cech:

 • emocjonalny
 • ostrożny
 • rozpromieniony
 • ruchliwy
 • spokojny
 • wrażliwy

Niemowlaki pojawiły się w The Sims 4 z całym pakietem ubranek, koszulek i dolnych części ubrań. Dostępnych jest też kilka fryzur i specjalne interakcje związane z tymi najmłodszymi Simami. Możemy wybrać, czy niemowlę woli karmienie butelką, czy preferuje karmienie piersią.

Niemowlę posiada przeróżne zachowania związane z przebywaniem wokół innych Simów oraz związane z zabawą zabawkami. Wbrew pozorom, niemowlaki nie są pozbawionymi kołyski noworodkami. Te małe Simy mają własne interakcje i ciekawe animacje, a swoje zachowania sygnalizują za pomocą nastrojników. Na zdjęciu poniżej widzicie grymas bobasa, którego chwilę wcześniej odłożono na macie do leżenia. Nasz maluch z pewnością jest fanem noszenia na rękach.

Oprócz interakcji między Simami warto wspomnieć o nowych kaszkach, które możemy podawać naszemu brzdącowi. Przygotowywanie kaszki o różnym smaku pozwoli wybadać to, jakie smaki ma nasze dziecko i która z dostępnych opcji smakuje mu najbardziej. Jeżeli kaszka nie przypadnie do gustu naszemu maleństwu, z pewnością da on nam o tym znać, rozmazując obiad po całym krzesełku do karmienia.

Opcja karmienia piersią w Stwórz Sima

Podczas tworzenia Sima w CAS będziemy mogli wybrać, czy dany Sim ma możliwość dawania mleka. Domyślnie ta opcja zaznaczona jest jako „Tak” u wszystkich kobiet. Mamy tutaj jednak pole do dowolnej modyfikacji płci i orientacji seksualnej, aby dopasować Sima do historii, którą chcemy opowiedzieć.

Możliwość stworzenia dziecka dzięki nauce

Od teraz w The Sims 4 będziemy mieć możliwość posiadania dziecka dzięki nauce. W ten sposób nasz potomek będzie posiadać genetykę naszego Sima, w przeciwieństwie do tradycyjnej adopcji. Dziecko nauki można mieć na dwa sposoby: pobierając materiał genetyczny wyłącznie od siebie (czyli opcja samotny ojciec / samotna matka) lub wybierając dowolnego zaprzyjaźnionego Sima.

Jeśli wybierzemy innego Sima, ta dwójka figurować będzie jako rodzic na drzewie genealogicznym. Również za pomocą tej opcji o dziecko mogą starać się pary jednopłciowe i wszystkie inne, które z różnych powodów i opcji dzieci mieć nie mogli.

Poniżej widzicie przykład, gdy wybrałem opcję posiadania dziecka dzięki nauce przez samą Bellę (tylko ona staje się rodzicem dziecka, pomimo tego, że Mortimer jest jej mężem) oraz z drugiej strony opcja z wyborem Mortimera jako drugiej puli genetyki (dziecko traktowane jest jako dziecko Mortimera, podobnie jak Kasandra i Aleksander).

Nowe meble i akcesoria w The Sims 4

Aktualizacja marzec 2023 do The Sims 4 przyniosła też sporo nowych obiektów. Związane są one głównie z niemowlakami, nową grupą wiekową w tej odsłonie Simów. Wśród nowych mebli znajdziemy kołyskę, łóżeczka, łóżeczko z możliwością przerobienia na łóżko dla małego dziecka, dywany, dekoracje nawiązujące do opieki nad małym dzieckiem i tym podobne. Ciekawą nowością jest kolorowy płot pozwalający zbudować kojec dla niemowląt i małych dzieci. Małe dzieci będą mogły spróbować sabotować bramkę, aby uciec z kojca.

Ulepszone menu kołowe z interakcjami

Aktualizacja to też zupełnie nowa segregacja menu interakcji z innymi Simami. Od teraz wszystkie znane nam interakcje zostały posegregowane według określonego typu. Mamy Plotki, Pasje, Historie czy Zainteresowania i Pogawędki. W ten sposób łatwiej będzie znaleźć interesujące nas interakcje i zachowania Simów.

Wraz z dodatkiem The Sims 4 Razem raźniej, łatwiej będzie wybrać temat rozmów ciekawy dla naszego rozmówcy tak, aby zyskiwać lepsza znajomość. Będziemy mogli omijać te interakcje, których inni Simowie nie lubią, te które nie są spójne z ich charakterem.

Dodatkowe filtry w kalendarzu

Kalendarz rodzinny w The Sims 4 jest już gotowy na Wizyty z noclegiem. Oczywiście, teraz niemożliwe jest ich zaplanowanie bez dodatku The Sims 4 Razem raźniej, ale sama opcja w filtrze wydarzeń już się tam znalazła.

Więcej umiejętności dla dzieci

Umiejętności dzieci podzielono na dwie kategorie: Podstawy i Umiejętności. W Podstawach znajdziemy dziecięce umiejętności, które kiedyś wymagane były do nauczenia się dodatkowych umiejętności zdobywanych przez starszych Simów. Teraz umiejętności te można zdobywać niezależnie od siebie, jednak Umiejętności zdobywane będą wolniej, niż Podstawy. Oprócz tego pula możliwych do nauczenia się umiejętności została zwiększona.

Ulepszony wygląd menu i drobne usprawnienia

Podczas nauki umiejętności, oprócz paska postępu, nad głową Sima pojawiać się będzie ikona symbolizująca konkretną umiejętność, jaką zdobywa w danym momencie nasza postać. Ikonkę tę widać nawet po znacznym oddaleniu kamery, dlatego zawsze będziemy w stanie śledzić postęp w nauce u naszych Simów.

Zareaguj na nowinkę!
+1
52
+1
18
+1
7
+1
2
+1
273
+1
15

41 KOMENTARZE

 1. Fajna aktualizacja. Godzine nie dalo sie zalogowac na swoje konto, a jak sie udalo to moja biblioteka jest pusta. Simsy wyparowały

 2. U mnie w ogóle nie pojawia się możliwość ściągnięcia aktualizacji 🙁 Wylogowałam się nawet i uruchomiłam ponownie komputer, ale dalej nic. Nawet w tle się nie ściągnęło, jak czasem bywa, bo gdy wchodzę do gry, to nie ma żadnej informacji o nowej aktualizacji

 3. O co chodzi z oczami dla tych niemowląt ? Czy tylko ja mam problem ze nie da się im zmienić koloru oczu a ich oczy są jak oczy wampirów ? 😅 kiedy klikam na tego sima tylko jako „dorosły” wszystko jest okej z oczami…

   • No właśnie mnie tez zdziwiło ze koloru zmieniać im nie można 😅 wyglądają jak potworny. Aż wyłączyłam całkiem grę bo pierwsze co zobaczyłam i się grać odechciało. Oby szybko naprawili. Dobrze ze wiem ze to nie tylko u mnie….

    • U mnie oczy działają dobrze, mogę bez problemu je zmienić. Gracie z modami? Wcześniej miałam tak z małymi dziećmi i wystarczyło u mnie usunąć jakieś jedne oczy z modów, które powodowały błąd 🙂

 4. Ja miałam problem po naprawach ea app i reinstalacji udało mi się zalogować i uruchomić grę ale gra nie widzi mi mccc mimo że mam włączone w opcjach mody. Ręce po prostu opadają.

 5. Ja za to mam taki problem ze gra działa, można grać okej, są meble dla niemowląt, ale gdy w godzę w cas to tej grupy wiekowej po prostu nie ma 😀

 6. Zapomnieliście uwzględnić też nowe lubię/nie lubię z wystroju. Dodali takie nowe możliwości: Art deco, Urokliwy wystrój, Wystrój w stylu retro, Wystrój w stylu niechlujnym, Wystrój w stylu idustrialnym.

  • Dzięki! A tego nie zauważyliśmy, bo nie patrzeliśmy w sumie do pakietu 🙂 Lubię/Nie lubię jako Wystrój pojawia się w pakiecie rozgrywki. W grze podstawowej jest tylko Muzyka, Zajęcie, Kolor.

 7. Błąd po aktualizacji! Grałam niemowlakiem przez kilka dni simowych i młody poznawał różne smaki kaszki (w między czasie zapisywałam grę), ale kiedy na chwilę zmieniłam rodzinę to po powrocie cały postęp skasowało i na chwilę obecną według gry młody nie ma poznanego żadnego smaku.

  • Też to u siebie zauważyłam. Dodatkowo z pakietem „Witaj w pracy” kiedy towarzyszę simce w pracy, dziecko zostaje całkowicie bez żadnej opieki w domu. Jak wracam to większość potrzeb świeci się na czerwono. Czekam tylko kiedy odwiedzi mnie jakaś opieka społeczna 😝

 8. Ja za to mam problem bo niemowlaki normalnie pokazują się w casie ale jak chce grać już rodzina i wchodzę na jakaś parcele i znikają jakby nie istniały. Jeszcze jak normalnie simka urodzi i chce postarzyć z kołyski dziecko to się zacina gra i jak wyłączam simsy i wchodzę znowu to pokazuje mi się toddler i w funduszach rodziny jest wszystko na minusie. O co chodzi?!

 9. Czy tylko ja mam problem, że po tej AKTUALIZAcji nie dorastają mi noworodki? a Niemowlęta mają jakies ogarniczenia i gdy simka wkłada do kojca to Niemowle jest w jej nogach? gram z modami, ale nie wiem ktore powodują błąd i czy to mody czy ogólnie aktualizacja jest zje*ana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories