Wiosenne porządki w The Sims 4. Twórcy segregują dostępne interakcje

Coraz więcej wiemy na temat nowości, które pojawią się wraz z nadchodzącą aktualizacją gry The Sims 4. Do tej pory twórcy oficjalnie zapowiedzieli nową grupę wiekową – niemowlaki oraz nową opcję uzyskania potomstwa w grze. Dzięki dzisiejszej transmisji na żywo wiemy jednak, że to nie koniec. Wraz z nową łatką gry twórcy zmienią interfejs interakcji między Simami.

Zmiana ta pozwoli przeorganizować oraz uporządkować wszystkie interakcje, które są dostępne w grze. Od teraz menu interakcji otrzyma kolejne kategorie, które będą się wyświetlać po wejściu m.in. w zakładkę przyjaznych interakcji. Po takim kliknięciu wyświetli nam się wybór podkategorii, w których znajdą się pasujące do niej opcje. Interakcje zostaną więc podzielone między innymi na te dotyczące hobby, głębszych przemyśleń czy zainteresowań naszych Simów. Co ważne, dane kategorie będą odzwierciedlać charakter danego Sima, więc poszczególne opcje mogą zostać różnie odebrane przez rozmówcę. Zmiana ta pozwoli zdecydowanie szybciej i łatwiej znaleźć szukaną przez nas opcję.

Nowe kategorie wyboru interakcji w The Sims 4.
Fot. SimGuruNinja: Nowy podział interakcji w The Sims 4.

Zmiana nie dla wszystkich opcji…

Jak zapowiedzieli twórcy, nie wszystkie interakcje zostaną podporządkowanie odpowiednim kategoriom. Takiej segregacji nie przejdą te najsilniejsze z nich, jak na przykład „Zostań najlepszymi przyjaciółmi”. To dlatego, że wyświetlą się nam one w głównym menu od razu po wybraniu między np. kategorii „Przyjazne„.

Ma to związek z tym iż poszczególne kategorie będą wpływać na opcje lubię / nie lubię Sima. Oznacza to, że przyporządkowanie opcji „Zostań najlepszymi przyjaciółmi” do jakiejkolwiek z kategorii mogłoby wpłynąć na łatwiejsze odrzucenie propozycji przez danego Sima. Ponadto twórcy argumentują tę kwestię dużo większą łatwością znalezienia tych najważniejszych opcji przez gracza.

Interakcja „Zostań najlepszymi przyjaciółmi” w głównym menu przyjaznych interakcji.

Co nowego w aktualizacji?

Warto wspomnieć, że największą nowością, jaką wprowadzi do gry nadchodząca aktualizacja, jest nowa grupa wiekowa. Będą to niemowlaki, czyli dzieci między grupą wiekową noworodka a małego dziecka. W grze pojawią się oczywiście specjalne obiekty związane z tymi małymi Simami, specjalne cechy charakteru czy opcje, jak między innymi nowa możliwość starania się o potomstwo. Aktualizacja naprawi również kilka powstałych w grze błędów. Jak zapowiedzieli twórcy, łatki możemy się spodziewać już 14 marca 2023 roku.

Co sądzicie o nowym interfejsie wyboru interakcji? Według Was to zmiana na lepsze, czy gorsze? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach! 😉

Obejrzyj powtórkę transmisji nowości z The Sims 4

Zareaguj na nowinkę!
+1
30
+1
4
+1
5
+1
3
+1
130
+1
4

3 KOMENTARZE

  1. W końcu to poprawią, bo strasznie irytowało mnie od jakiegoś czasu przebijanie się przez te wszystkie interakcje o ślubie. Mam nadzieje że wraz z dodatkiem Cztery Pory Roku pojawi się również zakładka o pogodzie i z pakietami Wampiry czy Wilkołaki zakładka o postaciach nadnaturalnych

  2. Jak zobaczyłem to na livestreamie to odetchnąłem z ulgą! Tyle było tych przyjaznych interakcji do przeklikiwania, że aż się odechciewało nawiązywania przyjaźni… Pozytywnie zaskoczyło mnie to, że te kategorie rozmów, będą miały odzwierciedlenie w „lubię, nie lubię” w CAS. Pytanie tylko jak to będzie działać w praktyce… 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories