Kolejne nowości w The Sims 4. Odblokowane umiejętności dla dzieci

Pozostając ciągle w klimacie nowości, które pojawią się w grze podstawowej The Sims 4 warto wspomnieć o dużych zmianach w życiu dzieci. To dzięki zmianie mechaniki zdobywania poszczególnych umiejętności. Od teraz dzieciaki będą w stanie od początku uczyć się również rzeczy, które są dostępne dla starszych postaci. Oczywiście dotychczasowe dziecięce umiejętności nie znikają, ale zmieni się nieco ich interfejs oraz działanie.

Więcej umiejętności dla dzieci w The Sims 4

Twórcy podczas transmisji na żywo prezentującej dodatek Razem raźniej i nadchodzące uaktualnienie gry ukazali nowy podział umiejętności u dzieci. Od teraz będziemy mieli do czynienia z tymi fundamentalnymi i zwykłymi zdolnościami Sima. W tej pierwszej kategorii znajdziemy te dotychczasowe jak motoryczność czy kreatywność. W drugiej kategorii pojawią się te, które są dostępne dla nastolatków i dorosłych Simów. Dzięki tej zmianie Simowie od najmłodszych lat będą mogli uczyć się m.in. gry na pianinie czy szydełkowania, bez potrzeby uzyskania 10 poziomu w umiejętnościach fundamentalnych. Pojawią się też dodatkowe umiejętności, których dzieci wcześniej nie mogły się nauczyć.

Nowy podział umiejętności dzieci w The Sims 4.
Nowy podział umiejętności dzieci w The Sims 4.

Co ciekawe, oprócz odblokowania wspomnianych zdolności i ich uporządkowania do poszczególnych kategorii, różnić się będzie także trudność ich nauki. Umiejętności fundamentalne będą dużo łatwiejsze do przyswojenia, przez co młodzi Simowie będą zdobywać je zdecydowanie szybciej. Do uzyskania tych zwykłych potrzebne będzie zdecydowanie więcej czasu. Oznacza to, że dziecko dużo dłużej będzie uczyć się na przykład charyzmy niż starsi Simowie.

Nowy pasek postępu

Należy także wspomnieć, że zmieni się także nieco wygląd paska postępu nauki umiejętności nad głowami dzieci. Ma to związek z tym, że dziecko może jednocześnie zdobywać fundamentalną kreatywności i umiejętność gry na pianinie. Dzięki zmianie te pierwsze umiejętności będzie pokazywać się w specjalnym dymku, natomiast drugie w formie tradycyjnego paska.

Nowy pasek postępu umiejętności u dzieci.
Nowy pasek postępu umiejętności u dzieci.

Najnowsza aktualizacja gry pojawi się już 14 marca 2023 roku. Doda ona do gry między innymi nowe opcje uzyskiwania potomstwa, a także niemowlaki oraz kolejne typy detali skóry. Łatka posegreguje także poszczególne kategorie oraz interakcje w grze. Jak zwykle spodziewać się możemy również naprawy powstałych do tej pory w grze błędów.

Co sądzicie na temat nowego systemu umiejętności u dzieci? Według Was jest to zmiana na plus? Czekamy na Waszą opinię w sekcji komentarzy pod artykułem oraz w postach w naszej społeczności. 😉

Obejrzyj powtórkę prezentacji nowości z The Sims 4

Zareaguj na nowinkę!
+1
23
+1
7
+1
3
+1
5
+1
100
+1
4

8 KOMENTARZE

 1. W artykule wkradł się błąd, chyba że czegoś nie rozumiem. „Od teraz dzieciaki będą w stanie uczyć się również rzeczy, które były dostępne dla starszych postaci.” – przecież dzieci w czwórce od zawsze mogą uczyć się umiejętności dorosłych simów, zmienia się tylko sposób ich nauki

  • Nie, nie od zawsze. Do tej pory jest kilka umiejętności, których mogą się nauczyć, POD WARUNKIEM, że osiągną 10 poziom w umiejętnościach socjalnych lub i 10 poziom kreatywności. lub Zdecydowana większość umiejętności NIE JEST teraz możliwa do nauczenia się przez dziecko. Po aktualizacji ma się to zmienić i dziecko może uczyć się zarówno: poprzednich umiejętności bez wymogu 10 poziomu ORAZ dodatkowych, które wcześniej były zarezerwowane od nastilatka w górę.

 2. Pytanie brzmi, czy wszystkich umiejętności dostępnych dla dorosłych, czy jednak dalej ta sama pula co byłą dotychczas dostępna, po osiągnieciu 10 poziomu tych dziecięcych umiejętności, hmm.

  • Też uważam, że artykuł został błędnie napisany. Przecież dziecko może się nauczyć gry na pianinie, wędkarstwa i innych umiejętności, warunkiem jest pierw rozwinięcie danej umiejętności dziecka na 10 poziom. Na przykład, żeby wbić dziecku charyzmę najpierw trzeba rozwinąć na maksa umiejętności społeczne.

   • Artykuł nie jest błędnie napisany. Dziecko będzie mogło uczyć się dodatkowych umiejętności, które wcześniej były zarezerwowane tylko dla dorosłych. Dodatkowo zdjęty zostanie wymóg posiadania 10 poziomu kreatywności i charyzmy. Do tej pory dzieci mogły uczyć się kilku WYBRANYCH umiejętności dostępnych dla starszych Simów, pod warunkiem spełnienia tego wymogu + nie była dostępna dla nich taka pula, która będzie dostępna po aktualizacji. Po aktualizacji: mają więcej umiejętności do nauki + nie ma wymogu 10 poziomu.

 3. Mówiąc szczerze wcześniej nie chciało mi się nabijać umiejętności dzieciom, bo czułem, że za wiele z tego korzyści nie ma… Irytowało mnie to, że dziecko grało sobie na fortepianie, mając 10 poziom kreatywności, a gdy dorastało, musiało się tego uczyć od początku. Trochę jakby cofnęło się w rozwoju. Przed livestreamem myślałem, że inaczej to rozwiążą, usuwając te umiejętności i zamieniając je na te znane ze starszych simów… Ale to rozwiązanie wydaje się być bardziej logiczne i wygląda obiecująco. Nawet jeśli szybkość nauki umiejętności zwykłych i fundamentalnych nie będzie komuś odpowiadać, to i tak na pewno znajdą się moderzy, którzy zaproponują własne rozwiązania i każdy sobie dostosuje prędkość 🙂

  • O tak, to była bolączką, że te umiejętności dziecięce, w ogóle się nie przekładały potem na te dorosłe.
   Chociaż z drugiej strony, służyły one głównie do wbijania aspiracji dziecięcych, a te potem niby przyśpieszały rozwój konkretnych grup umiejętności w przyszłości.

  • Przecież gdy dziecko wbiło 10 poziom krestywności i grało na fortepianie to wbijała mu się umiejętność grania na fortepianie, która później przechodziła do kolejnej grupy wiekowej, czyli nastolatka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories