5 rodzinnych wyzwań w The Sims 4, których musisz spróbować z Razem raźniej

 • Wpisz kod „glossygem” podczas zakupów w EA App lub Origin, aby przekazać 5% wartości swoich zakupów na wsparcie DOTsim i kanału na YouTube. W akcji biorą udział wszystkie tytuły z rodziny The Sims 4. Kod nie upoważnia do zniżki, jest sposobem na wsparcie naszych działań.

The Sims 4 oferuje wiele różnych pomysłów na rozgrywkę. Popularność w ostatnich latach zyskały wyzwania do The Sims 4, które stały się świetnym sposobem na grę rodzinną i pokoleniową. Premiera nowego dodatku The Sims 4 Razem raźniej może być świetną okazją do sprawdzenia się w tego typu zabawie. Nowe opcje, nowa grupa wiekowa i nowe trudności życia codziennego Simów. To wszystko może odświeżyć doznania płynące z wyzwań.

Czym są wyzwania w The Sims 4?

Wyzwania to forma rozgrywki w The Sims polegająca na zastosowaniu się do szeregu wytycznych. Zasad tych nie wolno naruszać w trakcie gry. Istnieje wiele różnych wyzwań, każde z własnymi instrukcjami. Te najpopularniejsze skupiają się na rozwoju Simów lub całych pokoleń.

Legacy challenge, czyli najpopularniejsze wyzwanie w The Sims 4

Tak naprawdę nie wiemy, które wyzwanie jest tym najpopularniejszym. Bez wątpienia jednak Legacy challenge znalazłoby się na podium takiego rankingu. Głównym jego założeniem jest stworzenie jednego, młodego dorosłego Sima lub Simki i wprowadzenie ich na pustą parcelę z minimalnymi funduszami. Sim ten musi doczekać się potomstwa, ponieważ głównym zadaniem gracza jest granie rodziną założyciela przez 10 pokoleń na wybranej parceli. Gramy tak, aby ród osiągnął sukces i rozbudował tu swój dom. Pamiętajcie, aby wymyślić rodzinie jakieś fajne nazwisko, ponieważ przechodzi ono z założyciela na kolejnych dziedziców! Wyzwanie to świetnie nada się do pogrywania z nowym dodatkiem The Sims 4 Razem raźniej. Nowe rozszerzenie zaoferuje na przykład więcej wyzwań w karierze naszego Sima mogących utrudnić osiągnięcie sukcesu w rodzinie.

Legacy challenge, czyli najpopularniejsze wyzwanie w The Sims 4
Bob i Eliza doczekali się wnuka dzięki Legacy challenge w The Sims 4.

Razem raźniej w 100 dzieci challenge

Tak jak w przypadku Legacy, to wyzwanie do The Sims 4 również występuje w wielu wariantach. Jego główną zasadą jest posiadanie 100 dzieci przy włączonym starzeniu się Simów. Spłodzenie potomka to najłatwiejsza część bycia rodzicem, dlatego każde dziecko musi pozostać pod opieką matriarchini lub patriarchy do momentu osiągnięcia wieku młody dorosły. To bardzo czasochłonne wyzwanie, ale również jedno z zabawniejszych! 100 dzieci challenge będzie również świetną okazją do poznania niemowląt – nowej grupy wiekowej. Dodajcie do tego pakiet rozgrywki The Sims 4 Być rodzicem z systemem skłonności, a gwarantujemy, że osiągniecie mistrzostwo w wychowaniu simowych pociech (oraz potrenujecie cierpliwość).

Razem raźniej w 100 dzieci challenge
Dla tej Simki 100 dzieci challenge w The Sims 4 dopiero się zaczyna…

Adam i Ewa w Wierzbowej Zatoczce

Genesis challenge to proste w założeniach wyzwanie, które pozwala graczom na znacznie więcej swobody niż dwa poprzednie. Grę zaczynamy od stworzenia i wprowadzenia na pustą parcelę pary mogących się rozmnażać Simów, a następnie usuwamy pozostałych mieszkańców wszystkich otoczeń (lub wybranych do wyzwania). Zadaniem stworzonej przez nas pary Simów jest zaludnienie świata swoimi potomkami. Wyzwanie kończy się w momencie, kiedy każda parcela w grze jest zamieszkana przez potomków tych dwóch Simów. Fabularne tło takiego wyzwania możecie ustalić wedle własnej wyobraźni. Być może to kosmici porwali wszystkich na świecie, a może to tylko Thanos pstryknął palcami Rękawicy Nieskończoności?

Adam i Ewa w Wierzbowej Zatoczce
Czy tych dwoje zdoła odbudować populację Windenburga po tym, jak wszyscy mieszkańcy zostali porwani przez kosmitów?

Kosmici atakują w The Sims 4

W tym wyzwaniu gracie kosmitą-rozbitkiem, który znalazł się w simowym świecie zupełnym przypadkiem i postanawia przejąć go sposobem. Zasady Alien attack są proste, ale wyzwanie może być czasochłonne oraz wymaga posiadania dodatku Witaj w pracy. Grę zaczynacie samotnym kosmitą lub kosmitką o aspiracji Duża, szczęśliwa rodzina, najlepiej na krótkiej długości życia.

Waszym zadaniem jest robić to, co simowi kosmici robią najlepiej: rozmnażać się! Twoja postać musi również wychować przynajmniej jedno swoje kosmiczne dziecko, które zostanie dziedzicem i będzie kontynuowało wyzwanie. Dziedzic musi wypełnić tą samą aspirację co założyciel, a jeśli wychowujesz więcej niż jedno dziecko, to dziedzicem może zostać tylko najzdolniejsze (z najlepiej rozwiniętymi umiejętnościami oraz karierą/szkołą).

Wyzwanie skończy się, kiedy każda parcela będzie zamieszkana wyłącznie przez kosmitów. Ważna jest tu genetyka, ponieważ za kosmitę uważa się Sima, który ma kosmiczny odcień skóry oraz czarne oczy (te wymogi musi spełniać również dziedzic). Sondy w dłoń dzielni trutnie kolonizacyjne, Królowa roju liczy na Was!

Kosmici atakują w The Sims 4

Wyzwanie genetyki w The Sims 4

To wyzwanie jest o tyle ciekawe, że nigdy nie wiadomo, kiedy się skończy. Chodzi w nim o to, aby stworzyć jak najbardziej dziwacznego Sima, a następnie pozbyć się jego genów przez kolejne pokolenia. Na szczęście w kreatorze Simów w The Sims 4 znajdziecie mnóstwo opcji, więc nie bójcie się ustawiać „suwaków” na maxa, Wasz Sim musi wyróżniać się wyjątkową urodą! Dobierzcie również jakiś nienaturalny odcień skóry, jaskrawe źrenice i wypalający oczy kolor włosów i voilà! Teraz pozostaje tylko począć potomka i tak przez następne pokolenia do czasu, aż geny naszego radosnego Sima ustąpią zupełnie nudnym i zwyczajnym. Jeśli nie chcecie, żeby wyzwanie skończyło się zbyt szybko, przyjmijcie zasadę „1 potomek na jedno pokolenie„. Choć nawet wtedy nie możecie być pewni, że Wasza pociecha odziedziczy wyłącznie geny małżonka.

Wyzwanie genetyki w The Sims 4
Kreator postaci w The Sims 4 świetnie się nadaje do wyzwania genetyki.

Jak widzicie, wyzwania w The Sims 4 mogą być świetnym sposobem na urozmaicenie rozgrywki. Szczególnie, jeśli macie ochotę pograć w Simsy, ale znudził Was standardowy sposób rozwijania swoich ludków. Które z wybranych przez nas wyzwań podobają się Wam najbardziej? Planujecie przetestować któreś z nich wraz z dodatkiem Razem raźniej? Koniecznie dajcie znać w komentarzach i zareagujcie na artykuł, jeśli się Wam spodobał! A jeśli szukacie inspiracji na rodzinne święta – koniecznie przeczytajcie ten wpis.

Zareaguj na nowinkę!
+1
51
+1
20
+1
13
+1
5
+1
102
+1
8

7 KOMENTARZE

 1. Muszę przyznać, że jeśli gram już w jakieś wyzwania to jest to Legacy challenge, ewentualnie jakaś pochodna tego 😀
  Wraz z nową aktualizacją i dodatkiem, z pewnością wiele się zmieni, dlatego już nie mogę się doczekać! <3
  Ale na pewno kiedyś spróbuje wyzwanie z genetyką, bo to już mi od jakiegoś czasu chodzi po głowie 🙂

  • Haha, to tak jak Ja! Zawsze łączę inne wyzwania czy pomysły na grę, z Wielkopokoleniówką.
   Lubię grę rodziną, a najbardziej lubię patrzeć jak te pokolenia się zmieniają wraz z nową pulą genów.

 2. Ja również gram pokoleniowo ale też i strategicznie ponieważ prowadzę rozgrywkę równoloegle dla kliku rodzin tak aby 1) drzewa genealgogiczne miały tyle samo poziomów dla każdej z powstałych par
  czyli zaczynam albo pojedynczym simem albo parą, która ma dziecko i to dziecko jako młody dorosły łączy się z młodym doroslym potomkiem innej dwójki simów i tak dalej i tak dalej. 2) życie każdej rodziny dokumentowane jest fotografiami, które wiszą w domu 🙂

  • Podziwiam ludzi, którzy naturalnie ogarniają foto zapisy swoich rodzin…
   Ja ciągle o tym zapominam, a jak przypominam, to już jest któreś pokolenie i nie czuje sensu, jak nie dokumentowałem tego od początku… robiąc sobie wyrzuty, że tym razem miało być inaczej, a wyszło jak zawsze :X

   • ja mogę siedzieć chyba z godzinę w grze ( w sensie zegarową godzinę) i robić simom sesję ślubną (najlepiej dzień przed datą ślubu bo podczas samego wydarzenia zazwyczaj jest masa bugów, wiec się nie da zrobić dobrych zdjęc zazwyczaj :P) albo osobne sesje ciążkowe i z bobasami, albo urodzinowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories