Wyjątkowe kariery w The Sims 4: Zawody, które wirtualnie można uprawiać z łatwością

Wątek kariery obecny jest w każdej serii The Sims. Nic dziwnego, bowiem praca, podobnie jak w realnym życiu, jest w rzeczywistości Simów i sposobem na utrzymanie się, i na samorozwój. Do tradycyjnych zawodów Simsów należą między innymi te związane z gastronomią, gdzie zaczynając od przysłowiowego zmywaka, awansować można na szefa kuchni, krytyka kulinarnego, a nawet zostać można producentem własnego batonika! Jakie są najciekawsze sposoby na zarobkowanie w czwartej części The Sims?

Astronauta

Pewnie znajdą się tacy, którzy w dzieciństwie marzyli o zostaniu astronautą. W czwartej części Simsów można pośrednio spełnić to dziecięce marzenie. Wystarczy, że taką właśnie pracę podejmie nasz Sim! Oczywiście, nic nie dzieje się od razu. Na początku drogi przyszły astronauta jest jedynie stażystą. Jego praca niewiele ma wówczas wspólnego z międzyplanetarnymi podróżami, a obowiązki wymagają raczej skupienia nad dokumentami. Następny kroki w rozpoczynającej się karierze to czyszczenie kosmicznych modułów oraz naprawianie promu kosmicznego. Po takim doświadczeniu można awansować na szefa centrum dowodzenia i zyskać oryginalne schematy Poszukiwacza Gwiazd! Wraz z rozwojem swojej kariery czekają Sima kolejne awanse, chociażby na kadeta kosmicznego, który poprzedza uzyskanie tytułu astronauty!

To jeszcze nie koniec. Do wyboru są ponadto dwie ścieżki kariery: Ścieżka kosmicznego strażnika, w której nagrodą jest m.in. rakieta Apollo, oraz droga międzygwiezdnego przemytnika, z retro-rakietą jako nagrodą.

Guru techniki

Jak na dzisiejszy świat przystało, również w Simsach popularne stają się zawody związane z rozwojem technologicznym. Kiedy zrobi się wszystko, aby zostać kierownikiem rozwoju w świecie technologii, obrać można dwie ścieżki dalszej kariery. Pierwsza to bycie e-sportowcem. Jako cyber sportowiec ma się szansę na bycie wyczynowym graczem w gry! Jako czempion graczy Sim transmituje na żywo swoje sesje gamingowe. To się nazywa praca marzeń!

Druga ścieżka kariery to zaś prowadzenie własnego start-upu. Sim staje się niezależnym konsultantem, a następnie pionierem firm informatycznych. Jeśli dokona dobrych decyzji w swoim kreatywnym biznesie, zostanie geniuszem start-upów.

Media społecznościowe

Dobra wiadomość dla miłośników mediów społecznościowych — w The Sims 4 można rozwinąć się właśnie w kierunku określonym jako social media. Sim zaczyna od stażowania w mediach, ankietowania czy tworzenia klikalnych nagłówków do artykułów. To jednak, co czeka go później, może zaskoczyć! Sim może tworzyć swój Simstagram, nagrywać filmiki o kotach i zostać twórcą memów, czyli robić wszystko to, z czego słynie współczesny rozrywkowy internet. Sim w końcu może stać się rozpoznawalnym szerszej publiczności do tego stopnia, aby zostać uczestnikiem reality show i prawdziwym bożyszczem internetu!

Pragnąc dla swojego Sima nieco mniej blichtru, wybrać warto ścieżkę public relation. Koordynowanie PR i bycie agentem prasowym to nie lada wyzwanie! Ale przed Simem jeszcze wiele poważnych stanowisk w branży mediów społecznościowych, np. dyrektor ds. komunikacji. Na końcu ścieżki Sim zostaje specem od propagandy, który nie ma sobie równych. 

Zjawiska paranormalne

W świecie Simsów bywają domy nawiedzone, a te potrzebują badacza zjawisk paranormalnych! Ten zawód to zdecydowanie kariera wolnego strzelca, ale przyznać trzeba, że taka praca z pewnością do nudnych nie należy. Dreszcze emocji będzie towarzyszył Simowi każdego dnia! Zanim otrzyma jednak licencję łowcy duchów, będzie musiał rozwinąć zdolności paranormalne. Robić to można na wiele sposobów, np. przeprowadzając spirytystycznych seanse. W swojej karierze Sim trafi zarówno na przyjaźnie nastawione widma, jak i złośliwe dusze, które narobić mogą niezłego bałaganu! Sim będzie mógł jednak liczyć na wsparcie tajemniczego Ducha Guidry’ego.

Miejski projektant

Kto powiedział, że projektowanie miast bądź propagowanie idei ekologii nie może być dobrą zabawą? Projektowanie przestrzeni do życia innych Simów bądź wprowadzenie w ich świat więcej ekologii to dwie ścieżki, które wywodzą się z zawodu miejskiego projektanta. Jako planista miejski Sim może stać się ekspertem od inspekcji budynków i otoczenia w mieście. Z kolei wybierając ścieżkę technika ochrony środowiska, Sim stawia na dobre praktyki prośrodowiskowe i projektowanie ekologicznych instalacji. 
Podstawka do serii The Sims jest darmowa, natomiast poszczególne płatne dodatki gwarantują świetną rozrywkę. Na przykładzie nietuzinkowych zawodów widać, jak wiele do zaoferowania mają Simsy. Ci, którzy cieszą się już podstawową wersją, płatne dodatki mogą zakupić taniej na promocjach. O promkach na Simsy i inne gry z pewnością poinformują Łowcy Gier. Na ich stronie znajdą się też okazje na konsole, w tym gry na PS5, dlatego warto śledzić co też nowego pojawiło się portalu!

Zareaguj na nowinkę!
+1
19
+1
18
+1
1
+1
3
+1
21
+1
3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories