Jedna z większych aktualizacji The Sims 4 już jest. Update na lipiec 2023 – co nowego?

Pojawiła się nowa aktualizacja gry The Sims 4, którą śmiało możemy nazwać jako jedną z większych, zaraz obok tej, która w tym roku dodała niemowlęta do świata Simów. Tym razem nowości nie dotyczą życia wirtualnych ludzi, ale trybu budowania. Nowy update The Sims 4 na lipiec 2023 zadowoli wielu fanów.

Dodatkowe kolory podłóg i nowe wzory w aktualizacji

Otrzymaliśmy ponad 27 dodatkowych wariantów kolorystycznych dla drewnianych, kamiennych i ceglanych podłóg. W katalogu trybu budowania pojawiły się 3 zupełnie nowe wzory na ścianę – pastele, pustynne niebo i chmury znad morza, tak brzmią ich nazwy przełożone z angielskiego. Dodatkowe wzory kolorystyczne otrzymały też drewniane drzwi i ogrodzenie.

Możliwość malowania sufitów

Nareszcie, po niemal 9 latach od premiery gry podstawowej The Sims 4 wprowadzono możliwość malowania sufitów w domach Simów. Wcześniej sufity wydawały się nie istnieć lub miały jednolity, niezmienny kolor. Znacznie wpływało to na jakość tworzonych przez graczy zdjęć. Teraz wystarczy wybrać odpowiednią opcję w tym samym menu, gdzie wcześniej mogliśmy wybierać jedynie styl podłóg. Wszystkie wzory podłóg są możliwe do ułożenia na suficie.

Wolna kamera TAB w trybie budowania

Od teraz przycisk TAB będzie aktywować wolną kamerę nie tylko w trybie Sima, ale również w trybie budowania i kupowania. Gracze będą mogli wykonywać czyste i piękne zdjęcia wolne od nakładki z menu i innych elementów skierowanych do gracza. Oznacza to, że zdjęcia domów bez efektów, menu i bez kratek będziemy mogli zrobić bez potrzeby wychodzenia do trybu życia.

Nowa potrawa w aktualizacji

Książka kucharska Simów powiększyła się o nowe danie – Three Sisters Chilli, czyli potrawę związaną z kulturą rdzennych Amerykanów, Indian. W skład dania wchodzi kukurydza, cukinia i fasola. Tę smaczną potrawkę przypominającą znane w Polsce leczo będziecie mogli przyrządzić na grillu.

Danie zawdzięcza swoją nazwę historii, która omawia wspomniane trzy składniki jako trzy siostry: najstarsza jest kukurydza, której mocna łodyga daje środkowej siostrze, fasoli, możliwość wspięcia się po niej. Natomiast najmłodsza siostra, cukinia, rośnie na samym dole, jednocześnie chroniąc korzenie wszystkich trzech roślin.

Więcej nacji i kultur w Stwórz Sima

W aplikacji Stwórz Sima pojawiły się trzy nowe fryzury inspirowane rdzennymi mieszkańcami Ameryki. Oprócz włosów, do gry dodano sporo nowych presetów oczu i brwi, stworzonych z myślą o Simach z Azji Wschodniej (Tajwan, Chiny, Mongolia, Japonia, Korea i inne). Dostępne są też nowe detale oczu.

Zareaguj na nowinkę!
+1
162
+1
42
+1
27
+1
16
+1
517
+1
27

13 KOMENTARZE

 1. Leczo to węgierska potrawa, nie polska.
  Swoją drogą w grze tłumacze wsadzili dynię, miast cukinii, hmm.
  Fajnie, tylko… nie zwracałem nigdy uwagi na sufity xD
  Widok na tabie, się przyda, denerwowało to wychodzenie do trybu życia – przez co nie można było potem cofać zmian w budowie…
  A fryzurki spoko, w końcu jakieś dłuższe dla kobiet 🙂
  Skośne oczy też fajnie, aczkolwiek już i tak ci generowani przez grę simowie, mieli często mocno przymrużone oczy. Coś czuję, że to się nasili.

 2. Ja sobie obejrzałam odcinek gameplayu u Scarlet i jak do dodatku nie byłam przekonana tak nektar z ziemniaków mnie całkowicie kupił! 😉

 3. No fajnie, że pododawali w CAS, ale nadal nie ma zakładki „WIADOMOŚCI” w galerii, naparwde lipa bez tego…

 4. Aktualizacja nie chce mi się pobrać, przez co zakupiony niedawno dodatek ranczo również nie chce się pobrać, jakieś pomysły jak to naprawić?

 5. Proszę naprawcie błąd związany z karierą dekoratora wnętrz, jest nie grywalna nie da się ukończyć zlecenia. Czy ktoś ma podobnie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories