Lipcowy dodatek przeniesie nas na gorący kontynent miłości. Wiemy, jakie będzie kolejne miasto w The Sims 4

Po zaprezentowaniu przez EA planów na najbliższy kwartał, fani dowiedzieli się, że do The Sims 4 nadchodzą dwie nowe Kolekcje, nowości w aktualizacji oraz dodatek pełen miłości. Tematykę Kolekcji już poznaliśmy, aktualizacje owiane są tajemnicą, ale z pomocą sztucznej inteligencji rozszyfrowaliśmy, gdzie zabierze nas nowe rozszerzenie.

Fani spekulowali, że skoro o miłości mowa, nowa okolica inspirowana będzie Paryżem (Francją) lub Amsterdamem (Holandia). Oba miasta mocno kojarzą się z językiem miłości – tym romantycznym wprost z paryskich kafejek i tej bardziej fizycznej z amsterdamskich uliczek z czerwonej dzielnicy. Jak się okazuje, Maxis dało nam sporo podpowiedzi w prostej animacji i wszystko wskazuje na to, że fani się pomylili. Drobne zajawki nie nawiązują ani do Francji, ani do Paryża… To nie ten kontynent!

Jakie będzie miasto w nowym dodatku?

Poprosiliśmy nową wersję chata GPT, dokładnie GPT-4o, o analizę zwiastuna pod kątem inspiracji kulturowych. Zapytaliśmy o to, do jakiego miasta czy kultury może nawiązywać przedstawiona w filmie grafika. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo powstała ona w około 2 sekundy od zadania pytania – i jak się okazuje, analiza wydaje się nie mylić.

AI zasugerowało, że nowy dodatek skupi się na kulturach z Ameryki Południowej, a dokładniej sięgnie inspiracji w takich regionach jak: Argentyna, Meksyk, Kolumbia i Peru. Zdradza to fakt, że na grafice możemy zobaczyć kolorowe domy z dużymi oknami zbudowane w południowoamerykańskim stylu. To jednak nie wszystko, do miast z tej części kontynentu mają nawiązywać chorągiewki widoczne między budynkami oraz fontanna umieszczona na środku placu.

ChatGPT argumentuje swoją decyzję w ten sposób:

 • Kolorowe budynki: Żywe kolory budynków są charakterystyczne dla wielu miast i miasteczek w Ameryce Południowej. Na przykład, dzielnica La Boca w Buenos Aires, Argentyna, jest znana ze swoich kolorowych domów.
 • Fontanna: Centralne place z fontannami są powszechne w miastach Ameryki Południowej. Są one często miejscem spotkań i wydarzeń społecznych.
 • Girlandy: Kolorowe girlandy przypominają dekoracje używane podczas licznych festiwali i świąt, takich jak Carnaval w Brazylii, Fiesta de la Candelaria w Peru czy Fiesta Nacional de la Vendimia w Argentynie.
 • Styl architektoniczny: Proste, ale kolorowe budynki mogą przypominać kolonialny styl architektoniczny, który jest powszechny w wielu krajach Ameryki Południowej.

Śladami Dona Lothario

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje oraz fakt, że najbardziej rozochoconym Simem w całej serii jest gorący latynos – Don Lothario – bardzo możliwe jest, że odwiedzimy jego rodzinne strony. Odwrócenie wzroku EA w stronę Ameryki Południowej ma sens, ponieważ w The Sims 4 przeważająca większość otoczeń przez długi czas nawiązywała wyłącznie do amerykańskich miast i krajobrazów.

Kilka rozszerzeń złamało tę zasadę, zabierając nas do Tajlandii, Włoch, czy – i to nie w kontekście urlopu, tylko codziennego życia. Teraz nadeszła pora na klimat Ameryki Południowej, która do tej pory reprezentowana była wyłącznie jako okolica wakacyjna Selvadorada z pakietu The Sims 4 Przygoda w dżungli.

Miłosne interakcje z Ameryki Łacińskiej:

 • Róża w zębach: Popularny obraz romantyzmu, często związany z tańcem tango, gdzie partner trzyma różę w zębach.
 • Serenada: Tradycja, w której mężczyzna śpiewa romantyczne pieśni pod oknem swojej ukochanej, często z towarzyszeniem mariachi.
 • Día de los Enamorados: Walentynki obchodzone 14 lutego, gdzie pary wymieniają się kwiatami, czekoladkami i romantycznymi kartkami.
 • Róże: Czerwone róże są symbolem miłości i są często używane w serenadach i innych romantycznych gestach.
 • Tango: Tańce tango, zwłaszcza w Buenos Aires, są uważane za bardzo romantyczne i pełne pasji. Partnerzy tańczą blisko siebie, co jest symbolem intymności
 • Caminito: Kolorowa uliczka w Buenos Aires, znana z artystów i muzyków, jest popularnym miejscem dla romantycznych spacerów i tańców.
 • Festas Juninas: Podczas tych czerwcowych festiwali odbywają się różne tańce i tradycje, w tym romantyczne zabawy i tańce dla par.
 • Carnaval: Choć głównie kojarzony z zabawą i muzyką, Carnaval w Rio de Janeiro jest także czasem romantycznych spotkań i tańców samby.
 • Cartagena: Miasto znane z kolonialnej architektury i romantycznych uliczek, jest popularnym miejscem na oświadczyny i romantyczne wypady.
 • Balconies and Flowers: Balkony ozdobione kwiatami, zwłaszcza w miastach jak Cartagena, są symbolem romantyzmu.
 • Paracas i Nazca: Romantyczne loty nad liniami Nazca i rejsy po Wyspach Ballestas są popularnymi atrakcjami dla par.
 • Pisco Sour: Wspólne delektowanie się narodowym drinkiem Peru jest często elementem romantycznych spotkań.
 • Valparaíso: Kolorowe domy i wąskie uliczki tego portowego miasta tworzą romantyczną atmosferę, idealną na spacery i kolacje przy świecach.
 • Bolero: Gatunek muzyczny, który jest popularny w całej Ameryce Łacińskiej, znany ze swoich romantycznych tekstów i melodii.
 • Rancheras: Romantyczne pieśni często wykonywane przez mariachi w Meksyku.
 • Piñata: W Meksyku i innych krajach piñaty w kształcie serc są używane podczas Walentynek i romantycznych uroczystości.

Musimy przyznać, że miłosne archetypy z Ameryki Łacińskiej potrafią rozbudzić wyobraźnię. Poniżej AI przygotowało kilka pomysłów romantycznych interakcji, które mogłyby zawitać w nowym dodatku. Pamiętajcie, że cały artykuł należy brać z przymrużeniem oka – powstał on na podstawie analizy zdjęcia przez sztuczną inteligencję. Samo Electronic Arts nie zdradziło jeszcze ani słowa na temat nowości.

Zareaguj na nowinkę!
+1
2
+1
5
+1
2
+1
4
+1
12
+1
0

4 KOMENTARZE

 1. Faktycznie wiele osób nastawia się na miasto inspirowane Paryżem, czy Amsterdamem… A EA może nas zaskoczyć (jak to robili wiele razy). Osobiście czekam bardzo na ten dodatek, bo jakby nie było – dotyczy on miłości i romansów. A nie oszukujmy się – to jest aspekt życia naszych simów, który wykorzystujemy w praktycznie wszystkich rozgrywkach (prędzej czy później). Dlatego ten dodatek dołączy do grona tych, których po premierze, The Sims 4 nie będzie już nigdy takie samo. Sztandarowym przykładem jest Razem raźniej czy Cztery Pory Roku.

 2. A to zaskoczenie.. w sumie, czemu nie. Choć smuteczek, że to nie europejskie klimaty..
  Ale ten kierunek też jest bardzo fajny.
  W każdym bądź razie, jak przedmówca.. najbardziej czekam na rozwinięcie tego jakże ważnego aspektu 😛

 3. mam pytanie czy ktoś tez tak ma za po najnowszej aktualizacji Sims 4 nie może wyjść do pulpitu tylko pokazuje sie pasek startu gram na windows 11

 4. Aha, no to kolejny dodatek po Ranczu, którego nie kupie 😀 Ameryka Południowa – nuda jak Oasis Springs i ten świat z Rancza. Meksyk? Meksyk to był w pakiecie rozgrywki Strangerville – sklerozę mają, czy co? To już teraz naprawdę czekam na inny symulator życia paralives, czy inzoi – obojetne….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories