Co nowego w aktualizacji The Sims 4? Maj 2024. Nowa opcja dziennych nagród i naprawa błędów

28 maja 2024 roku EA wypuściło nową aktualizację do The Sims 4, dostępną na platformy PC, Mac, PlayStation oraz Xbox. Ta aktualizacja przynosi szereg nowości, usprawnień oraz naprawia liczne błędy, znacząco poprawiając ogólne doświadczenie z gry.

 • Wersja PC: 1.107.112.1030
 • Wersja MAC: 1.107.112.1230
 • Konsole: 1.9.2

Nowości w trybie budowania i kupowania

Pojawił się nowy filtr obiektów w trybie budowania i kupowania. Dzięki niemu gracze mogą teraz łatwo wyszukiwać przedmioty, które zdobyli jako „Nagrody za wydarzenia”. To znacznie ułatwia odnajdywanie unikalnych przedmiotów, które mogą być używane do dekorowania parceli Simów. Kategoria ta, na razie jest pusta, jednak z czasem ma wypełniać się obiektami zdobywanymi w codziennych wyzwaniach.

Dzienne nagrody w The Sims 4

Aktualizacja wprowadza również zdarzenia z nagrodami dziennymi, które zachęcają do codziennego logowania się do gry. Obecnie nie wiemy dokładnie, kiedy opcja ta ma być aktywna w grze, jednak możemy poznać zasady jej działania.

Gracz musi zagrać w The Sims 4 przez określoną ilość dni w tygodniu, aby odblokować określone nagrody. Dla przykładu, podczas pierwszego tygodnia wyzwania powinniśmy zagrać w The Sims 4 w trzy z siedmiu dni tygodnia, w kolejnym wystarczą już dwa. Nagrody mają być odblokowywane przez cały miesiąc.

Nagrody do zdobycia za grę w The Sims 4:

 • Dzień 1: tarcza do rzutek
 • Dzień 2: naszyjnik z księżycem
 • Dzień 3: mini lodówka i kosz NanoCan 2.0
 • Dzień 4: kompaktowy bar
 • Dzień 5: fryzura w CAS
 • Dzień 6: poduszka ozdobna
 • Dzień 7: cecha CAS „Praktyka czyni mistrza”
 • Dzień 8: automat z jedzeniem i odzież sportowa

Wsparcie dla DirectX 11

Aktualizacja wprowadza również wsparcie dla DirectX 11, co znacząco poprawia wydajność gry na systemach Windows. Dzięki temu gracze mogą cieszyć się płynniejszą rozgrywką i lepszą grafiką – nie jest to całkowity skok graficzny, ale wizualne ulepszenie efektów, cieni czy szybkości ładowania elementów wizualnych, nie mówimy tutaj o zupełnie nowej, ulepszonej grafice. Aby włączyć DirectX 11 w The Sims 4, należy postępować zgodnie z instrukcjami dostępnymi na oficjalnej stronie EA.​

Poprawki błędów i usprawnienia

Aktualizacja naprawia wiele irytujących graczy błędów. Są to drobne poprawki ulepszające codzienną rozgrywkę. Na wyróżnienie zasługują na pewno poniższe poprawki:

 • Znikające zielone „chmurki smrodu” wokół zdrowych roślin.
 • Nieoczekiwane wyłączanie prądu na parcelach pomimo opłaconych rachunków.
 • Poprawki w CAS, gdzie imiona i nazwiska Simów z wybranymi zaimkami nie były poprawnie wyświetlane w innych językach niż angielski.
 • Wszyscy Simowie teraz poprawnie biorą udział w grupowym gotowaniu.

Jak zaktualizować The Sims 4?

Aktualizacja jest dostępna automatycznie, jeśli masz włączone automatyczne aktualizacje. Użytkownicy komputerów mogą ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji w menu EA App klikając na ikonkę trzech kropek na okładkę gry w swojej Bibliotece, następnie wybierając opcję Aktualizuj. W razie problemów z EA App, może być konieczne wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji. W przypadku konsol – sprawdź dostępność aktualizacji w domyślny sposób na swojej konsoli.

Nadchodzące nowości

Gracze mogą także oczekiwać na nowe zestawy Kolekcji do The Sims 4, które mają zostać wydane już 30 maja 2024 roku, co dodatkowo wzbogaci rozgrywkę o nowe elementy trybu kupowania i budowania. Wiemy już, że zbliżające się Kolekcje to The Sims 4 Relaks na riwierze (elementy do domowego patio z basenem) oraz The Sims 4 Przytulne bistro (z elementami przydatnymi do wyposażenia jadalni lub baru w mieście).

Zareaguj na nowinkę!
+1
4
+1
12
+1
9
+1
7
+1
19
+1
5

2 KOMENTARZE

 1. O ciekawe! Mi tam się podoba.. trochę mi to przypomina osiągnięcia, a je lubię zdobywać haha
  Fajnie, że nie jest to codziennie, bo to przesada. Ale wejście do gry na 3 minuty dwa – trzy razy w tygodniu, to raczej nie problem.

 2. Najbardziej cieszę się z aktualizacji! Pogrywałem dzisiaj w Czwórkę i czuję różnicę na plus! Mam nadzieję, że nowy team od teraz będzie trzymać rękę na pulsie i częściej łatać grę. A optymalizacja jest niezwykle ważna… W końcu się za to wzięli! Wydawanie dodatków to nie wszystko 😉 Zwłaszcza jeśli zamierzają wspierać grę przez lata…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Oglądaj SimStories