Strona Glówna Fora STRONA I FORUM Błędy, sugestie i prośby Bardzo ważna prośba v2

ostatnio zaktualizowano przez Chryzantem 3 lata, 7 miesięcy temu
8 uczestników
20 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #82111
    Ginewra
    Uczestnik

    Miałam już o tym wczoraj napisać, ale zrezygnowałam, bo się zrobiło spokojniej. Dziś jednak widzę, że dyskusja jest kontynuowana i grozi zaognieniem…

    Czy administracja mogłaby nieco ukrócić „wolność słowa” Esmeraldy? Bo nie sądzę, byście podpisywali się pod takimi jej komentarzami jak:

    Oj oj, dla mnie ty jesteś żałosny razem z tym Coldem, przypadkiem pojawiacie się obaj, tylko wtedy, kiedy mozna ponarzekać i powyzywać co dodają nowego.Wy nie lubicie TS4 i se jeździcie? Ja nie lubię wieśniaków i kilka innych takich tam różności, i tez będę sobie jeździć po tych takich ?Tak, wole grzebać w śmietniku, naprawiając to co debile, zwłaszcza takie brudne wsioki zniszczyły swoja bezmyślnością.

    Gdzie Cold nawet nie obraził Esmeraldy, nawet się do niej nie zwrócił, a dowiedział się, że jest żałosny. Poza tym wszystkich mieszkańców wsi (nie sądzę, żeby na DotSim byli sami miastowi) wrzuca do jednego wora.

    Komentarz znajduje się pod artykułem „Życie eko nadchodzi. Oficjalny zwiastun dodatku

    I bardzo dobrze, coś interesującego, a nie jakaś nudna wiocha, dla tępych brudasów *ziewa*Jak mnie cieszy, zawód debili, którzy sikali za czymś tak żałosnym jak wieśniactwo! ?

    Czyli ludzie, którzy marzą o farmie w TS4, są tępymi brudasami i debilami. A na DotSim jest grono osób, które wyczekują na taką zawartość dodaną.

    Bo tobie się nie podoba, to już niech zamykają gry, bo umrzesz tu i teraz, bo nie rozwijają jej tak jak ty byś tego chciał? o jej o jej żebyś czasem pod samochód nie wpadł :**

    Skierowane do konkretnego użytkownika forum. Niby nie ma bezpośredniego obrażania osoby, ale ostatnie zdanie jest, delikatnie mówiąc, niesmaczne. Zwłaszcza z tym buziaczkiem.

    Trollem to cie nazwali, jak się z jaja wyklułoś ?Niedopuszczalne, to jest mieć takie obleśne ryło jak ty, biedactwo ?

    Fakt, została nazwana trollem przez innego użytkownika, ale na tym „wyzwiska” się skończyły, użytkownik nie obrażał jej innymi słowami.

    Powyższe komentarze są spod artykułu „ Życie eko dostępne na Origin. Zobacz pełen opis dodatku„.

     

    Mam nadzieję, że się szybko uwinięcie z tematem, zanim się z tego kupoburza zrobi. Zwłaszcza, że takie komentarze, na stronie ogólnodostępnej dla każdego (nawet niezalogowanego) nie za dobrze świadczy o stronie i jej „family-friendly”.

    #82116
    ArtSim
    Uczestnik

    Popieram każde słowo! Ja mam wrażenie że wszystko co jest inne jest złe. Pamiętam jak ona się wykluczała rok temu o LGBT. To straszne, lecz prawdziwe? trzeba zrozumieć że świat się zmienia.

    I było o tych wieśniakach. Ja mieszkam na wsi, ale na Śląsku gdzie jest dużo miast w jednym mieście. I mnie otacza Ruda Śląska, Mikołów, Zabrze i Gliwice, czyli miasta. I nie, że cała gminę jakby coś – oni są na mojej granicy.  Co więcej to mamy tu basen i wielką szkołę i przedszkole. Powiedzenie na przykład o mnie wieśniakiem, lub o mojej wsi „dziura zabita dechami” to bym się obraził (ale w sumie to już powiedziano, skoro napisała o ogóle).

     

    I od kiedy uprawianie roli i mieszkanie na wsi to wieśniactwo? Jakby to było, że jakieś wyrzekanie się elektryczności bo w tym zło itp. to rozumiem, ale zwykłego człowieka, które może nawet jest mądrzejszy od ciebie? Nie widziałem chyba tylko parę pozytywnych komentarzy Esmeraldy.

    #82122
    Pquest
    Uczestnik

    Również popieram każde słowo. I ogólnie bardzo się dziwię, że sprawa Esmeraldy nie została załatwiona już dawno temu. To co się działo w komentarzach w ciągu ostatnich kilku dni, to nie był jej pierwszy raz. To się dzieje notorycznie od kilku lat, szczególnie pod postami o ew. wiejskim dodatku. Z tego co pamiętam, to właśnie przez nią wybuchały największe gówno-burze na tej stronie m.in. o lgbt bodajże pod postem o nowej okładce podstawy gry i o wsi jakiś czas temu. Naprawdę nie rozumiem Waszego postępowania administracjo. Na innych forach/stronach na których się udzielam, taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca. Admini od razu zrobiliby porządek z taką osobą. A tu? 😛

    #82123
    ArtSim
    Uczestnik

    Tymczasem Esmeralda…

    Chcieć to ty se możesz, co najwyżej iść i kupę zrobić! :*

    To jaki niesmak musisz czuć, jak w lustro patrzysz hahaha

    #82127
    Igloc
    Uczestnik

    Co to się dzieje na DOTSim? Nie zauważyłam tej użytkowniczki wcześniej, ale to jest naprawdę okrutne co wypisuje. Da się coś z tym zrobić?

    #82131
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Drodzy, chciałbym wyjaśnić kilka kwestii.

     

    To nie jest tak, że nie blokujemy wpisów obraźliwych. Te z przekleństwami staramy się usuwać na bieżąco. Niestety, dzisiaj bardzo trudno jest o znalezienie momentu, kiedy ktoś kogoś obraża, a kiedy wyraża swoje zdanie.

     

    Dawniej byliśmy bardziej bezwzględni w usuwaniu komentarzy. Skończyło się to tym, że zarzucono nam cenzurę wypowiedzi. Dobre dusze pokusiły się również o napisanie Electronic Arts, że jako Game Changersi nie szanujemy innych fanów, usuwając ich komentarze na temat różnych dyskusji.

     

    Finalnie uznaliśmy, że każda dyskusja moderuje się samoistnie, w sposób naturalny. Komentarze wulgarne są usuwane z automatu, natomiast te jak Emerlada, nagradzane są czasowym banem w pisaniu. Minus jest taki, że pomimo bana, te komentarze są pisane z innych przeglądarek. Sam nie przepuściłem do akceptacji kilka nowych komentarzy spod jednego nicku, lecz napisanych z nowej przeglądarki.

     

    Z powodu RODO mamy ograniczone możliwości w „naznaczaniu” Was. To oznacza, że nie da się kogoś zbanować na stałe, ponieważ w tym celu musimy przechować Wasze dane, takie jak np. IP.

     

    Pracujemy nad zmianą regulaminu, która pozwoli nam na natychmiastową reakcję, bez tematu cenzury. Jak tylko uda nam się to zrobić, wyczyścimy komentarze i od tego momentu będziemy usuwać je częściej.

    #82136
    Ginewra
    Uczestnik

    Jak widać w moim poście, nie wymieniłam wszystkich komentarzy Esmeraldy jak leci, tylko właśnie takie, gdzie kogoś obrażają (powiedzenie, że XYZ jest żałosny, albo że ma obleśne ryło, to na pewno nie jest „wyrażenie zdania”, co innego, gdyby napisała, że „XYZ zachowuje się żałośnie”), albo są niesmaczne. A dobrze pamiętam jak szybko zniknął mój komentarz, gdzie zwróciłam uwagę na to, że chciałeś dać buzi nieletniemu – gdzie obrażania nie było, było żartobliwe odniesienie do nieszczęśliwej gry słów i przypominam, że nie miałam i nadal nie mam o to pretensji, zgodziłam się, że mogłam przesadzić i słusznie mój komentarz został usunięty. A za powód było właśnie to, że są tu młodzi użytkownicy i niekoniecznie my mamy ich uczyć, czym jest pedofilia. Teraz te same osoby widzą, jak Esmeralda sprawdza, na ile jeszcze może sobie pozwolić, a skoro sam nie przepuściłeś kilku komentarzy, to chyba widzisz, że się coraz bardziej nakręca.  A niestety pojawią się kolejne osoby, które będą odpowiadać, część z nich mniej kulturalnie i zaraz poleci fala wzajemnego obrażania i oskarżania się.

    Zresztą sama pisałam – chciałam już na następny dzień utworzyć ten wątek, ale że się uspokoiło, to tego nie zrobiłam. Też myślałam, że umrze śmiercią naturalną – jak widać, oboje się myliliśmy.

    A dla EA może warto zachowywać kopie usuniętych komentarzy? Bo nie sądzę, żebyście usuwali komentarze jak leci, tylko właśnie takie przekraczające granice – niekoniecznie wulgarności.

    Adres e-mail też zmienia? Bo to akurat trzeba podać, jak się pisze komentarz.

    #82215
    Cold
    Uczestnik

    Kobita ewidentnie potrzebuje witaminy „S” xD

    Swoją drogą to żal mi jej, musi być głęboko nieszczęśliwa. I w ogóle to nawet nie wiedziałem, że takie słowa padły z jej strony, bo nie czytam wszystkich komentarzy, ale nie żałuję, że mnie to w tamtym czasie ominęło.

    Ale nie warto sobie zawracać nią głowy, niech sobie pogada, może jej to ulgę przynosi 😉

    #82235
    Ginewra
    Uczestnik

    @Cold – wiesz, jakby ludzie jej nie odpowiadali, to niech sobie pisze – pierwsze jej komentarze jeszcze nie były obraźliwe i można je było zignorować. Jakby jej nikt nie zaczepił, to pewnie by się tak nie nakręcała. A teraz mamy, po prostu, obrażanie i mi się osobiście nie podoba, żebym mogła teraz wypisać (bezkarnie!) pod każdym artykułem „Karol jest głupi”, bo to przecież może być moja opinia, a nie obrażanie.

    W sumie najlepiej by było, jakby takie jej komentarze widziała tylko ona i administracja. Ale do tego trzeba by mieć zarejestrowane konto, żeby komentować wpisy na głównej stronie, a rozumiem, że to nie jest pożądane.

    A tak to mamy kolejne „opinie”, bo przecież nie „obrażanie” 😉

    Zwierzolub ? no właśnie widać jak skończyłaś te studia, chyba u profesorów pod biurkiem, piszesz jakbyś się dławiła nie powiem czym haha.Cofnij się do lamusa tępaczko, bo tego czytać się nie da i od strony technicznej, ale i psychicznej, bo wychodzi jaka jesteś cofnięta w rozwoju.

    Zwierzolub nie pisała do Esmeraldy, rozmawiała z innym użytkownikiem.

    #82255
    Cold
    Uczestnik

    Właśnie o to chodzi, żeby nie wdawać się w dyskusje i dziwi mnie to, że ktokolwiek się w te dyskusje wdaje. Jak to się mówi „gówna się nie tyka, bo będzie śmierdzieć jeszcze bardziej”. Po prostu jest to osoba pozbawiona jakiejkolwiek kultury. Rozumiem, że można nie lubić kogoś – w tym przypadku osób ze wsi, ale każdemu należy się szacunek. Zresztą wydaje mi się, że to nie jest nasza sprawa, od tego jest administracja, a do czasu jak coś w jej kierunku postanowi, to niech dziewczynce ulży w tym co pisze 😉

    #82256
    Ginewra
    Uczestnik

    @Cold – jesteś mądry, bo masz „dzieścia” lat. Będąc (młodym) nastolatkiem raczej taki chłodny nie byłeś (chociaż może i byłeś, skoro jesteś Cold) 😉 Na stronie są dzieci, które jeszcze doświadczenia nie nabrały i nie wiedzą, czego nie tykać, chociaż… Widzę, że nawet osoby po studiach dały się wciągnąć w pyskówkę.

    No cóż w sumie masz rację – administracja została poinformowana, wiemy, że wiedzą, a skoro (na razie) takie komentarze im na głównej stronie nie przeszkadzają, to może i nie ma co strzępić klawiatury. Dzięki Cold 🙂

    #82262
    Pacyfka
    Uczestnik

    A ja specjalnie napisałam maila, zamiast najpierw zajrzeć na forum 🙂

    „Niestety, dzisiaj bardzo trudno jest o znalezienie momentu, kiedy ktoś kogoś obraża, a kiedy wyraża swoje zdanie.”

    Serio? 🙂 Mieliście tam jakiś niefajny incydent z EA (ach ta poprawność polityczna…) i teraz się boicie, okej rozumiem. Niemniej, to co robi Esmeralda nie pozostawia cienia wątpliwości czym jej wpisy są. Nikt przy zdrowych zmysłach czytając jej komentarze nie uzna tego za cenzurę i brak wolności słowa. Nie popadajmy w paranoje i absurd.

    Ps. To ja nazwałam tego użytkownika trollem. Nazywam rzeczy po imieniu. Tak po prostu…

    Ps. 2 Pierwszy raz słyszę, by nie można było zbanować użytkownika, bo RODO (xD). Ono tak nie działa…

    #82265
    GlossyGem
    Opiekun forum

    Kochani, skomentowałem już sprawę. Nie zmieniam zdania w magiczny sposób po 3 dniach. 🙂 Z tego co wiem, prawo na temat RODO i inne elementy, które dokładnie Wam opisałem, również nie zmieniły się przez ostatnie 3 dni.

     

    Należy zastanowić się, czy dobrym pomysłem jest powielanie cytatów Esmeraldy do osobnego wątku na forum, który de facto też czytają inni użytkownicy. Funkcja cytatu w żaden sposób nie umniejsza znaczenia i wydźwięku takiego komentarza.

     

    Pacyfka – W takim razie musisz dokładnie zapoznać się ze wszystkimi wytycznymi. Dla administratorów stron jest to zmora. Prosty przykład: do zbanowania osoby trzeba zapisać jej IP lub adres e-mail, który blokują serwery. Nie mamy Waszej zgody na przetwarzanie i przetrzymywanie danych w ten sposób. Wyraziliście jedynie zgodę na kontakt za pomocą e-maila (ode mnie lub jako powiadomienia ze strony) oraz na wykorzystanie e-maila w celu założenia konta.

    #82266
    Ginewra
    Uczestnik

    Nie no, cytaty z moich postów możesz spokojnie wyciąć – podałam je tylko i wyłącznie po to, żeby nie było, że czepiam się każdej wypowiedzi Esmeraldy, a także po to, żeby w razie usunięcia, było je łatwiej znaleźć. Poza tym teraz, to co za różnica?  Tu, jak są, to przynajmniej reszta osób wie, że sprawa została zgłoszona, co zresztą już na głównej można zauważyć.

    A z resztą – sam pisałeś, że nie wiadomo, czy to opinia, czy obrażanie 😛 Więc jej „opinii” to, oczywiście, nie umniejsza, w pełni się zgadzam 😛

    Ale jak już pisałam do Colda – koniec, więcej cytatów nie będę podrzucać, piłka jest po waszej stronie boiska 🙂

    #82279
    Pacyfka
    Uczestnik

    No kurczę, jakoś fora internetowe normalnie w tej kwestii funkcjonują. Trolle są banowane. A tutaj się nie da,  bo RODO. To może należy wprowadzić te zgody? Dlaczego nie jest to wprowadzone?

    „Należy zastanowić się, czy dobrym pomysłem jest powielanie cytatów Esmeraldy do osobnego wątku na forum, który de facto też czytają inni użytkownicy. Funkcja cytatu w żaden sposób nie umniejsza znaczenia i wydźwięku takiego komentarza.”

    Osoba o której tu jest mowa pisze do innych użytkowników o „obleśnym ryju”, wpadaniu pod samochód czy sugeruje, że ktoś przeszedł przez studia robiąc dobrze Profesorom pod ich biurkami. A wy tu się zastanawiacie czy to jest wyrażanie opinii czy obrażanie. Litości! Nie pojęte, co za absurd. Jestem naprawdę zniesmaczona waszym podejściem.

    Bez urazy, ale to wygląda tak jakby obecność tego usera była wręcz na rękę. W końcu nic tak nie generuje ruchu jak gównoburze, c’nie?

Oglądasz 15 wpisów - 1 z 15 (wszystkich: 21)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.