Strona Glówna Fora SPOŁECZNOŚĆ Pogaduszki Porównujemy: TS1 vs. TS2 vs. TS3 vs TS4

ostatnio zaktualizowano przez Nierozlaczka 5 lat, 9 miesięcy temu
12 uczestników
45 odpowiedzi
  • Autor
    Odpowiedzi
  • #53343
    Przemek
    Uczestnik
    1. Bardzo podoba mi się okładka z 2, ten czerwony kolor jest taki, no nie wiem jak to opisać. Co do loga to faworyta nie mam.
    #53347
    MufinekQQ
    Uczestnik

    Temat 4 – Cztery Pory Roku

    Mi najbardziej podoba się okładka i logo z TS3. Pokazuje co można robić w każdej porze roku, jest najbardziej kolorowa i jak dla mnie najładniejsza.

    Na drugim miejscu jest TS4. Podoba mi się w niej to, że każdy sim pokazuje inną porę roku. Logo nie za bardzo mi się Podoba, miało nawiązuje do pór roku. Na trzecim miejscu jest TS2 nie jest najgorsze, ale też nie jest szczególnie wibitne.

    #53358
    Evaerynth
    Uczestnik

    Najbardziej podoba mi się zarówno okładka, jak i logo nadchodzącego dodatku do „The Sims 4”. W logo podoba mi się kolorystyka – lubię połączenie niebieskiego i zielonego, a okładka jest najbardziej minimalistyczna i przez to przejrzysta.

    #53397
    Pixeel
    Uczestnik

    A mi się zdecydowanie najbardziej podoba się okładka The Sims 3, jest kolorowa, pokazuje różne czynności związane z porami roku. Czwórkowe okładki są fajne, ale nie pasują do wszystkiego, na obecnej nie ma ani śniegu, ani deszczu, ani morza, a te rzeczy najbardziej kojarzą mi się z dodatkiem 😛

    #53597
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    Pory roku

    • Ts2- bardzo fajne, jednak nie przedstawia funkcji dodatku
    • Ts3- przedstawia ważniejsze nowości w dodatku co idzie na plus
    • Ts4- tak jak inne dodatki z ts4 pokazuje kilka ubrań.

    A więc wygrywa ts3

    #53707
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    Kiedy nowy wpis?

    #54332
    Pixeel
    Uczestnik

    Po dłuższej przerwie spowodowanej brakiem czasu, pracami technicznymi na DotSim oraz niemożnością wstawiania postów do pogaduszek wracamy do zabawy. Aby wam zrekompensować ten prawie tydzień bez nowych wpisów, przygotowałem na dziś dwa tematy, a jutro pojawi się kolejny 🙂

    Temat 5Temat 6

    #54339
    Evaerynth
    Uczestnik

    Najlepsza mapa to moim zdaniem ta z „The Sims 3”, ponieważ widok z lotu ptaka jest najwygodniejszy, tak jak oznaczenia typów parceli ułatwiają szukanie miejsc na mapie. Jeżeli chodzi o wygląd „Stwórz Sima”, to według mnie wygrywa czwarta część serii, ponieważ interfsejs jest najbardziej przejrzysty i o ile nie wszędzie lubię minimalizm, tak tu mi się podoba.

    #54347
    Nierozlaczka
    Uczestnik

    Mapa, bez rozpisywania stwierdzam, że 2 i 3 na remisie, nie poprostu są ruchome, chociaż gdyby były w obsłudze łatwe jak czwórka, no to 2, 3 i 4 remisują

    1. Cas nie ma zbyt wielu funkcij:(
    2. Bardzo lubię te suwaczki (kocham) a tu nie mają one zbyt wielu opcij jak w 3
    3. Suwaczki+prostość. Nic więcej
    4. Niby nowość ale zbytnio nie umiem z tego korzystać:(

    Pods. 3 wygrywem

    #54374
    Pixeel
    Uczestnik
    • Jeśli chodzi o mapę, to czwórkowa bardzo mi się podoba, kocham taki styl. Jednak możliwość poruszania się, obracania, przybliżania parcel z trójki wygrywa, poza tym jest ogromna i pamiętam, że bardzo lubiłem je całe oglądać, gdy wszystkie te dodatki do trójki dopiero wychodziły.
    • Cas zdecydowanie najbardziej podoba mi się w czwórce, biały interfejs, małe, ukryte opcje i styl (np. cechy w sześciokątach). Szkoda mi trochę lustra, które od razu pokazywało jak sim wygląda z tyłu, ale do takiego tła by nie pasowało

     

    #54379
    Fiolek
    Uczestnik

    Mapa:

    1. Czego się spodziewać po jedynce. Prekursor Simsów, można wybaczyć wygląd 😉
    2. Jak na 2004 rok było to „łał”, ale teraz to po prostu nie wygląda to najlepiej.
    3. Całkiem mi się podoba, ale bardzo powoli starzeje się :/ Plus za widok z lotu ptaka i za otwartość świata, za to animacja wejścia nie jest mi do szczęścia potrzebna xD Ładnie wygląda, ale zazwyczaj pomijam.
    4. :
      1. W 2014 wyglądało to nieźle dla mnie, ale i tak ubogo w porównaniu do trójki. Zamknięty świat był usprawiedliwieniem dla optymalizacji, ale… sami wiemy jak będzie później – podwyższenie wymagań przy premierze Psów i Kotów, a więc optymalizacja ma się do tego nijak.
      2. Akurat przyzwyczaiłem się do obecnej i nic nie mam do zarzucenia jeszcze (poza paroma bugami czasem). Kolory są dobrane według mnie całkiem dobrze.
      3. Ah Olympus… To była beta – gra miała być online i całkiem zrozumiały był zamknięty świat. Mimo tego wyglądała genialnie w 2013/2014.
    #54519
    MufinekQQ
    Uczestnik

    Temat 5 – Mapa

    • TS1- Była to pierwsza część więc… No cóż i tak nie jest najgorzej.
    • TS2 – Fajne było to że mapa 'żyła’. Tylko szkoda, że kolory były wyblakłe i rzut izometryczny nie do końca mi się podobał.
    • TS3 – Tak samo jak w dwójce podoba mi się to, że mapa 'żyje’. Widok z lotu ptaka jest jak dla mnie najlepszy.
    • TS4 (1) – Jest zbyt wyblakła, ale ogólny wygląd mapy mi się podoba.
    • TS4 (2) – Po dodaniu kolorów wygląda o wiele lepiej i najbardziej mi się podoba.
    • TS4 Olympus – Jest zbyt przekombinowana i nie podoba mi się.

    Temat 6 – CAS

    • TS1 – Jest zbyt niebieska i ma mało funkcji… ale mamy oceniać wygląd, który i tak mi się nie podoba.
    • TS2 – Bardzo podoba mi się tło, ale inne rzeczy mi się nie podobają.
    • TS3 – Dlaczego w starszych generacjach wszystko było niebieskie lubię ten kolor, ale bez przesady 😛 Jeśli chodzi o CAS to nie jest on szczególny, a raczej strasznie zwyczajny.
    • TS4 – Jest moim ulubionym. Jest przejrzysty i najprzyjemniej tworzy mi się tam simy.
    #54718
    Pixeel
    Uczestnik

    Zauważyłem, że post się nie wstawił, także próbuję jeszcze raz 😛

    Tym razem przyjrzymy się interfejsowi w grach. Jako ciekawostkę dodałem też ten z wczesnej wersji czwórki jako ciekawostkę, ponieważ jest całkiem ciekawy.

    #54761
    Evaerynth
    Uczestnik

    Najbardziej podoba mi się interfejs z „The Sims 3”. Jest najbardziej kolorowy i najładniej moim zdaniem zrobiony. Interfejs z „The Sims 4” jest u mnie na drugim miejscu, bo jest estetyczny i przejrzysty, ale ten z trzeciej części serii wygrywa tym, że wszystko jest w nim „pod ręką”, wystarczy przełączać zakładki, a w czwartej części jest schowany z boku. Za to nie podoba mi się ostatni interfejs – dobrze, że twórcy jednak nie poszli w tę stronę.

    #54763
    ASTRA
    Uczestnik
    • Temat 1 : Z Trójki jest najpiękniejszy
    • Temat 2 : Znowu Trójka wygrywa
    • Temat 3 : Akurat wygrywa Dwójka
    • Temat 4 : Czwórka w tym wygrywa wg mnie
    • Temat 5 : Trójka wygrywa
    • Temat 6 : Czwóreczka
    • Temat 7 : Tz Czwóreczka
Oglądasz 15 wpisów - 16 z 30 (wszystkich: 46)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ten temat.